Jump to content

POMP C6


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια...

Εδω κ μερες κοιταω αυτο το κουκλι..

http://www.mixeshop.com/pomp-c6-mtk6589t-quad-core-55inch-fhd-ogs-screen-android-42-2gb-ram-32gb-rom-13mp-camera-nfc-otg-mhl-smartphone_p2980.html

Τα εχει ολα.. 2gb ram_mhl_otg_nfc 3000 μπαταρια κ σε τιμη τρελαααααα..

Το εχει δει κανενας αλλος;

 

POMP C6 Smartphone Highlight:

- 5.5 inch screen, 1920*1080 pixels display

- Support 3G network:GSM 850/900/1800/1900MHz WCDMA 850/2100 MHz

- MTK6589T quad core 1.5GHz

- 2GB RAM + 32GB ROM

- 13MP back camera + 8MP front camera

- Android 4.2.2

 

POMP C6 Smartphone Basic Information

Model: POMP C6

Band: 2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

3G: WCDMA 850/2100MHz

Sim Card: Dual SIM Card Dual Standby

Service Provide: Unlocked

OS: Android 4.2.2

CPU: MTK6589T quad core 1.5GHz

GPU: PowerVR SGX544

ROM: 32GB

RAM: 2GB

Style: Bar

Color: White

Shell Material: Plastic

Display Size: 5.5 Inch

Type: Capacitive touch screen

Resolution: 1920*1080 401PPI

Screen Color: 16000K Colors

Camera/Picture Resolution: Dual Cameras, front camera 8.0MP, back camera 13.0MP with flashlight

 

POMP C6 Smartphone Basic Function

Audio File Format: MP3/WAV/AMR/AWB

Video File Format: 3GP/MPEG4

Image File Format: JPEG/BMP/GIF/PNG/GIF

E-book Format: TXT/CHM/DOC/HTML

FM Radio: Yes, earphone needed

Earphone Port: 3.5mm

Data transfer: USB/Bluetooth

Mobile internet: WAP/WiFi

Phonebook: 500

Message: SMS/MMS

Input: Handwrite/Keypad

WIFI: Yes, 802.11 b/g/n

Bluetooth: Bluetooth 4.0

Gravity Sensor: Yes

Ringtones Type: Polyphonic/MP3

Multi-Touch: Yes, 5 point touch

Standby Time: About 2~3 days

GPS: Yes, built in, also support A-GPS With EPO assistance to speed up positioning

Language: English,Bahasa Indonesian, Bahasa Melayu, German, Spanish, Filipino, French, Italian, Magyar, Dutch, Polish, Portugues (Brasil), Portugues (Portugal), Vietnamese, Turkish, Greek, Russian, Hebrew, Arab, Thai, Korean, Chinese (simp), Chinese(trad)

Other Feature: NFC,OTG,MHL,Gyroscope Sensor,WiFi, GPS, FM, camera, Bluetooth, play store, Email,Tethering & portable hotspot, VPN, etc

http://www.pompmall.com/pomp-c6-smartphone-android-4-2-mtk6589t-quad-core-5-5-inch-fhd-screen-2gb-32gb.html

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...

Εδω κ μερες κοιταω αυτο το κουκλι..

http://www.mixeshop.com/pomp-c6-mtk6589t-quad-core-55inch-fhd-ogs-screen-android-42-2gb-ram-32gb-rom-13mp-camera-nfc-otg-mhl-smartphone_p2980.html

Τα εχει ολα.. 2gb ram_mhl_otg_nfc 3000 μπαταρια κ σε τιμη τρελαααααα..

Το εχει δει κανενας αλλος;

 

Θα δώσεις 209 ευρώ για να πάρεις ενα κινητο που δεν το ξέρει ούτε ο κινέζος που το έβγαλε? Αντε σε καμια μάρκα της προκοπής και μην κοιτάς βλακείες. Με τα λεφτα αυτά αγοράζεις το xiaomi red rice και σου μενουν και λεφτα να βγεις εξω με την κοπέλα να χτυπήσεις και κανα 2-3 ποτάκια ο καθένας.:p

Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω οτι ειναι πολυ ωραιο...κ ολοκληρομενο πακετο.εχει τα παντα πανω κ δουλευουν ολα τελεια.

Κ οτι γινεται χαμος με αυτο στη κινα...!

Link to comment
Share on other sites

Το εχω αγορασει για λογαριασμο μιας φιλης εδω και τρεις μερες, το κινητο ειναι απιστευτο απο ποιοτητα κατασκευης, οθονη τελεια, καμερα μπροστινη με autofocus και φλας παρα πολυ δυνατο σε σχεση με αλλα κινεζικα..!! Τα μειον του...? Δεν βγαινει η μπαταρια, δεν εχει sdcard slot με οτι αυτα συνεπαγονται απο πλευρας χρηστηκοτητας και δεν εχει notification led.
Link to comment
Share on other sites

Ολα δουλευουν τελεια και παρ'οτι αλλα fhd με το 6589T εχουν καποια μικρα lags το συγκεκριμενο δεν εχει σχεδον πουθενα. Το nfc δεν εχω την δυνατοτητα να το δοκιμασω αλλα λογικα και αυτο δουλευει. Στο χερι λογο 5,5 ιντσες χωρις την θηκη του που εχει μαζι καθεται καλα, με την θηκη ομως εχει παει κανα δυο φορες να μου φυγει απο το χερι..!! Στην αρχη με ξενισε λογο μεγεθους αλλα τωρα πλεον οι 4,7 ιντσες που εγω εχω μου φαινοντε λιγες πια. Ενα αλλο μειονεκτημα ειναι οτι ακομη δεν υπαρχουν αξεσουαρ για το κινητο αλλα αυτο θελω να πιστευω συμαβαινει επειδη ειναι σχετικα καινουριο.
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανενα αξιοπιστο μαγαζι να το παρω;

Εχεις δει καθολου το gps?

Aπο ηχο εχει ενταση; ειναι καθαρος;

Αυτη η κουκιδα που εχει στην οθονη κ βγαζει ενα μενου τι ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα απο το to2c αναγκαστικα γιατι τοτε μονο αυτο το ειχε, τωρα το εχει και το spemall και το pandawill ολα αξιοπιστα ειναι. Το to2c να ξερεις δεν το κανει root.

Αυτη η τελιτσα ειναι ενα μινι μενου το οποιο το μετακινεις εδω κι εκει στην οθονη, ενοχλητικο θα ελεγα και ευτυχως απενεργοποιητε απο τις ρυθμισεις. Το air gestures, δουλευει αλλα καταλαβαινει μονο σε πορτραιτ και μονο οριζοντιες κινησεις, το gps πολυ καλο, πιανει χωρις δεδομενα σε 10 δευτερα.

Ηχος πολυ καλος και σε ακουστικα αλλα και σε ηχειο..!!

Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια ειμαι μεταξυ αυτου POMP C6 και NewMan K2S ,

http://www.spemall.com/Newman-K2S-Octa-Core-Smartphone-with-Android-4-2-OS-MTK6592-1-7GHz-2GB-32GB-5-5-Inch-FHD-Screen-GPS-Bluetooth-13-0MP-Camera_g.html

 

To NewMan φενεται ποιο ισχυρο αλλα λογικα θα εχει και μεγαλυτερη καταναλωση (τα λεω καλα ? ) , ειναι κοντα στα χρηματα ...

Υπαρχει καποιος να μας πει ποιο ειναι καλυτερο και γιατι ?

Link to comment
Share on other sites

εγω ρε παιδια ειμαι μεταξυ αυτου POMP C6 και NewMan K2S ,

http://www.spemall.com/Newman-K2S-Octa-Core-Smartphone-with-Android-4-2-OS-MTK6592-1-7GHz-2GB-32GB-5-5-Inch-FHD-Screen-GPS-Bluetooth-13-0MP-Camera_g.html

 

To NewMan φενεται ποιο ισχυρο αλλα λογικα θα εχει και μεγαλυτερη καταναλωση (τα λεω καλα ? ) , ειναι κοντα στα χρηματα ...

Υπαρχει καποιος να μας πει ποιο ειναι καλυτερο και γιατι ?

 

Ολα τα οκταπυρηνα τα καινουρια σαφεστατα τα πατανε κατω τα τετραπυρηνα, τωρα σαν καταναλωση δεν νομιζω να εχει τεραστιες διαφορες, το θεμα ειναι οτι τα 8core ειναι καινουρια ακομη και δεν εχουν κυκλοφορησει ευρεως καλα καλα στην κινα, ποσο μαλλον εδω.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο φαίνεται, κι εγώ το ζαχαρωνω...

Αλλά και το jiauy g4 ωραίο φαινόταν και η λειτουργια του στην καλύτερη περίπτωση κραταει 4 μηνες και με ενα σωρό προβλήματα.

Κατα τη γνώμη μου με λιγα ευρα παραπανω παίρνεις TCL idol x η TCL hero N3 που είναι σίγουρα πιο αξιόπιστη εταιρεία ή με λίγα παραπάνω (290€) πας meizu mx3.

Καμια φορά το φθηνό το πληρώνουμε πιο ακριβό τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο φαίνεται, κι εγώ το ζαχαρωνω...

