[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι

Κλειδωμένο Θέμα

montoya_42

montoya_42's Avatar: Nokia N9 00
HSUPA Member
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από Filop >
καλησπερα....εχω βρει ενα Nokia Lumia 1020 400 Ευρω σε κατασταση βιτρινας με ολα τα παρελκομενα του αλλα δν εχει αποδειξει καθως ηταν δωρο μου λεει....τι ισχυει σε αυτη την περιπτωση?ισχυει η εγγυση του η πρεπει να βρω και την αποδειξη?
ισχύει κανονικά. Μπορείς να το τσεκάρεις δίνοντας το imei σε ένα Nokia care
SEX is like NOKIA (connecting people)
LUMIA 1020.....

Filop

Filop's Avatar: Nokia Lumia 925
Banned
Περιοχή: Μεγαρα Αττικης
το θεμα ειναι οτι δν ξερω αν ειναι κλεμμενο???αυτος μου εδωσε το imei....μπηκα στην nokia στο σαιτ το εβαλα και μ εβγαλε αυτο

Κατάσταση εγγύησης

Αριθμός σειράς (ΙΜΕΙ): 357254050122623
Εγγύηση: Με εγγύηση (σε αυτήν τη χώρα)

Nikos_Mpl

Nikos_Mpl's Avatar: Sony Xperia Z1
HSDPA Member
Παράθεση από Filop >
το θεμα ειναι οτι δν ξερω αν ειναι κλεμμενο???αυτος μου εδωσε το imei....μπηκα στην nokia στο σαιτ το εβαλα και μ εβγαλε αυτο

Κατάσταση εγγύησης

Αριθμός σειράς (ΙΜΕΙ): 357254050122623
Εγγύηση: Με εγγύηση (σε αυτήν τη χώρα)
Κοιτα να δεις, την εγγυηση δεν την χανεις, εννοειται..απλα αν ειναι κλεμενο και εχει δηλωθει σε νοκια θα το διαπιστωσεις αν πας και ρωτησεις. εγω ετσι ειχα δηλωσει παλια ενα σονυ. απο εκει και περα ολα τα κινητα πλεον μολις ενεργοποιηθουν δηλωνεται η ημερομηνια αυτη αυτοματα και μετραει η εγγυηση..
Xperience:
Nokia3110, Nokia3310, EricssonT65, sonyericssonT68, SE Z600, SE k700, SE k750, SE k810, SE G900, SE C905, nokia N79, nokia N8, xperia ARC S, xperia neo V, xperia P, xperia Τ, xperia Z, Xperia Z1, asus padfone infinity 2, xperia Z1 compact, xperia M, samsung galaxy tab S 8,4" LTE, xperia Z3 compact

Filop

Banned
αν ηταν κλεμμενο δν θα μου εβγαζε κατι εκει που το εγραψα το imei????αυτος μου ειπε εχει ολα τα παρελκομενα του κανονικα - αποδειξεις και οτι ισχυει η εγγυηση αλλα δν εχει το χαρτι γιατι του το εδωσαν και για αυτο μ το δινει χαμηλα...μιας και σε αγγελιες κατω απο 500-550 δν το εχω δει
Τελευταία τροποποίηση από Filop: 3 Δεκ. 2013, 23:13.

Nikos_Mpl

Nikos_Mpl's Avatar: Sony Xperia Z1
HSDPA Member
Παράθεση από Filop >
αν ηταν κλεμμενο δν θα μου εβγαζε κατι εκει που το εγραψα το imei????αυτος μου ειπε εχει ολα τα παρελκομενα του κανονικα - αποδειξεις και οτι ισχυει η εγγυηση αλλα δν εχει το χαρτι γιατι του το εδωσαν και για αυτο μ το δινει χαμηλα...μιας και σε αγγελιες κατω απο 500-550 δν το εχω δει
μπορει ναναι κλεμμενο απο μαγαζι. τι να σου πω. για μενα ρωτα σε ενα nokia care. ειναι το πιο σιγουρο
Xperience:
Nokia3110, Nokia3310, EricssonT65, sonyericssonT68, SE Z600, SE k700, SE k750, SE k810, SE G900, SE C905, nokia N79, nokia N8, xperia ARC S, xperia neo V, xperia P, xperia Τ, xperia Z, Xperia Z1, asus padfone infinity 2, xperia Z1 compact, xperia M, samsung galaxy tab S 8,4" LTE, xperia Z3 compact

Filop

Banned
μπορω να το κανω αυτο και τηλεφωνικα ετσι???παντως αν δν ειναι κλεμμενο και χωρις αποδειξη ισχυει υ εγγυση του κανονικα ετσι?

skordilis

skordilis's Avatar: Nokia 3210
HSCSD Member
Περιοχή: england
ρε παιδια κοιτουσα τα ποστ εδώ και εκανα το check με το imei στο site και μου εβγαλε αυτό Warranty: Out of warranty. τι στο καλο γινεται? το κινητο το αγορασα καινουργιο από μαγαζι στην ομονοια.μηπως πρεπει να ενεργοποιησω την εγγυηση καπως? γιατι θυμαμαι όταν εκανα setup κατι μου εγραψε αλλα το αγνοησα.

Filop

Banned
δυστυχως σε κατι τετοιο δν γνωριζω καθως δν ειχα ποτε nokia+windows.... επισης ηθελα να μαθω αν πρεπει να προσεξω κατι αλλο περα αν ειναι κλειδωμενο.....πχ αυτος μ ειπε ελληνικο ξεκλειδωτο βεβαια εγω θα βαλω την καρτα μου να το τσεκαρω....εχει σημασι αν δω αν πχ ειναι made in china η made in Finland?

Jamesc

Jamesc's Avatar: Nokia Lumia 1020
3G Member
Παράθεση από skordilis >
ρε παιδια κοιτουσα τα ποστ εδώ και εκανα το check με το imei στο site και μου εβγαλε αυτό Warranty: Out of warranty. τι στο καλο γινεται? το κινητο το αγορασα καινουργιο από μαγαζι στην ομονοια.μηπως πρεπει να ενεργοποιησω την εγγυηση καπως? γιατι θυμαμαι όταν εκανα setup κατι μου εγραψε αλλα το αγνοησα.
Και σκέψου το λογικά. Πως είναι δυνατόν να έχει λείξει η εγγύηση για ένα κινητό που δε κυκλοφορεί καν πάνω από ένα χρόνο;

skordilis

skordilis's Avatar: Nokia 3210
HSCSD Member
Περιοχή: england
Παράθεση από Jamesc >
Και σκέψου το λογικά. Πως είναι δυνατόν να έχει λείξει η εγγύηση για ένα κινητό που δε κυκλοφορεί καν πάνω από ένα χρόνο;
ναι αλλα σε αυτή την περιπτωση τι κανω? παιρνω τηλεφωνο το κατάστημα που το αγορασα και λεω το συμβαν?
solved.ο τεχνικος μου ειπε μπορει να ειχε κολλησει ο server
Τελευταία τροποποίηση από skordilis: 4 Δεκ. 2013, 09:11.

Filop

Banned
Μολις παρελαβα και εχω εδω και μια ωρα περιπου το lumia 1020....smooth αλλα φαινεται αργο στο φορτωμα....χρειαζομαι λιγο help βεβαια γιατι εχω καμποσες ερωτησεις

kotsirasn

kotsirasn's Avatar: Nokia Lumia 1020
Mobile Member
Περιοχή: Athina
Εγώ έκανα δωρεάν εγγραφή εδω http://www.imei.info/ και μου έδωσε
όλα τα αποτελέσματα για το κινητο.
ΝΟΚΙΑ 6300 -ΝΟΚΙΑ Ν95 -ΝΟΚΙΑ Ν8 - MOTO RAZR I - NEXUS 4- NOKIA 1020

montoya_42

montoya_42's Avatar: Nokia N9 00
HSUPA Member
Παράθεση από Jamesc >
Αν το τηλέφωνο προοριζόταν για εκτός Ευρώπης χώρα τότε δεν έχει εγγύηση εδώ.
SEX is like NOKIA (connecting people)
LUMIA 1020.....

Filop

Banned
Λοιπον εγω πηρα τηλεφωνο το πρωι πριν παω να αγορασω το τηλεφωνο.....το τηλεφωνο ισχυει η εγγυηση και χωρις αποδειξει κανονικα και δν ειναι κλεμμενο...επισης το πηρα απο το πρωι και μου φαινεται κομπλε...τωρα για την μπαταρια του αναμικτα τα feelings...εχω καποιες ερωτησεις
1)πως κανω την μπαταρια απο πανω να φαινεται με ποσοστο στα %
2)καπου διαβασα οτι αμα βγαλω μερικα apps εχω καλυτερη διαχειριση μπαταριας ποια ειναι αυτα?
3)το κινητο εκανε καποιο update αφου το πηρα απο format
4) κανω καμια ρυθμιση για να βγαινουν καλυτερες η φωτο?επισης εκανα σχεδον ολα τα updates τον εφαρμογων.....αυτα για την ωρα

gesvts

gesvts's Avatar: Nokia Lumia 1020
GPRS Member
Περιοχή: Μετσοβο
Παράθεση από Filop >

1)πως κανω την μπαταρια απο πανω να φαινεται με ποσοστο στα %
2)καπου διαβασα οτι αμα βγαλω μερικα apps εχω καλυτερη διαχειριση μπαταριας ποια ειναι αυτα?
3)το κινητο εκανε καποιο update αφου το πηρα απο format
4) κανω καμια ρυθμιση για να βγαινουν καλυτερες η φωτο?επισης εκανα σχεδον ολα τα updates τον εφαρμογων.....αυτα για την ωρα
1) δεν γίνεται! Γίνεται μόνο αν βάλεις κάποιο live tile απο εφαρμογή του store βλέπεις ποσοστό στην homescreen εύκολα. Αλλιώς πας στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου και το γράφει εκει.

2) τα apps που λένε πως τρώνε μπαταρία ειναι αυτά που σου είπα παραπάνω που δείχνουν που τρως μπαταρία! Γενικά οτιδήποτε τρέχει μόνιμα απο πίσω και απαιτεί δεδομένα τρώει μπαταρία.

3) νορμαλ ειναι αυτο

4) αν δεν έχεις ιδέα απο φωτογραφική και ρυθμίσεις (όπως εγω) αστο καλύτερα στο auto !
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης