Jump to content

H Wind βγαζει σε πλειστηριασμο σπιτι για ωφειλη 230 ευρω??


TIM-RANGER
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια πολυ περιεργη (και συναμα εντυπωσιακη) υποθεση εξελειχθηκε χθες στον Πυργο με την ματαιωση, επειτα απο αποκλεισμο του δικαστηριου, πλειστηριασμου για εκποιηση σπιτιου απο την Wind για ωφειλη 230 ευρω!!!!

 

http://www.youtube.com/embed/WfoN4tizLMg

http://wp.me/p1QIo0-6tF

 

Εχουν οι εταιριες αυτο το δικαιωμα? να σου παρουν το σπιτι για ωφειλη? Αφου δεν ειναι δανειο για να το υποθηκευσεις!!

Αν το συμβαν ειναι ακριβως οπως το αναφερουν σε καμμια περιπτωση δεν τιμα την εταιρια και ειναι ακρως ανησυχιτικο για τις μερες που ερχονται...

 

Η αποψη του παθοντα μεσω fb:

Σήμερα βίωσα μία κατάσταση τραγική. μερικοί από εμάς ίσως την έχουν βιώσει, αλλά ξένος πόνος άπονος. Είναι άλλο πράγμα να ακούς ότι του τάδε του παίρνουν το σπίτι και άλλο να θέλουν να πάρουν το δικό σου. Σήμερα ήταν η ημέρα πλειστηριασμού του σπιτιού μου. Ενα διαμέρισμα 92τμ για το οποίο έχω μοχθήσει περισσότερα από 37 χρόνια σκληρής εργασίας να επισκευάζω μηχανήματα (μπουλντόζες φορτωτές γερανούς κλπ). Η επικρατούσα κατάσταση το 2008 δεν έδειχνε τι πρόκειται να επακολουθήσει. Τότε με προτροπή του προθυπουργού Κ. Καραμανλή να κάνουμε επιχειρήσεις ευέλικτες και ανταγωνιστικές κάναμε κάποιες επενδύσεις προκειμένου να είμαστε έτοιμοι για να υποδεχθούμε την υποτιθέμενη ανάπτυξη. Η άτιμη ανάπτυξη έφυγε για τόπους αλαργινούς και εμείς ακόμα την περιμένουμε.Το 2010 έρχεται η WIND. Κάνω εταιρικό συμβόλαιο 5 γραμμών, για την εταιρεία που έχω συνεταιρικά. Παραιτείται ένας συνεργάτης μου και τηλεφωνώ στην WIND να ακυρώσει το συμβόλαιο για να μην πληρώνω το πάγιο της γραμμής. Φωνή βοόσσα εν τη ερήμω. Τηλεφωνούσα επί 3 μήνες συνεχώς για να διακόψουν την ανενεργή γραμμή και με πήγαιναν απο τον Αννα στον Καιάφα. Στην τελική τους έβρισα χυδαία γνωρίζοντας ότι οι συνομιλίες καταγράφονται, με το σκεπτικό να παρουσιάσουν την συνομιλία σε κάποιον προιστάμενο και να επιληφθεί του θέματος. Οσο ακούν τα αναμμένα κάρβουνα άλλο τόσο με άκουσαν και αυτοί. Κατόπιν τούτου αποφασίσω να μην πληρώνω τους λογαριασμούς σαν μέσο άμυνας απέναντι στην τακτική της WIND. Μετά από 2 μήνες μου κόβουνε τις εισερχόμενες κλήσεις και στον 3 μήνα μου λένε τηλεφωνικώς ότι θα μου διακόψουν τις συνδέσεις όλες αν δεν τους εξοφλήσω τα οφειλόμενα. Τους απαντώ ότι έχω αλλάξει εταιρεία και θα πάρουν οτι τους οφείλω πραγματικά. Ετσι και έκανα. Απο το λογαριασμό που μου έστειλαν αφαίρεσα τα πάγια 6 μηνών Χ 30 = 180 ευρώ της 1 γραμμής και την επιδότηση 450 ευρώ σύνολο 630 ευρω και τους πλήρωσα τα υπόλοιπα. Κατά τη γνώμη μου αυτά δικαιούταν να πάρει η WIND. Ο δικαστής είχε άλλη γνώμη. Εκρινε οτι το δίκιο το έχει η wind . Καλώς να τα πληρώσω. Καμία αντίρρηση. Ομως όπως είπα και πιό πάνω η ανάπτυξη, άπιαστο πουλί.

Η δουλειά απ' το κακό στο χειρότερο. Από 6 άτομα προσωπικό στην επιχείρηση μείναμε 2. Τα έξοδα δεν καλυπτόντουσαν με τίποτα. Οι υποχρεώσεις της εταιρείας μετά το άνοιγμα του 2008 τεράστιες. Τα κινητά καταργήθηκαν. Οι εισπράξεις όπως έρχονταν, το επόμενο λεπτό εξατμήζονταν. Μετά μυρίων βασάνων κατάφερα να στείλω τους επόμενους 3 μήνες ,απο την ημέρα που μου στείλανε το χαρτί ,400 ευρώ. Τους επόμενους 3 μήνες τα οικονομικά πήγαν πιο πολύ χάλια. Ισα ίσα για να πάμε φαί στην οικογένεια. Ομως η wind δεν μπορούσε να με περιμένει άλλο και έβγαλε εντολή πλειστηριασμού του σπιτιού μου για 230 ! ευρώ.

Αρκετοί συμπολίτες μου, το κίνημα Ηλειας, το ΠΑΜΕ

και αρκετοί φίλοι είχαν αντίθετοι γνώμη. Ολοι μαζί στο δικαστικό κτήριο απέτρεψαν να γίνει ο πλειστηριασμός. Δεν άφησαν να γίνει το σπίτι μου βορά σε κάποιο κοράκι για 230 ευρώ. Ολους αυτούς τους ευχαριστώ απο τα βάθη της ψυχής μου και Δηλώνω οτι θα σταθώ δίπλα σε κάθε συμπολίτη μου που θα προσπαθήσουν να του πάρουν το σπίτι που απόκτησε με κόπο ιδρώτα και αίμα σ, αυτή τη Γή ! Επίσης θέλω να ευχαριστήσω τα τοπικά ΜΜΕ και των Αθηνών που μετέδωσαν τον αγώνα μας .

Edited by TIM-RANGER
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Μόνο για χρέη προς το δημόσιο γίνεται πλειστηριασμός.ουτε για στεγαστικά αφού έχουν παγώσει Ίσως κάτι με χρέη της εταιρείας? Και πάλι όμως μπράβο σε όσους τον βοήθησαν μακάρι να το "ξεπληρώσει" σε κάποιον με τον ίδιο τρόπο.
Link to comment
Share on other sites

http://www.makeleio.gr/?p=20197

 

Καποια καινουργια στοιχεια μαζι μετα δικαστικα εξοδα του ζητανε 2500. Παντως ακομα και τοσα να ειναι μου φαινεται αδιανοητο αφου δεν μιλαμε για ενα απλο εξωδικο αλλα ηδη για πλειστηριασμο! Αν δεν κανανε αποκλεισμο εχθες θα εχανε το σπιτι του!!

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

ξεφτίλες είναι (και) στην wind ....

ντροπή σαν εταιρεία ... και ας το διαδωσουμε ...

ώστε η αρνητική δημοσιότητα που θα πάρει το θέμα , να έχει επιπτώσεις σε αυτή την εταιρεία .

εμένα μου είχαν βάλει 30 ευρώ μια κλήση (90.....) η οποία ουδέποτε έγινε ...

και δεν δεχόντουσαν και 2 κουβέντα . τι e-mail έστειλα ... τι φαξ ....

στα @@@.τους ... έτσι μια ωραία πρωία ...τους τα βρόντηξα και έφυγα ....

70€ υπόλοιπο στην wind ... και βάζει τωρα εταιρίες εισπρακτικές να με παίρνουν τηλ ...

όταν μου το κόβανε για 2€ οφειλή (ναι ... δεν κάνω πλάκα) το πάιζαν μάγκες ...

τώρα ..... θα μου πάρουν και το σπίτι !

 

Μόνο για χρέη προς το δημόσιο γίνεται πλειστηριασμός.

κάνεις λάθος .

Edited by manos_ir
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ δεν πιστεύω λέξη.αν ήταν έτσι οι μισοί Έλληνες δεν θα είχαν σπίτι.τα φέσια προς τις εταιρίες τηλεφωνίας είναι πολύ μεγάλα.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ δεν πιστεύω λέξη.αν ήταν έτσι οι μισοί Έλληνες δεν θα είχαν σπίτι.τα φέσια προς τις εταιρίες τηλεφωνίας είναι πολύ μεγάλα.

 

Τα φέσια είναι τεράστια έτσι κι αλλιώς, από μια μεγάλη γκάμα χρεών. Κατασχέσεις και πλειστηριασμοί δεν γίνονται μαζικά, γιατί ο δανειστής θέλει πρωτίστως να πάρει πίσω τα λεφτά του. Χρησιμοποιεί την απειλή του πλειστηριασμού, του οποίου ο ίδιος προκαταβάλλει το κόστος, κυρίως σαν μέσο πίεσης.

 

Δεν βρίσκω λόγο να μην πιστέψει κάποιος το αρθρο. Εξώδικα και διαταγές πληρωμής (μπαίνεις αυτομάτως στον Τειρεσία με αυτές) βγαίνουν από τις εταιρείες κινητής και για χρέη μικρότερα από 100 ευρώ! Κάντε μια αναζήτηση αν δεν πιστεύετε, υπάρχουν κι άλλες περιπτώσεις. Απλώς επειδή το κάθε ατομικό χρέος σπάνια είναι μεγάλου ύψους, δεν φτάνει απαραίτητα και στον πλειστηριασμό...Εδώ μιλάμε βέβαια για χρέος 2500 ευρώ με τα δικαστικά έξοδα διαταγών πληρωμής, κατασχέσεων, κλπ., έτσι;

Edited by Stoic
Think Positive
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ? ? ?

Η WIND ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΕΧΕΙ ΞΕΦΥΓΕΙ ....

ΟΡΙΣΤΕ ΤΙ ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ !

 

http://img707.imageshack.us/img707/6740/0j2x.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

ΕΦΥΓΑ ΓΙΑΤΙ:

ΜΕ ΧΡΕΩΣΑΝ 30 ΕΥΡΩ ΓΙΑ 2 ΚΛΗΣΕΙΣ ΣΕ 090 ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ,

ΠΑΡΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΜΑΙΛ ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΞ ΑΔΙΑΦΟΡΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΚΟΨΑΝ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΗΝΕΣ (ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΥΠΟΧΡΩΣΕΙΣ ΤΙΣ ΠΛΗΡΩΝΑ , ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΛΗΣΕΙΣ) ΕΚΑΝΑ ΑΙΤΗΜΑ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑΣ (ΑΦΟΥ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΑ ΤΑ 30) ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ 850€ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΑΡΝΗΘΗΚΑ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ Κ.....ΕΤΑΙΡΙΑ ......

 

Υ.Γ. ναι γράφω κεφαλαία γιατί ΦΩΝΑΖΩ !

Edited by manos_ir
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ δεν πιστεύω λέξη.αν ήταν έτσι οι μισοί Έλληνες δεν θα είχαν σπίτι.τα φέσια προς τις εταιρίες τηλεφωνίας είναι πολύ μεγάλα.

 

 

Και εμένα μου φαίνεται τρελά κουλό! Βάλε και όσους χρωστάνε σε πιστωτικές κλπ...Σχεδόν όλοι οι Ελληνες πλεον κάπου χρωστανε. Είναι δυνατόν να πάρουν σε όλους το σπίτι??

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για τις τράπεζες έχουν παγώσει οι πλειστηριασμοί. Υπέρ των άλλων δανειστών γίνονται κανονικά. Πάντως για τον κύριο αυτό υπήρχε η δυνατότητα να τον μπλοκάρει ως καταχρηστικό.

Ανεξαρτήτως όμως αυτού, η wind συμπεριφέρεται γαϊδουρινά.

Link to comment
Share on other sites

Πληστειριασμός σε πρώτη κατοικία δεν γίνεται αυτή τη στιγμή αν δεν κάνω λάθος.

 

Επίσης αν ο δικαστής έβγαλε διαταγή πληρωμής, ναι, είναι εκτελεστος τίτλος και ο επισπεύδων την εκτέλεση (εν προκειμένω η WIND) εφόσον δεν ασκηθεί από τον οφειλέτη ανακοπή που να γίνει δεκτή (εδώ δεν βλέπω λόγους ανακοπής), μπορεί να προβεί σε πράξεις εκτέλεσης (κατασχέσεις, πληστειριασμούς κ.τ.λ). Έτσι είναι ο νόμος, τι να κάνουμε. Ας προσέχουμε τι υπογράφουμε, ιδιώτης είναι η WIND και η κάθε τέτοια εταιρεία, δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα. Μπορεί στην πράξη κανένας να μην κάνει πληστειριασμό για τόσο γελοίο ποσό, παράνομο όμως δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το χαρτι που ανεβηκε ειναι το απλο γνωστο εξωδικο, εδω δεν μιλαμε για εξωδικο, ουτε καν για δικασιμο, μιλαμε για πληστειριασμο! Μου φαινεται εντελως εξωφρενικο!!
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

η cosmote 5 χρόνια τώρα ... δεν έχει στείλει τπτ !

ούτε καν τηλέφωνο !

Και τι σημαινει αυτο ρε φιλε; Αν χρωστας πρεπει να πληρωσεις.Τελεια και παυλα.Σου φταιει ο καθε καραμανλης που μιλαγε για αναπτυξη και ανοιξες εταιρεια και εκανες 10 εταιρικες συνδεσεις; Μας δουλευετε;Αντε να σοβαρευτουμε λιγο.Για τις ευθυνες των αλλων ειμαστε πρωτοι και πανετοιμοι να τις αποδωσουμε.Για τις δικες μας ομως ποτε.

Edited by eLeKtriK EyE

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το είδα και στις είδησεις και σε πολλα sites για εμενα είναι ακρως απαραδεκτο και ας το απεσυρε η wind, προσωπικα δεν θα ξανα μπω σε καταστημα τους, ουτε στην voda δεν εχω μπει εδω και 5 χρονια και αυτο γιατι με ειχαν βάλει να πληρωσω ενα προστιμο (δεν μου το ειχαν πει) επειδη δεν χρησιμοποιουσα καποιο απο τα προγραμματα τους που ηταν με μηδενικο παγιο.
Link to comment
Share on other sites

http://www.makeleio.gr/?p=20197

 

Καποια καινουργια στοιχεια μαζι μετα δικαστικα εξοδα του ζητανε 2500. Παντως ακομα και τοσα να ειναι μου φαινεται αδιανοητο αφου δεν μιλαμε για ενα απλο εξωδικο αλλα ηδη για πλειστηριασμο! Αν δεν κανανε αποκλεισμο εχθες θα εχανε το σπιτι του!!

 

Τοσα πολλα ειναι τα δικαστικα εξοδα;!.Εγω θυμαμαι,χρωσταγα στην τραπεζα 400€, μου εστειλαν εξωδικο και διαταγη πληρωμης,τους εγραψα κανονικα και μετα απο ενα χρονο που βρηκα λεφτα τους ξεχρεωσα και τα επιπλεον εξοδα λογο εξωδικου βγηκαν περιπου 100€.

Link to comment
Share on other sites

H επισιμη απαντηση της Wind μετα την γενικη κατακραυγη σε ΜΜΕ και μεσα κοινωνικης δικτυωσης

"Αναφορικά με το περιστατικό στον Πύργο, το περιφερειακό δικηγορικό γραφείο που είχε αναλάβει την υπόθεση είσπραξης βεβαιωμένης ληξιπρόθεσμης οφειλής προχώρησε εκ παραδρομής στη διαδικασία πλειστηριασμού. Μόλις ενημερωθήκαμε, ζήτησαμε να σταματήσει άμεσα κάθε ενέργεια αναγκαστικής πληρωμής.

Ευχαριστούμε."

 

Προσωπικα πιστευω η απαντηση χειροτερα την μειωνει παρα την γλυτωνει... Ειναι δυνατον σοβαρη εταιρια να αναθετει σε "περιφεριακο γραφειο" την εισπραξη? τα νομικα τμηματα τι τα εχει τοτε? Και ειναι δυνατον αυτο το γραφειο να προχωρα σε κατασχεσεις εν αγνοια της???

 

Βεβαια απο την αλλη γελαω (πραγματικα) με τα περι μποηκοταζ κτλ που βγηκαν καποιοι να πουν.

Πρωτον επειδη προφανως αυτη η τακτικη ειναι μεθοδος ΟΛΩΝ των εταιριων, απλα αυτη ξεφυγε λιγο και γυρισε μπουμερανγκ και δευτερον μολις ξαναβγει μια προσφορα δωρεαν συσκευη με ανανεωση χρονου ομιλιας ή κανα σουπερ πακετο οπως ειχε γινει παλιοτερα θα πεσουν ολοι σαν τα κοτοπουλα να την παρουν... Να εισαι κοντα στην ληξη του συμβολαιου σου και κατι τετοιο να μετρησει αρνητικα στην ζυγαρια της ανανεωσης το καταλαβαινω απολυτα, ή αν εχεις ασχημες προσωπικες εμπειριες αλλα αφορισμοι και καταρες δεν εχουν θεση στο εμποριο.

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Τα in-house νομικά τμήματα τέτοιων εταιρειών δεν ασχολούνται με διαταγές πληρωμής και εξώδικα σε οφειλέτες. Τέτοιες υποθέσεις τις δίνουν σε εξωτερικά δικηγορικά γραφεία, όπως κάνουν και οι τράπεζες.
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο λάθος τους να κάνουν τέτοιο πράγμα στον άνθρωπο.Ολο το Facebook τους κράζει....και εν τέλει το συγκεκριμένο περιστατικό ακυρώνει την διαφήμιση που έβγαλαν με τις εταιρίες που πρέπει να προσπαθούν περισσότερο κλπ κλπ.Είπαμε αλλα όχι και για 200€...ξεφτίλα είναι.
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω ότι είναι σωστό αλλά τα φέσια που έχουν φάει είναι πάρα πολλά . 200 από εδώ. ..200 από εκεί...Σκεφτείτε να είχαμε δικό μας μαγαζί, τα οικονομικά να ήταν χάλια και να μας χρωστούσαν όλοι. Δεν λέω στον φίλο εδώ που ο άνθρωπος είχε πραγματικά ανάγκη και συνήθως αυτή πληρώνουν τη νύφη. Αλλά έχουμε μια νοοτροπία της τζάμπας μαγκιάς. Ότι αν δεν πληρώσουμε δεν τρέχει τίποτα και μάλιστα πολλές φορές προτείνουμε μέσα από την ανωνυμία και τους άλλους να μη πληρώνουν. Ξέρουμε πως λειτουργούν οι εταιρείες,δεν ξέρουμε τι υπογράφουμε και δεν έχουμε μάθει να πληρώνουμε για τα λάθη μας και φυσικά τα ξανακάνουμε και μας φταίνε οι άλλοι. Πάντως όταν θέλεις να είσαι οικονομικά τακτοποιημένος δεν έχει σημασία αν χρωστάς στην τράπεζα, στην εφορία ή στον Μήτσο της γειτονιάς. Οφείλεις πρώτα για τον εαυτό σου να κάνεις διακανονισμό. Αν νομίζεις ότι δεν χρωστάς δεν λες δεν πληρώνω. Ξεκινάς εσύ την διαδικασία για νς σβηστεί το χρέος.
Link to comment
Share on other sites

Επίσημη τοποθέτηση Wind

 

 

Αναφορικά με το περιστατικό του κ. Παπαδατη:

"Η WIND σας ενημερώνει ότι ουδέποτε έχει εισπράξει οφειλές μετά από πλειστηριασμό περιουσιακών στοιχείων και δεν πρόκειται να το πράξει. Αναφορικά με το περιστατικό του κ. Παπαδάτη στον Πύργο Ηλείας, σας διαβεβαιώνουμε ότι η διαδικασία πλειστηριασμού κινήθηκε από τον εξωτερικό συνεργάτη που έχει αναλάβει την είσπραξη ληξιπρόθεσμων οφειλών προς την εταιρεία μας, παρά το γεγονός ότι η WIND έχει ζητήσει από τα δικηγορικά γραφεία με τα οποία συνεργάζεται να μην εκκινούν νομικές διαδικασίες αναγκαστικής πληρωμής, όπως πλειστηριασμούς. Αμέσως μόλις η WIND ενημερώθηκε για τη διεξαγωγή της, ζήτησε να τερματιστεί. Λυπούμαστε ιδιαίτερα για το λάθος που έγινε στην περίπτωση του κ. Παπαδάτη. Σε επικοινωνία που είχαμε από χθες με τον ίδιο, του ζητήσαμε συγγνώμη και τον ενημερώσαμε ότι το υπόλοιπό του προς τη WIND θα διαγραφεί."

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα και πιο πανω πραγματικα γελαω με οσους λενε μπουκοταζ, δεν ξαναπαω κτλ βασισμενοι σε μια μονο περιπτωση οπως ειναι αυτη και οι λογοι ειναι δυο

Πρωτον τα ιδια ... ειναι ολοι. ΟΚ Να φυγουμε απο την Wind και που να παμε? στην Βονταφον του Χριστοφορακου και του Κοκκαλη με τις υποκλοπες κλησεων και την αυτοκτονια "Τσαλικιδη"? Η' στην Κοσμοτε του αμαρτωλου ΟΤΕ που τοσο καιρο μας επινε το αιμα??? Δεν εκανε κατι πρωτοφανες, αυτα τα κανουν ΟΛΟΙ, απλα δεν το διαχειριστικαν καλα οι ντοπιοι δικηγοροι και ξεφυγε πολυ...

Δευτερον αν αυριο μεθαυριο ξαναβγαλει σουπερ προσφορα οπως με δωρεαν συσκευη στην ανανεωση του χρονου ομιλιας εσεις να μην παρετε...

Edited by TIM-RANGER
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω ότι είναι σωστό αλλά τα φέσια που έχουν φάει είναι πάρα πολλά . 200 από εδώ. ..200 από εκεί...Σκεφτείτε να είχαμε δικό μας μαγαζί, τα οικονομικά να ήταν χάλια και να μας χρωστούσαν όλοι. Δεν λέω στον φίλο εδώ που ο άνθρωπος είχε πραγματικά ανάγκη και συνήθως αυτή πληρώνουν τη νύφη. Αλλά έχουμε μια νοοτροπία της τζάμπας μαγκιάς. Ότι αν δεν πληρώσουμε δεν τρέχει τίποτα και μάλιστα πολλές φορές προτείνουμε μέσα από την ανωνυμία και τους άλλους να μη πληρώνουν. Ξέρουμε πως λειτουργούν οι εταιρείες,δεν ξέρουμε τι υπογράφουμε και δεν έχουμε μάθει να πληρώνουμε για τα λάθη μας και φυσικά τα ξανακάνουμε και μας φταίνε οι άλλοι. Πάντως όταν θέλεις να είσαι οικονομικά τακτοποιημένος δεν έχει σημασία αν χρωστάς στην τράπεζα, στην εφορία ή στον Μήτσο της γειτονιάς. Οφείλεις πρώτα για τον εαυτό σου να κάνεις διακανονισμό. Αν νομίζεις ότι δεν χρωστάς δεν λες δεν πληρώνω. Ξεκινάς εσύ την διαδικασία για νς σβηστεί το χρέος.

 

Ξέρω περίπτωση που έχει φύγει από την wind και ενώ χρησιμοποιούσε κανονικότατα το κινητό (browsing μέσω 3g, κλήσεις αβέρτα) έφυγε από την εταιρία με το σκεφτικό ότι τα έξοδα δικαστηρίου είναι πολύ περισσότερα από όσα τους χρώσταγε (πάνω από 200). Το συγκεκριμένο άτομο έχει περάσει και από τις τρεις εταιρίες πάνω από μια φορά...

 

Για αυτές τις περιπτώσεις να μπει ένας "τειρεσίας" να τελειώνει το θέμα...

 

Ο καθένας πρέπει να παίρνει τα λεφτα του αλλά βέβαια και το θέμα με κατάσχεση σπιτιού είναι υπερβολικό για μια τέτοια οφειλή...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...