Αλλά και το jiauy g4 ωραίο φαινόταν και η λειτουργια του στην καλύτερη περίπτωση κραταει 4 μηνες και με ενα σωρό προβλήματα.

Κατα τη γνώμη μου με λιγα ευρα παραπανω παίρνεις TCL idol x η TCL hero N3 που είναι σίγουρα πιο αξιόπιστη εταιρεία ή με λίγα παραπάνω (290€) πας meizu mx3.

Καμια φορά το φθηνό το πληρώνουμε πιο ακριβό τελικά.

 

 

Ναι τα εχω δει αυτα , απλος το TCL idol x εχει μικρη για μενα μπαταρια ειναι 5αρι και θελω να ανεβω στο 5,5'' , το TCL hero N3 εναι πολυ καλο αλλα φοβαμε να παω σε 6αρα οθονη.

Μαλον εχω κολησει στη 5,5'' οθονη και για αυτο μιλαω για αυτα τα 2 , για πιο ακριβο κοιταω το Huawei hero 3x , αυτο με καλυπτει σε ολα αλλα δεν ξερω ακομα ποτε βγαινει.

Τα βασικα μου κριτηρια ειναι 5,5" οθονη και μεγαλη μπαταρια διοτι περισοτερο για σεφαρισμα το θελω, στα υπολοιπα αντεχω να θυσιασω κατι ...

Link to comment
Share on other sites

To c6 παντος ειναι κ κουκλι.....κ εχει τα παντα....κ μπαταρια αρκετα καλη...

Εγω βλεπω πως γινεται κολαση με αυτο στην κινα....πολλες διαφημησεις κ μπλα μπλα γιαυτο...η οθονη δεν μπορω να δω ποσα ppi einai κ αν ειναι τοσο ομορφη οσο λενε..

Ρε παιδια ποσο σημαντικο κ ποια η διαφορα στο 5point multi touch απο το 10 point.. τι αλλαζει;

Link to comment
Share on other sites

η οθονη υπολογίζεται στα 400ppi

το merimobiles πάντως έχει την εκδοση 1G ram / 16G rom / 2000mAh μπαταρία στα 220 ευρώ + μεταφορικά

http://www.merimobiles.com/pomp-c6_p/meri8185.htm

δεν το λες και τρελή ευκαιρία...

Link to comment
Share on other sites

Μαλον κανουν λαθος...στα specks ..

Για την αφη 5 κ 10 σημειων ξερει κανεις κατι;

 

Η μια σηκωνει 5 δαχτυλα ταυτοχρονα να κανουν δουλεια στην οθονη και η αλλη δεκα.... Τωρα πως και για ποιο λογο θα χρειαστουν και τα δεκα δαχτυλα σου στην οθονη.... Μονο αν παιζεις πιανο...!! χαχα :p

Η οθονη ειναι οντως καταπληκτικη....!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα.

Ξερουμε αν εχει gorilaglass i dragontrail ?

Δεν αναφερουν πουθενα..

 

 

Καλημερα... Γιατι δεν μπαινεις στο site τους να δεις....; http://www.pompmobile.com εκει εχει ολα τα χαρακτηριστικα και επισης ενα μεγαλο διλημμα, αυτο ή το pomp c6s που coming soon οπως λεει και θα ειναι octacore....? ;)

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη ειναι της lg....!

Κ μαλον δεν εχεο γορηλα....

Εγω το λεω πολυ τιμιο για τα λευτα του..

Γιατι εχει mhl,otg,souper gps,3000mha κτλπ εχει τα παντα..ε χαλαλη το γυαλι...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ευχαριστως θα αλλαζα το jiayu G4A που εχω για αυτο...!! ειναι κλασεις ανωτερο σε ποιοτητα κατασκευης. και το g4 gorila glass λεει οτι εχει αλλα γρατζουνηθηκε στο φτερο.. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το εχει ενα μαγαζι στη θηβων.....

Σταματησα κ το ειδα....απιστευτο...πολυ λεπτο, πολυ ωραια οθονη φοβερα χρωματα κ στο manual λεει πως ειναι lg κ πως εχει πανω single glass..πολυ ωραιο touch k wifi που ανοιξα πιανει καμια 30ρια απο τα γυρω σπιτια...κ για 5,5 πολυ καλο στο χερι...

Το εχει ομως 287 ευρο κ μονο σε μαυρο...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν βρίσκω reviews για το κινητό και διστάζω να κάνω το βήμα, αν και στα χαρτιά φαίνεται πολύ καλό.

Λέω να το παίξω στα σίγουρα και να περιμένω το huawei 3C.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...