Jump to content

Πρόβλημα;


superseven
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν παιδιά χρειάζομαι την βοήθειά σας. Σήμερα είναι η δεύτερη ημέρα που βλέπω την οθόνη μου να έιναι θολή. Τα γράμματα τα πάντα. Όχι από την αρχή. Ξαφνικά την είδα να το παρουσιάζει. Εχθές που ήταν η πρώτη φορά που μου το έκανε έτυχε ίσως, να ανοίξω έναν virtual player. Σήμερα είχα το κινητό μου κοντά την ώρα που ερχόταν μήνυμα. Εχθές δεν θυμάμαι αν το είχα κοντά. Τι λέτε να είναι; Τα μάτια μου από τα ξενύχτια στην οθόνη; Η οθόνη; ή η κάρτα γραφικών; Παρακαλώ βοηθείστε με. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος superseven (15 Αύγ. 2004 , 02:10)

 

Λοιπόν παιδιά χρειάζομαι την βοήθειά σας. Σήμερα είναι η δεύτερη ημέρα που βλέπω την οθόνη μου να έιναι θολή. Τα γράμματα τα πάντα. Όχι από την αρχή. Ξαφνικά την είδα να το παρουσιάζει. Εχθές που ήταν η πρώτη φορά που μου το έκανε έτυχε ίσως, να ανοίξω έναν virtual player. Σήμερα είχα το κινητό μου κοντά την ώρα που ερχόταν μήνυμα. Εχθές δεν θυμάμαι αν το είχα κοντά. Τι λέτε να είναι; Τα μάτια μου από τα ξενύχτια στην οθόνη; Η οθόνη; ή η κάρτα γραφικών; Παρακαλώ βοηθείστε με. Ευχαριστώ.

 

 

Δοκίμασες να κάνεις απομαγνητισμό, να μετακινήσεις λίγο την οθόνη, να την βγάλεις από την πρίζα για λίγη ώρα, να δεις την σύνδεση της οθόνης με το pc (το καλώδιο που πάει στην κάρτα γραφικών, ίσως δεν πατάει καλά). Αν δεν έχεις πειράξει κάτι εσύ από την κάρτα γραφικών, δες για εξωτερικούς παράγοντες πρώτα. Μήπως έβαλες ηχεία που δεν είναι θωρακισμένα δίπλα στην οθόνη;

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Λάθος μου. Ξέχασα να πώ πως η οθόνη είναι LCD. Όχι δεν δοκίμασα τπτ από αυτά. Με μία επανεκκίνηση έφτιαξε προς το παρόν.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος superseven (15 Αύγ. 2004 , 03:55)

 

Λάθος μου. Ξέχασα να πώ πως η οθόνη είναι LCD. Όχι δεν δοκίμασα τπτ από αυτά. Με μία επανεκκίνηση έφτιαξε προς το παρόν.

 

 

Για να λες ότι όλα φαινόντουσαν θολά ή αρκετά θολά, μήπως είχε αλλάξει η ανάλυση της οθόνης και δεν ήταν η φυσική της ανάλυση;

Αν χαμηλώσεις στα 1024x768 μια οθόνη που έχει φτιαχτεί για να παίζει στα 1280x1024, θα φαίνονται θολή η εικόνα (κάπως έτσι).

 

Αν στο κάνει όμως στα καλά καθούμενα πάλι και είναι θολούρα σε όλη την οθόνη, κάνε απεγκατάσταση τους drivers και ξαναπέρνα τους.

 

Επίσης αν έχει κάποιο cd η οθόνη, μπορεί να υπάρχουν και drivers μέσα, τους οποίους καλό είναι να κάνεις και αυτούς εγκατάσταση (συνήθως πας στον "υπολογιστή μου" και στο "υλικό", "διαχείριση συσκευών", αλλάζεις τους drivers για την οθόνη, από το cd της.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος superseven (15 Αύγ. 2004 , 04:47)

 

Ευχαριστώ θα το κοιτάξω.

 

file superseven,mipws nistazes? :p

den kanw plaka giati kai gw pou ksenixtisa arxizw kai vlepw ligo tholi tin othoni mou!

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Σε CRT θα σου έλεγα πως έχει πιάσει σκόνη δημιουργώντας «βραχυκύκλωμα» με αποτέλεσμα την αστοχία του κανονιού, σε TFT όμως συντάσσομε με την άποψη της λανθασμένη ανάλυσης ή των κουρασμένων οφθαλμών (και λιγότερο σε hardware πρόβλημα).

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν το αποκλείω καθόλου να ήταν τα μάτια μου. Δεν ξέρω. Μέχρι στιγμής πάει μια χαρά. Περιμένω να δω αν το ξανακάνει. Αν ξαναγίνει θα φωνάξω κάποιον "ξεκούραστο" να μου πει. Και στις δύο περιπτώσεις ήταν γύρω στις 03.00 το πρωί. Θα δείξει. Πάντως την ανάλυση δεν την έχω πειράξει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...