Jump to content

Under the Dome (CBS)


Bayern4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η σειρά Under the dome κινείται χρονικά στο κοντινό μέλλον και διηγείται την ιστορία των κατοίκων μιας μικρής πόλης που ξαφνικά αποκόπτονται από τον υπόλοιπο κόσμο όταν ένας τεράστιος διαφανής θόλος τους περικλείει. Καθώς όλοι βρίσκονται σε κατάσταση πανικού, μια μικρή ομάδα ανθρώπων προσπαθεί να διατηρήσει την ειρήνη και την ηρεμία στην πόλη και ταυτόχρονα να ανακαλύψει την αλήθεια αλλά και ένα τρόπο διαφυγής.

 

Η σειρά έχει δημιουργηθεί από τον Brian K. Vaughan και βασίζεται στη ομότιτλη νουβέλα του Stephen King. Ο Vaughan και ο King είναι παραγωγοί στη σειρά μαζί με τους Neal Baer, Justin Falvey, Darryl Frank and Stacey Snider. Ο Baer είναι και ο showrunner.

 

Η σειρά κάνει πρεμιέρα 24 Ιουνίου και το φινάλε θα μεταδοθεί στις 16 Σεπτεμβρίου.

 

Πρωταγωνιστούν : Mike Vogel, Rachelle Lefevre, Colin Ford, Natalie Martinez,Dean Norris.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 64
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είδα το 1ο επεισόδιο τού Under the Dome, και σίγουρα είναι πολύ νωρίς για να βγάλουμε συμπεράσματα.

Εμένα πάντως μου άρεσε, και μου θύμισε αρκετά το Jericho.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μόλις είδα το 7ο επεισόδιο. Κλασσικός King, μας τρελλαίνει εντελώς με αυτά που κάνει... Που στο καλό θέλει να το πάει το θέμα δεν έχω καταλάβει ακόμα...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

ειχα διαβασει το βιβλιο και με αρεσε ,,αλλα ξενερωσα καπως με την σειρα.εχουν αλλαξει αρκετα απο ολο το στορυ, και αν και κρατανε μονο καπια σημεια ιδια η σειρα ακολουθει διαφορετικο δρομο απ αυτο που εμπνευστηκε ο κινγκ.Συν οτι εχουν βγαλει καπιους χαρακτηρες απ εξω

Οπιος δεν εχει διαβασει το θολο θα του θυμισει αρκετα το τζερικο και ειναι και πολυ προβλεψιμο.Οπως διαβασα καπου οι παραγωγοι θελουν να κρατησουν το under the dome για πολλες σεζον και φοβαμαι μηπως τους βγει σε κακο. μιας και τα ξενα σχολια δεν ειναι ενθαρυντικα..

Παντως εχω απορια να δω πως θα το τελιωσουν και αν αν δεν φαει κανσελ.

ο θολος σιγουρα δε θυμιζει με δουλια του κινγκ.θα τη παρομιαζα σαν jerico meets the outer limits:p

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

το βιβλίο που διάβασα καλό φάνηκε η σειρά μέχρι τώρα αρκετά χάλια εκτός και αν πάει λίγα seasons
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πάλι αφήνει πολύ μυστήριο ρε παιδί μου... Καλό επεισοδιο το τελευταίο...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Έχω αφήσει να μαζευτούν 3-4 επεισόδια μαζί με το προχθεσινό, γενικά μου άρεσε αρκετά η σειρά.

Όντως θυμίζει Jericho..! (Το οποίο το έκοψαν ενώ ήταν καταπληκτικό.. :mad: )

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Έχω όλα τα επεισόδια αλλά δεν είδα κανένα :lol: Περιμένω να δω πόσες seasons θα το τραβήξουν και μετά θα αποφασίσω πότε θα το ξεκινήσω. Στις σειρές επιστημονικης φαντασίαςδδεν έχω καλό προηγούμενο, όσες ξεκίνησα τις έκοψαν :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
τελευταίο επεισόδια του season καλό φάνηκε άφησε κάποιο μυστήριο ευτυχώς όχι σαν το falling skies
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...
Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα το πρόσφατο να σου πω την αμαρτία μου αλλά με μισή καρδιά..

Ήθελα τόσο πολύ να μου αρέσει αλλά δεν τραβάει καθόλου.

 

κρίμα γιατί το πρώτο επεισόδιο ήταν απίθανο.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το κατέβασα το πρόσφατο να σου πω την αμαρτία μου αλλά με μισή καρδιά..

Ήθελα τόσο πολύ να μου αρέσει αλλά δεν τραβάει καθόλου.

 

κρίμα γιατί το πρώτο επεισόδιο ήταν απίθανο.

Και γω τα ιδια, εκτιμω τον stephen king και ηθελα να μου αρεσει αλλα ουτε το σεναριο με επεισε και ακομα και οι ερμηνειες μου φανηκαν κακες, κατι που δεν το παρατηρω συχνα σε αμερικανικες σειρες

Link to comment
Share on other sites

για μενα μεγα fail ειναι το καστ.οχι οτι παιζουν χαλια οι ηθοπιοι, αλλα εκτος του ντιν νορις που του παει ο ρολος γαντι οι υπολοιποι σαν χαρακτηρες ειναι αδιαφοροι και απιστευτα βαρετοι.Ας πουμε η κοπελα του αδερφου της αντζι. που το βρηκαν αυτο το μπαζο; :wacko:επισης ο μαικ βογκελ, ας πουμε φανταζομουν λιγο διαφορετικο αυτοv που θα εκανε τον μπαρμπι .αυτος πολυ ξενερωτος μου φενεται και η χημεια του με τη κοκκινομαλα απλα δε δενει.

Μετα ειναι ο κανιβαλισμος του βιβλιου οκ βαζουν εξτρα σκηνες για να το κρατησουν πολλες σεζον.αλλα μερικα πραματα φενονται τοσο ηλιθια που αναρωτιεμαι ο στηβεν ποσο αντεχει να τα βλεπει.:wacko:

και δε θα μιλησω για το φτωχο cgi που κανει το V να φενοταν αριστουργημα.:lol:

Κανονικα επρεπε να το εκαναν μια μινι σειρα ταινιων .να μην αλλαζαν ΤΙΠΟΤΑ απ το βιβλιο και θα μιλουσαμε για ωραιο θεαμα 4 ωρων.και σιγουρα με αλλους ηθοπιους.Αλλα ηθελαν να το κανουν σαν το τζερικο τρομαρα τους

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Δεν στρωνει καθολου αργοτερα ε? Γιατι ειχα δει 3-4 επισοδια πριν το παρατησω και ελεγα να του δωσω μια ευκαιρια ακομα
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το τελευταίο επεισόδιο κάτι έδειξε επιτέλους. Έπρεπε να περάσουν 3-4 βδομάδες με μηδενική εξέλιξη και χαλαρό σενάριο για να δούμε κάτι στον τομέα του σεναρίου. Κάτι είναι και αυτό.
Link to comment
Share on other sites

είδα το επισόδειο που πέφτει ο Μπάρμπις στην γκρεμίλα και βγαίνει έξω από τον θόλο, αυτό ήταν όντως καλό επισόδειο έπειτα από αρκετά βαρετά

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Ξεκίνησε η 3 σεζόν !! :D

Ωραία!

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

απιστευτες σκηνες ερασιτεχνικου επιπεδου.

καθε επεισοδιο χειροτερο απο το αλλο γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν βλέπεται.. Η φταίει που είδα άλλες σειρές πολύ καλύτερες η όντος έπεσαι το επίπεδο... Μου φαίνεται πολύ φτηνή πλέον.. Για σενάριο δεν λέω κάτι.. Τι να πω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...