Jump to content

Sherlock (BBC One)


unagi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

SHERLOCK

http://i831.photobucket.com/albums/zz236/charamj/Series/sherlocks2poster.jpg

 

Το Sherlock είναι ένα αστυνομικό δράμα του BBC One, μια μοντέρνα έκδοση του ήρωα του Conan Doyle. Αυτή τη φορά βρίσκουμε τον διάσημο ντετέκτιβ Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch) και τον βοηθό-συνεργάτη του Dr Watson (Martin Freeman) να λύνουν εγκλήματα στο Λονδίνο του 21ου αιώνα. Από το 2010, που ξεκίνησε και η σειρά, έχουν προβληθεί 6 επεισόδια, 3 για την πρώτη σεζόν και άλλα 3 για τη δεύτερη, ενώ η 3η σεζόν θα βγει προς το τέλος του 2013 με 3 καινούργια επεισόδια. Το κάθε επεισόδιο διαρκεί 1,5 ώρα.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 56
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

unagi τα έχω κατεβάσει όλα και ψάχνω αφορμή να τα δω. Αξίζει τον κόπο; Έχει μυστήριο, σασπένς ή είναι ξενέρωτο βρετανικό στιλ? Any ideas anyone?

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει και με το παραπάνω :D Από τις καλύτερες σειρές που έχω δει. Μην την φοβάσαι, δεν είναι καθόλου ξενέρωτη :wink: :D
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή ξενέρωσα. Στο πρώτο μισάωρο δηλαδή. Με εκνεύριζε ο ίδιος ο Sherlock. Ως χαρακτήρας αλλά και ως φυσιογνωμία.

Μετά η φροντισμένη παραγωγή και το έξυπνο σενάριο με κέρδισε. Τελικά αξίζει και με το παραπάνω, σίγουρα.

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει και με το παραπάνω :D Από τις καλύτερες σειρές που έχω δει. Μην την φοβάσαι, δεν είναι καθόλου ξενέρωτη :wink: :D

 

Στην αρχή ξενέρωσα. Στο πρώτο μισάωρο δηλαδή. Με εκνεύριζε ο ίδιος ο Sherlock. Ως χαρακτήρας αλλά και ως φυσιογνωμία.

Μετά η φροντισμένη παραγωγή και το έξυπνο σενάριο με κέρδισε. Τελικά αξίζει και με το παραπάνω, σίγουρα.

 

Thank you both, την ξεκινάω και θα έρθω με εντυπώσεις... :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Η Τριτη σεζον ξεκίνησε.

 

Μόλις το κατέβασα και περιμένω υπότιτλους να το δω!!

Ολυμπιακός Θύρα 7 - Ultras Gate 7!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το κατέβασα και περιμένω υπότιτλους να το δω!!

 

Αρκετα καλο. Μου αρεσε που εκανε κατα καποιο τροπο ρικαπ γιατι ειχα ξεχασει τι εγινε στο τελευταιο. Οχι και απο τα καλυτερα αλλα με υποσχέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα καλο. Μου αρεσε που εκανε κατα καποιο τροπο ρικαπ γιατι ειχα ξεχασει τι εγινε στο τελευταιο. Οχι και απο τα καλυτερα αλλα με υποσχέσεις.

 

Lol ακόμα περιμένω υπότιτλους. :)

Ολυμπιακός Θύρα 7 - Ultras Gate 7!
Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλή σειρά, την προτείνω ανεπιφύλακτα. Η σκηνοθεσία είναι πάρα πολύ προσεγμένη και οι ηθοποιοί επίσης πολύ καλοί.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ ωραίο το 1ο επεισόδιο! Όπως μας έχει συνηθήσει η σειρά άλλωστε. Επόμενο την Κυριακή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Lol ακόμα περιμένω υπότιτλους. :)

 

Πολύ καλό, άξιζε την αναμονή τελικά δεν το συζητώ!!! :up:

Ολυμπιακός Θύρα 7 - Ultras Gate 7!
Link to comment
Share on other sites

Απλά φανταστικό επεισόδιο το 2ο.

 

Έχω λιώσει στα γέλια από την σκηνή στον γάμο, που τους ψαρώνει όλους. Απλά τέλειο επισόδιο!

Life, like poker has an element of risk. It shouldn't be avoided. It should be faced.
Link to comment
Share on other sites

Έχω λιώσει στα γέλια από την σκηνή στον γάμο, που τους ψαρώνει όλους. Απλά τέλειο επισόδιο!

 

Χαίρομαι που δεν ειμαι ο μονος που του άρεσε παρα πολυ αν και διαφορετικο απο τα αλλα επισοδεια. Περιμενα να μην αρεσε σε αρκετους.

Αρκετο γελειο και ετσι οπως θα επρεπε να ειναι ενας γάμος σε μια κωμική σειρα και δεν ειναι (βλεπε how i met your mother). Εξαιρετικο.

 

Ελπιζω να μην καταληξει οπως αλλες βρετανικές σειρες που οι ηθοποιοι τους εγιναν διάσημοι και τελειωσαν προωρα (βλεπε the it crowd και αν και δεν ειμαι σιγουρος αν εχει τελειωσει, το luther) αν και ειχαν να προσφερουν ακομη.

Edited by apatris
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που δεν ειμαι ο μονος που του άρεσε παρα πολυ αν και διαφορετικο απο τα αλλα επισοδεια. Περιμενα να μην αρεσε σε αρκετους.

Αρκετο γελειο και ετσι οπως θα επρεπε να ειναι ενας γάμος σε μια κωμική σειρα και δεν ειναι (βλεπε how i met your mother). Εξαιρετικο.

 

Ελπιζω να μην καταληξει οπως αλλες βρετανικές σειρες που οι ηθοποιοι τους εγιναν διάσημοι και τελειωσαν προωρα (βλεπε the it crowd και αν και δεν ειμαι σιγουρος αν εχει τελειωσει, το luther) αν και ειχαν να προσφερουν ακομη.

 

Απόλυτα λογική η συνέχεια του επεισοδίου! Χοντρό το χιούμορ και ανατρεπτικό σε πολλές φορές, αλλά το αξίζει! Προτείνω να το δείτε όσοι δεν το έχετε κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ καλό και το 2ο επεισόδιο. Μακάρι να το συνεχίσουν έτσι. Είναι κρίμα όμως το ότι έχουμε άλλο ένα μόνο και μετά άντε πάλι καινούργια αναμονή.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Το καλό είναι ότι θα υπάρξουν σίγουρα και άλλες 2 σαιζόν:

http://www.radiotimes.com/news/2014-01-08/sherlock-weve-plotted-out-the-whole-of-series-4-and-5-reveals-steven-moffat

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Το ξεκίνησα πρόσφατα.

Με εκνευρίζουν απίστευτα τα μηνύματα που βγάζουν υπέρ των Gay όλη την ώρα και είναι ξεκάθαρο ότι δεν είναι αστείο, εκτός αν το θεωρούν χιούμορ στην Αγγλία να πετούν συνέχεια υπονοούμενα για 2 άντρες συνεργάτες ότι είναι gay, επειδή έχουν στενή συνεργασία.

 

Κατά τα άλλα, έχει εξαιρετική πλοκή και τρόπο σκέψης.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

"Κοροϊδεύουν" τους fans(κυρίως κάποιες τρελοκοπελίτσες) που βλέπουν 2 ωραίους άνδρες που είναι πολύ καλοί φίλοι και τους θέλουν να είναι gay. Δεν υπάρχει λόγος να το παίρνει κανείς ένα απλό πείραγμα στα σοβαρά.
Link to comment
Share on other sites

Από τα καλύτερα επεισόδια επεισόδια της σειράς το 3.03 :respect:

Άντε πάλι η αναμονή για την επόμενη σεζον... :p

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, απαντήστε μου, γιατί δεν κατάλαβα: εξηγεί πως τη γλύτωσε από το πέσιμο στο κλείσιμο της 2ης σεζόν; Στα δυο επεισόδια της τρίτης, δεν αναφέρεται κάτι τέτοιο, εκτός από εικασίες.
Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, απαντήστε μου, γιατί δεν κατάλαβα: εξηγεί πως τη γλύτωσε από το πέσιμο στο κλείσιμο της 2ης σεζόν; Στα δυο επεισόδια της τρίτης, δεν αναφέρεται κάτι τέτοιο, εκτός από εικασίες.

Όχι, εκτος και αν και εγώ δεν κατάλαβα κάτι..

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...