Jump to content

Μετατροπή A LA CARTE σε CU


iNCubO
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως γνωρίζει κανείς το ποσό που χρεώνουν για να γίνει η μετατροπή.Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

aksizei omws?pes mas tous logous gia tous opoious theleis na to kaneis..

 

Mporeis na to kaneis kai na kratiseis ton idio arithmo ?

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ALR ( 3 Αύγ. 2004 , 04:22)

 

 

 

Mporeis na to kaneis kai na kratiseis ton idio arithmo ?

 

αυτό είναι το νοήμα της όλης ιστορίας... να κρατάς τον ίδιο αριθμό... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
αυτό είναι το νοήμα της όλης ιστορίας... να κρατάς τον ίδιο αριθμό... ;)

kalispera na rwtisw kati? pws ginetai i allagi apo a la carte se cu...mpika sto site tis vodafone kai den vrika tpt!!!!!!!

Efxaristw

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αρκεί να πάρεις ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών. Βέβαια απ'όσο θυμάμαι υπάρχει κάποιο κόστος.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αρκεί να πάρεις ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών. Βέβαια απ'όσο θυμάμαι υπάρχει κάποιο κόστος.

nomizw iparxei ena sigkekrimeno tilefwno...kserei kaneis? i arkei na ginei afto pou leei o mcde???

kala gia tin eksipiretisi einai 0,12 eouros:P :)

thanks pantws

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοούσα αυτό το κόστος. Θυμάμαι όταν είχα κάνει το ανάποδο (από cu σε alacarte) σε ένα καρτοκινητό, ότι έπρεπε να έχεις υπόλοιπο μερικά ευρώ γιατί χρεωνόταν η αλλαγή αυτή.
Link to comment
Share on other sites

Κοστιζει 7 Ευρω με το ΦΠΑ . Καλεις το 1252 και εχει επιλογη να αλλαξεις το πακετο σου.

 

eisai sigouros? giati exw pou exw cu sto 1252 den exei tetia epilogi!

Sto a la carte exei?

Link to comment
Share on other sites

για αλλαγη προγραμματος καλεις 1266

απο CU σε Α ΛΑ ΚΑΡΤ επιλογη 1

απο Α ΛΑ ΚΑΡΤ σε CU επιλογη 2 νομιζω με αυτην την σειρα :wacko:

 

7 ευρω τελικη τιμη

 

πρεπει να υπαρχουν στο λογαριασμο τις βραδυνες ωρες αλλιως δεν γινεται η αλλαγη...

και θα πρεπει να την ξανακανετε....

Link to comment
Share on other sites

για αλλαγη προγραμματος καλεις 1266

απο CU σε Α ΛΑ ΚΑΡΤ επιλογη 1

απο Α ΛΑ ΚΑΡΤ σε CU επιλογη 2 νομιζω με αυτην την σειρα :wacko:

 

7 ευρω τελικη τιμη

 

πρεπει να υπαρχουν στο λογαριασμο τις βραδυνες ωρες αλλιως δεν γινεται η αλλαγη...

και θα πρεπει να την ξανακανετε....

se efxaristw poli re si! afto epsaxna....giati esteila mail stin vodafone kai mou eipan oti i allagi ginetai mono sto katastima tous! diladi einai gia trelenomaste!!!!!!!!!!!!!!!!!

thanks again

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι που όταν είχε πρωτοβγεί στην αγορά το cu έκανα μετατροπή ένα a la carte σε cu. Τότε είχα πληρώσει γύρω στις 5000 δραχμές για να γίνει η μετατροπή. Επίσης τότε ΔΕΝ γινόταν μετατροπή cu σε a la carte. Το κόστος των 5000 δραχμών θυμάμαι ότι ίσχυε για αρκετό καιρό. Αν κάνω λάθος να με διορθώσει κάποιος.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την έκανα την μετατροπή το καλοκαίρι, με χρέωσαν γύρω στα 7 ευρώ μαζί με το ΦΠΑ και η διαδικασία κράτησε γύρω στις 3 μέρες για να γίνει η μετατροπή ( τόσο δύσκολο ήταν; )

 

@ ALR : Για εμένα άξιζε γιατί χρησιμοποιώ πολύ περισσότερο τα SMS από τις κλήσεις..

Link to comment
Share on other sites

η μετατροπη σε μια μερα(σε ενα βραδυ καλυτερα) γινεται απλα για να ενημερωθουν ολα τα συστηματα ...προγραμματα...παιρνει κατιτις παραπανω..και χρειαζεται προσοχη γιατι παιζει να γινονται λαθη π.χ καποια υποσυστηματα να μην ενημερωνονται και να νομιζουν οτι εισαστε στο παλιο προγραμμα...

μην ξεχνατε οτι στην κινητη τηλεφωνια τα συστηματα δουλευουν 24 ωρες το 24ωρο και ειναι λιγακι δυσκολο να γινουν ενημερωσεις, να κρατηθουν backup και χιλιες δυο αλλες εργασιες ενω παραλληλα ο μικρος...π.χ. Πετρακης θελει οπωσδηποτε να στειλει το 26 μηνυματακι του στην μικρη Λιτσα (πηρε και SMS καρτα) ....και αν δεν τα καταφερνει βριζει την γαμ..Voda που δεν λειτουργει... ενω η μικρη Λιτσα παιρνει τηλ. την Voda γιατι θελει να μαθει γιατι τα τελευταια 16 δευτ/πτα δεν εχει λαβει κανενα μηνυμα απο τον πολυαγαπημενο της που τα εχουν εδω...και 3 μερες...και αρχιζει να αμφιβαλει μηπως δεν την αγαπαει πια....

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.

 

Είχε πάει ο αδερφός μου να αλλάξει την a la cart σε 3g a la cart (με το ίδιο νούμερο) και δεν του το έκαναν επειδή λέει όταν πήρε την κάρτα δεν είχε δώσει στοιχεία και έπρεπε να πάρει καινούρια...

 

Υπάρχει περίπτωση να μου πουν και εμένα το ίδιο που σκέφτομαι να αλλάξω την a la cart σε CU?

 

Σε ρώτησαν εσένα iNCubO ονομα/νημο ή κάτι άλλο?

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...