Jump to content

[Turbo-X] Root & Play Store στο Rubik 7"


manos20082
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

O Οδηγός αυτός σας επιτρέπει να κάνετε root στην συσκευή Rubik Tablet 7" του Πλαισίου.

 

 

(Η Διαδικασία έγινε σε Λειτουργικό Σύστημα Microsoft Windows 7 Home Premium x64).

(Η Σύνδεση έγινε μέσω θύρας USB 2.0 για την άριστη συμβατότητα)

 

 

Ξεκινάμε:

1.) Κατεβάζουμε το Kingo Android Root από: ΕΔΏ

2.) Κατεβάζουμε αυτό το Moborobo από: ΕΔΏ

3.) Κατεβάζουμε τους ADB Drivers από: ΕΔΏ

4.1) Εγκαθιστούμε πρώτα τους ADB drivers από το αρχείο setup.exe

4.2) Εγκαθιστούμε μετά το Moborobo File Explorer

4.3) Εγκαθιστούμε στο τέλος και το Kingo Adroid Root

5.) Αφού τα κάναμε εγκατάσταση προχωράμε και κάνουμε Restart το PC μας (σημαντικό)

6.) Συνδέουμε το Tablet στο PC μέσω USB 2.0 περιμένουμε να κάνει εγκατάσταση τους Drivers τα Windows

7.) Ανοίγουμε το πρόγραμμα Moborobo και αν υπάρχει διαθέσιμο update το κάνουμε

8.) Πάμε στο tablet και ενεργοποιούμε το USB Debuging, Άγνωστες πηγές.

9.) Πάμε στο πρόγραμμα και συνεχίζουμε στο παράθυρο Connection Wizard πατάμε επόμενο

10.) Θα μας ενημερώσει οτι πρέπει να εγκαταστήσει τους Drivers το πρόγραμμα, συνεχίζουμε και πατάμε Install άσχετα με την προειδοποίηση των Windows.

11.) Κλείνουμε το Moborobo και ξεκινάμε το Kingo Android Root.

12.) Περιμένουμε μέχρι να αναγνωρίσει το Tablet μας με όνομα: Android Device (rk3026)

13.) Πατάμε Remone Root με το που τελειώσει και κάνει επανεκκίνηση το tablet (αυτόματα η το κάνουμε εμείς χειροκίνητα) τώρα περιμένουμε να ανοίξει το Tablet.

14.) Με του άνοιξε το Tablet μας πάμε και πατάμε Root ή Root Again περιμένουμε να τελειώσει και να κάνει επανεκκίνηση το Tablet μας.

15.) Συγχαρητήρια είμαστε Rooted!

 

Εγκατάσταση Google Play Store (Google Market):

 

1.) Κατεβάζουμε το *.apk από: ΕΔΏ

2.) Ενεργοποιούμε τον αποθηκευτικό χώρο του Tablet.

3.) Κάνουμε αντιγραφή το αρχείο που μόλις κατεβάσαμε στο Tablet

4.) Ανοίγουμε τον ES File Explorer και το βρίσκουμε, πατάμε πάνω του και το κάνουμε εγκατάσταση.

5.) Κάνουμε επανεκκίνηση (σημαντικό)

6.) Ανοίγουμε το Play Strore και βάζουμε τα στοιχεία μας.

7.) Θα σας εμφανίσει το εξής μήνυμα android.process.acore has stopped

8.) Για να απενεργοποιήσουμε αυτό το μήνυμα πάμε στις ρυθμίσεις και από εκεί στις εφαρμογές.

9.) Πάμε στην καρτέλα ΌΛΑ

10.) Βρίσκουμε το εξής: Χώρος Αποθήκευσης Επαφών

11.) Πατάμε πάνω του και μετά πατάμε Αναγκαστική Διακοπή

12.) Πατάμε εκκαθάριση δεδομένων

13.) Πατάμε Απενεργοποίηση.

14.) Κάνουμε επανεκκίνηση το Tablet μας

15.) Είμαστε έτοιμοι Rooted & με εγκατεστημένο το Google Play Store και χωρίς το σπαστικό μήνυμα!!!

 

Σας ενημερώνω οτι πρέπει να κάνετε και τα εξής για να είμαστε εντάξει:

 

1.) Κατεβάστε από το Play Store το Busy Box και κάντε install μεσώ της εφαρμογής.

2.) Κατεβάστε και το Root Unistaller Pro την δωρεάν έκδοση πάλι από το Play Store.

3.) Απεγκαταστήστε το Plaisio Market και όποιο άλλο έχετε καθώς μπορεί να υπάρξουν επιπλοκές.

4.) Είμαστε και οι Πρώτοι! :p

 

Δεν αναλαμβάνω καμία ευθύνη για αποζημίωση, από την στιγμή που κάνετε Root την Συσκευή σας απευθείας χάνετε την εγγύηση σας (Κάντε Unroot πριν από επίσκεψη για service στην περίπτωση που χρειαστεί στο Πλαίσιο). Προχωράτε με δική σας Ευθύνη!

 

Για κάποιους που έχουν πολλές απορίες:

Πληροφορίες Συσκευής:

 

Γενικά:

Κατασκευαστής: SuoMai TUI

Μοντέλο: M07R6_TUR

Επίσημη Ανάλυση Οθόνης: 800x432

 

Επεξεργαστής:

ARM Cortex-A9

Κατασκευαστής: RockChip

Μοντέλο: RK 3026

Πυρήνες: 2

Επίσημη ταχύτητα κατασκευαστή: 1,01GHz

 

Κάρτα Γραφικών:

Κατασκευαστής: ARM

Μοντέλο: Mali-400 MP

 

Παρόμοια/ Ίδια (ΟΕΜ) Μοντέλα που κυκλοφόρησαν στην αγορά της Κίνας:

Rockchip RK3026 Dual Core 7 MID with Dual Camera

Cheapest Rockchip RK3026 dual-core 7"android4.2 tablet with 512m and 4g

 

Αυτά από εμένα, αν βρω κάποια Rom και κανα Recovery θα σας ενημερώσω!

Καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

man σε προσπάθεια gapps μου βγάζει το turbo-x splash screen και κλείνει..

 

δεν μπαίνει σε recovery

 

καμία ιδέα για αυτό το "πράμα" που μόνο αξιόλογο tablet δεν είναι?

help μην το σπάσω, με έχει τρελάθει ένας ανηψιός μου.. :S :mad:

-= Carpe Noctem =-

 

[=[_]=]

[+[_]+]

DS User

Link to comment
Share on other sites

man σε προσπάθεια gapps μου βγάζει το turbo-x splash screen και κλείνει..

 

δεν μπαίνει σε recovery

 

καμία ιδέα για αυτό το "πράμα" που μόνο αξιόλογο tablet δεν είναι?

help μην το σπάσω, με έχει τρελάθει ένας ανηψιός μου.. :S :mad:

 

Καλησπέρα, καταρχάς ψυχρεμια!

Θέλω να μου περιγράψεις την διαδικασία που ακολούθησες ακριβώς για να κατάαβω λεπτομερώς το πρόβλημα σου για να μπορέσω να βοηθήσω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε μου.Έχω το turbo-x slice II και το έχω rootαρισμένο.κάνω την διαδικασια για το google play αλλα πάντα μου βγάζει το μηνυμα ¨Δυστυχως η εφαρμογη google play store εχει σταματησει¨.ξερεις τι μπορώ να κάνω.εκανα ακριβως τα βηματα που περιγραφεις τουλαχιστον 3 φορες αλλα δεν...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε μου.Έχω το turbo-x slice II και το έχω rootαρισμένο.κάνω την διαδικασια για το google play αλλα πάντα μου βγάζει το μηνυμα ¨Δυστυχως η εφαρμογη google play store εχει σταματησει¨.ξερεις τι μπορώ να κάνω.εκανα ακριβως τα βηματα που περιγραφεις τουλαχιστον 3 φορες αλλα δεν...

 

Καλησπέρα, δεν το έχω το μοντέλο αυτο που έχεις και δεν το ξερω. Τώρα αν έκανες ακριβώς τα βήματα που γράφω, δοκίμασε να πας στις ρυθμίσεις από εκεί στους λογαριασμούς και πάνε στον google λογαριασμό σου και σταματα τον συχρονισμο για τις επαφές σου και πες μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα, εχω το turbo x rubick 7" και στην προσπαθεια μου να βρω rom δεν εκανα backup την δικη του. μπορει καποιος να βοηθησει να την βρω?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για να βάλω το Google play στο ταβλετ μας πρέπει να είναι ροοταρισμένο;;; Μπορώ να ακολουθήσω κατευθείαν τα βήματα για να βάλω το google play;; Θέλω να παίξω μερικά παιχνίδια και δε μπορω γτ πρέπει να κατεβάσει αρχεία απο play store αλλά δεν (συγκεκριμένα στο plants vs zombie 2 αναφέρομε)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Λες να εγκαταστήσουμε τα ADB drivers πριν συνδέσουμε το tablet στο PC. Όταν ανοίγω το setup file που έχεις κάνει link μου δίνει την επιλογή να εγκαταστήσω τα drivers σε tablet και όχι στον υπολογιστή μου. Είσαι σίγουρος ότι εγκαθιστούμε τα τρία πρώτα προγράμματα στον υπολογιστή μας και όχι απ' ευθείας στο tablet;

 

Κατά τ' άλλα ευχαριστώ για τον οδηγό, αν δουλεύει θα με βοηθήσει σημαντικά

Link to comment
Share on other sites

εδώ είναι το cwm recovery για το turbo x rubik: https://mega.co.nz/#!lEQBhIJZ!1dTOwLiNQDDAJaCNYOzm1vRsIdATOMd7H-G5JrbOrwI

και εδώ είναι το rktool για να το περασουμε:https://mega.co.nz/#!EQpQlJQJ!esjVRcvBRYyn_o2OaT2I3eyXTUqyG_t2WMxotSGhaDo

Αν θελει καποιος να με βοηθησει μπορει να κανει backup από to recovery και να το ανεβασει. ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, για να βάλω το Google play στο ταβλετ μας πρέπει να είναι ροοταρισμένο;;; Μπορώ να ακολουθήσω κατευθείαν τα βήματα για να βάλω το google play;; Θέλω να παίξω μερικά παιχνίδια και δε μπορω γτ πρέπει να κατεβάσει αρχεία απο play store αλλά δεν (συγκεκριμένα στο plants vs zombie 2 αναφέρομε)

 

Κανονικά πρέπει να είναι rooted αλλα έχει αναφερθει οτι περάστηκε χωρίς root. Απλά βάλαν τα αρχεία μέσα στο tablet και τα κάναν εγκατάσταση! :blink:

 

Καλησπέρα,

 

Λες να εγκαταστήσουμε τα ADB drivers πριν συνδέσουμε το tablet στο PC. Όταν ανοίγω το setup file που έχεις κάνει link μου δίνει την επιλογή να εγκαταστήσω τα drivers σε tablet και όχι στον υπολογιστή μου. Είσαι σίγουρος ότι εγκαθιστούμε τα τρία πρώτα προγράμματα στον υπολογιστή μας και όχι απ' ευθείας στο tablet;

 

Κατά τ' άλλα ευχαριστώ για τον οδηγό, αν δουλεύει θα με βοηθήσει σημαντικά

 

Όπως τα έγραψα είναι φίλε μου γιατί έκανα τα πράγματα που γράφω βήμα βήμα, δώσε μου ένα screenshop κατα την διάρκεια της εγκατάστασης στο ταμπλετ και στον υπολογιστή σου να δω! ;) edit: αν αναφέρεις για το Moborobo τότε ναι κάνει πρώτα εγκατάσταση το πρόγραμμα στο tablet και μετά εγκαθιστά τον client στον υπολογιστή σου!

 

εδώ είναι το cwm recovery για το turbo x rubik: https://mega.co.nz/#!lEQBhIJZ!1dTOwLiNQDDAJaCNYOzm1vRsIdATOMd7H-G5JrbOrwI

και εδώ είναι το rktool για να το περασουμε:https://mega.co.nz/#!EQpQlJQJ!esjVRcvBRYyn_o2OaT2I3eyXTUqyG_t2WMxotSGhaDo

Αν θελει καποιος να με βοηθησει μπορει να κανει backup από to recovery και να το ανεβασει. ευχαριστω.

 

Φίλε μου λίγο δύσκολο αυτό που ζητάς καθως δεν νομίζω κάποιος να είναι full stock. Παρ' ολα αυτά θα ψάξω λίγο στο internet να δω μήπως μπορέσω να βρώ κάτι! Αν είναι θα ενημερώσω το θέμα! :)

 

Υ.Γ.: Παιδιά συγνώμη για την καθυστέρηση στις απαντήσεις μου αλλα λόγο εργασίας ο χρόνος είναι περιορισμένος! :O

Edited by manos20082
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω stock, απλα κατι να ξαναδουλεψει το tadlet. Το full stock θα μπορεσω να το βρω σε λιγες μερες και να το ανεβασω αλλα μεχρι τοτε είμαι χωρις tablet.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω stock, απλα κατι να ξαναδουλεψει το tadlet. Το full stock θα μπορεσω να το βρω σε λιγες μερες και να το ανεβασω αλλα μεχρι τοτε είμαι χωρις tablet.

 

Αύριο μόλις βρω λίγο χρόνο θα σου γράψω την δική μου! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλός τότε θα το δοκιμάσω απλός να πετάξω το apk αρχείο μέσα και να δω αν μετά θα βλέπει οτι είμαι συμβατός με play store. Απλός δε θέλω να είμαι rootarismenos μη πάθη τιποτα και δε μου το αλλάζουν μετά, η δεν το καταλαβαίνουν;;; Γιατί στο e-shop τους πήγα ροοταρισμένο ταβλετ και το χάλασα εγώ προσπαθώντας να αλλάξω κατι με το display του και μετα αντικατάσταση τέλειο! Η σε εμάς αφου κανω root βάλω play store μπορω να κάνω unroot και όλα καλά;;

edit: το πέταξα μέσα το play store και όλα καλά η συσκευή είναι συμβατή με το play store!! το πλαίσιο γιατί δεν το βάζει δεν ξέρω εκτός αν έπρεπε να βάλουμε και το σωστό apk όπως αυτο που μας έδωσε ο κύριος manos20082. Σε ευχαριστώ πολύ! Το τάβλετ μου δεν είχε κανένα plasio market που πρέπει να το κάνω unistastall, το aptoide, το 1mobile market, και το slideME εχει. Αλλά να πώ και το άλλο οτι γενικά σέρνετε το ταβλετ αμα παίξεις κανένα παιχνίδι

Edited by Therion13
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μιλάμε για γωνίες θέασης από άλλο πλανήτη...

Ενημερωτικά για να φύγει η αναζήτηση Google από την οθόνη ( αν δεν θέλουμε ν' αλλάξουμε τον default launcher ) κάνουμε τα εξής :

Ρυθμίσεις - εφαρμογές - όλες οι εφαρμογές - αναζήτηση - απενεργοποίηση και restart το "tablet".

Είναι συμβατό κανονικά με το google play store όπως σωστά αναφέρθηκε.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
καλησπέρα φίλε μου.Έχω το turbo-x slice II και το έχω rootαρισμένο.κάνω την διαδικασια για το google play αλλα πάντα μου βγάζει το μηνυμα ¨Δυστυχως η εφαρμογη google play store εχει σταματησει¨.ξερεις τι μπορώ να κάνω.εκανα ακριβως τα βηματα που περιγραφεις τουλαχιστον 3 φορες αλλα δεν...

 

Χαιρετώ τους φίλους

Έχω δυστυχώς και εγώ το Turbo-x Slice 3G και μου συμβαίνει ακριβώς το ίδιο. Να πληροφορήσω ότι ρουτάρισα την ταμπλέτα με το Κingo Root (όχι όμως με την ίδια διαδικασία που περιγράφεται ) το οποίο έδειξε ότι έγινε με επιτυχία εγκαθιστώντας και το SuperSU, εγκατέστησα και το τελευταίο play store και αυτό με επιτυχία, το οποίο όμως άνοιξε στην αρχή αλλά μόλις δοκίμασα να κατεβάσω κάποιο app μου βγάζει το ίδιο μήνυμα ¨Δυστυχώς η εφαρμογή google play store έχει σταματήσει¨ Απενεργοποίησα το Πλαίσιο store αλλά με τα ίδια αποτελέσματα. Σημειωτέο ότι το Kingo Root και το SuperSU αναγνωρίζουν την συσκευή ως HTC.

Επειδή όπως αναφέρετε η συσκευή δεν είναι γνωστή για περισσότερη βοήθεια στο rooting, μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει που μπορώ να κατευθυνθώ για περισσότερες πληροφορίες, όπως πχ κάπου διάβασα ότι η HTC χρησιμοποιεί το σύστημα S-On που σημαίνει ότι κλειδώνει τις εφαρμογές της σε περισσότερα partition και έτσι το ρουτάρισμα δεν είναι αρκετό. Αυτό θα μπορούσε να συμβαίνει και στο Turbo-x??

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΡΟΟΤ ΟΠΩΣ ΠΕΡΙΕΓΡΑΨΕ Ο ΦΙΛΟΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΓΑ ΤΩΡΑ.

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΤΩΘΙ:

 

7.) Θα σας εμφανίσει το εξής μήνυμα android.process.acore has stopped

8.) Για να απενεργοποιήσουμε αυτό το μήνυμα πάμε στις ρυθμίσεις και από εκεί στις εφαρμογές.

9.) Πάμε στην καρτέλα ΌΛΑ

10.) Βρίσκουμε το εξής: Χώρος Αποθήκευσης Επαφών

11.) Πατάμε πάνω του και μετά πατάμε Αναγκαστική Διακοπή

12.) Πατάμε εκκαθάριση δεδομένων

13.) Πατάμε Απενεργοποίηση.

14.) Κάνουμε επανεκκίνηση το Tablet μας

15.) Είμαστε έτοιμοι Rooted & με εγκατεστημένο το Google Play Store και χωρίς το σπαστικό μήνυμα!!!

 

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΤΟ "ΟΛΑ" ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ;

ΚΑΙ ΠΩΣ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ, ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΙΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ.

ΑΝΕΒΑΣΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ SCREENSHOT ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.

ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΕΨΑΞΑ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

Edited by pipisf
Link to comment
Share on other sites

Ο τροπος για να μπει το Playstore σε ΟΛΑ τα TURBO-X μηχανηματα ( ειτε τηλεφωνο ειτε Tablet) ειναι ο εξης¨-

1. Το ρουταρουμε με οποιον τροπο δουλεθει για την εκαστοτε συσκευη

 

Εγω βρηκα οτι το MoboGenie ειναι ο ποιο ευκολος τροπος ( το εγκατεστουμε στο PC ,, αναγνωριζει την συσκευη μας,, κανουμε root,, το απεγκατεστουμε απο το τηλεφωνο/Tablet μας και απο το PC.....κομπλε!

 

2. Παιρναμε το Playstore ακολουθοντας τον παρακατω οδηγο...

 

 

Όποιος θέλει να περάσει το Google Play Store σε Turbo-x (Rooted), ας δοκιμάσει τα παρακάτω:

 

1. Κατεβάζουμε την έκδοση Play Store που μας ενδιαφέρει (την οποία πολλές φορές θα βρούμε να ονομάζεται και "Vending.apk")

Προσωπικά κατέβασα την έκδοση 4.6.16 από εδώ: http://www.androidpolice.c...date-and-more/

καθώς και το GoogleServicesFramework.apk από εδώ: https://www.dropbox.com/s/...sFramework.apk ή εδώ: http://www.2shared.com/fil...Framework.html

 

2. Μεταφέρουμε το Play Store αρχείο (το οποίο μετονομάζουμε σε "Phonesky.apk") στο /system/apps/

 

3. Εγκαθιστούμε το GoogleServicesFramework.apk όπως θα κάναμε με οποιοδήποτε .apk.

 

4. Με την ολοκλήρωση της εγκατάστασης πατάμε «Τέλος» και μετά κλείνουμε ή επανεκκινούμε τη συσκευή με το κουμπί Power.

 

Αυτό ήταν. Κατά την εκκίνηση (μετά το κλείσιμο) η συσκευή θα εγκαταστήσει αυτόματα την έκδοση Play Store που έχουμε τοποθετήσει στη διαδρομή /system/apps/

Από κει και πέρα μπορούμε (αν έχουμε περάσει π.χ. κάποια παλιότερη έκδοση) να εγκαταστήσουμε από πάνω κάποια άλλη, χωρίς την ανάγκη των παραπάνω βημάτων...

 

 

"Original Post"

http://www.myphone.gr/foru...79#post4186279

Link to comment
Share on other sites

.....2. Μεταφέρουμε το Play Store αρχείο (το οποίο μετονομάζουμε σε "Phonesky.apk") στο /system/apps/

 

3. Εγκαθιστούμε το GoogleServicesFramework.apk όπως θα κάναμε με οποιοδήποτε .apk......

 

Φιλε saxo αν μπορεις σε παρακαλω πολυ να μου διευκρινησεις τα παραπανω:

Αυτο το /system/apps/ που βρισκεται και αν υπαρχει Ελληνικη ερμηνεια γιατι στο δικο μου ειναι στα Ελληνικα και εχω φαει τον κοσμο χωρις να το βρισκω.

Επισης το GoogleServicesFramework.apk το τοποθετουμε στην SD;;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

.....2. Μεταφέρουμε το Play Store αρχείο (το οποίο μετονομάζουμε σε "Phonesky.apk") στο /system/apps/

 

3. Εγκαθιστούμε το GoogleServicesFramework.apk όπως θα κάναμε με οποιοδήποτε .apk......

 

Φιλε saxo αν μπορεις σε παρακαλω πολυ να μου διευκρινησεις τα παραπανω:

Αυτο το /system/apps/ που βρισκεται και αν υπαρχει Ελληνικη ερμηνεια γιατι στο δικο μου ειναι στα Ελληνικα και εχω φαει τον κοσμο χωρις να το βρισκω.

Επισης το GoogleServicesFramework.apk το τοποθετουμε στην SD;;

Ευχαριστω

 

Τελικα το καταφερα και εγκατεστησα στο Turbo-x Slice 3G το google play και δουλευει αψογα.

Η διαδικασια ειναι απλη και χωρις πολλες σοφιστιες:

Κατεβαζεις το kingo root και κανεις root την συσκευη. Την διαδικασια μπορεις να την βρεις και απο το διαδυκτιο.

Κατεβαζεις την τελευταια εκδοση του google play και κανεις εγκατασταση. Βεβαια δεν θα δουλεψει και θα σου βγαζει μυνημα οτι το gloogle play σταματησε να λειτουργει.

Κατεβαζεις το system app mover και το κανεις εγκατασταση (η εφαρμογη απαιτει rooted συσκευη). Αφου εγκατασταθει το ανοιγεις, βρισκεις το google play και το μετατρεπεις σε system app.

Αυτο ηταν, δεν χρειαστηκε τιποτε περισσοτερα και ολα δουλευουν ρολοι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδη το πηρε ενας φιλος μου,θελω να ρωτησω...

τελικα γινεται ρουτ ετσι απλα με το kingo root, ή πρεπει να κανω ολα αυτα απο το πρωτο ποστ ?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το πηρε ενας φιλος μου,θελω να ρωτησω...

τελικα γινεται ρουτ ετσι απλα με το kingo root, ή πρεπει να κανω ολα αυτα απο το πρωτο ποστ ?

 

Απλα πρεπει να κανεις την διαδικασια, ετσι ωστε ο υπολογιστης να αναγνωρισει το ταβλετ.

Ευκολο ειναι και γρηγορο.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το εκανα ρουτ με επιτυχια. Ειχα περασει και το playstore v5038 προηγουμενως , πριν να το ρουταρω και ολα ενταξει.

Παντως το ταμπλετακι απο οθονη ειναι οτι χειροτερο εχω δει. Ζαλιζεσαι αν το κοιτας συνεχεια ! Το εχω δειξει και αλλου και λαχταρισανε !

Οποιος σκεφτεται να το παρει για τα μικρα παιδια του,ας το ξανασκεφτει.! Θα χρειαστουν στο μελλον οφθαλμιατρο ! Δεν το λεω για πλακα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το εκανα ρουτ με επιτυχια. Ειχα περασει και το playstore v5038 προηγουμενως , πριν να το ρουταρω και ολα ενταξει.

Παντως το ταμπλετακι απο οθονη ειναι οτι χειροτερο εχω δει. Ζαλιζεσαι αν το κοιτας συνεχεια ! Το εχω δειξει και αλλου και λαχταρισανε !

Οποιος σκεφτεται να το παρει για τα μικρα παιδια του,ας το ξανασκεφτει.! Θα χρειαστουν στο μελλον οφθαλμιατρο ! Δεν το λεω για πλακα.

 

Φίλε μου με 45€ ούτε κινητό δεν παίρνεις.

Φαντάσου όμως κινητό με 45€ σε 7 ίντσες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...