Jump to content

Kingzone K1 Turbo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kingzone K1 Pro MTK6592 Octa Core 1.7GHz Android 4.3 Smartphone 2GB 16GB 5.5 Inch LTPS OGS Screen NFC OTG Wireless Charging Black

Από τα καλυτερα χαρακτιριστηκα που εχουμε δει ως τωρα σε ΜΤΚ 8cores

 

http://www.1949deal.com/kingzone-k1-mtk6592-octa-core-1-7ghz-android-4-3-smartphone-2gb-16gb-5-5-inch-ltps-ogs-screen-nfc-otg-wireless-charging-black.html

 

http://www.antelife.com/kingzone-k1-smartphone-with-android-4-3-mtk6592-octa-core-5-5inch-1080p-ltps-ogs-screen-2gb-16gb-dual-camera-8-0-14-0mp-nfc-otg-wireless-charging-6-8mm-black.html

 

You tube1

You tube2

 

 

Basic Information

Model Kingzone K1 Turbo

Band

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/1900/2100MHz

Sim Card

Dual SIM Card Dual Standby(one micro-sim card)

Service Provide Unlocked

Style Bar

Color Black & White

Shell Material

Full metal and super slim body with unique profile design

System OS Android 4.3

CPU MTK6592, Cortex A7 octa core, 1.7GHz

ROM 16GB

RAM 2GB

Screen Display Size 5.5 Inch

Type LTPS screen, OGS

Resolution 1920 x 1080 pixels FHD screen

Support Format

Ringtones Type

Polyphonic/MP3

Audio File Format

MP3/WAV/AMR/AWB

Video File Format

3GP/MPEG4

Image File Format

JPEG/BMP/GIF/PNG/GIF

E-book Format

TXT/CHM/DOC/HTML

FM Radio Yes, earphone needed

Earphone Port 3.5mm

Card Extend Support TF card up to 32GB extended

Data transfer USB/Bluetooth

Mobile Internet WAP/WIFI

General

Camera/Picture Resolution

Dual Cameras, 14.0MP Back Camera, 8.0MP Front Camera,

with flashlight and auto focus

Language

Support multilanguage, afrikaans, bahasa lndonesia, bahasa melayu,

Catala,,Bosnian, Cestina,Dansk,English, Deutsch, Spanish, Filipino,

French, Hrvatski, IsiZulu, Italiano, Kiswahili, Latviesu, Lietuviu, Magyar,

Macedonian, Nederlands, Norsk bokmal, Polish, Portugues, Romana,

Rumantsch, Slovencina, Slovenscina, Suomi,Svenska,Turkish, Greek,

Bulgarian, Russian, Serbian, Ukrainian, Hebrew, Arabic, Persian, Hindi,

Thai, Simplified/Traditional Chinese, Japanese

Phonebook 500

Message SMS/MMS

Input Handwrite/Keypad

TV mhl No

GPS Yes, built in, also support A-GPS With EPO assistance to speed up postioning

WIFI Yes, 802.11 b/g/n

Bluetooth Yes

Gravity Sensor Yes

Multi-Touch Yes

Dimensions 153 x 75.7 x 6.8mm

Net Weight(Including battery) 189g

Standby Time About 2~3 days

Other Feature

3G,GPS,Bluetooth, Ebook, Email, Messaging, wallpapers,

calendar, calculator, clock, camera, tethering & portable hotspot,

NFC,OTG,Wireless Charging,Air Gesture(4 directions) ,G-sensor, P-Sensor, L-Sensor, Magnetic Sensor, FM radio, Wifi, GPS, Multi-touch, Dual SIM, Schedule Power on/off,Wifi display, Dual-Mic Noise Reduction technology, E-compass, Missed Calls Notification LED

Play Store, etc

Accessories

1 x 2500mAh Battery Removable

1 x USB Cable

1 x Charger

1 x User Manual

1 x Earphone

1 x Screen Protector

1 x Protective Case(silicone)

1 x OTG Cable

 

Από 260$ εως 290$

 

Εξτρα μπαραρια, screen protector & μαγνιτικη θηκη υπαρχουν διαθεσημα στο δευτερο λινκ(shop)

 

To εχει παρει κανεις αραγε.....?????

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποοοοοοοοοοοολύ ωραίο.

Πάααααααααρα πολύ ωραίο.

Αλλά να δώσεις και τόσα για λεφτά για Κινέζο και μάλιστα για οχι και τόσο ''επώνυμη'' μάρκα...???

Έχει καμμία σχέση με τα Newman ?

Αν ηταν lenovo,huawei,xiaomi,zte ή έστω thl θα το έπαιρνα.

Επίφοβο.

Αν το χει πάρει κανείς ή το χει δει, ας πει καμμιά κουβέντα.

Πάντως το ζιζάνιο μου μπήκε...

Το έφερε και το to2c.

http://www.to2c.com/kingzone-k15-5-inch-3g-smart-phone-android-4-3-9-mtk6592-1-7ghz-octa-core-ram-2gb-rom-16gb-wcdma-gsm-dual-sim.html

Edited by lio14
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει από χαρακτηριστικα και εμφάνιση δεν υπάρχει.....

Και πάνω που βρήκα το μοναδικό φόρουμ (καλή ώρα σαν και μας εδω) που συζητούσαν για το κινητό (χωρίς να το έχει πάρει κανείς) και τελικά χθες παρέλαβε ο πρώτος και άρχισε να λέει λεπτομέρειες ο διαχειριστής κλείδωσε το τοπικ μέχρι λέει να μαζευτούν 5 άτομα με το ίδιο τηλέφωνο να γράψουν γνώμες οπότε και θα ξανα ανοίξει (4pda)....αυτή είναι οι κανονες εκει....όχι ότι εχουν και αδικο αλλα εμεις καιγόμασταν να μαθουμε λεπτομεριες....

Πάντως αυτός πρόλαβε να πει ότι η ποιότητα είναι φανταστική... Το σύστημα ρολαρει άψογα και ότι η μπαταρία από της 11 έως της 17.00 είχε πέσει μόνο στο 76‰

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έδωσα την παραγγελία απο antelife μαζί με την flip case θήκη στα 214 περίπου ευρώ.

Βέβαια το paypal με χρέωσε 221 ευρώ , είδα οτι υπολόγισε με διαφορετική ισοτιμία.

Edited by VASKIR
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έδωσα την παραγγελία απο antelife μαζί με την flip case θήκη στα 214 περίπου ευρώ.

Βέβαια το paypal με χρέωσε 221 ευρώ , είδα οτι υπολόγισε με διαφορετική ισοτιμία.

 

Αντε με το καλο να σου ερθει.....το παρακολουθώ πολύ στενα να ξερεις και είμαι και εγω στο τσακ......από προχθες εχουν βγει καινουρια βιντεο στο youtube....εχει αρχισει να πουλαει το κινητακι....εγω παλι περιμενω ένα καλο Review από ιδιωτη χρηστη και αν όλα λειτουργουν καλα το πηρα.....αθτη την στιγμη είμαι με Huawei G700 (απροβληματιστο τηλεφωνο στα παντα του) αλλα το βαρεθηκα και ψαχνω έναν καλυτερο αντικαταστατη......όταν με το καλο παραλαβης περιμενουμε ένα καλο Review και από εσενα....

 

Να και ένα πολύ καλο Review από ιδιωτη χρηστη.........αυριο δεινω παραγγελια!!!!!!

 

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=el&rurl=translate.google.gr&sl=de&tl=en&u=http://chinamobiles.org/threads/review-kingzone-k1-mtk6592.39761/&usg=ALkJrhigMcQiIxIiTYe7OAOuoITx_aAslQ

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

σημερα εγινε αγορα του απο το to2c ειμουν αναμεσα στο amoi a928w kai coolpadf1 αλλα μολις ειδα το συγκεκριμενο με κερδισε με τα εσωτερικα και εξωτερικα χαρακτηριστικα του οποτε τωρα υπομονη να ερθει ελλαδα να δουμε τι πειραμε
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έδωσα παραγγελία στο Pantawill... Πήρα το turbo 2g ram 16g rom....παρά και από Aliexpres την original μαγνητική θήκη και μια δεύτερη μπαταρία.... Ολα μαζί 264+16+11 δολάρια = 290 δολάρια.... Δηλαδή 212 ευρώ.... Μια χαρά...
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έδωσα παραγγελία στο Pantawill... Πήρα το turbo 2g ram 16g rom....παρά και από Aliexpres την original μαγνητική θήκη και μια δεύτερη μπαταρία.... Ολα μαζί 264+16+11 δολάρια = 290 δολάρια.... Δηλαδή 212 ευρώ.... Μια χαρά...

 

Πολύ καλή τιμή! Με ολα αυτά που πήρες σε αλλα sites ξεπερνάει τα 250 €.

Αντε να δούμε, μόλις παραλάβεις, περιμένουμε εκτενές review.

Link to comment
Share on other sites

καλη τιμη τα πηρες εμενα το κ1 +η γνησια θηκη + προστατευτικο οθονης στα 224 ευρω μαζι με τις κρατησεις απο δολαριο σε ευρω
Link to comment
Share on other sites

καλη τιμη τα πηρες εμενα το κ1 +η γνησια θηκη + προστατευτικο οθονης στα 224 ευρω μαζι με τις κρατησεις απο δολαριο σε ευρω

 

Στο Pantawill το έχει 269 δολάρια -5 δολάρια κουπόνι εγραφης =264 δολάρια.... Η θήκη έχει 16 δολάρια και η μπαταρία 10,99(απο Aliexpres.... Το τηλέφωνο μέσα έχει στο κουτί screen protector και 1θηκη σιλικόνης....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Φοβερή συσκευή και πάνω που είχα αποφασίσει να πάω για το xiaomi mi3.

 

Από ξένα review ακούγονται πολύ καλά λόγια αλλά πρέπει να μάθουμε και από δικούς μας.

Παρακαλώ οι πρώτοι κάτοχοι να δώσουν τα φώτα τους.

 

Επίσης myphone θεωρώ πως είναι εξαιρετική ευκαιρία για μια παρουσίαση.

 

Εν αναμονή πληροφοριών λοιπόν......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας έχουν κάνει shipment την παραγγελία σας;

Εμένα το antelife από το Σάββατο που έδωσα παραγγελία γράφει ακόμη processing.

 

ειναι τρομερα αργοι αυτοι,περιμενε,δεν εχεις επιλογη

Link to comment
Share on other sites

ολοι το ιδιο ειναι δεν εχουν στοκ και εγω απο to2c εκανα την παραγγελια την κυριακη και ο κινεζος μου απαντησε με ιμειλ οτι θα εχει το κινητο σε 3-4 ημερες,ακομα τιποτα,πρεπει να επεσε ακριδα για αυτο το κινητο η δεν εβγαλαν πολλα παντος στοκ δεν παιζει!η πλακα ειναι οτι την θηκη την εστειλε γιατι την ειχε οποτε θα κανω ασυρματη φορτιση με το nexux s :rolleyes: Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα από Pantawill μια από τα ίδια... Έδωσα παραγγελία χθες και σήμερα μου είπαν ότι είναι Out of stock... Θα περιμένω μέχρι την Παρασκευή και μετά με βλέπω για refund.... Όχι γιατί δεν μπορώ να περιμένω αλλά επειδή δεν μου αρέσει να με κοροϊδεύουν....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Απλά να σημειώσω κάτι περίεργο. Σε αυτo το Unboxing
το antutu εμφανίζει οθόνη 720p ανάλυση. Είμαστε σίγουροι για το FHD?

 

Υπάρχει η έκδοση Kingzone k1 pro που είναι 1- ram HD και η Kingzone k1 turbo 2g ram FHD...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο review

 

Κοιτα να δεις που ενώ εγω ανοιξα το θεμα με βλεπω με την γρουσουζια μου να το παιρνω τελευταίος κατά τον Αυγουστο......

Όπως καταλαβαίνεται εκανα ακυρωση στο pandawii (τι το ηθελα) μιας και δεν ειχαν ιδεα ποτε θα το εχουν μου εκαναν αμεσως refund στο paypal (φαινεται καθαρα στο history)αλλα...δεν ηξερα ότι όταν πληρωνης στο paypal η μεταφορα των χρηματων διαρκει 5 εως 10 δευτερόλεπτα (μεταφορα χρηματων και μετατροπή νομισματος)αλλα όταν σου επιστρεφουν χρηματα (λες και γινεται καποια άλλη διαδηκασια) μπορει να καθηστερησουν μεχρι και 3 0 Μ ε ρ ε ς για να ξαναμπουν στον λογαριασμο σου ώστε να μπορεις να τα χρησημοποιησης....

Εχω σκασει από χθες

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις που ενώ εγω ανοιξα το θεμα με βλεπω με την γρουσουζια μου να το παιρνω τελευταίος κατά τον Αυγουστο......

Όπως καταλαβαίνεται εκανα ακυρωση στο pandawii (τι το ηθελα) μιας και δεν ειχαν ιδεα ποτε θα το εχουν μου εκαναν αμεσως refund στο paypal (φαινεται καθαρα στο history)αλλα...δεν ηξερα ότι όταν πληρωνης στο paypal η μεταφορα των χρηματων διαρκει 5 εως 10 δευτερόλεπτα (μεταφορα χρηματων και μετατροπή νομισματος)αλλα όταν σου επιστρεφουν χρηματα (λες και γινεται καποια άλλη διαδηκασια) μπορει να καθηστερησουν μεχρι και 3 0 Μ ε ρ ε ς για να ξαναμπουν στον λογαριασμο σου ώστε να μπορεις να τα χρησημοποιησης....

Εχω σκασει από χθες

 

και εγο το παρήγγειλα απο pandawi..γεια τι δεν περίμενες λίγες μέρες .το βρήκες αλλού σε stcok ? .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...