INEW V3

Απάντηση

mimoko

no avatar
Mobile Member
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από mimoko >
παιδια καλημερα του εχει ερθει σε κανεναν τηλεφωνο απο κινα να μας πει τι γινεται με το τελωνειο?γιατι το αγοραζουμε 150ε αλλα στον εκτελωνισμο μετα τι πληρωνουμε?ξερει κανενας?γιατι αγορασα το inew v3 και δεν ξερω τελικα ποσο θα μου παει.επισης εχω δει για την γυναικα μου το Huawei Ascend P6 το οποιο στο site στοιχιζει 150ε και εδω στην ελλαδα που ειδα χτες το ειχαν 400ε.τι ξερεται γι αυτο το κινητο το εχει κανενας?
250ε στο site λαθος εγραψα 150ε.

leros2004

leros2004's Avatar: iNew V3
GPRS Member
Περιοχή: Αθήνα
Παράθεση από mimoko >
παιδια καλημερα του εχει ερθει σε κανεναν τηλεφωνο απο κινα να μας πει τι γινεται με το τελωνειο?γιατι το αγοραζουμε 150ε αλλα στον εκτελωνισμο μετα τι πληρωνουμε?ξερει κανενας?γιατι αγορασα το inew v3 και δεν ξερω τελικα ποσο θα μου παει.επισης εχω δει για την γυναικα μου το Huawei Ascend P6 το οποιο στο site στοιχιζει 150ε και εδω στην ελλαδα που ειδα χτες το ειχαν 400ε.τι ξερεται γι αυτο το κινητο το εχει κανενας?
Γιατί 150€ ? αφου με το κουπόνι σου βγαίνει ~ 130€ ....
Στον εκτελωνισμό αν δεν διαλέξεις courier ώς τρόπο αποστολής το πιο πιθανό να μην πληρώσεις τίποτα. Συνήθως τα κινεζομάγαζα αναγράφουν μια τυπική αξία των 30-40$ έτσι ώστε να είσαι ποιο safe

vdimakis

no avatar
Mobile Newbie
καλημερα, παιδια εμενα στο 17track μου γραφει status: transporting , events: Pending shipment from Merchant/Shipper.
τι σημαινει αυτο? ειναι ολα ενταξει? πρωτη φορα παραγγελνω κ δεν ξερω. ευχαριστω.
Συνημμένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg Untitled-1.jpg 76,1 KB 34 εμφανίσεις

mimoko

no avatar
Mobile Member
Παράθεση από leros2004 >
Γιατί 150€ ? αφου με το κουπόνι σου βγαίνει ~ 130€ ....
Στον εκτελωνισμό αν δεν διαλέξεις courier ώς τρόπο αποστολής το πιο πιθανό να μην πληρώσεις τίποτα. Συνήθως τα κινεζομάγαζα αναγράφουν μια τυπική αξία των 30-40$ έτσι ώστε να είσαι ποιο safe
εχω διαλεξη courier γι αυτο βγαινει 150ε.

despina_83

despina_83's Avatar: Samsung GTN7100 Galaxy Note II
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Λαμία
Παράθεση από mimoko >
εχω διαλεξη courier γι αυτο βγαινει 150ε.
Αν έχεις διαλέξει DHL κατά 99% το τηλέφωνο θα περάσει τελωνείο. Με ems συνήθως δεν περνάς τελωνείο, αν και έχω ακούσει ότι το τελευταίο διάστημα έχουν εντατικοποιηθεί οι έλεγχοι και στα πακέτα που έρχονται με ems.
Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

mimoko

no avatar
Mobile Member
Παράθεση από despina_83 >
Αν έχεις διαλέξει DHL κατά 99% το τηλέφωνο θα περάσει τελωνείο. Με ems συνήθως δεν περνάς τελωνείο, αν και έχω ακούσει ότι το τελευταίο διάστημα έχουν εντατικοποιηθεί οι έλεγχοι και στα πακέτα που έρχονται με ems.
αυτο σημαινει οτι θα το εκτελωνησουν και θα πληρωσω εξτρα?

mimo

mimo's Avatar: HTC HD2
3G Member
Περιοχή: αΘηΝα
Παράθεση από mimoko >
Να είσαι προετοιμασμένος πάντως , δεν είναι απολύτως σίγουρο , αλλα είναι αρκετά πιθανόν . Υπάρχουν και μέλη που δεν πλήρωσαν πάντως .
Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS
Πρόβλημα με spreadsheets
pinterest,instagram,EyeEm,flickr

pan82

pan82's Avatar: Jiayu G4
HSDPA Member
Παράθεση από mimo >
Να είσαι προετοιμασμένος πάντως , δεν είναι απολύτως σίγουρο , αλλα είναι αρκετά πιθανόν . Υπάρχουν και μέλη που δεν πλήρωσαν πάντως .
Eίναι αρκετά απίθανο θα έλέγα μην αγχώνεις το παιδί στη πρώτη του αγορά. Είναι αρκετά σπάνιο να σε πιάσει το τελωνειο. Συμβαινει αλλά στο 10-15% των δεμάτων που φτάνουν. Εδώ ταμπλετ με μεγάλο κουτι και δε σε σταματαει σε κινητο λογω μικρης συσκευασιας ακομα πιο απιθανο
Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...
Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...
Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

George Bernard Shaw

athanaso77

athanaso77's Avatar: Toshiba TG01
Super Moderator
Περιοχή: Area 51
Παράθεση από pan82 >
Eίναι αρκετά απίθανο θα έλέγα μην αγχώνεις το παιδί στη πρώτη του αγορά. Είναι αρκετά σπάνιο να σε πιάσει το τελωνειο. Συμβαινει αλλά στο 10-15% των δεμάτων που φτάνουν. Εδώ ταμπλετ με μεγάλο κουτι και δε σε σταματαει σε κινητο λογω μικρης συσκευασιας ακομα πιο απιθανο
Εχει συζητηθεί πολλάκις το συγκεκριμένο θεμα και καλό θα ειναι να μην το αναλύσουμε εδώ μιας και βγαίνουμε off topic.

Ειναι γνωστό ωστόσο πως οταν μπλέκονται γνωστές courier σε αγορές εκτός Ευρώπης (FedEx, dhl κτλ) περνάνε όλα απο τελωνείο. Η εξαίρεση ειναι να μην περάσουν αλλά μπορεί να συμβεί και αυτό μιας και εξαρτάται απο άλλους παράγοντες.

Θα παρακαλέσω όμως μα επανέλθουμε. Η συζήτηση περί αποστολών από Κίνα ας συνεχιστεί στο σχετικό θεμα... http://www.myphone.gr/foru...d.php?t=375316

valsam

valsam's Avatar: Coolpad F1
3G Member
Περιοχή: Θεσ/νικη
Ρε παιδια που παιζει κουπονι για το τηλ.?
Για 200$ ακριβο μου φαινετε για ο ρισκο και μονο γιατι με 200-210$ παιζουν δοκιμασμενα τηλεφωνα αλλα αν παιζει κουπονι τοτε ναι αξιζει το ρισκο.

soullis

soullis's Avatar: ThL W200s
GPRS Member
Περιοχή: θεσσαλονικη
Παράθεση από valsam >
Για 200$ ακριβο μου φαινετε για ο ρισκο και μονο γιατι με 200-210$ παιζουν δοκιμασμενα τηλεφωνα αλλα αν παιζει κουπονι τοτε ναι αξιζει το ρισκο.
http://www.myphone.gr/foru...05#post5087705

εγω ειμαι αναμεσα σ αυτο κ στο huawei honor 3c
μπορει καποιος να βοηθησει να αποφασισω?
Τελευταία τροποποίηση από soullis: 22 Δεκ. 2013, 14:36.

leros2004

leros2004's Avatar: iNew V3
GPRS Member
Παράθεση από mimoko >
Φυσικά .....
Στείλε μνμ στο μαγαζί να το δηλώσουν 30$ μήπως και τη γλιτώσεις....

basdel

no avatar
HSCSD Member
Παράθεση από valsam >
http://www.pandawill.com/a...y20131217.html

Lakious

no avatar
GSM Phase 1 Member

g

Παράθεση από soullis >

ρε συ κ εγς το ιδιο διλημα εχω.μου αρεσει παρα πολυ το inew αλλα το αλλο ειναι εγγυηση απλα. κ αμα το παρεισ κ δουλεψει μονο 1 μηνα?αντε γεια.μαλλον προσ ηθαςει λεω αλλα δε ξερω αμα την κανω την τρελα...

vasilis_hd2

vasilis_hd2's Avatar: Jiayu G4
HSCSD Member
Περιοχή: Lamia
Παράθεση από soullis >

Παράθεση από Lakious >
ρε συ κ εγς το ιδιο διλημα εχω.μου αρεσει παρα πολυ το inew αλλα το αλλο ειναι εγγυηση απλα. κ αμα το παρεισ κ δουλεψει μονο 1 μηνα?αντε γεια.μαλλον προσ ηθαςει λεω αλλα δε ξερω αμα την κανω την τρελα...
Tοτε καντε λιγο υπομονη μεχρι να παραλαβουν οι πρωτοι οποτε και θα εχετε μια ολοκληρωμενη αποψη ειδικα ως προς το αγνωστο INEW V3 που παραγγειλαμε ολοι εμεις!
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης