Διαθεσιμότητα και αγορά του LG G2

Απάντηση

malamadre

malamadre's Avatar: LG D802 G2
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Θα σας πώ τι μου έτυχε σημερα,Ξέρω ειναι λίγο off topic αλλά νομιζω αξιζει.
Πήρα ενα ζευγάρι Ιταλών από γλυφάδα σημερα το απόγευμα.Περισσοτερο με νοήματα καταλαβαινομασταν γιατι μονο ιταλικά μιλούσαν και εγω δεν ξερω γρι από Ιταλικά.
Κάποια στιγμη στη διαδρομη ο αντρας εβγαλε από την τσεπη ένα lg g2 με τη μαμισια θηκη του αυτη δηλαδη με το πορτάκι, σε λευκο χρωμα το κινητό.Μόλις το ειδα του εκανα νοημα οτι ειναι ωραιο κινητο και πώς θέλω και εγω να το αγοράσω και του έκανα νοημα πόσο το πήρε.Μου εδειξε με τα δάχτυλα 7 !!! άρα 700 ευρώ...!!Ειναι δυνατόν?Εβγαλα αμεσως το κινητό μου, συνδεθηκα στο ιντερνετ και του εδειξα τιμές σκρουτζ.Ο Ιταλός έπαθε πλάκα και κοιταγε τις τιμες σαστισμένος....Ειναι όντως τοσο ακριβό στην Ιταλία ακόμα και αν ειχε αγοραστεί μόλις κυκλοφόρησε?

TUPAC_RIP

TUPAC_RIP's Avatar: Siemens C35
3G Member
Περιοχή: Καλλιθέα
Παράθεση από nikosst >
Να ρωτήσω κι εγώ γιατι ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητο. Απ οτι κατάλαβα οι ελληνικές παρτίδες δεν έχουν προβλήματα με gps κτλ;; Επίσης υπάρχει τρόπος να δούμε τι παρτίδα ειναι το κινητό απο το κουτι του; Πριν το αγοράσουμε δηλαδη; Το galaxy-store και το kaizer-store έχουν ελληνικές παρτίδες; Υπάρχουν διαφορές απο τις ευρωπαϊκές;

Απο Ομόνοια θα το πάρω οπότε αν έχετε να προτείνετε κάποιο μαγαζί ευχαρίστως!
Το gps ειναι τυχαιο αν σου κατσει κακο.
Πανω στο κουτι εχει το S/N. Δες τα το πρωτο ψηφιο αντιστοιχει στην χρονια, θα ειναι δηλαδη ή 3 (2013) ή 4 (2014). Το δευτερο και το τριτο ψηφιο αντιστοιχουν στο μηνα, 01 (Ιανουαριος), 02 (Φεβρουαριος).
Πχ εμενα ειναι 309. Δηλαδη Σεπτεμβριος του 2013.
Τελος τα ελληνικα ειναι ακριβως το ιδιο με τα ευρωπαϊκα.
LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: MIUI 4.10.17, KERNEL: dorimanx 8.6, RECOVERY: PhilZ Touch 6.19.7

JimBam

JimBam's Avatar: LG D802 G2
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Δάφνη
Παράθεση από malamadre >
Θα σας πώ τι μου έτυχε σημερα,Ξέρω ειναι λίγο off topic αλλά νομιζω αξιζει.
Πήρα ενα ζευγάρι Ιταλών από γλυφάδα σημερα το απόγευμα.Περισσοτερο με νοήματα καταλαβαινομασταν γιατι μονο ιταλικά μιλούσαν και εγω δεν ξερω γρι από Ιταλικά.
Κάποια στιγμη στη διαδρομη ο αντρας εβγαλε από την τσεπη ένα lg g2 με τη μαμισια θηκη του αυτη δηλαδη με το πορτάκι, σε λευκο χρωμα το κινητό.Μόλις το ειδα του εκανα νοημα οτι ειναι ωραιο κινητο και πώς θέλω και εγω να το αγοράσω και του έκανα νοημα πόσο το πήρε.Μου εδειξε με τα δάχτυλα 7 !!! άρα 700 ευρώ...!!Ειναι δυνατόν?Εβγαλα αμεσως το κινητό μου, συνδεθηκα στο ιντερνετ και του εδειξα τιμές σκρουτζ.Ο Ιταλός έπαθε πλάκα και κοιταγε τις τιμες σαστισμένος....Ειναι όντως τοσο ακριβό στην Ιταλία ακόμα και αν ειχε αγοραστεί μόλις κυκλοφόρησε?
420 εχει αυτη την στιγμη στην Ιταλια

tolisfar

tolisfar's Avatar: Nokia Lumia 925
3G Member
Περιοχή: χαλβαδουπολη
το περιμενω και εγω αυριο λογικα απο kaisershop ευρωπαικο μου ειπε!τωρα τι....θα δειξει!το προτιμησα απο s4 black edtion διαβαζοντας εδω μεσα σχολια συν καποια vs που ειδα
htc p3300-sony ericsson P1-htc touch cruise-nokia n82-samsung i900 omnia-iphone 3g-htc hd2-iphone 3gs-iphone 4-xperia x8-ZTE blade-LG E900 optimus 7-LG optimus black P970-nokia c7-xperia ray-ZTE skate-huawei x5 pro-iphone 4s-galaxy note- xperia neo v white-nokia lumia 610-galaxy nexus-nokia 808 pureview-xperia p-samsung mini 2-nokia N8-samsung ace 2-thl w100s- samsung ativ s-motorola moto g-nokia 520-nokia X-LG G2(now moto e+nokia 925)

TUPAC_RIP

3G Member
Παράθεση από tolisfar >
το περιμενω και εγω αυριο λογικα απο kaisershop ευρωπαικο μου ειπε!τωρα τι....θα δειξει!το προτιμησα απο s4 black edtion διαβαζοντας εδω μεσα σχολια συν καποια vs που ειδα
Καλως να σου ερθει φιλε και καλοσηρθες στην κοινοτητα του G2. Πιστευω εκανες καλη επιλογη.
LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: MIUI 4.10.17, KERNEL: dorimanx 8.6, RECOVERY: PhilZ Touch 6.19.7

ernesto1983

ernesto1983's Avatar: Samsung GT-I9500 Galaxy S4
EDGE Member

LG G2 F320S LTE-A

το ξερει κανενας αυτο το κινητο???

http://m.ebay.co.uk/itm/22...210?nav=SEARCH

vanas

vanas's Avatar: LG D802 G2
GPRS Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Παράθεση από ernesto1983 >

Είναι το κορεατικο με αποσπωμένη μπαταρία, κάρτα μνήμης και τιβι

answer13

answer13's Avatar: LG D802 G2
GPRS Member
Περιοχή: Άγνωστη

"This is Factory Unlocked Korean Domestic Version(Model Number LG-F320"

το κορεάτικο είναι με sd card , αποσπωμενη μπαταρία και κεραία που δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις ελλάδα βέβαια !

έχει και μικρότερη μπαταρία ... 2610mah
Τελευταία τροποποίηση από answer13: 26 Μάρ. 2014, 23:06.

ernesto1983

EDGE Member
Παράθεση από answer13 >
"This is Factory Unlocked Korean Domestic Version(Model Number LG-F320"

το κορεάτικο είναι με sd card , αποσπωμενη μπαταρία και κεραία που δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις ελλάδα βέβαια !

έχει και μικρότερη μπαταρία ... 2610mah
οχι παιζει ελλαδα!!υποστηριζονται οι μπαντες εδω εκτος απο το 4G LTE 150 MBS..το θεμα ειναι μην πεσω σε κανενα προβληματικο την εκατσα

leo06

leo06's Avatar: LG G3
GPRS Member
Περιοχή: Πατρα
οχι παιζει ελλαδα!!υποστηριζονται οι μπαντες εδω εκτος απο το 4G LTE 150 MBS..το θεμα ειναι μην πεσω σε κανενα προβληματικο την εκατσα
εννοεί την κεραία για tv

ernesto1983

EDGE Member
αναμεσα σε αυτα τα δυο ποιο θα περνατε παιδια???

http://m.ebay.co.uk/itm/23...515?nav=SEARCH

TUPAC_RIP

3G Member
αναμεσα σε αυτα τα δυο ποιο θα περνατε παιδια???

http://m.ebay.co.uk/itm/23...515?nav=SEARCH

Κανενα το ενα ειναι πανακριβο και το αλλο κορεατικο.

kostaspapas

kostaspapas's Avatar: LG D821 Nexus 5
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Πειραιάς
Καλημέρα παιδιά, Επειδή σκέφτομαι να πάρω το g2 θέλω να ρωτήσω αν αξίζει να το πάρω καινούριο από skroutzομάγαζο και από ποιο ή να το πάρω μεταχειρισμένο. Επίσης από τα 16 giga πόσα είναι ελεύθερα για χρήση;;

papathvas

papathvas's Avatar: LG D802 G2
HSDPA Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
στην τιμή που έχει πέσει τώρα, αξίζει φυσικά καινούργιο.
ελευθερη μνήμη 10,62 έχει
defy+
nexus 7
LG G2

alnotas

alnotas's Avatar: Motorola RAZR
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Άγνωστη
Απτο πρωι κοιτάζω τα 20 φθηνότερα skroutz-ομάγαζα.
Μου κάνει (κακή) εντύπωση ότι μόνο 2-3 από αυτά φαίνεται να υποστηρίζουν PayPal.
Και για μένα αυτό είναι ένδειξη, έλλειψης αξιοπιστίας.
Γιατί αν ένα μαγαζί ήταν αξιόπιστο, δεν θα είχε κανένα λόγο να μην κάνει χρήση του PayPal.
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης