Jump to content

Turbo-X G310S


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι εχετε να πειτε για το φθηνο android του πλαισιου?

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/smartphones/smartphone/Turbo-X-Smart-Phone-G310-White-with-maps-ginius-TX_G600_W.htm

 

προσωπικα μπορω να πω οτι απο ολα τα tubox ειναι το μονο που ισως και λεω ισως αξιζει..

(στα 199 το G400 και στα 249 το G500 υπαρχουν καλυτερες επιλογες στα ιδια χρηματα)

 

και για να το αιτιολογησω

ο ανταγωνισμος των επωνυμων στις 3.5 ιντσες και στα ιδια χαρακτηριστικα αε τιμες απο 119-160 το πολυ αγνοουν το πισω led

και την μπροστινη καμερα..

αν οντως δουλευει και η βιντεοκληση στο skype στα 109 ευρω ειναι καλη αγορα θεωρω..

το μονο που δεν ξερω ειναι κατα ποσο ευκολα μπανει το Play store..

 

αυτα για πειτε καμια γνωμη..:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 67
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

αν θες ελληνικη εγγυηση ειναι μονοδρομος για τα χαρακτηριστικα του. Στην ελληνικη αγορα τα dual sim android ειναι μετρημενα στα δαχτυλα και οχι αξιολογα

 

αλλιως παιζουν στα 110-120€ πολλα τηλεφωνα απο κινα με πολυ καλυτερα χαρακτηριστικα του turboX (καλυτεροι επεξεργαστες, καμερες, οθονες κλπ)

 

επισης με 150€ παιρνεις jiayu g3 με παραδοση σε 10-12 μερες το πολυ , και μιλαμε για τηλεφωνο με super χαρακτηριστικα (dual core 1ghz, 1gbram, 8mpcamera, 720pscreen , 2750mah)

Edited by dimzan
Link to comment
Share on other sites

μιλαω για συσκευες με αυστηρο budjet μεχρι 110-120 πιο τερμα Low end να μην γινεται

στα 150(πρακτικα με τα μεταφορικα ειναι κοντα στα 170-180 που το κοιταξα) που λες εσυ κοντευει να πεσει στα σκρουτζομαγαζα το s duos κοντευει τα 160 τωρα..

καταρχην μιλαμε απο Ελλαδα παντα...προσωπικα δεν θα αγοραζα απο Κινα(και το turbox κινεζικο ειναι) μονο λογο αποστασης αν χρειαστεις εγγυηση κλαφτα..

 

 

αν εχεις βρει λοιπον απο εδω στα 109 ευρω αντε και 10 παραπανω με πισω led και μπροστινη καμερα να δουλευει και skype βιντεοκληση και καλυτερα χαρακτηριστικα θα ηθελα να το δω ...μπορει να μου εχει ξεφυγει κατι..

εννοειτε και dual sim...γιατι πλεον η μια sim συσκευη δεν υπαρχει ως επιλογη πλεον για μενα οπως και σε πολυ κοσμο

 

οσο για το turbox εβαλα το ισως γιατι ελπιζω να εχει 512 ram (δεν το αναφερει πουθενα)

 

edit: το οτι δουλευει η βιντεοκληση στο skype βασιζεται στα λεγομενα υπαλληλου του Πλαισιου...εχω μια αμφιβολια παντως

Edited by laziokos
Link to comment
Share on other sites

99% δουλευει η βιντεοκληση, σε κινητο με παρομοια χαρακητριστικαπου ειχα δουελυε. Η ram κατα πασα πιθανοτητα ειναι 512 και η ρομ ειναι 256, αν και δεν ειναι ξεκαθαραο. Πας απο το καταστημα, το βλεπεις Live και μπαινεις στο διαχειριστη εφαρμογων και βλεπεις τις τιμες ram rom

 

τα καλυτερα χαρακτηριστικα σε αυτη την τιμη παιζουν μονο για αγορα απο κινα . στην ελληνικη αγορα δε νομιζω να υπαρχει κατι καλυτερο.

επισης το φλας στα κινεζικα (ακομα και τα καλα κινεζικα) ειναι συνηθως τυπικο προσον. καμια σχεση ας πουμε με το λεντ φλας ενος μετριου sony,lg,samsung Κλπ

 

144€ με μεταφορικα http://www.minideal.net/promotion-for-jiayu-g3.html και καμια σχεση τα χαρακτηριστικα του με του turbo-x

Link to comment
Share on other sites

εχεις ενα δικιο με θα το κοιταξω ετσι για την ραμ...

κοιτα ο καθενας ειναι οπως βολευεται...αυτο που λες με το led φυσικα και εχεις δικιο δεν θα εχει σιγουρα καμια σχεση με των επωνυμων...

εμενα ας πουμε με ενδιαφερει αποκλειστικα ως φακος...δεν ξαναγοραζω συσκευη ποτε μου χωρις φακο και ραδιο ειναι τα μονα βασικα..

φωτογραφιες δεν βγαζω ιδιεταιρα..

ετσι και αλλιως η καμερα 3.2Mp του πρεπει να ειναι για τα πανηγυρια..:p

Link to comment
Share on other sites

καλα, εγω στο λεω επειδη ουτε για φακος δεν κανουν αυτα τα λεντ. οσο πιο φτηνο το κινεζικο (βλεπε turbox) τοσο πιο μουφα το λεντ.

 

πας, το βλεπεις, το δοκιμαζεις και αποφασιζεις. Αμα το παρεις ριξε κι ενα mini review προς τα εδω

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το εχω εδω και μερικες ωρες στα χερια μου..

πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες...

αναλυτικα:

σε θεμα ποιοτητας των υλικων μου εκανε πολυ καλη ενυπωση ειδικα το πισω καπακι το οποιο ειναι στυλ βελουτε πλαστικο...και οχι γυαλιστερο που δειχνει τερμα φθηναρικο..βεβαια ισοσταθμιζεται με το turbox που γραφει απο πισω χαμηλα..

και φυσικα διπλα στην καμερα αναγραφει digital camera για να ερθει να το αποτελειωσει σαν να σου λεει μην με ακουμπας δαγκωνω...δωσε μου μια μπανανα καλυτερα:p

τα χαρακτηριστικα τα εχετε δει πιστευω..η ram ειναι 512 τελικα...η οθονη με 160κατι ppi ηταν οπως την περιμενα..η φωτεινοτητα ειναι αρκετα ικανοποιητικη για καποιον που δεν ειχε καποιο αξιολογο smartphone μεχρι τωρα ...στην μεσαια κλιμακα για να μην καταναλωνει και πολυ μπαταρια...

σε θεμα browsing πιστευω για τα λεφτα του ειναι απλα αριστο..απο ενα ipod 4g που ειχα ειναι χαρακτηριστικα καλυτερο...

θεμα ακουστικου ειναι μια μετριοτητα..

φυσικα δεν εχει το play store...καπως προφανως μπαινει αλλα δεν με απασχολει...απο 1mobile και λοιπα περασα οτι με ενδιαφερει ηδη...κοινως ειμαι απο αυτους που βαζουν καμια 10αρια βασικες εφαρμογες και αυτο ειναι ολο..

skype βιντεοκληση δουλευει μια χαρα..:)

τα ακουστικα που εχει το κουτι ειναι χαμηλης ποιοτητας αλλα κανουν την δουλεια τους...και με μανταλακι και πληκτρο απαντησης..

σε θεμα μπαταριας ειναι νωρις να πω...

απο 100% με εριξε στο 63% σε λιγο λιγοτερο απο 3 ωρες...τις οποιες φυσικα δεν το αφησα καθολου απο τα χερια μου...και με τα παντα ολα ανοιχτα..

τωρα ειναι κανα μισαωρο στην αναμονη και δεν εχει πεσει απο το 63% καθολου:)και ειχα ξεχασει και το wifi ανοικτο..

το πισω led ειναι για τα πανηγυρια ρητα και κατηγορηματικα...για υποτυπωδη φακο που τοθελω την κανει την δουλεια πολυυυυ ζορι(ενα alcatel των 17 ευρω φωτιζει τα διπλα:mad:)

καμερα για νυχτα δεν υφισταται για μερα απλα ανεκτη για τα 3.2 mp της

ενα μονο με χαλασε που δεν ξερω αν φταιει η συσκευη...στην εφαρμογη του youtube δεν μπορω να κανω καθολου login...:(

 

σε γενικες γραμμες την δουλεια που το πηρα αν δεν μου βγαλει κανα κουσουρι στην πορεια ειμαι ευχαριστημενος με τα 109 ευρω που εδωσα..

 

και πηρα και χαρτες dont panic δωρο...δεν τους εβαλα ακομα...

για περισσοτερα αν τυχει και ενδιαφερθει καποιος θα λυσω οποια απορια μπορω! αυτα..

Link to comment
Share on other sites

:)

 

καλοριζικο

 

για το led στο χα πει...

 

τα υπολοιπα ειανι απολυτως αναμενομενα.

 

λογικα φορας τον ΜΤΚ6575 , οποτε ειναι πολυ ευκολο το κινητο να γινει root αρακαι να επεμβεις σε ρυθμισεις του συστηματος οπως με το mobileuncletools Και να φτιαξεις το μεγαφωνο

 

απο περιεργεια, κανε μια δοκιμη με το gps να μας πεις πως παει, και καμια φωτο ενδεικτικη της καμερας για να χουμε να χαζευουμε

 

 

ΥΓ αν οντως φοραει τον 6575 μαζι με το συνηθες τσιπακι για ηχο-wifi-gps-antenna τοτε θα εχεις πολυ ποιοτικο ηχο σε καλα ακουστικα. Δοκιμασε τον playerpro

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το πήρα πρόσφατα για 2η συσκευή και το επέλεξα λόγο του dual sim που στην τιμή του δεν νομίζω να υπάρχει άλλο. Πιστεύω πάντως ότι για τα χρήματα του είναι μια χαρά: Η οθόνη είναι αρκετά φωτεινή και στο browsing είναι γρήγορο και χωρις κολλήμτα. Επίσης η βιντεοκλήση λειτουργεί κανονικά και όχι μόνο σε skype αλλά και μέσω του δικτύου απευθείας. Εντάξει η κάμερα του δεν είναι και τπτ φοβερό, αλλά οκ βγάζει ανεκτές φωτό… όσο για το λεντακι, εντάξει τι περιμένεις; Εδώ τα επώνυμα σε αυτό το price range είναι χάλια-ότι πληρώνεις παίρνεις τελικά :p

@laziokos: δεν κάνει login στο youtube γιατί είναι μέρος των εφαρμογών google...:(

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα μπορω να πω οτι απο ολα τα tubox ειναι το μονο που ισως και λεω ισως αξιζει..

(στα 199 το G400 και στα 249 το G500 υπαρχουν καλυτερες επιλογες στα ιδια χρηματα)

 

Κι όμως σε αυτά τα χαρακτηριστικά δεν υπάρχει κάποιο με καλύτερα specs. To g400 έχει οθόνη 4.3 με ανάλυση 960*540, διπύρηνο επεξεργαστή 8 MP κάμερα και δύο κάρτες sim. Το πιο κοντινό είναι το LG L7 με οθόνη 4,3 αλλά ανάλυση 480*800 μονοπύρηνο επεξεργαστή, μία κάρτα sim Και κάμερα 5ΜΡ.

Το g500 επίσης είναι σούπερ στην κατηγορία του, αφού σε αυτό το μέγεθος οθόνης, από τι είδα, η πιο οικονομική λύση είναι στα 599€ (!!) το lg vu…

Link to comment
Share on other sites

Μας αφησε νωρις το turbox λοιπον..

μου εκανε καποια νερα στις κλησεις και στην αφη και πλεον αντικατασταθηκε απο ενα s duos..

Αν εξαιρεσεις τα πολυ καλα στοιχεια που ειχε στην πλοηγηση στο ιντερνετ κατα τα αλλα με απογοητευσε παντελως....ειδικα η μπαταρια του...

Για οποιον ενδιαφερεται λοιπον απο καποιον που το προσπαθησε για δυο μερες με αυτη την συσκευη η συμβουλη μου ειναι...μακρια απο αυτη τη συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Μας αφησε νωρις το turbox λοιπον..

μου εκανε καποια νερα στις κλησεις και στην αφη και πλεον αντικατασταθηκε απο ενα s duos..

Αν εξαιρεσεις τα πολυ καλα στοιχεια που ειχε στην πλοηγηση στο ιντερνετ κατα τα αλλα με απογοητευσε παντελως....ειδικα η μπαταρια του...

Για οποιον ενδιαφερεται λοιπον απο καποιον που το προσπαθησε για δυο μερες με αυτη την συσκευη η συμβουλη μου ειναι...μακρια απο αυτη τη συσκευη

 

Και αργα το κατάλαβες. Φιλικα παντα, θα μπορούσες να διαβάσεις λίγο περισσότερο εδώ και θα έκανες καλύτερη επιλογή

Link to comment
Share on other sites

:lol: χαιρετώ την παρέα και με πολύ χαρά σάς λέω ότι μου αρέσουν τα σχόλιά σας !

λοιπόν παιδιά,πήρα και εγώ πού λέτε το τηλεφωνάκι αυτό και ειλικρινά σάν νέος

χρήστης smartphone ψιλοέπαθα πλάκα...υπολογιστής παλάμης με 109 ευρό :ninja:

εντάξει αυτά τα όβολα είχα και φυσικά μπορώ να πώ ότι σε σχέση με τα ακριβότερα

τηλέφωνα ,το συγκεκριμένο είναι μιά πολύ καλή αρχή γιά κάποιον αδαή όπως εγώ !:D

θα ήθελα να με βοηθήσετε άν μπορείτε φυσικά διότι νοιώθω κάπως χαμένος και δέν

ντρέπομαι να σας το πώ,αφού φυσικά σάς ανακάλυψα εδώ !;)

θα ρωτούσα σχετικά το φίλο ,dimzan πού αναφέρει :

[ λογικα φορας τον ΜΤΚ6575 , οποτε ειναι πολυ ευκολο το κινητο να γινει root αρα και

να επεμβεις σε ρυθμισεις του συστηματος οπως με το mobileuncletools Και να φτιαξεις το μεγαφωνο ].....

αγαπητέ dimsan , μπορείς να μου εξηγήσεις τί είναι το root και πώς γίνεται όπως επίσης σχετικά

με τις ρυθμίσεις του συστήματος.....(mobileuncletools) !?

Θα μιλήσω ειλικρινά σχετικά με το θέμα του ακουστικού,έχει χαμηλή ένταση και ισχύ παρότι το

έχω ρυθμίσει σχεδόν τελική ένταση...

Ακόμα το θέμα της μπαταρίας του κάπου είναι θα έλεγα "σπάταλη"διότι θέλει μέρα παρά μέρα

φόρτιση.....και δέν του κάνω οριακή χρήση......εξηγούμε !:X

Κλείνοντας λέω στον εκάστοτε μελλοντικό χρήστη ότι το συγκεκριμένο τηλέφωνο είναι μία καλή Αρχή....

φυσικά μήν ξεχνάμε πώς είναι υπολογιστής.....

Σάς Ευχαριστώ για την φιλοξενία σας και δεκτό κάθε σχόλιό σας ,παρατήρηση καθώς και συμβουλή !

Αναμένω τις αναρτήσεις σας πρός την καλή χρήση του τηλεφώνου....:thanks:

Link to comment
Share on other sites

root σημαινει να αποκτησεις δικαιωματα διαχειριστη στο τηλεφωνο σου, ωστε να μπορεσεις να επεμβεις σε ρυθμισεις και προγραμματα που δε σε αφηνει ο κατασκευαστης. Πρακτικα αυτο σημαινει πως μπορεις απο το να βελτιωσεις το μεγαφωνο και το μικροφωνο μεχρι το να καταστρεψεις ολοκληρωτικα το τηλεφωνο σου.

 

 

ψαξε root for android και θα δεις

Link to comment
Share on other sites

root σημαινει να αποκτησεις δικαιωματα διαχειριστη στο τηλεφωνο σου, ωστε να μπορεσεις να επεμβεις σε ρυθμισεις και προγραμματα που δε σε αφηνει ο κατασκευαστης. Πρακτικα αυτο σημαινει πως μπορεις απο το να βελτιωσεις το μεγαφωνο και το μικροφωνο μεχρι το να καταστρεψεις ολοκληρωτικα το τηλεφωνο σου.

 

 

ψαξε root for android και θα δεις

 

εντάξει dimzan,ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά δυστυχώς δέν αναφέρει πουθενά το συγκεκριμένο μοντέλο πού έχω,,,,:oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σας. Είναι η πρώτη φορά που γράφω σε forum για κινητά, αλλά πραγματικά έχω έρθει σε απόγνωση..

 

Πριν από 4 μέρες πήρα το TurboX G310. Όλα καλά και όλα ωραία μέχρι τη στιγμή που πήγα να κατεβάσω το skype και το facebook application για το κινητό. Όταν πάω να κατεβάσω το skype με πηγαίνει σε μια σελίδα Google Play. Έδωσα στοιχεία, έκανα λογαριασμό gmail και τίποτα... Μου λέει αριστερά σε πινακάκι πως δεν υπάρχουν συσκευές. Είδα από το pc ότι πρέπει να είναι συμβατή η συσκευή με το Google Play για να μπορείς να κατεβάσεις από εκεί. Δεν έχω ιδέα αν είναι συμβατή ή όχι!

ΕΠΙΣΗΣ...

Προσπάθησα να συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή με καλώδιο (βγαίνει από τον φορτιστή και γίνεται usb) και λέει ότι δεν είναι εγκατεστημένο το πρόγραμμα οδήγησης. Δλδ drivers γιοκ. Δεν το αναγνωρίζει καν. Πήγα στις συσκευές για να δω όνομα και άλλο γράφει πάνω στο κουτί και άλλο όνομα στις συσκευές στο pc. Mt65xx Android Phone στο Pc ενώ το μοντέλο είναι G310..

Δεν έχω πραγματικά ιδέα για το τι γίνεται με αυτό το τηλέφωνο. Είναι η πρώτη φορά που αγοράζω smart phone και μου 'χει βγάλει ήδη το λάδι..

Κάποιος μια βοήθεια;

 

Υ.Γ. Και όσο αυτό για την μπαταρία, ισχύει.. Μέσα σε 5 ώρες έχει κλείσει το κινητό αν έχεις ανοιχτό wifi και το δουλεύεις.....

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να λειτουργήσεις το κινητό με την κάρτα του δικτύου σου ενεργοποιημένη, δηλαδή να είναι κανονικό το σήμα του ώς τηλεφωνική συσκευή !Αυτό μού το παρουσίασε και εμένα ακριβώς...δέν αναγνωρίζει ο υπολογιστής το τηλ. άν πρώτα δέν είναι ενεργοποιημένο.
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να λειτουργήσεις το κινητό με την κάρτα του δικτύου σου ενεργοποιημένη, δηλαδή να είναι κανονικό το σήμα του ώς τηλεφωνική συσκευή !Αυτό μού το παρουσίασε και εμένα ακριβώς...δέν αναγνωρίζει ο υπολογιστής το τηλ. άν πρώτα δέν είναι ενεργοποιημένο.

 

Ευχαριστώ για την πληροφορία, αλλά τελικά το πήγα πίσω το κινητό. Αυτό με το πως συνδέεται στον υπολογιστή το βρήκα μισή ώρα μετά που έγραψα εδώ :p

Παρόλα αυτά, από το συγκεκριμένο κινητό δεν μπορείς να κατεβάσεις εφαρμογές από Google Play. Και να σας πω και το σκηνικό πως έγινε και το έμαθα..

Πήρε ο γαμπρός μου τηλέφωνο στο ΠΛΑΙΣΙΟ και τους είπε πως ενώ θα έπρεπε να είναι εγκατεστημένο μέσα στο κινητό το Google Store (εκείνο το εικονίδιο με το άσπρο καλαθάκι), δεν υπάρχει.. Η απάντηση της κοπελιάς στην εξυπηρέτηση, αντί να ζητήσει συγγνώμη που δεν ενημέρωσαν πριν την πώληση του κινητού, ήταν "Κατεβάστε το Black Market" (το οποίο το είχε ψάξει ήδη ο γαμπρός μου και είχε βρει ότι είναι τίγκα στους ιούς). Πήγαμε από εκεί και ο τυπάς στα κινητά τηλέφωνα προσπαθούσε να μας πείσει ότι κι αυτός έχει το Black Market στο κινητό του (στο Galaxy κιόλας) και ότι δουλεύει μια χαρά! Με τα πολλά έδωσα πίσω το μουφοκινητό τους και με 26 ευρώ παραπάνω πήρα το Sony Xperia Tipo. Μακράαααααααααααααααααααααααααν καλύτερο! Και κρατάει και η μπαταρία, και το ακουστικό είναι μια χαρά! Σαν τα Sony δεν έχει.... ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ TURBO X.

Link to comment
Share on other sites

πές μου σε παρακαλώ την διαδικασία επιστροφής του κινητού σου διότι το σκέφτομαι και εγώ να τους το επιστρέψω.....μου έχει βγεί η ψυχή για να ακούω το συνομιλητή μου...

Ευχαριστώ ! ;)

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει κανεις το play

και να το δουλέψει;

 

Αν χρειαζεται root, καποιος οδηγος;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Εκτός από αυτά που αναφέρουν όλοι οι προηγούμενοι να συμπληρώσω ότι είναι η πιο ψεύτικη κατασκευή που είχα ποτέ.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα βγαίνοντας από το αυτοκίνητό μου να μου πέσει για πρώτη φορά και να διαλυθεί να φύγουν τα κουμπιά κυρίως λόγο του πλαστικού σασί (πλαισίου) που έχει αντί μεταλλικού που έχουν τα περισσότερα κινητά.

Και βέβαια δεν επισκευάζεται διότι μου ζήτησαν 89 ευρώ ενώ καινούριο έχει 95

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
εχει βαλει κανεις το play

και να το δουλέψει;

 

Αν χρειαζεται root, καποιος οδηγος;

 

Προσπαθω σήμερα να του περάσω playstore ... δεν ανοιγει με τιποτα,πετάει μνμ λάθους ..

Δυστυχώς η εφαρμογή Google playstore εχει σταματήσει

 

Λοιπον τελικα το κατάφερα .....

Έκανα πρώτα root με το Shuame προγραμμα, και μετά μεσω της εφαρμογής που εγκατέστησε στο κινητό το shuame (γίνεται unistall) επέλεγα google playstore και κατι με services, Κατεβηκαν και μετά την εγκατάσταση όλα καλα :)

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω σήμερα να του περάσω playstore ... δεν ανοιγει με τιποτα,πετάει μνμ λάθους ..

Δυστυχώς η εφαρμογή Google playstore εχει σταματήσει

 

Λοιπον τελικα το κατάφερα .....

Έκανα πρώτα root με το Shuame προγραμμα, και μετά μεσω της εφαρμογής που εγκατέστησε στο κινητό το shuame (γίνεται unistall) επέλεγα google playstore και κατι με services, Κατεβηκαν και μετά την εγκατάσταση όλα καλα :)

 

Ποιά services ???

Δεν πετυχαίνει με τίποτα. Έχω κάνει restore στην εργοστασιακή, τρείς φορές και ξανά shuame.

Μήπως μπορείς να δώσεις λίγο περισσότερες πληροφορίες?

Link to comment
Share on other sites

Ποιά services ???

Δεν πετυχαίνει με τίποτα. Έχω κάνει restore στην εργοστασιακή, τρείς φορές και ξανά shuame.

Μήπως μπορείς να δώσεις λίγο περισσότερες πληροφορίες?

 

Δυστυχώς το τηλέφωνο δεν ήταν δικό μου και δεν το εχω ΄τωρα... εγώ απλά προσπάθησα να το σουλουπώσω λιγο με το Playstore και το rooting...

 

Το playstore το περασα μεσω της εφαρμογής που εγκατέστησε το shuame, εκει υπήρχε και κάτι google services τα οποια εγκατέστησα ... και ως δια μαγείας δούλεψε το Playstore

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το τηλέφωνο δεν ήταν δικό μου και δεν το εχω ΄τωρα... εγώ απλά προσπάθησα να το σουλουπώσω λιγο με το Playstore και το rooting...

 

Το playstore το περασα μεσω της εφαρμογής που εγκατέστησε το shuame, εκει υπήρχε και κάτι google services τα οποια εγκατέστησα ... και ως δια μαγείας δούλεψε το Playstore

 

Φίλε μου επειδή έχω και γω τα ίδια προβλήματα, μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις ποια ROM επέλεξες?

....για να κάνω και γω τη δοκιμή μου χωρίς να φοβάμαι μη μου μείνει το τηλέφωνο "ξερό".

Επιπλέον υπάρχει κάπου η αγγλική έκδοση του shuame ή με την κινέζικη έκανες το rooting?

Επίσης αν κάτι πάει στραβά, πως επαναφέρω την εργοστασιακή ROM?. Πρέπει να την έχω κάνει backup πριν το rooting? και αν ναι, πως το κάνω?

TIA

Edited by amyl
backup ROM
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...