Jump to content

ΟΤΕ και τέλος αποδέσμευσης


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στο forum.

 

Είμαι σε ενα πρόγραμμα double play του ΟΤΕ από πέρυσι τον Δεκέμβριο. Βάση του site και των λεγομένων του 13888 αυτο το πρόγραμμα αν διακοπεί νωρίτερα απο το 12μηνο έχει κάποιο εφαπαξ τέλος αποδεσμευσης 110€. (Παρότι δεν θυμαμαι αν έχω υπογραψει κατι τετοιο κάπου αλλά τέλος πάντων)

Πρόσφατα δέχθηκα τηλεφώνημα - προσφορά από άλλη εταιρία τηλεφωνίας για φορητότητα (WIND). Λοιπόν, o υπάλληλος εκεί με διαβεβαιώνει οτι αυτό το τέλος (αποδέσμευσης) δεν το χρεώνει ποτέ ο ΟΤΕ και είναι μόνο στα προφορικά. Οτι έχω υποχρέωση να πληρώσω μόνο το τελευταίο πάγιο στον ΟΤΕ και τίποτα άλλο. Μου είπε οτι δεν έχει δικαίωμα να το χρεώσει καμιά εταιρία και οτι το χρησιμοποιούν όλοι ως αποτρεπτικό απλά.

 

Ρωτάω λοιπόν, έχει κανένας εμπειρία παρόμοια και ξέρει κάτι επ' αυτού; Είναι όντως μούφα το τέλος ή το χρεώνει κανονικά ο ΟΤΕ στον λογαριασμό;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά,

Σπύρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum.

 

Είμαι σε ενα πρόγραμμα double play του ΟΤΕ από πέρυσι τον Δεκέμβριο. Βάση του site και των λεγομένων του 13888 αυτο το πρόγραμμα αν διακοπεί νωρίτερα απο το 12μηνο έχει κάποιο εφαπαξ τέλος αποδεσμευσης 110€. (Παρότι δεν θυμαμαι αν έχω υπογραψει κατι τετοιο κάπου αλλά τέλος πάντων)

Πρόσφατα δέχθηκα τηλεφώνημα - προσφορά από άλλη εταιρία τηλεφωνίας για φορητότητα (WIND). Λοιπόν, o υπάλληλος εκεί με διαβεβαιώνει οτι αυτό το τέλος (αποδέσμευσης) δεν το χρεώνει ποτέ ο ΟΤΕ και είναι μόνο στα προφορικά. Οτι έχω υποχρέωση να πληρώσω μόνο το τελευταίο πάγιο στον ΟΤΕ και τίποτα άλλο. Μου είπε οτι δεν έχει δικαίωμα να το χρεώσει καμιά εταιρία και οτι το χρησιμοποιούν όλοι ως αποτρεπτικό απλά.

 

Ρωτάω λοιπόν, έχει κανένας εμπειρία παρόμοια και ξέρει κάτι επ' αυτού; Είναι όντως μούφα το τέλος ή το χρεώνει κανονικά ο ΟΤΕ στον λογαριασμό;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά,

Σπύρος

 

Μια απο τα ίδια...

Εγώ το προχώρησα παρακάτω και ζήτησα εγγράφως με πρωτοκολλημένη αίτηση να ακούσω την συνομιλία στην οποία υποτίθεται ότι δεσμεύομαι για ένα χρόνο. Τίποτα... Με πήραν τηλέφωνο και μπλα μπλα και ουσία τίποτα. Δεν υπάρχει τίποτα. Εγώ απλά τους είχα πάρει τηλέφωνο γιατί τα είχα πάρει με τις τιμές τους και με έβαλε σε ένα πρόγραμμα που ήταν και καλά σε προσφορά χωρίς να μου πεί τίποτα περί 12μηνης υποχρέωσης κλπ.

Αποφάσισα παρότι έχω δίκιο να περιμένω μέχρι τέλος Νοεμβρίου που τελειώνω μαζί τους και μετά δρόμο.

Σε συμβουλεύω λοιπόν να κάνεις και εσυ υπομονή και μην ακούς αυτά που σου λένε από την άλλη εταιρεία οτι δήθεν δεν χρεώνουν κλπ κλπ. Και όταν ολοκληρωθεί η διακοπή από τον ΟΤΕ, να πας και να τους παραδώσεις (προσωπικά στον ΟΤΕ και να πάρεις απόδειξη) και ότι σαβουρο-εξοπλισμό σου έχουν δώσει γιατί μπορεί να στον χρεώσουν στον εκκαθαριστικό λογαριασμό.

Edited by Silvester
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα στο forum.

... Λοιπόν, o υπάλληλος εκεί με διαβεβαιώνει οτι αυτό το τέλος (αποδέσμευσης) δεν το χρεώνει ποτέ ο ΟΤΕ και είναι μόνο στα προφορικά. Οτι έχω υποχρέωση να πληρώσω μόνο το τελευταίο πάγιο στον ΟΤΕ και τίποτα άλλο. Μου είπε οτι δεν έχει δικαίωμα να το χρεώσει καμιά εταιρία και οτι το χρησιμοποιούν όλοι ως αποτρεπτικό απλά. ...

 

Μου το είπαν κι εμένα από Forthnet. Το κακό είναι ότι υπέγραψα την αίτηση αλλαγής παρόχου πριν τη λήξη του 12μήνου του ΟΤΕ και τώρα δεν ξέρω τι να κάνω...:wacko:

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Μου το είπαν κι εμένα από Forthnet. Το κακό είναι ότι υπέγραψα την αίτηση αλλαγής παρόχου πριν τη λήξη του 12μήνου του ΟΤΕ και τώρα δεν ξέρω τι να κάνω...:wacko:

 

Σε αυτήν την περίπτωση πρέπει να ρωτηήσεις το εξειδικευμένο προσωπικό στη forthnet στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών για να σου πει τι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 τηλεφωνήματα sto 13831 (όπου καταγράψαν "αίτημα" αλλά όχι "μαγνητοφωνημένη (=επίσημη) αίτηση") και 1 fax με φωτοτυπία της ταυτότητας τελικά με πήραν και τηλέφωνο για να ηχογραφήσουν την αίτησή μου. Βέβαια μου είπαν ότι ήταν περιττό γιατί ήδη είχαν σταματήσει τη διαδικασία, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Ακόμα περιμένω και ελπίζω να πάνε όλα καλά.
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους...

επειδή με ενδιαφέρει και εμένα το συγκεκριμένο και επειδή τα έχω πάρει άσχημα με τον Οτε...μου κατέβασαν την ταχύτητα από 6.5 στο 4 με το έτσι θέλω (χωρίς να έχω καμία αποσύνδεση,πρόβλημα) και μετά από πολλαπλά τηλεφωνήματα από μεριά μου για να το φτιάξουν,μου είπαν κιόλας ότι έτσι αποφάσισαν οι τεχνικοί και τελείωσε...οπότε εγω τα κουβαδάκια μου και σε άλλη παραλία...

τέσπα και έτσι θέλω να την κάνω με ελαφρά και να πάω σε άλλο πάροχο....όμως το συμβόλαιο λήγει στις 23 Μαίου...διαβάζοντας τα παραπάνω,προτείνεται να το κάνω γαργάρα και να περιμένω τη λήξη του για να κάνω μετακόμιση??γιατί τα 110€ τα θεωρώ τουλάχιστον πεταμένα λεφτά για να τους τα δώσω!!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το Σάββατο η σελίδα της Forthnet που δείχνει την εξέλιξη των αιτημάτων ADSL (http://www.forthnetgroup.gr/adslstatus) μου έδειχνε πιθανή ημ/νια ενεργοποίησης 20/11/2013. Σήμερα μου δείχνει ότι δεν υπάρχει αίτημα. Ή πήγαν όλα καλά, ή μπαίνω στη Forthnet πριν τη λήξη του συμβολαίου και παρά τις αιτήσεις διακοπής...

Για τη φίλη Luciferia να πω 2 πράγματα:

1. Από τον ΟΤΕ οι υπάλληλοι του helpdesk λένε μεν ότι για την ποινή των 110€ το έχουν ακούσει από πελάτες, αλλά δηλώνουν ότι δεν υπάρχει σχετική εγκύκλιος. Αν θέλουν να τα χρεώσουν (είτε σαν ποινή, είτε σαν χρέωση επιστροφής έκπτωσης) δεν ξέρω αν μπορείς να το αποφύγεις (γι' αυτό και έτρεχα να ακυρώσω τη φορητότητα). Εκτός και αν δεν το πληρώσεις και σου στέλνουν κάθε 2μηνο λογαριασμό.

2. Αν η μείωση της ταχύτητας έγινε για τεχνικούς λόγους (ποιότητα γραμμής, απόσταση απο κέντρο, αποσυνδέσεις και πολλά άλλα που δεν κατέχω) είναι πιθανόν και ο οποιοσδήποτε νέος πάροχος να κάνει το ίδιο (και μάλιστα με τη δικαιολογία ότι φταίνε οι γραμμές του ΟΤΕ). Ίσως να είναι καλύτερα να ζητήσεις μείωση του παγίου (αντί το 24άρι να σε χρεώνουν το 4άρι). Πίεσε λέγοντας ότι θα φύγεις ή ότι θα κάνεις καταγγελία στην ΕΕΕΤ.

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το Σάββατο η σελίδα της Forthnet που δείχνει την εξέλιξη των αιτημάτων ADSL (http://www.forthnetgroup.gr/adslstatus) μου έδειχνε πιθανή ημ/νια ενεργοποίησης 20/11/2013. Σήμερα μου δείχνει ότι δεν υπάρχει αίτημα. Ή πήγαν όλα καλά, ή μπαίνω στη Forthnet πριν τη λήξη του συμβολαίου και παρά τις αιτήσεις διακοπής...

Για τη φίλη Luciferia να πω 2 πράγματα:

1. Από τον ΟΤΕ οι υπάλληλοι του helpdesk λένε μεν ότι για την ποινή των 110€ το έχουν ακούσει από πελάτες, αλλά δηλώνουν ότι δεν υπάρχει σχετική εγκύκλιος. Αν θέλουν να τα χρεώσουν (είτε σαν ποινή, είτε σαν χρέωση επιστροφής έκπτωσης) δεν ξέρω αν μπορείς να το αποφύγεις (γι' αυτό και έτρεχα να ακυρώσω τη φορητότητα). Εκτός και αν δεν το πληρώσεις και σου στέλνουν κάθε 2μηνο λογαριασμό.

2. Αν η μείωση της ταχύτητας έγινε για τεχνικούς λόγους (ποιότητα γραμμής, απόσταση απο κέντρο, αποσυνδέσεις και πολλά άλλα που δεν κατέχω) είναι πιθανόν και ο οποιοσδήποτε νέος πάροχος να κάνει το ίδιο (και μάλιστα με τη δικαιολογία ότι φταίνε οι γραμμές του ΟΤΕ). Ίσως να είναι καλύτερα να ζητήσεις μείωση του παγίου (αντί το 24άρι να σε χρεώνουν το 4άρι). Πίεσε λέγοντας ότι θα φύγεις ή ότι θα κάνεις καταγγελία στην ΕΕΕΤ.

 

από τον Ιούνιο που βάλαμε τη γραμμή ήμουν με την ταχύτητα των 6.5mb και εδω και 1 μήνα το κατέβασαν...σχεδόν όλες τις φορές που ρώτησα μου είπαν ότι το κλείδωσαν 4 για να μην έχω πλέον (???) αποσυνδέσεις...δεν είχα ποτέ όμως κάτι τέτοιο και την τελευταία φορά μου είπαν ότι υπάρχει υπερφόρτωση στο δίκτυο...εεε δεν ξέρω τι να πω!!!

Το κακό είναι ότι μπορεί να γράφει ότι έχω 4 ταχύτητα,όμως το ίντερνετ πλέον σέρνεται...καμία σχέση με πριν και μάλιστα αν κατεβάζω και κάνα αρχείο...μέχρι να φορτώσει κάποια άλλη σελίδα έχω προλάβει να φτιάξω και καφέ :(

απο το καφάο πάντως απέχουμε 1χλμ περίπου,δεν ξέρω αν είναι πολύ ή λίγο πάντως έχω φρίξει :mad:

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στα 2χλμ έχω κάτι καλύτερο από 8mbps. Μπορεί να μην είχες εσύ αποσυνδέσεις αλλά ο γείτονάς σου! Δες σε κάτι σχετικά επίσημο (ΕΕΕΤ - http://hyperiontest.gr/) τι γίνεται στην περιοχή σου. Πάντως είναι απαράδεκτο να πληρώνεις στο 1χλμ 24μβπσ και να σου δίνουν μόνο 4. Σίγουρα μπορούν καλύτερα...
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στα 2χλμ έχω κάτι καλύτερο από 8mbps. Μπορεί να μην είχες εσύ αποσυνδέσεις αλλά ο γείτονάς σου! Δες σε κάτι σχετικά επίσημο (ΕΕΕΤ - http://hyperiontest.gr/) τι γίνεται στην περιοχή σου. Πάντως είναι απαράδεκτο να πληρώνεις στο 1χλμ 24μβπσ και να σου δίνουν μόνο 4. Σίγουρα μπορούν καλύτερα...

 

Μετρήσεις έχω κάνει μόνο εγω στην περιοχή απ'ότι φαίνεται :p

μου έδειξε ταχύτητα 3.4....ωωωω πόσο τέλεια!!!

τέσπα,δεν ξέρω τι θα κάνω...η ιστορία θέλει πολύ ψάξιμο..

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τι βρήκα στο ΕΚΠΟΙΖΩ (http://www.ekpizo.gr/telecoms/index.php/thlepikoinwnies-menu/statheri-thlefwnia-kai-internet)

...Συνήθως οι εταιρίες δεσμεύουν τον συνδρομητή με 12μηνη παραμονή στο πρόγραμμα και τον χρεώνουν με ποινή σε περίπτωση διακοπής της σύνδεσης σε προγενέστερο χρόνο.

Αν όμως οι υπηρεσίες που λαμβάνει ο συνδρομητής είναι κακής ποιότητας, αυτό συνιστά σπουδαίο λόγο πρόωρης διακοπής του συμβολαίου χωρίς να υποχρεούται ο καταναλωτής σε ποινή διακοπής.

 

Δες και εδώ (ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα που η παραπομπή αφορά άλλο forum) http://www.thelab.gr/ti-pou-poso/dikaiomata-katanalwti-53727-7.html#post1063208486

Edited by DrNick
LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τι βρήκα στο ΕΚΠΟΙΖΩ (http://www.ekpizo.gr/telecoms/index.php/thlepikoinwnies-menu/statheri-thlefwnia-kai-internet)

 

 

Δες και εδώ (ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα που η παραπομπή αφορά άλλο forum) http://www.thelab.gr/ti-pou-poso/dikaiomata-katanalwti-53727-7.html#post1063208486

 

αυτό το τελευταίο έχει όλο το ζουμί

"Αν όμως οι υπηρεσίες που λαμβάνει ο συνδρομητής είναι κακής ποιότητας, αυτό συνιστά σπουδαίο λόγο πρόωρης διακοπής του συμβολαίου χωρίς να υποχρεούται ο καταναλωτής σε ποινή διακοπής"

 

Σε ευχαριστώ πολύ για όλες τις απαντήσεις σου...θα ψάξω τα πάντα και θα πράξω ανάλογα,έτσι δεν θα το αφήσω πάντως!

γιατί αυτό το κακό έχουμε,λέμε πάντα "δε βαριέσαι" και μετά τρέχουμε και δεν φτάνουμε..

και πάλι σε ευχαριστώ :)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

αυτό το τελευταίο έχει όλο το ζουμί

...

γιατί αυτό το κακό έχουμε,λέμε πάντα "δε βαριέσαι" και μετά τρέχουμε και δεν φτάνουμε..

και πάλι σε ευχαριστώ :)

 

Να 'σαι καλά και καλά αποτελέσματα! (Πες μας τι κατάφερες και πως, είναι πολύ χρήσιμο...)

LeEco Le Max 2 - AOSiP
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τελικά εαν ο ΟΤΕ σε χρεωσει το τέλος αποδεσμευσης είσαι υποχρεωμένος να το πληρώσεις;;; Εννοω μπορεί να σου κόψει τελειως την συνδεση εαν δεν το εξοφλήσεις, εφοσον πλεον θα εισαι σε άλλον πάροχο.
Link to comment
Share on other sites

οτε = μονοπωλιο.και μπορει να μην σου κοψει την συνδεση,αν δει οτι εισαι ενημερωμενος και θρασυς,αλλα μπορει να σου δωσει χαλια γραμμη και να σε τρεχει απο τον ενα στον αλλο.......επιβεβαιωμενο
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα! επανέρχομαι στο θέμα γιατί ανακάλυψα κάτι που μάλλον δεν το έχουμε αναφέρει εδώ. Στις 4 Μαρτίου μου λείγει το συμβόλαιο μου με τον ΟΤΕ, θέλω να πάω στην 4net + nova. Γιατί ο ΟΤΕ έρχεται καπου 86 ευρω το 2μηνο ενώ η αλλη ειναι 29,90! μου είπαν ότι θέλει 25 εργάσιμες για ενεργοποίηση και λέω οκ προλαβαινω, γιατι ο ΟΤΕ ειπε απο τελος Φεβρουαριου μπορω να κανω οτι θελω, ομως τωρα μου ειπαν οτι μπορει σε 15-20 μερες να εχω παει στην 4net! ο ΟΤΕ ειπε οτι εχει τελος απενεργοποιησης 110 ευρω, αλλά η 4net λέει οτι εχει κριθει παράνομο και καταχρηστικο! συγκεκριμενα ειναι το ΦΕΚ 1353/Β 2008 http://www.efpolis.gr/el/library2.html?func=startdown&id=17 και απο το ψάξιμο που έριξα εχουν δικιο! οποτε και να μην πληρωσουμε δεν υπαρχει κανενα προβλημα. Στην αναγκη επικαλουμαστε τον δικηγόρο μας και καθαριζουμε! επισης ειπαν οτι εχει γινει με πολλους πελατες και τελικά δεν ειχαν προβλημα! ΜΟΝΟ στην περιπτωση που χρωστανε λογαριασμους τοτε δεν μπορει η αλλη εταιρία να πάρει την γραμμή αλλά ούτε και αυτοί δίνουν δικές τους σε άλλους παρόχους! ξέρει κανείς κάτι επί του θέματος? http://www.eett.gr/opencms/export/sites/default/admin/downloads/Informative_Documentation/Odigos_145x230.pdf οκ λολ http://tro-ma-ktiko.blogspot.gr/2013/11/blog-post_2476.html

 

Τελικα το ακυρωσα και ειπα στην 4net μετα τις 15 του επομενου μηνα οποτε ειμαστε οκ! ευτυχως δεν ειχα υπογραψει ακομα!

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ο ΟΤΕ έρχεται καπου 86 ευρω το 2μηνο ενώ η αλλη ειναι 29,90![/url]

 

Δηλαδή 29,90 το δίμηνο ; τρομερή προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

κοιτάξτε στο συμβόλαιο που υπογράψατε εαν αναφέρεται μέσα. Εαν όχι τότε δεν ειστε υποχρεωμένοι να πληρώσετε το οτιδήποτε

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

και οταν γινεται τηλεφωνικα η αλλαγη-αιτηση συνδεσης σε αλλη εταιρεια? εμενα με καλεσαν απο γουιντ-παμπλικ και μου εκαναν μια προσφορα.τους ειπα οτι ειμαι σχεδον στο τελος του συμβολαιου και μετα ευχαριστω το σκεφτομαι.μου ανταπαντησε οτι η ρποσφορα δεν θα κρατουσε τοσο και οτι επρεπε να απαντησω μεσα στην εβδομαδα.

λεω ειμαι συμφωνος αν πληρωσετε εσεις το προστιμο του συμβολαιου.με ρωτησε αν το συμβολαιο ηταν απο υπογεγραμενο χαρτι η' ανανεωση απο τηλεφωνο.και λεω απο τηλεφωνο.

τοτε μου λεει δεν ισχυει το τελος αποδεσμευσης,ειναι σαν να μην υπαρχει συμβολαιο,σας λενε ψεματα.ε βεβαια μετα πηγα σε καταστημα και ρωτησα και οι οτεζτηδες λεγανε οτι ισχυει το προστιμο.τελικα τι ισχυει αν γινει ανανενωση απο τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

και οταν γινεται τηλεφωνικα η αλλαγη-αιτηση συνδεσης σε αλλη εταιρεια? εμενα με καλεσαν απο γουιντ-παμπλικ και μου εκαναν μια προσφορα.τους ειπα οτι ειμαι σχεδον στο τελος του συμβολαιου και μετα ευχαριστω το σκεφτομαι.μου ανταπαντησε οτι η ρποσφορα δεν θα κρατουσε τοσο και οτι επρεπε να απαντησω μεσα στην εβδομαδα.

λεω ειμαι συμφωνος αν πληρωσετε εσεις το προστιμο του συμβολαιου.με ρωτησε αν το συμβολαιο ηταν απο υπογεγραμενο χαρτι η' ανανεωση απο τηλεφωνο.και λεω απο τηλεφωνο.

τοτε μου λεει δεν ισχυει το τελος αποδεσμευσης,ειναι σαν να μην υπαρχει συμβολαιο,σας λενε ψεματα.ε βεβαια μετα πηγα σε καταστημα και ρωτησα και οι οτεζτηδες λεγανε οτι ισχυει το προστιμο.τελικα τι ισχυει αν γινει ανανενωση απο τηλεφωνο?

 

ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ!!!

Θα σου πρότεινα να κάνεις υπομονή να λήξει το 12μηνο. Προσφορές θα υπάρχουν ΠΑΝΤΑ.

Την επόμενη ακριβώς ημέρα, πας Ο ΙΔΙΟΣ εκεί που θέλεις και τα συζητάς από κοντά. Και αν υπογράψεις στην νέα εταιρεία, θα σου κάνει αντιπροσφορά ο ΟΤΕ και θα σου δίνει "τον ουρανό με τα άστρα" λέγοντάς σου ότι σύμφωνα με τον ΤΑΔΕ νόμο εχεις δικαίωμα υπαναχώρησης. Αν τσιμπίσεις και υπαναχωρήσεις, αντε να βγάλεις άκρη με την νέα εταιρεία.

Για να έχεις το κεφάλι σου λοιπόν ήσυχο, κάνεις υπομονή, διαλέγεις προσεκτικά που θα πας και τι προσφορά υπάρχει, πηγαίνεις αυτοπροσώπως, ρωτάς τα πάντα, ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ όλη την αίτηση, υπογράφεις και ΔΕΝ υπαναχωρείς!!!

Link to comment
Share on other sites

οτε = μονοπωλιο.και μπορει να μην σου κοψει την συνδεση,αν δει οτι εισαι ενημερωμενος και θρασυς,αλλα μπορει να σου δωσει χαλια γραμμη και να σε τρεχει απο τον ενα στον αλλο.......επιβεβαιωμενο

 

:lol: κάτι σαν τον μουσακά Ξου; Τώρα σοβαρά, δεν πιστεύω ότι μπορεί να γίνονται τέτοια πράγματα.....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 10 months later...

Καλημέρα παιδιά! Είμαι φοιτητής κι έχω αποφασίσει οτι θα ξενοικιάσω μετά τα Χριστούγεννα με το που μπούμε στο 19. Έχω κάνει συμβόλαιο ενός χρόνου στον ΟΤΕ και λήγει κάπου τέλη Σεπτέμβρη αρχές Νοέμβρη κάπου εκεί. Εγώ θέλω να το διακόψω όμως όταν φύγω χωρίς να ανανεώσω το συμβόλαιο για να μην πληρώνω κι οταν φύγω κι ας δίνω μέχρι να φύγω καποια χρήματα παραπάνω στον διμηνιαίο λογαριασμό. Γίνεται; Ευχαριστώ εκτων προτέρων!

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά! Είμαι φοιτητής κι έχω αποφασίσει οτι θα ξενοικιάσω μετά τα Χριστούγεννα με το που μπούμε στο 19. Έχω κάνει συμβόλαιο ενός χρόνου στον ΟΤΕ και λήγει κάπου τέλη Σεπτέμβρη αρχές Νοέμβρη του 18 κάπου εκεί. Εγώ θέλω να το διακόψω όμως όταν φύγω χωρίς να ανανεώσω το συμβόλαιο για να μην πληρώνω κι οταν φύγω κι ας δίνω μέχρι να φύγω καποια χρήματα παραπάνω στον διμηνιαίο λογαριασμό. Γίνεται; Ευχαριστώ εκτων προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...