Microsoft: Διαθέσιμα τα Windows 8.1 - Δωρεάν update για Windows 8

Απάντηση

aggelosss5

aggelosss5's Avatar: LG D802 G2
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: vrlissia
Παράθεση από polakis >
Ρε παιδια εχω ειχα τα 8 απτον θειο και τωρα που εκανα την αναβαθμιση μου εβγαλε build 9600 και ενεργοποιηστε τα windows. Τι κανω; Πως τα ενεργοποιω παλι; Υπαρχει activator;
Να σε ρωτήσω πως τα πέρασες μέσα από το store η αλλιώς και τα Windows τα είχες ενεργοποιήσει με activator .Γιατί λέει ότι οι εκδόσεις με kms δεν θα πάρουν το update

DJDB

DJDB's Avatar: Google Nexus 7 2013
News Contributor
Περιοχή: In a world...
Έκανα και εγώ την εξαιρετικά αργή εγκατάσταση. Έχω εντοπίσει έως τώρα δύο εφαρμογές που πειράχτηκαν και δεν λειτουργούσαν. Το Keytweak (έφτιαξε με reinstall) και το Startisback (ήθελε νέα έκδοση).

miltoshellas

miltoshellas's Avatar: Nokia Lumia 925
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: Χίος
Παιδιά σου δίνει την δυνατότητα να κάνεις clean install και όχι update ?

rebel1

rebel1's Avatar: Samsung Galaxy Note 3
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Αθήνα, Χαλκιδική
Βλέπω ότι άρχισαν και οι πρώτες "μπανάνες" για τις μαιμούδες. Προσοχή, στην έκδοση...

mihalis13

mihalis13's Avatar: Apple iPhone 5s
HSCSD Member
Περιοχή: Άγνωστη
Υπάρχει τρόπος να βγάλουμε το start button;;Με βόλευε καλύτερα πριν που δεν υπήρχε
Uninstalling PASOK. Please wait... ███████████████████░ 99%

matthiasscorp

matthiasscorp's Avatar: Samsung GTN7100 Galaxy Note II
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Larissa
Εμένα μου φαίνεται ότι ρολάρουν όλα πιο ομαλά και πιο γρήγορα στο Laptop...
Συν το ότι επιτέλους, 1 χρόνο μετά εδέησε η corel να βγάλει update στο winDVD 11 pro και επιτέλους ξαναβλέπουμε 3d...

elteo

no avatar
HSUPA Member
Παράθεση από mihalis13 >
Υπάρχει τρόπος να βγάλουμε το start button;;Με βόλευε καλύτερα πριν που δεν υπήρχε
Εγώ το έβγαλα ξανά και έβαλα αυτό που είχα παλιά. http://www.reviversoft.com...-menu-reviver/ Μια χαρά το αντικατέστησε.

Πάντως δεν είδα τρελές διαφορές. Τα οπτικά τα είχα και με stardock8. Στα υπόλοιπα νομίζω ότι βάρυνε λίγο στο λαπτοπ μου.

Το μόνο που μου άρεσε ήταν η αλλαγή στον file explorer.

Υπάρχει κάπου σαν αρχείο εγκατάστασης για όταν κάνουμε φορμάτ;

master4best

master4best's Avatar: OnePlus One
Mobile Member
Περιοχή: Heraklion
Παράθεση από elteo >
Εγώ το έβγαλα ξανά και έβαλα αυτό που είχα παλιά. http://www.reviversoft.com...-menu-reviver/ Μια χαρά το αντικατέστησε.

Πάντως δεν είδα τρελές διαφορές. Τα οπτικά τα είχα και με stardock8. Στα υπόλοιπα νομίζω ότι βάρυνε λίγο στο λαπτοπ μου.

Το μόνο που μου άρεσε ήταν η αλλαγή στον file explorer.

Υπάρχει κάπου σαν αρχείο εγκατάστασης για όταν κάνουμε φορμάτ;
Υπάρχει στα torrentαδικα η RTM έκδοση των 8.1. Σαν stand alone αρχείο για να κάνεις αναβάθμιση από τα 8 δεν υπάρχει από όσο γνωρίζω επειδή δεν προσφέρεται μέσω Windows Update.
>> m4b <<

elteo

no avatar
HSUPA Member
Τα αυθεντικά 8 έχω οπότε...
Δηλ όταν κάνουμε πτου κακά φορμάτ θα πρέπει να ξανακάνουμε αυτό το 3ωρο update? Dear lord...

master4best

master4best's Avatar: OnePlus One
Mobile Member
Περιοχή: Heraklion
Παράθεση από elteo >
Τα αυθεντικά 8 έχω οπότε...
Δηλ όταν κάνουμε πτου κακά φορμάτ θα πρέπει να ξανακάνουμε αυτό το 3ωρο update? Dear lord...
Νομίζω πως ναι. Τουλάχιστον για την ώρα.
>> m4b <<

arish

arish's Avatar: LG D821 Nexus 5
3G Member
Περιοχή: Maroussi, Athens
Παράθεση από DJDB >
Έκανα και εγώ την εξαιρετικά αργή εγκατάσταση. Έχω εντοπίσει έως τώρα δύο εφαρμογές που πειράχτηκαν και δεν λειτουργούσαν. Το Keytweak (έφτιαξε με reinstall) και το Startisback (ήθελε νέα έκδοση).
Και το start8 ήθελε update. Το σημαντικότερο που δεν δουλεύει και είναι πρόβλημα για μένα είναι το cisco VPN client.

zamponaki

zamponaki's Avatar: Sony Xperia L
GPRS Member
Περιοχή: Ζωγράφου
Κατάρα στη γκρίνια όσων θέλαν το start button πάλι.. Ελεινό, ίσα ίσα που τρώει χώρο στο taskbar. Δηλαδή πριν δεν μπορούσαν απλα να πάνε το ποντίκι τους κάτω αριστερά και να κάνουν κλίκ; οοοοχι! Θέλαν κουμπί! Πάρε το κουμπί τώρα..

Τέσπα, μετά το παραλήρημα, έκανα και γω το Update, δεν είχα κανένα πρόβλημα με την εγκατάσταση. Δεν μου έσβησε κανένα δεδομένο και πρόγραμμα, το αντίθετο μου εγκατέστησε πάλι όλη τη tile-σαβούρα ξανά από την αρχή. Τα απεγκατέστησα και είμαι ευχαριστημένος όπως παλιά..
expose yourself before your peers...
Δίκτυο: Cosmote (Απεριόριστα προς όλους 65)
Σε χρήση: Sony Xperia L (Stock - 4.2.2) || Google Nexus 7 (Stock - 4.3)
Παλιά: Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX v31 - 2.3) || HTC Desire Z (Andromadeus 5 - 4.0)

TanasiousR

TanasiousR's Avatar: Nokia Lumia 920
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Αθήνα
Έκανα το update σε 2 διαφορετικούς υπολογιστές και οι 2 έχουν το ίδιο πρόβλημα! Δεν μπορώ να βάλω σαν display language τα ελληνικά! Δε βρίσκω λύση για το πρόβλημα αυτό, η μόνη που βρήκα είναι για 8άρια και δεν κάνει σε 8,1 που προσπάθησα. Καμία ιδέα;

panostr10

panostr10's Avatar: Sony Xperia T
Mobile Guides Editor
Περιοχή: Λάρισα
Για οσους δεν εμφανιζεται στο store δοκιμαστε να σβησετε την cache του store
Run -> wsreset.exe
Διαβασα οτι πιανει.

Stratosnen

Stratosnen's Avatar: BlackBerry Z10
HSDPA Member
Παράθεση από TanasiousR >
Έκανα το update σε 2 διαφορετικούς υπολογιστές και οι 2 έχουν το ίδιο πρόβλημα! Δεν μπορώ να βάλω σαν display language τα ελληνικά! Δε βρίσκω λύση για το πρόβλημα αυτό, η μόνη που βρήκα είναι για 8άρια και δεν κάνει σε 8,1 που προσπάθησα. Καμία ιδέα;
Δοκίμασε τα παρακάτω:
Εμφάνισε το δεξί πλευρικό menu και επέλεξε ρυθμίσεις.
Στο κάτω μέρος έχει την επιλογή Αλλαγή ρυθμίσεων υπολογιστή.
Διάλεξε Ώρα και γλώσσα.
Διάλεξε Περιοχή και γλώσα.
Με το + επιλέγεις γλώσσα. Κλικάρωντας πάνω σε μία ήδη υπάρχουσα γλώσσα σου εμφανίζει κάποιες επιλογές. Ελπίζω να σε καλύπτουν.

Εγώ έχω πρόβλημα με την έναρξη κατά την οποία μου ζητάει πάντα κωδικό και δε ξέρω πώς να αλλάξω τη ρύθμιση. Τα έχω πάρει άσχημα με την MS...
Google is the new Evil.
Τελευταία τροποποίηση από Stratosnen: 18 Οκτ. 2013, 12:32.
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης