Φήμες: Έρχεται Android 4.3 σε Galaxy S4, S3 & Note 2

Nagata

Nagata's Avatar: HTC One S
a.k.a autopost mod-droid
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Ένα εσωτερικό έγγραφο τoυ γαλλικού παρόχου κινητής τηλεφωνίας SFR , αποκαλύπτει το χρονοδιάγραμμα ενημέρωσης στην έκδοση Android Jelly Bean 4.3, συσκευών της σειράς Samsung Galaxy, αρχής γενομένης από τον επόμενο κιόλας μήνα.

Πιο συγκεκριμένα και σύμφωνα με τα όσα ορίζει το χρονοδιάγραμμα του γαλλικού παρόχου, το Samsung Galaxy S4 θα δεχτεί πρώτο την ενημέρωση μέσα στον Οκτώβριο και ακολουθούν τα Galaxy S ΙΙΙ και Galaxy Note II, που πιθανολογείται ότι θα λάβουν την σχετική ενημέρωση κατά το διάστημα Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου. Στις ΗΠΑ, σύμφωνα με το έγγραγο, απαιτούνται ακόμη μερικές δοκιμές προσαρμογής, οπότε οι εκεί πάροχοι αναμένεται να καθυστερήσουν λίγες εβδομάδες παραπάνω τη διάθεση της ενημέρωσης στις εν λόγω συσκευές.

Και για τα τρία μοντέλα ισχύουν τα ίδια όσον αφορά την διαδικασία που απαιτείται για την ολοκλήρωση της αναβάθμισης, δηλαδή πραγματοποιείται μέσω OTA και οι χρήστες συνδέουν την συσκευή τους σε έναν H/Y ώστε να μπορέσουν να ολοκληρώσουν τα προβλεπόμενα μέσω του Samsung Kies.

Όπως φαίνεται, στην εικόνα που έχει διαρρεύσει περιλαμβάνεται και μια αναφορά για ενημέρωση στην έκδοση Android 4.3 για το μοντέλο HTC One, το οποίο αναμένεται να δεχτεί το σχετικό αρχείο αναβάθμισης τον Οκτώβριο, η διάθεση του οποίου όμως φαίνεται να έχει ήδη ξεκινήσει, ενώ και το Nokia Lumia 520 αναμένεται να αποκτήσει την ενημέρωση GDR2 την ίδια περίοδο.

[via]

Σχόλια

spireto

spireto's Avatar: Nokia 101
3G Member
Περιοχή: Thessaloniki
Να δινεις 600 ευρω και να παρακαλας για μια αναβαθμιση.
Απλα κοροιδια,αλλα καλα κανουν αφου βρισκουν.

arish

arish's Avatar: LG D821 Nexus 5
3G Member
Περιοχή: Maroussi, Athens
Εντάξει δεν είναι είναι θέμα αν θα την πάρουν την 4.3 αλλά πότε. Αλλωστε μόλις κυκλοφόρησε η 1η συσκευή της εταιρίας με την 4.3
Macbook Pro Retina 2013 | Nexus 7 FHD | Nexus 5

psahas

no avatar
Mobile Newbie
Περιοχή: Άγνωστη
ξερουμε αν θα παρει την αναβαθμιση και το s4 active?

octap79

octap79's Avatar: Nokia 7110
EDGE Member
Παράθεση από spireto >
Είσαι πολύ βαρετός φίλε...

KOPRINIOTIS

KOPRINIOTIS's Avatar: Samsung GTN7100 Galaxy Note II
3G Member
Περιοχή: Αθήνα
Παράθεση από spireto >
Σιγα μη σε ρωτησουμε κιολας....
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!!

periklik

periklik's Avatar: Samsung GTN7100 Galaxy Note II
GSM Phase 2 Member
Δεν έχω πρόβλημα με την 4.1.2, αφού όλα δουλεύουν οκ.
Αν ενσωματωθούν νέα features με την 4.3 και κάτσει σωστά στο s3, καλώς να έρθει!

Superuser

Superuser's Avatar: Samsung SGH-2200
Moderator
Περιοχή: Κορυδαλλός
Καλοδεχούμενη η 4.3 αλλά κακοδεχούμενο το Knox.
Δεν νομίζω να αναβαθμίσω μέχρι να ξεκαθαρίσει το θέμα με το Knox αφού με την 4.1.2 δεν έχω κανένα παράπονο.

Ironwolf

Ironwolf's Avatar: Samsung GTN7100 Galaxy Note II
EDGE Member
Περιοχή: Αργυρούπολη
Παράθεση από spireto >
Εδώ η apple που κορόϊδευε την samsung για τα πλαστικά, πάει και βγάζει "φθηνό" πλαστικό iphone με 639 ευρώ (wtf?) κι ενώ είναι το ίδιο ακριβώς πλαστικό εκείνη λέει οτι είναι το υπερ-σουπερ-ντουπερ-διαστημικό-super man-chuck norris πλαστικό για να μην γίνει ρόμπα. Εμείς σε μια αναβάθμιση θα κολλήσουμε?
Check out my youtube channel
https://www.youtube.com/user/BBOYCONVICT

manwlis77

manwlis77's Avatar: Apple iPhone 5s
HSDPA Member
Περιοχή: Ηράκλειο Κρητης
Τόσος ντόρος για αναβαθμισεις . έχω την 4.3 στο νεξους και δεν έχει καμια διάφορα με την 4.2.2 που είχα στο s4 mini
Μα καμία όμως όλα στο μυαλό είναι
https://db.tt/IyJbbMci

Οποίος θέλει ας κάνει ένα λογαριασμό στο Dropbox

Vlasismiriagos

Vlasismiriagos's Avatar: Samsung GTN7100 Galaxy Note II
3G Member
Παράθεση από manwlis77 >
Τόσος ντόρος για αναβαθμισεις . έχω την 4.3 στο νεξους και δεν έχει καμια διάφορα με την 4.2.2 που είχα στο s4 mini
Μα καμία όμως όλα στο μυαλό είναι
Φίλε μου, μόνο και μόνο το trim φτάνει...
Octavia RS
320+hp
Turbo:IHI VF22

My current devices: Samsung Galaxy Note 2---Nokia Ν8-00---Apple iPad Mini

xrhstos1974

xrhstos1974's Avatar: Samsung Galaxy Note 3
GPRS Member
Περιοχή: ΚΑΛΛΙΘΕΑ
Παράθεση από Ironwolf >
υπερ-σουπερ-ντουπερ-διαστημικό-super man-chuck norris πλαστικό
Οκ φίλε απλά έγραψες!

Την περιμένω την αναβάθμιση καλώς να μου έρθει. Δεκτές όλες οι αλλαγές - αναβαθμίσεις.
Samsung galaxy note 3

votis

votis's Avatar: Samsung GT-I9300 Galaxy S3
GSM Phase 1 Member
Παράθεση από octap79 >
Είσαι πολύ βαρετός φίλε...
και κουραστικος. οτι βγαζει ο μεν η ο δεν παει κ γινετε ios vs adroit αμεσος .η καθε εταιρια εχει το δικο της πλανο περι αναβαθμ απο΄κει κ περα οποιος θελει κ μπορει αναβαθμιζει. φιλος μου με ιφον μετα το τελευταιο απντειτ σε ιος7 ελεγε ακομα δεν βγηκε το 7 εδωσε αναβαθμ παλι,χωρις να ξερει το λογο

Manossef

Manossef's Avatar: Samsung GTN7100 Galaxy Note II
GSM Phase 2 Member
Εμενα οπως πιστευω και αρκετους νοταδες, ποιο πολυ με καιει να παρω την αναβαθμιση στο sw στο πενακι, παρα την 4.3, αν και μαλλον θα παει πακετο. Και με αυτη που εχει τωρα μια χαρα δουλευει το κινητο. Οσον αφορα το knox που λεει ο super πιο πανω, καλοδεχουμενο για μενα επειδη ειμαι στοκ και εχω μεσα πολυ πραμα απορητο χαχαχα, αν αποφασισω να το σκαλισω δεν ξερω τι θα γινει, περιμενουμε εντυπωσεις απο οσους πηραν το 3αρι εν ευθετω χρονο

aroutis

aroutis's Avatar: Samsung GTN7100 Galaxy Note II
3G Member
Περιοχή: Αθήνα
Καλοδεχούμενο στο Note II, φαντάζομαι ότι θα έρθει μαζί με καποια από τα καλούδια του note 3 , το Knox προσωπικά το θέλω, 11 μηνες no root το έχω, οπως καταλαβαίνετε αν έρθει δεν με χαλάει αλλά και αν δεν έρθει δεν με νοίαζει.
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης