Jump to content

The Voice of Greece (Ant1)


filippos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις τελείωσε το πρώτο επεισόδιο απο το παιχνίδι The Voice of Greece που προβλήθηκε μεσα απο τον Αντ1.

Τι εντυπώσεις είχατε;

 

Νομίζω πως απο φωνές είχε καλύτερο υλικό απο όλα τα προηγούμενα παιχνίδια/εκπομπές ταλέντων.

 

Οι προηγούμενες εκπομπές ξεκινούσαν με την προοπτική ανάδειξης φωνής αλλά κατέληγαν σε ενα παρακμιακό κέντρο διασκέδασης που περισσότερο σημασία είχε η εμφάνιση και το show παρά η φωνή.

Σ'αυτή τη περίπτωση ίσως να ειναι διαφορετικά.

 

Η κριτική επιτροπή κατα την γνώμη μου θα μπορουσε να έχει άλλη σύσταση. 2 καλλιτέχνες θα προτιμούσα να μην τους έβλεπα σ'εκείνες τις θέσεις... αλλά το οτι δεν έχουν φωνή (αποδεδειγμένα απο live εμφανίσεις τους) δεν σημαίνει οτι δεν εχουν μουσική παιδεία και δεν μπορουν να κρίνουν σωστά.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 112
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι κατι διαφορετικο απο τα talent shows που ειχαμε συνηθισει μεχρι τωρα αφου παιζει ρολο μονο η φωνη και οχι η εμφανιση και ετσι τα κριτιρια επιλογης ειναι πιο σωστα και αντικειμενικα και περνανε οσοι πραγματικα αξιζουν.Στο x-factor π.χ. μπορει καποιος να ειχε τελεια φωνη αλλα να τον κοβανε μονο και μονο επειδη ηταν αρκετα μεγαλος σε ηλικια και να περνουσαν καποια με ωραιο σωμα και στηθος αλλα απο φωνη...κορμαρα.Επισεις το voice εχει και πιο σωστη κριτικη επιτροπη αφου ολα τα μελη ειναι τραγουδιστες και εχουν μουσικες γνωσεις σε αντιθεση με αλλα reality που καπιοι κριτες ηταν τελειως ασχετοι με τον χωρο του τραγουδιου(βλεπε Μουρατιδης,Γκακακη κ.τ.λ.).Ο Λιαγκας στην πρωτη φαση του παιχνιδιου φαινεται τελειως κομπαρσος.Δεν εμφανιζεται πολυ και απλως ανακοινωνει τις συμετοχες.Ισως ο ρολος του μεγαλωσει οταν ξεκινησουν τα live.Παντως απο αποψη τηλεθεασης,φαινεται οτι ηδη εχει κλειδωσει και για 2ο κυκλο του χρονου.
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα λεφτα ειναι η επιλογη της κριτικης επιτροπης.Ανθρωποι του χωρου,με χιουμορ (οχι σαχλαμαρες) και κυριως χωρις του καραγκιοζιδες που εβαζαν για κριτες στα τελευταια talent show
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσε το πρώτο επεισόδιο απο το παιχνίδι The Voice of Greece που προβλήθηκε μεσα απο τον Αντ1.

Τι εντυπώσεις είχατε;

 

Νομίζω πως απο φωνές είχε καλύτερο υλικό απο όλα τα προηγούμενα παιχνίδια/εκπομπές ταλέντων.

 

Οι προηγούμενες εκπομπές ξεκινούσαν με την προοπτική ανάδειξης φωνής αλλά κατέληγαν σε ενα παρακμιακό κέντρο διασκέδασης που περισσότερο σημασία είχε η εμφάνιση και το show παρά η φωνή.

Σ'αυτή τη περίπτωση ίσως να ειναι διαφορετικά.

 

Η κριτική επιτροπή κατα την γνώμη μου θα μπορουσε να έχει άλλη σύσταση. 2 καλλιτέχνες θα προτιμούσα να μην τους έβλεπα σ'εκείνες τις θέσεις... αλλά το οτι δεν έχουν φωνή (αποδεδειγμένα απο live εμφανίσεις τους) δεν σημαίνει οτι δεν εχουν μουσική παιδεία και δεν μπορουν να κρίνουν σωστά.

Έχω παρακολουθήσει το Voice UK.. Δεν περίμενα αλλα μου άρεσε αρκετά...

Σε πρώτη φάση παίζει ρόλο η φωνή αλλά στην συνέχεια (αφού επιλέχτηκαν φωνές) παίζει ρόλο ασφαλώς και η εμφάνιση.

 

Σε αντίθεση με σένα, έχω ακούσει και εγώ όλους τους προπονητές ζωντανά, θεωρώ πως πέρα από την Μελίνα Ασλανίδου λόγω επιλογών κλπ, οι υπόλοιποι είναι πολύ δυνατοί σε αυτό που κάνουν

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρακολουθήσει το Voice UK.. Δεν περίμενα αλλα μου άρεσε αρκετά...

Σε πρώτη φάση παίζει ρόλο η φωνή αλλά στην συνέχεια (αφού επιλέχτηκαν φωνές) παίζει ρόλο ασφαλώς και η εμφάνιση.

 

Σε αντίθεση με σένα, έχω ακούσει και εγώ όλους τους προπονητές ζωντανά, θεωρώ πως πέρα από την Μελίνα Ασλανίδου λόγω επιλογών κλπ, οι υπόλοιποι είναι πολύ δυνατοί σε αυτό που κάνουν

 

Και η Μελίνα είναι δυνατή... Μια χαρά φωνή έχει

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας παρακολουθήσει φανατικά τους 2 κύκλους του The Voice UK και μόνο κάποια blind auditions του The Voice US, έχω να πω πως η ελληνική εκδοχή είναι εξίσου πολύ καλή παραγωγή και πολύ καλά σεταρισμένη στα ελληνικά δεδομένα! Εντυπωσιακό σκηνικό, πολύ καλοστημένη όλη η παραγωγή με τα βίντεο, την επιτροπή και όλα να τηρούν το αυθεντικό concept του εξωτερικού χωρίς να παρεκκλίνουν προς το reality και το ξεκατίνιασμα που έβγαινε στα προηγούμενα talent show! Όσον αφορά την κριτική επιτροπή τελικά, που είναι και το κέντρο του show, είναι πολύ καλύτερη απο όσο περίμενα και είναι και παρά πολύ καλή επιλογή, αν και ένα μεγάλο παλιό όνομα δεν θα με χάλαγε να υπήρχε (Αλεξιου, Μαρινέλα, Πρωτοψάλτη κλπ) αλλα και πάλι είναι πολύ πολύ καλή που φαντάζομαι στην πορεία θα γίνει άριστη! Στην επιλογή του παρουσιαστή είχα ένα μικρό θέμα, αλλα έχει τόσο μικρό ρόλο που δεν με χαλάει και έν τέλη δεν ήταν και τοσο κακός. Μπράβο στον Ant1 που έφερε αυτό το concept στην Ελλάδα και δεν το αλλοίωσε (όπως τα προηγούμενα)! Και η μέχρι στιγμής κριτικές και τηλεθεασεις δείχνουν πως για τους επόμενους μήνες θα.... Ακούμε φωνές και θα βλέπουμε καρέκλες να γυρίζουν και όχι να τρίζουν :-P (όπως έλεγαν και τα trailer)!
Link to comment
Share on other sites

στο πρωτο επεισοδιο ειχε παιδια με πολυ καλες φωνες. βασικο οτι δεν εβλεπαν οι κριτες τον διαγωνιζομενο.
Link to comment
Share on other sites

Και η Μελίνα είναι δυνατή... Μια χαρά φωνή έχει

 

Εμένα μαρέσει η Μελίνα. Έχει ιδιαιτερη φωνή γιαυτό.Αλλά σε αντιθεση με τους αλλους έχει ασχοληθεί αποκλειστικα με ένα είδος και είναι νομίζω λιγότερο λαοφιλής από τους άλλους... Σαν πρώτο κύκλο μπορεί και να της βγει σε καλό.. Αλλά το βλέπω σαν μείον

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς πως η Μελίνα δεν υπάρχει περίπτωση να πατήσει πρώτη το κουμπί ποτέ; :p
Link to comment
Share on other sites

Και οταν δεν το παταει,αφου τελειωσει το τραγουδι που γυρνανε οι ολες οι καρεκλες και βλεπει τον διαγωνιζομενο παντα λεει οτι και καλα μετανιωσε που δεν το πατησε.Οι αλλοι 3 κριτες οταν δεν το πατησουν δικαιολογουν γιατι δεν το πατησαν.Η Μελινα παντα λεει οτι επρεπε να το πατησει και δεν ξερει γιατι δεν το πατησε.
Link to comment
Share on other sites

στο 1ο το ειχε πατησει πρωτη σε μια κοπελιτσα :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί αναποφάσιστοι οι κριτές μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο.

Πάντως ως τώρα θαρρώ κάναν καλές επιλογές, πάτησαν το κουμπί εκεί που έπρεπε και μάλιστα με εντυπωσιάζει ο Ρέμος που κριτικάρει πολύ σωστά, βρίσκει ακριβώς τα θετικά και αρνητικά σε κάθε άτομο. Ο Μιχάλης από την άλλη προσπαθεί να αναπτύξει μεθόδους για πειθώ, είναι ωραίος :)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί αναποφάσιστοι οι κριτές μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο.

Πάντως ως τώρα θαρρώ κάναν καλές επιλογές, πάτησαν το κουμπί εκεί που έπρεπε και μάλιστα με εντυπωσιάζει ο Ρέμος που κριτικάρει πολύ σωστά, βρίσκει ακριβώς τα θετικά και αρνητικά σε κάθε άτομο. Ο Μιχάλης από την άλλη προσπαθεί να αναπτύξει μεθόδους για πειθώ, είναι ωραίος :)

 

Συμφωνώ και να προσθέσω ότι μου έχει κάνει εντύπωση που η Βανδή σιγοτραγουδά κομμάτια που δεν περίμενα

Link to comment
Share on other sites

Απ' το λίγο που το έχω παρακολουθήσει απ το youtube, έχει πολύ καλές φωνές το συγκεκριμένο talent show. Πραγματικά δεν το περίμενα!
Link to comment
Share on other sites

τι γινεται ρε παιδια οποιος τραγουδαει σφακιανακη τον βαουν να αλλαξει τραγουδι τι εγινε χθες?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

τι γινεται ρε παιδια οποιος τραγουδαει σφακιανακη τον βαουν να αλλαξει τραγουδι τι εγινε χθες?

 

Εχουν προηγούμενα μ'αυτόν:lol:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

τι γινεται ρε παιδια οποιος τραγουδαει σφακιανακη τον βαουν να αλλαξει τραγουδι τι εγινε χθες?

 

Προσωπικά, ένας τύπος που άκουσα να τραγουδάει Σφακιανάκη, το έλεγε τελείως νεκρά.

Μπορεί τον Σφακανιάκη να τον θεωρώ ως άτομο πιο αστείο και από τον Εθνικό Σταρ, αλλά στα τραγούδια του βγάζει πόνο, πάθος κτλ. Ο τυπάκος χθες ήταν ένα βήμα πάνω από το "απαγγέλω ποιήμα στη γιορτή του σχολείου μου" σε πάθος.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

τι γινεται ρε παιδια οποιος τραγουδαει σφακιανακη τον βαουν να αλλαξει τραγουδι τι εγινε χθες?

Προφανώς και έχει πέσει σύρμα να τον κόψουν από όλα τα κανάλια, λόγω των δηλώσεων που έχει κάνει υπέρ ΧΑ.

Και οκ, εντάξει να κόψουν τον ίδιο, με το σκεπτικό του να μην ακούγονται ακραίες απόψεις. Τα τραγούδια του τι φταίνε; :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και έχει πέσει σύρμα να τον κόψουν από όλα τα κανάλια, λόγω των δηλώσεων που έχει κάνει υπέρ ΧΑ.

Και οκ, εντάξει να κόψουν τον ίδιο, με το σκεπτικό του να μην ακούγονται ακραίες απόψεις. Τα τραγούδια του τι φταίνε; :wacko:

 

Ο προχθεσινός που τραγούδησε κομμάτι που έχει πει ο Νότης ήταν χάλια..

Τώρα για τον προηγούμενο για πολλούς λόγους μπορεί να μη γύρισαν,, ΠΧ αν οι coaches έχαν απο 15 παίχτες ήδη να ήθελαν κάτι καλύτερο.

 

Τα τραγούδια δεν είναι του Νότη και δεν θα υπήρχε λόγος. Τα τραγούδια τα δίνει η παραγωγή.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να παει καποιος και να τραγουδησει το "Εγω και ο Πουφ" με τον Πουφ μαζι ομως!! :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να παει καποιος και να τραγουδησει το "Εγω και ο Πουφ" με τον Πουφ μαζι ομως!! :p

 

Κάνε εσύ το πρώτο βήμα:p:p:p

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να παει καποιος και να τραγουδησει το "Εγω και ο Πουφ" με τον Πουφ μαζι ομως!! :p

εγω παλι θελω καπιος να πει το Σ ΑΓΑΠΩ S AG A P O να δουμε αν θα γυρισει κανεισ:p

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...