Jump to content

4o myphone meeting Θεσσαλονίκης: Αλλάξαμε μέρα, αλλά όλα καλά!


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αλλαγή ημέρας τελικά δεν μας βγήκε σε κακό και βόλεψε σχεδόν τους πάντες να δώσουν πάλι το βραντερό παρόν (για παράδειγμα και o plankton69 ήρθε από Σέρρες πιο γρήγορα από ποτέ για να είναι συνεπείς στο ραντεβού του) και κάπως έτσι μαζευτήκαμε 36 μέλη (φυσικά υπήρχαν και φίλοι μελών, οπότε ξεπεράσαμε μαζί τους τα 44 άτομα) γεμίζοντας κυριολεκτικά όλο το μαγαζί, χωρίς να απομείνει κανένα διαθέσιμο τραπέζι για άλλους!

 

Όπως πάντα έτσι και στο 4ο κατά σειρά myphone meeting στην Θεσσαλονίκη, υπερείχαν αριθμητικά οι συσκευές Galaxy, αποδεικνύοντας ότι οι περισσότεροι στην παρέα έχουν σταθερές προτιμήσεις ενώ οφείλω να ομολογήσω πως με τα Note 3 του voltaire και του spiros2021, κάποιοι από εμάς πειστήκαμε ότι μια τέτοια συσκευή σε εξυπηρετεί σε πολλά, φυσικά για αυτό φρόντισαν να μας επηρεάσουν με τον δικό τους τρόπο και οι δυο κύριοι που αναφέρθηκαν παραπάνω. Γυρνώντας από τραπέζι-σε τραπέζι, είδα ότι ναι οι Android συσκευές ήταν αρκετές και μονάχα δύο windows phone smartphones «βρεθήκανε» ανάμεσα μας (του KillerElite και του makisthess) που δεν συγκίνησαν πραγματικά κανέναν, πλήρης αδιαφορία, μερικοί όχι μόνο τα κράζανε με τι ώρες (vasilis018 θύμισε μου να μην πω ποιοι ονομαστικά :P) αλλά ούτε μια «κλεφτή» ματιά δεν τους ρίξανε. Σε μένα πάντως αρέσανε και ας ξέρω ότι θα μου τα ψάλλουν που το λέω αυτό τώρα. Ακόμη, είχαμε την ευκαιρία να πιάσουμε στα χέρια μας και ένα LG Nexus 5 (θυμίστε μου τα nickname σας, δεν θυμάμαι πάλι ποιανού ήτανε ) το οποίο χθες τουλάχιστον από όσους έτυχε να ρθούνε στο meeting, απέσπασε καλές κριτικές και ο ιδιοκτήτης ήταν όλο χαμόγελα :)

 

Μια από τις πιο ωραίες στιγμές πέρα από τα μεταξύ μας πειράγματα και αστειάκια, ήταν όταν πραγματοποιήθηκε μια πρώτη σύγκριση μεταξύ συσκευών για απόδοση χρωμάτων, με άλλους να ισχυρίζονται ότι οι AMOLED είναι καλύτερες, άλλοι να επιμένουν ότι η τεχνολογία IPS έχει πιο ζεστά και αληθινά χρώματα και άλλοι να στεναχωριούνται που βλέπουν ότι οι απλές LCD έχουν αρκετά μειονεκτήματα σήμερα έναντι με τον ανταγωνισμό. Τα μοντέλα που συμμετείχαν σε αυτή την δοκιμή, ήταν το Nexus 5 (stock), Nexus 4 (stock), Nexus 4 (custom ROM), HTC One, (Xperia Go), Galaxy S Advance. Ποιο ήταν το καλύτερο; Αυτό είναι καθαρά προσωπική άποψη, πάντως υπάρχει και σχετικό βίντεο που τράβηξε το μέλος stayrosrr και αναμένουμε να μας δώσει link να το δούμε.

 

Να μην ξεχάσω να υπογραμμίσω πως αν και το One S μου δέχτηκε πικρά σχόλια, ο aliengoa ενθουσιάστηκε όταν έτρεξε το AnTuTu Benchmark και είδε την ισχύ του! Πες το και δημόσια Φίλλιπε για να ζηλέψουν μερικοί-μερικοί. χαχαχαχα

 

Σε γενικές γραμμές περάσαμε πολύ όμορφα, συζητήσαμε τα πάντα, βοηθήσαμε κάποιους στις μελλοντικές του αγορές τι να προτιμήσουν και γιατί, ενώ χαρήκαμε ιδιαίτερα που διαπιστώσαμε ότι σε κάθε μας συνάντηση μεγαλώνει ολοένα και περισσότερο η παρέα και μας επισκέπτονται νέα πρόσωπα που δεν είχαμε ξαναδεί και πιο συγκεκριμένα για πρώτη φορά συμμετείχαν τα μέλη: optostyle, Finn, megawatt, parsifal και mary19 και από ότι αντιληφθήκαμε, είπαν θα παρευρεθούν και στις επόμενες συγκεντρώσεις μας, ελάτε ρε σεις, αφού ξέρετε τώρα πως είναι δεν έχετε δικαιολογίες... Παράλειψή μου, αν και δεν είχα χρόνο γιατί ήμαστε πολλοί, έστω και για λίγο χάρηκα που γνώρισα τον zxr, τον επίσημο καλεσμένο μας που φιλοξενήθηκε στην πόλη μας και ελπίζω να μεταφέρει την θετική μας αύρα και στην Αθήνα, έλα έλα ξέρω ότι θα πεις τα καλύτερα και θες να έχεις την τιμή να ξαναβρεθεί σε συνάντηση των Θεσσαλονικών, ε; ε;

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=xpZanjgkLK4]Myphone meeting Compare screens 14/12/2013 - YouTube[/ame]

 

* Ευχαριστώ για τις φωτογραφίες τον impreza_sti, voltaire και tron, και φυσικά τον stayrosrr για το πολύ ωραίο βίντεο. Φυσικά να ευχαριστήσω και όλους εσάς που σε κάθε μας κάλεσμα ανταποκρίνεστε και μας δείχνετε έμπρακτα την αγάπη σας και είμαστε σίγουροι πως ο κόπος μας ανταμείβετε με το παραπάνω. Οπότε υποσχόμαστε τα καλύτερα για τις επόμενες συναντήσεις!

Edited by MsK
.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 57
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπραβο ρε παιδια! σας ζηλευω πραγματικα!

δυστυχως ειναι το 2ο meeting που χανω κατα σειρα, ελπιζω να μη τριτωσει το κακο :p

Link to comment
Share on other sites

ωραια πραγματα καλη φαση. το καλυτερο μερος για να δεις ποιο smartphone ειναι το κορυφαιο
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

κρίμα που δεν μπορούσα (το ξαναλέω)...
Link to comment
Share on other sites

Στο επόμενο θα πιάσουμε τελικές... :p

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Mαζέψαμε 44 άτομα σε εκδήλωση που δεν ήταν επισυναπτόμενη στο φόρουμ? ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΣΕ ΛΕΩ!!!

 

Y.Γ. Νagatoni απορώ τι σε άρεσει σε ένα κινητό που το μενού του είναι σαν κατάλογος ταβέρνας :P

Edited by vassilis018
Link to comment
Share on other sites

Mαζέψαμε 44 άτομα σε εκδήλωση που δεν ήταν επισυναπτόμενη στο φόρουμ? ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΣΕ ΛΕΩ!!!

 

Δεν το συζητάμε η Θεσσαλονίκη πάντα δείχνει τον δρόμο. Τι πίνετε εκεί πέρα; :up:

Shining like a work of art

Hanging on a wall of stars

Are you what I think you are?

Link to comment
Share on other sites

Ρεσιταλ λεμε λεμε Edited by optostyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Δεν το συζητάμε η Θεσσαλονίκη πάντα δείχνει τον δρόμο. Τι πίνετε εκεί πέρα; :up:

 

φίλε μου guster αν ΜΕ κάνεις δώρο το G2 που έχεις για άβαταρ, θα ΣΕ πω το μυστικό για το μαγικό ζωμό :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το meeting νομίζω ότι ήταν το καλύτερο και από τα 4 που έχουμε κάνει. Χωρίς να θέλω να μειώσω τα προηγούμενα, πιστεύω ότι απλά πλέον γνωριζόμαστε μεταξύ μας και υπάρχει ακόμα καλύτερη διάθεση.

 

Xperia Go ήταν... δεν χρειάζεται να το υποτιμάτε έτσι... (Δήμο εσύ επηρέασες κατά τη συγγραφή του κειμένου;) Κάνει ότι μπορεί το καημένο... Μια ταπεινή LED LCD οθόνη φοράει... Αλλά ήταν άνετο με τόσους καφέδες γύρω γύρω. Δεν μασάει αν χυθεί καφές επάνω του... :p:p

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το HTC ONE έδειξε την οθόνη του ακόμη και σε μεγάλη γωνία θέασης :D

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως λογω εργασιας δεν μπορεσα να ερθω για να κρυφτουνε τα"γατακια" οταν βλεπανε την οθονη του find 5.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εκεί στην αρχή που μπήκαμε μας άγχωσε λίγο ο Voltaire λέγοντας "Εσείς ακόμα Android είστε; Με απογοητέψατε" Και φυσικά έπειτα από λίγα λεπτά ήρθε στο τραπέζι μας με το Note 3. :lol: Ενημερωθήκαμε πάντως και σε αυτήν την συνάντηση τεχνολογικά. Ωραία ήταν

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Άψογος ο Nagata για μια ακόμα φορά και οφείλουμε να το ευχαριστήσουμε για τρέξιμο που έριξε για να συνεννοηθούν τόσα άτομα! Περιμένουμε την επόμενη συνάντηση

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Που θα πάει, την επομένη εύχομαι να τιμήσω το φόρουμ και την πρόσκληση του nagata και να σας γνωρίσω από κοντά.
Link to comment
Share on other sites

Άψογος ο Nagata για μια ακόμα φορά και οφείλουμε να το ευχαριστήσουμε για τρέξιμο που έριξε για να συνεννοηθούν τόσα άτομα! Περιμένουμε την επόμενη συνάντηση

 

Η επόμενη συνάντηση θα έχει Σερραϊκή πινελιά... ;)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

θα μας φέρεις ακανέ Σερρών?:lol:

 

Why not...? :rolleyes:

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορά που ηρθα σε συναντηση Θεσσαλονικιών. Ωραία και πολυ οργανωμένοι!

Αλλά βρε παιδιά, ειδικά εσεις οι mods καντε μια γυρα σε μας τους νεους και συστηθειτε να σας γνωρίσουμε.

Εμαθα πως ο zxr δεν ηταν εκεί αν και ηθελα να τον ευχαριστήσω προσωπικά για τη βοηθεια του και τους οδηγους του για το xperia neo v που ακομα εχω!

Ελπιζω την επομενη φορά!

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου guster αν ΜΕ κάνεις δώρο το G2 που έχεις για άβαταρ, θα ΣΕ πω το μυστικό για το μαγικό ζωμό :p

 

Βασίλη μου όλα και όλα, το G2 μου ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ!!! :) :lol::lol::lol:

Shining like a work of art

Hanging on a wall of stars

Are you what I think you are?

Link to comment
Share on other sites

Αλλά βρε παιδιά, ειδικά εσεις οι mods καντε μια γυρα σε μας τους νεους και συστηθειτε να σας γνωρίσουμε.

 

Επ'αυτού, Nagata κι εγώ κάναμε ο,τι καλύτερο μπορούσαμε. Δεν προλάβαμε να μιλήσουμε με όλους, επιφυλλασόμαστε όμως για την επόμενη φορά... :D

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορά που ηρθα σε συναντηση Θεσσαλονικιών. Ωραία και πολυ οργανωμένοι!

Αλλά βρε παιδιά, ειδικά εσεις οι mods καντε μια γυρα σε μας τους νεους και συστηθειτε να σας γνωρίσουμε.

Εμαθα πως ο zxr δεν ηταν εκεί αν και ηθελα να τον ευχαριστήσω προσωπικά για τη βοηθεια του και τους οδηγους του για το xperia neo v που ακομα εχω!

Ελπιζω την επομενη φορά!

 

μην είσαι και τόσο σίγουρη :p

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα μ΄αρέσει κάθε φορά σε τέτοια video οι εκφράσεις στα πρόσωπα. 20 τηλέφωνα στο τραπέζι και τα πρόσωπα είναι απο παιδάκι που τρίβει τα χέρια του με ύφος "Ω ΡΕ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΩΡΑ ΓΙΑ ΤΕΣΤ", μέχρι "τώρα να κατεβάσω 30 bencharks ή θα με κράξουν" :lol::lol::lol::lol::lol: Ελπίζω στο επόμενο να είμαι εκεί!
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...