Jump to content

Google Nexus 5 (by LG)


kargeo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[imgalign]http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=37416&stc=1&d=1384425229[/imgalign]Δίκτυο: Quad-band

2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900

3G Network HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100

4G Network LTE 800 / 850 / 900 / 1800 / 2100 / 2600

Chipset: Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800

Wi-Fi: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi hotspot

Bluetooth: v4.0

NFC: NAI

USB: microUSB (SlimPort) v2.0

Διαγώνιος Οθόνης: 4.95 inches

Ανάλυση Οθόνης: 1080 x 1920 pixels

Χρώματα Οθόνης: 16000000

Τύπος Οθόνης: True HD IPS Plus capacitive touchscreen

Προστασία : Corning Gorilla Glass 3

Ανάλυση Κάμερας: 8 Mp

Μέγεθος Φωτογραφίας: 3264 x 2448 pixels

Αυτόματη Εστίαση: ΝΑΙ

OIS : ΝΑΙ

Εγγραφή Βίντεο: Full HD @30fps

Ανάλυση Εμπρόσθιας Κάμερας: 1.3 Mp

Έκδοση Λειτουργικού Συστήματος: Android 4.4 Kit Kat

Ταχύτητα Επεξεργαστή: 2.3 GHz τετραπύρηνος Krait 400

GPU: Adreno 330

Συνδεσιμότητα: WiFi, Bluetooth

GPS με A-GPS υποστήριξη: ΝΑΙ

MP3 Player: ΝΑΙ

Σύνδεση με PC: ΝΑΙ

Ενσωματωμένη Μνήμη: 16/32 GB

Επέκταση Μνήμης: ΟΧΙ

Κάρτα Sim: Micro-Sim

Μπαταρία: 2300 mAh Li-Po μη αποσπώμενη

Χρόνος Αναμονής: έως 300 ώρες

Χρόνος Ομιλίας: έως 17 ώρες

Χρώμα : Μαύρο/Άσπρο

 

Διαστάσεις και Βάρος:

Βάρος: 130 gr

Ύψος : 13.79 cm

Πλάτος: 6.92 cm

Πάχος : 0.86 cm

Edited by Superuser
:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κι οτι θα ρωταγα ποτε θα δημιουργήθει thread.το πήρα κι εγώ.πρωτες εντυπώσεις θετικές!και μια ερώτηση το αφήνουμε σε dalvik η Art?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Κι οτι θα ρωταγα ποτε θα δημιουργήθει thread.το πήρα κι εγώ.πρωτες εντυπώσεις θετικές!και μια ερώτηση το αφήνουμε σε dalvik η Art?

 

Dalvik.To ART είναι σε πρώιμο στάδιο ακόμα

 

@admins Δεν δημιουργείτε ένα thread μιάς και τώρα υπάρχουν 3?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Dalvik.To ART είναι σε πρώιμο στάδιο ακόμα

 

@admins Δεν δημιουργείτε ένα thread μιάς και τώρα υπάρχουν 3?

Οκ αν και είμαι ευχαριστημένος με τη μπαταρία,τουλαχιστον στο drain,που να "πεσει"και το art!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Dalvik.To ART είναι σε πρώιμο στάδιο ακόμα

 

@admins Δεν δημιουργείτε ένα thread μιάς και τώρα υπάρχουν 3?

 

απο περιεργεια το εκανα πιστευοντας οτι δεν θα μπορουσα!!!

 

παρολαυτα μαλλον πρεπει καποιοσ αλλος με περισοτερη πειρα να φτειαξει την πρωτη σελιδα αν το κρατησουν οι αντμιν

:)
Link to comment
Share on other sites

Είναι μπουρί τέλος! Δεν περίμενα ότι θα έχει τόση διαφορά.. εμφανώς ποιο γρήγορο από GS4 και Nexus4 που είχα πρόσφατα.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχουν ηδη στα χέρια τους πείτε μας εντυπώσεις απο οθόνη (χρωματα)και μπαταρία (κυρίως με δεδομένα ανοιχτά)..
Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχουν ηδη στα χέρια τους πείτε μας εντυπώσεις απο οθόνη (χρωματα)και μπαταρία (κυρίως με δεδομένα ανοιχτά)..

 

Η μπαταρία του ειναι αξιοπρεπέστατη. για τη χρήση που κάνω μου κρατάει τουλάχιστον 10-15 ωρες παραπάνω απο το N4 που είχα.

δε θελω να μπω σε λεπτομέρειες τι κανω, πως, ποσο, γιατι η χρηση του καθε ενος διαφέρει.

Κάποιοι βιάζονται και κατηγορούν άδικα πιστεύω το τηλέφωνο για την υποτιθέμενη μικρή 2300 mAh μπαταρία, είμαι σίγουρος ότι δεν το εχουν πιασει στα χέρια τους ακόμα και θέλουν να πιστευουν ότι όλα τα νεξους είναι ιδια σαν το δικο τους 4αρι.

Edited by djivo
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

προς κατοχους

 

σεσας δουλευει το νοτιφικεσιον λεντ ???????

 

αποτι μαθαινω στο ν4 υπηρχε αναλογο προβλημα. το στειλατε εγγυηση η¨ απλως χρησιμοποιησατε αλλη εφαρμογη???

:)
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του ειναι αξιοπρεπέστατη. για τη χρήση που κάνω μου κρατάει τουλάχιστον 10-15 ωρες παραπάνω απο το N4 που είχα.

δε θελω να μπω σε λεπτομέρειες τι κανω, πως, ποσο, γιατι η χρηση του καθε ενος διαφέρει.

Κάποιοι βιάζονται και κατηγορούν άδικα πιστεύω το τηλέφωνο για την υποτιθέμενη μικρή 2300 mAh μπαταρία, είμαι σίγουρος ότι δεν το εχουν πιασει στα χέρια τους ακόμα και θέλουν να πιστευουν ότι όλα τα νεξους είναι ιδια σαν το δικο τους 4αρι.

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζι σου.Για την χρήση που του κάνω, η μπαταρία μου βγάζει άνετα την ημερα,οταν στο 4αρι απο αργά το απόγευμα έψαχνα επειγόντως τον φορτιστή μου......( και τα δυο με stock)

Edited by petrosa
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα μαζι σου.Για την χρήση που του κάνω, η μπαταρία μου βγάζει άνετα την ημερα,οταν στο 4αρι απο αργά το απόγευμα έψαχνα επειγόντως τον φορτιστή μου......( και τα δυο με stock)

 

Kαλο αυτο.Βαλτε κανα screenshot

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ, ακόμη με στοκ επίτηδες, η μπαταρία με ίδια αρκετή χρήση κρατάει λίγο περισσότερο από το Ν4, περίπου 30-60' οθόνης.

Το LED δουλεύει κανονικά και η οθόνη είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ. Και σαν χρώματα (επιτέλους στοπ στις ψεύτικες pentile AMOLED) και κυρίως σαν απόκριση και αφή όπου είναι κορυφαίο. Καμία σχέση με το Ν4 που είχε κάποια θεματάκια στην πίεση της αφής.

 

Προσωπικά όμως ενώ το kitkat είναι πιο σφαίρα από το jelly bean, το τελευταίο μου άρεσε περισσότερο εμφανισιακά out of the box, σαν χρώματα, επιλογές και στήσιμο. Τα quick settings είναι πιο φτωχά, πιο δύσχρηστα (παρατεταμένο πάτημα πχ αντί για απλό tap για να ανοίξει το wifi κτλπ) και τα εικονίδια στις homescreen είναι τεράστια. Ολα αυτά βέβαια διορθώνονται εύκολα με mods.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία υπάρχει πλέον νέο θέμα οπότε η συνέχεια εκεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ, ακόμη με στοκ επίτηδες, η μπαταρία με ίδια αρκετή χρήση κρατάει λίγο περισσότερο από το Ν4, περίπου 30-60' οθόνης.

Το LED δουλεύει κανονικά και η οθόνη είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ. Και σαν χρώματα (επιτέλους στοπ στις ψεύτικες pentile AMOLED) και κυρίως σαν απόκριση και αφή όπου είναι κορυφαίο. Καμία σχέση με το Ν4 που είχε κάποια θεματάκια στην πίεση της αφής.

 

Προσωπικά όμως ενώ το kitkat είναι πιο σφαίρα από το jelly bean, το τελευταίο μου άρεσε περισσότερο εμφανισιακά out of the box, σαν χρώματα, επιλογές και στήσιμο. Τα quick settings είναι πιο φτωχά, πιο δύσχρηστα (παρατεταμένο πάτημα πχ αντί για απλό tap για να ανοίξει το wifi κτλπ) και τα εικονίδια στις homescreen είναι τεράστια. Ολα αυτά βέβαια διορθώνονται εύκολα με mods.

 

Συμφωνώ με τα λεγόμενα σου αλλά διαφωνώ προσωπικά πάντα στο θέμα του λειτουργικού. Θεωρώ ότι είναι επίτηδες πιο απλό ώστε να οδηγεί τον χρήστη σε μονοσήμαντο χειρισμό. Βέβαια είναι και θέμα γούστου

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τα λεγόμενα σου αλλά διαφωνώ προσωπικά πάντα στο θέμα του λειτουργικού. Θεωρώ ότι είναι επίτηδες πιο απλό ώστε να οδηγεί τον χρήστη σε μονοσήμαντο χειρισμό. Βέβαια είναι και θέμα γούστου

 

OK το θέμα των χρωμάτων προφανώς και είναι εντελώς υποκειμενικό.

Αλλά τα εικονίδια παραείναι μεγάλα. Θα μπορούσαν να τα έχουν στο προηγούμενο μέγεθος και να χωράνε 5 σειρές στην κάθε homescreen.

Επίσης στα quicksettings θεωρώ πιο πρακτικό με ένα απλό ταπ να ανοίγει η κάθε λειτουργία και αν θες πχ να μπεις σε άλλο ασύρματο, να πατάς παρατεταμένα, όπως ήταν στο jelly bean. Στο kit kat είναι το αντίστροφο, πιο αργό άρα και πιο δύσχρηστο.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη σε σύγκριση με του G2 τι λέει? Κάποιος που έχει χειριστεί και τα 2 ας πει!

 

Χρωματα πιο ωραια στο ματι το g2 (ολιγον υποκειμενικο το θεμα).Το ξεπλυμα των χρωματων συνεχιζεται στο n5.

Touch μια χαρα και στα δυο.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κι εγώ κάτοχος, βέβαια έχω ένα θέμα με τον ήχο. Μου φαίνεται υπερβολικά χαμηλός. Επίσης το σήμα σε ίδια σημεία με προηγούμενο κινητό μου φαίνεται πιο αδύναμο και δεν ακούγομαι δυνατά. Το έχει παρατηρήσει κι άλλος αυτό;
Θάνος
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα κι εγώ κάτοχος, βέβαια έχω ένα θέμα με τον ήχο. Μου φαίνεται υπερβολικά χαμηλός. Επίσης το σήμα σε ίδια σημεία με προηγούμενο κινητό μου φαίνεται πιο αδύναμο και δεν ακούγομαι δυνατά. Το έχει παρατηρήσει κι άλλος αυτό;

 

Στο σήμα δεν έχω κανένα παράπονο, ίσα ίσα. Το ηχείο όμως είναι πανάθλιο. Ας ελπίσουμε ότι μπορεί να σωθεί κάπως μέσω λογισμικού.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

OK το θέμα των χρωμάτων προφανώς και είναι εντελώς υποκειμενικό.

Αλλά τα εικονίδια παραείναι μεγάλα. Θα μπορούσαν να τα έχουν στο προηγούμενο μέγεθος και να χωράνε 5 σειρές στην κάθε homescreen.

Επίσης στα quicksettings θεωρώ πιο πρακτικό με ένα απλό ταπ να ανοίγει η κάθε λειτουργία και αν θες πχ να μπεις σε άλλο ασύρματο, να πατάς παρατεταμένα, όπως ήταν στο jelly bean. Στο kit kat είναι το αντίστροφο, πιο αργό άρα και πιο δύσχρηστο.

 

 

Μαλλον τα εχεις μπερδεψει ή ειχες custom rom.Στα quicksettings αναφερομαι.Σε στοκ 4.3 με απλο πατημα σε παει στις ρυθμισεις του μενου και με παρατεταμενο ανοιγοκλεινει τις λειτουργιες πχ wifi,bluetooth κτλ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 5 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...