Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το LG Optimus G ( E975 )


taxudromos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηπως τωρα που αρχιζει και εχει μεγαλυτερο κοινο η συσκευη ισως να χρειαζεται και αυτη η ενοτητα.

 

εχω μια ερωτηση μηπως ξερει καποιος αν στην cyanogen εχουν βαλει και τα καλουδια της lg? eco mode - qslide κτλπ ?

αν δεν τα εχουν βαλει , υπαρχει τροπος να τα βαλω?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Απαντήσεις 117
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξέρει κανεις πια η διαφορα του E975 με του F180? το κινητό ξεπουλιέται στα 220 ευρώ στο merimobiles και το στοχεύω για αγορά, κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη
Link to comment
Share on other sites

Είδα το ρωτάνε πολλοί αυτό και στο xda και γενικά. Ίσως να υπάρχει πρόβλημα με τις ROMs, να μην μπορείς να φλασάρεις τις ROMS του Ε975 ή να μπορείς αλλά με προβλήματα. Επίσης δεν ξέρω κατά πόσο θα λειτουργεί το LTE εδώ γιατί κανονικά το F180K (αυτό πουλάνε στο site που είπες) είναι αποκλειστικά για την αγορά της Κορέας (της Νότιας).

 

Με την υποστήριξη ελληνικών πάντως δεν υπάρχει πρόβλημα σίγουρα.

 

Αν μάθεις κάτι παραπάνω, πόσταρε το σε παρακαλώ, γιατί με ενδιαφέρει και εμένα.

 

Υ.Γ. Μάλλον δεν είναι για αυτό το τόπικ αυτή η συζήτηση παρακαλώ τους mods να με ενημερώσουν αν μεταφερθεί. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα απο την βροχερή Κρήτη! Ήθελα να ρωτήσω αν έχει περάσει κάποιος τον κερνελ με το double tap σε στοκ ρομ να μας πει εντυπώσεις και ποιος είναι.. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

F180 S/K/L is the Korean version of E975, LG Optimus G. Both of these models have got exactly the same hardware except that F180 also supports LTE. F180′s original official firmware is great for use in Korea but for those who are using F180 in other parts of the world, and for those who aren’t Korean, it can be a pain to use F180 with official Korean firmware at times.

 

 

Just like all other Korean phones, SMS is limited to 90 characters and you will not be able to send larger texts than that. Also, there is a lot of carrier specific bloatware in the official firmware. The default dialer is also a bit unpleasant to the eyes as it displays Korean characters on every dialer key. There is also the old, famous, “Call to Korea” problem.

 

Those who have used any Korean smartphone previously will easily understand what I am talking about. So, converting your F180 S/K/L to E975 will get rid of all of the regional problems for you. Also, as we’ll be flashing the official E975 firmware, it will be rock-solid unlike most of the custom roms and you will also be receiving automatic updates over WiFi.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανεις πια η διαφορα του E975 με του F180? το κινητό ξεπουλιέται στα 220 ευρώ στο merimobiles και το στοχεύω για αγορά, κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη

 

Το F180K που ξε-πουλάει το merimobiles αυτές τις μέρες , είναι ουσιαστικά πανομοιότυπο με το Ευρωπαικό E975

 

Οπως σου έγραψαν ήδη , είναι η Κορεάτικη έκδοση του optimus G.

 

Κατά 99% δέν θα παίζει το ράδιο , εδώ Ελλάδα.

Επίσης το F180K υποστηρίζει LTE (B3 band only) ή οποία κατα τύχη είναι η συχνότητα 4G που χρησιμοποιούν αυτή τη στιγμή οι δικοί μας (vodafone,cosmote).

 

Η Κορεάτικη έκδοση είναι φιξαρισμένη με 32GB μνήμη και περιλαμβάνει πακέτο γλωσσών , μεταξύ των οποίων και η Ελληνική.

 

Κάτι άλλο δέν έχω βρεί για το συγκεκριμένο smartphone.

-------------------

ZTE Blade Vec 4g

-------------------

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όποιος έχει καταφέρει διάφανο status bar με το exposed με ποιο module το έχει κάνει; Ευχαριστώ!!!!!

 

το XBlast Tools Νομιζω :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα σε stock rom δεν κάνει τίποτα, δεν θέλω να βάλω κάποια custom τουλάχιστον για την ώρα.

 

Ουτε και σε εμενα επαιξε... Ας μας διαφωτισει καποιος που το εχει καταφερει... Μηπως δεν παιζει με την τελευταια εκδοση xblast ;

Γιαννης. Μ.
Link to comment
Share on other sites

εμενα την κανει μαυρη οπως επελεξα.... μαλλον οχι διαφανη τελικα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ουτε χρωμα μου αλλαζε οταν ειχα δοκιμασει :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

To xblast δεν την κάνει διάφανη. Βάλτε το Gravitybox.

στη lockscreen το κάνει διάφανο αλλά στην homescreen δεν το κάνει αντιθέτως εκεί το κάνει μαύρο από μόνο του

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έχεις ταυτόχρονα με το Xblast;

 

Όχι, ούτως η άλλως μαζί δεν δουλεύουν!!!! Αν θέλεις να το αλλάξεις χρώμα αλλάζει κανονικά σε όποιο χρώμα θέλεις αλλά δεν το κάνει διάφανο.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δουλεύουν και μαζί απλά καλό είναι να μην μπλέκονται. Απλά για να είμαστε σίγουροι (ποτέ δεν ξέρεις): έχεις βάλει τις ρυθμίσεις σου όπως είναι στην εικόνα έτσι; (και μετά έκανες restart) Edited by chrisdela
Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει αλλα δεν.... γενικα παρα πολλα δεν δουλευουν αφου η lg τους εχει αλλαξει τα φωτα απο θεμα κωδικα :p πχ ουτε τα tiles της JB εχουμε :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, εμένα μου λειτουργεί μια χαρα. Καλά τα tiles που λες δεν τα έχουμε γιατί είναι από την 4.2 και μετά. Εμείς έχουμε την 4.1.2
Link to comment
Share on other sites

α νομιζα ειναι σε ολα τα JB... παντως το προτιμω ετσι, πιο βολικο :) τι ρυθμισεις εχεις βαλει?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, εμένα μου λειτουργεί μια χαρα. Καλά τα tiles που λες δεν τα έχουμε γιατί είναι από την 4.2 και μετά. Εμείς έχουμε την 4.1.2

 

ποιον launcher χρησιμοποιείς; πριν λίγο δοκίμασα τον Go και λειτουργεί κανονικά η διαφάνεια:)

frastgr
Link to comment
Share on other sites

τον stock, ακομα δεν εχω αποφασισει ποιον να βαλω και εχω βολευτει :p δεν μου κανει με τιποτα, ισως ειναι θεμα του στοκ

 

μια λιγο ακυρη ερωτηση, στον Nova Free, γινεται να κανεις φακελο στο μενου?

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ποιον launcher χρησιμοποιείς; πριν λίγο δοκίμασα τον Go και λειτουργεί κανονικά η διαφάνεια:)

 

Όντως αυτό πρέπει να είναι το θέμα τελικά. Εγώ χρησιμοποιώ Nova Prime (και για κάποιο λόγο θεωρώ σχεδόν δεδομένο ότι όλοι αυτόν έχουν :p )

Link to comment
Share on other sites

Όντως αυτό πρέπει να είναι το θέμα τελικά. Εγώ χρησιμοποιώ Nova Prime (και για κάποιο λόγο θεωρώ σχεδόν δεδομένο ότι όλοι αυτόν έχουν :p )

Μια απο τα ιδια και εγω μονο Nova Prime και απορω πως μπορει ο κοσμος χωρις αυτον.

 

 

Σε εμενα παιζει η διαφανεια με xposed και gravity box.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...