Jump to content

ZTE Nubia Z5S Mini


kontz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nέο thread σχετικό ΜΟΝΟ για το ZTE NUBIA Z5S MINI. Επειδη στο thread του Nubia z5s έχει πληροφοριες και για τα 2 τηλεφωνα και στο τέλος θα ψαχνομαστε τι είναι για ποιο ξεκιναω ενα καθαρο thread μονο για το mini το οποίο και περιμενω.

Επίσημη MIUI εδώ

xda

 

original nubia roms εδω Θελει να πατησεις το εικονιδιο με το βελος προς τα κατω και μετα την γκρι επιλογη ΟΧΙ την μπλε)

etteam roms εδω

gapps εδω

ROOT και CWM εδω με το anzhi roo KAI με το recoveryinstaller. apk

Τα παραπανω εχουν αντιγραφει απο το αδελφο thread για το μεγαλο αδερφακι του κινητου μας

 

 

ΕΝΕΡΓΟΠOΙΗΣΤΕ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΤΙΣ ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΠΗΓΕΣ ΚΑΙ ΤΟ USB DEBUGGING

Edited by mcde

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 337
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε το παραγγειλε ενας φιλος και ζητησε να του περασουν Ελληνικα και του ειπαν αφου το πληρωσε απο pandawill οτι δεν εχει Ελληνικα(playstore εχει?)και τωρα σκεφτεται να ακυρωση την παραγγελια,η miui τι λεει σαν ρομ(δεν εχω ιδεα τι εστι miui!)εχει ελληνικα και play και πως την περναμε?
Link to comment
Share on other sites

Φιλε το παραγγειλε ενας φιλος και ζητησε να του περασουν Ελληνικα και του ειπαν αφου το πληρωσε απο pandawill οτι δεν εχει Ελληνικα(playstore εχει?)και τωρα σκεφτεται να ακυρωση την παραγγελια,η miui τι λεει σαν ρομ(δεν εχω ιδεα τι εστι miui!)εχει ελληνικα και play και πως την περναμε?

Δυστυχως το περιμενω. Δες στο thread to nubia z5s εκει ξεκινησαν να μιλανε και για τα 2 τηλεφωνα και για να μην γινει μπαχαλο ειπα να ανοιξω ενα μόνο για το mini. Μολις παραλαβω θα αρχισω να ποσταρω εδω για οτι βρω και εχει να κανει για το mini. Μεχρι τοτε υπομονη

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή σκέψη η δημιουργία χωριστού νήματος για το mini. Χρειαζόταν εδώ και καιρό!

@Valsam: η miui πρέπει να είναι πολύ καλή λύση κι εάν θυμάμαι καλά είχε κι ελληνικά. Ένα άλλο μέλος του forum είχε εγκαταστήσει τη miui στο mini του με πολύ καλά αποτελέσματα κι ελληνικά. Εάν θέλεις ρίξε μια ματιά στο νήμα για το Ζ5s.

Link to comment
Share on other sites

το περιμενω κι εγω σε λιγες μερες!.μαζευομαστε σιγα σιγα βλεπω:).καλο αυτο...

να ρωτησω κατι που το ρωτησα και στο προηγουμενο νημα αλλα μαλλον χαθηκε.

το γεγονος οτι υποστηριζεται επισημα απο τη miui,τι σημαινει πρακτικα?

υπαρχουν πλεονεκτηματα που σε ανεπισημα porting δεν υφιστανται?

 

εν τω μεταξυ, τα σωθικα του κινητου μου θυμιζουν πολυ xiaomi mi2s.σκεφτομαι,ισως γι'αυτο και η επισημη υποστηριξη απο miui...

Link to comment
Share on other sites

το περιμενω κι εγω σε λιγες μερες!.μαζευομαστε σιγα σιγα βλεπω:).καλο αυτο...

να ρωτησω κατι που το ρωτησα και στο προηγουμενο νημα αλλα μαλλον χαθηκε.

το γεγονος οτι υποστηριζεται επισημα απο τη miui,τι σημαινει πρακτικα?

υπαρχουν πλεονεκτηματα που σε ανεπισημα porting δεν υφιστανται?

 

εν τω μεταξυ, τα σωθικα του κινητου μου θυμιζουν πολυ xiaomi mi2s.σκεφτομαι,ισως γι'αυτο και η επισημη υποστηριξη απο miui...

Το μεγαλυτερο + ειναι οι εβδομαδιαιες αναβαθμισεις. στο πρακτικο κομματι δοκιμαζεις και βλεπεις αν σου κανει.

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα! Σήμερα - αύριο παραγγέλνω. Υποστήριξη να υπάρχει και θα ξεπεραστεί το πρόβλημα (μπαταρία :P)
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ήρθα! Σήμερα - αύριο παραγγέλνω. Υποστήριξη να υπάρχει και θα ξεπεραστεί το πρόβλημα (μπαταρία :P)

Που ειδες οτι έχει προβλημα η μπαταρια;

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

2000mAh γι'αυτό το κινητό δεν είναι και κατόρθωμα της ΖΤΕ. Προσωπικά τουλάχιστον με τη χρήση που κάνω, 2 φορές τη μέρα θα το φορτίζω...
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

σε αυτο δεν εχεις αδικο αλλα ετσι που το ειπες ακουστηκε (ή διαβάστηκε καλύτερα ) σαν να εχει καποιο διαπιστωμενο προβλημα η μπαταρια

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο δεν εχεις αδικο αλλα ετσι που το ειπες ακουστηκε (ή διαβάστηκε καλύτερα ) σαν να εχει καποιο διαπιστωμενο προβλημα η μπαταρια

 

Α όχι κάτι τέτοιο δεν ακούστηκε. Απλά θα πέσει λιώσιμο τις πρώτες βδομάδες και το κινητό θα υποφέρει...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι η μπαταρια ειναι οριακη για ολη την μερα με νορμαλ χρηση αλλα μετα απο 10 μερες φορτισης παρατηρησα βελτιωση της διαρκειας.

Βγηκε νεο update ota εχθες

Αν ξερει καποιος που μπορω να βρω πισω καπακι ασπρο ασ πει

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι η μπαταρια ειναι οριακη για ολη την μερα με νορμαλ χρηση αλλα μετα απο 10 μερες φορτισης παρατηρησα βελτιωση της διαρκειας.

Βγηκε νεο update ota εχθες

Αν ξερει καποιος που μπορω να βρω πισω καπακι ασπρο ασ πει

 

τι χρωμα ειναι το πισω καπακι με το οποιο σου ηρθε το κινητο δηλδη?

το παρηγγειλες εσυ σε διαφορετικο χρωμα επιτηδες?

 

εψαξα κι εγω λιγο για χρωματιστα πισω καπακια,κυριως το μαυρο με ενδιαφερει,αλλα δεν βρηκα κατι.ολο θηκες μου εβγαζε.

μαλλον πρεπει να ρωτησουμε τον @venividivci απο που παρηγγειλε το λαχανι.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι η μπαταρια ειναι οριακη για ολη την μερα με νορμαλ χρηση αλλα μετα απο 10 μερες φορτισης παρατηρησα βελτιωση της διαρκειας.

Βγηκε νεο update ota εχθες

Αν ξερει καποιος που μπορω να βρω πισω καπακι ασπρο ασ πει

 

Μη βιάζεστε για καπάκια, ακόμα δεν κυκλοφόρησε καλά καλά το κινητάκι!! Μήπως η μπαταρία πάει πιο πολύ γιατί βαρέθηκες να το λιώνεις;; :lol:

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Kαι μένα η μπαταρία μου φαίνεται μαπα ( στην 1η φορτιση, μετα την εργοστασιακη), 3 ωρες ανοιχτη οθονη.

Η miui μου φαινεται πιο λαγκαριστή από την μαμά rom. Γενικά έχοντας δει αυτό το hardware στο HTC One, περίμενα καλύτερες επιδόσεις στο κινητό.

Από την άλλη μπορεί να έχω καλομάθει με το Z Ultra.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@zerow

αυτο που λες για την miui μου προκαλεσε αγχος.επισημη και λαγκαριστη!ενας απο τους λογους που το προτιμησα και ανεβασα το budget μου ηταν αυτος.

ας ελπισουμε να ειναι ιδεα σου επειδη μαλλον εχεις πολυ καλη εμπειρια απο την αλλη σου συσκευη.

με τη μαμα ρομ πως παει?αντιμετωπισες καποιο θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως έγινε η παραγγελία σήμερα... Λαγκάρει ξελαγκάρει θα φανεί όταν έρθει. 2-3 βδομάδες θέλω να πιστεύω...
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

με το καλο να παραλαβεις.

απο που το παρηγγειλες αν επιτρεπεται?

 

 

edit:βιντεακι με miui.οποιος ξερει ρωσικα ειναι τυχερος

Edited by asbatey
Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/In-Stock-ZTE-Nubia-Z5s-Mini-Quad-Core-Smartphone-Snapdragon-600-1-7GHz-2GB-RAM-16GB/1521389726.html

 

Αυτό τσίμπησα επειδή είχε και τις θήκες πακέτο. Ελπίζω να φτάσει σύντομα τουλάχιστον.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Η επίσημη ρομ ήταν γεμάτη στα Κινέζικα απς και δεν είχε Google apps. Το τεράστιο μείον του κινητού είναι η αστεία μπαταρία του. Πραγματικά είναι τόσο μάπα που καταντάει αστεία.

 

Ίσως είναι θέμα miui. Θα προσπαθήσω να ξαναβρώ την επίσημη και να επανελθω

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μας εχεις γονατισει την ψυχολογια @zerow :):),ακομα δεν το εχουμε παρει στα χερια μας.:p

 

περα απο την πλακα,αφου περασες miui φανταζομαι εχεις περασει και cwm(αγγλικη προφανως).

θα μπορουσες να δωσεις το λινκ και να μας πεις δυο λογια για τη διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και καλή σαρακοστή, όσον αφορά την μπαταρία θα έλεγα ότι τα πράγματα δεν είναι και τόσο τραγικά.

Κατά αρχήν η μπαταρία θέλει στρώσιμο, εγώ το έχω 20 μέρες το κινητό και μετά το δεκαήμερο παρατήρησα ότι βελτιώθηκε η διάρκεια της, Θέλει λίγο ψήσιμο δηλαδή.

Η μπαταρία του είναι αρκετή για να κρατήσει μια μέρα με κανονική χρήση, 3 ώρες τηλεφωνα,2 ώρες σερφαρισμα,μιση ώρα gps.

Απλά στο lenovo a830 και στο hongmi είχε λίγο καλύτερη διάρκεια

Link to comment
Share on other sites

@gbotsas

αφου το εχεις τοσο καιρο,αν εχεις χρονο και διαθεση,πιστευω θα ηταν χρησιμο να μας γραψεις τις εντυπωσεις σου απο τη συσκευη.

δλδ..ποιοτητα κλησης,ακουστικο μεγαφωνο,οθονη,καμερα,wifi,3g,gps...κλπ.την αισθηση που σου αφηνει γενικα το κινητο,αν σε ικανοποιει...

ενα ''μινι review''δλδ:).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...