Jump to content

Παράπονα για το HTC One


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Το παρόν θέμα δημιουργήθηκε ώστε να παραθέσετε και να συζητήσετε τα ενδεχόμενα παράπονα που ενδέχεται να εμφανιστούν στους κατόχους HTC One και έχουν να κάνουν είτε σε επίπεδο hardware είτε σε επίπεδο software.

 

Οι οποιεσδήποτε ερωτήσεις και απορίες θα πρέπει να γίνονται στα άλλα θέματα που υπάρχουν.

 

Αυτό το θέμα αφορά μόνο Παράπονα για το HTC One.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 372
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει θεμα με την μπαταρια του σε σκληρη χρηση (πολλη ομιλια,email & λιγο ιντερνετ) .

Παιχνιδια και συνδεσεις σε 3G δικτυα ξεχαστε τα αν θελετε να βγαλετε μερα χωρις φορτηση.

Κριμα. (Αρχιζω να σκεφτομαι τα 5αρι και μολις εκλεισα μηνα με το ΟΝΕ).

Κριμα γιατι ειναι καταπληκτικο τηλεφωνο...

Edited by mihalis p.
Link to comment
Share on other sites

Εχει θεμα με την μπαταρια του σε σκληρη χρηση (πολλη ομιλια,email & λιγο ιντερνετ) .

Παιχνιδια και συνδεσεις σε 3G δικτυα ξεχαστε τα αν θελετε να βγαλετε μερα χωρις φορτηση.

Κριμα. (Αρχιζω να σκεφτομαι τα 5αρι και μολις εκλεισα μηνα με το ΟΝΕ).

Κριμα γιατι ειναι καταπληκτικο τηλεφωνο...

 

Παιχνίδια ίσως να εννοείς?Γιατί το δικό μου είναι μόνιμα στο 3g με αυτόματους συντονισμούς και βγάζει άνετα 1 ημέρα.Είναι ίσως η καλύτερη υλοποίηση σε standby μετά το note 2

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι να το πάρω και εγώ αλλά με αυτά που διαβάζω λίγο με την μπαταρία που τελειώνει γρήγορα άλλοι με την φωτογραφική μηχανή που οι φωτογραφίες πιξελιαζουν δεν ξέρω......υπάρχει φως στο τούνελ?729€ είναι αυτά!Εχεις ενεργοποίησει το power saving mode για την μπαταρία?α!θα υπάρξει άμεση αναβάθμιση για τυχόν βελτίωση της κάμερα?
Link to comment
Share on other sites

Παιχνίδια ίσως να εννοείς?Γιατί το δικό μου είναι μόνιμα στο 3g με αυτόματους συντονισμούς και βγάζει άνετα 1 ημέρα.Είναι ίσως η καλύτερη υλοποίηση σε standby μετά το note 2

Δεν ξέρω φίλε μου για το Note2.Αυτό που ξέρω είναι ότι με το 5 (ως μέτρο σύγκρισης γιατί το είχα) έβγαζα τη μέρα μου και με το ONE στις 17.00 ψάχνω φορτιστή.Με ενεργό φυσικά το power saver.Παιχνίδια δεν παίζω,ούτε με την φώτο.

Edited by mihalis p.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω φίλε μου για το Note2.Αυτό που ξέρω είναι ότι με το 5 (ως μέτρο σύγκρισης γιατί το είχα) έβγαζα τη μέρα μου και με το ONE στις 17.00 ψάχνω φορτιστή.Με ενεργό φυσικά το power saver.Παιχνίδια δεν παίζω,ούτε με την φώτο.

 

Σε παρακαλω ανεβασε μας ενα screenshot με το ιστορικο της μπαταριας σε μια εκφορτιση που του κανεις και αν θες γραψε μας τη χρηση που του κανεις.Γραφεις γενικα οτι εχει θεμα με τη μπαταρια.Προσωπικα βλεπω οτι τα παει μια χαρα και το note 2 ειναι το κατ εξοχην benchmark σε μπαταρια..δεν επεφτε με τιποτα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μετά την απογοήτευση που είχα προσωπικά με το X, όπου δεν έβγαζα τη μέρα και το X+ που με το ζόρι την έβγαζα μπορώ να πω ότι το One είναι κορυφή στο θέμα μπαταρίας..

Με κανονική χρήση βγάζω 2 μέρες με λίγο ζόρι χωρίς Power Saver... Το κινητάκι τα σπάει.. Βέβαια δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το γεγονός ότι το έχω με custom rom και kernel :devil:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

το ειδα σημερα που πηγα vodafone...πιο γρηγορο απο το σ4 ωραια η οθονη ..αλλα,το πλαστικο ενδιαμεσα ειναι απαραδεκτο..ηταν αγριο στην αφη ,κιτρινο λες και κιτρινισε απο τσιγαριλα και εμοιαζε σαν γυψο κατι τετοιο.Ηταν μεγαλο για την οθονη που εχει και ειχε τα κενα που λενε ολοι.

 

edit: θα το προτιμουσα φετος για την πολυ καλη οθονη,εχω βαρεθει τα samsung και θελω μια αλλαγη.

Edited by kampamarou
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια δυστυχως το HTC ONE εχει θεμα με την καμερα...

Αν το googlarete θα δειτε οτι πολυς κοσμος εχει θεμα με Stuck Pixels.

Υπαρχει και αντιστοιχο θεμα στο xda-developers.

 

Εγω προσωπικα παθων με 2 HTC ONE Silver !!!!

Και τα 2 OFF με Stuck Pixels.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δυστυχως το HTC ONE εχει θεμα με την καμερα...

Αν το googlarete θα δειτε οτι πολυς κοσμος εχει θεμα με Stuck Pixels.

Υπαρχει και αντιστοιχο θεμα στο xda-developers.

 

Εγω προσωπικα παθων με 2 HTC ONE Silver !!!!

Και τα 2 OFF με Stuck Pixels.

 

Μολις εβγαλα μια δοκιμαστικη φωτο στο σκοταδι και δεν ειδα κατι περιεργο.

Μαλλον τη γλυτωσα. :D

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εδω προβλημα με stuck pixels

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Nα κανω μια χαζη ερωτηση?:ninja:

Πως καταλαβαινετε οτι ειναι κολλημενα pixels της καμερας και οχι ας πουμε της οθονης???:confused:

Link to comment
Share on other sites

Πως καταλαβαινετε οτι ειναι κολλημενα pixels της καμερας και οχι ας πουμε της οθονης???:confused:

 

Καταρχας για να καταλαβεις εαν εχεις Stuck pixel, πρεπει να εισαι σε χωρο με ελαχιστο εως καθολου φωτισμο.

Οποτε πας σε ενα σκοτεινο δωματειο, ανοιγεις την καμερα και αρχιζεις να παιζεις με το ΖΟΟΜ, εαν δεις καπου στην οθονη καποια κοκκινη-λευκη-μπλε κουκιδα η οποια δεν φευγει τοτε μολις ανακαλυψες το Stuck Pixel σου.

 

Αν δεις κατι παρομοιο με την παρκατω φωτογραφια, εχεις Stuck pixel στην καμερα σου.

Θελει παρατηρητικοτητα διοτι τα Stuck pixels αναλογα με το φωτισμο αλλαζει η φωτεινοτητα τους και τα διακρινεις δυσκολα.

Αποτι το εψαξα στο internet πρεπει να κανεις remapping στα Pixel της καμερας για να διωρθωθει η κατασταση.

Αραγε μπορουμε με καποιο προγραμμα να το κανουμε μονοι μας, η πρεπει να παμε προς Arvato.....?

 

http://i435.photobucket.com/albums/qq76/j_alvarenga/2012-03-19_21-52-48_907.jpg

 

 

Και εδω το Stuck Pixel μου το οποιο το διακρινεις ΜΟΝΟ Με τερμα ΖΟΟΜ, εαν δεν κανεις ΖΟΟΜ δεν καταλαβαινεις τιποτα !!!!!!

Θελει καλη παρατηρητικοτητα για να το καταλαβεις...

 

http://i40.tinypic.com/107p3ec.jpg

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Για δες εδω φαινεται το καμμενο pixel;

 

http://jasonfarrell.com/misc/deadpixeltest.php

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Για δες εδω φαινεται το καμμενο pixel;

 

http://jasonfarrell.com/misc/deadpixeltest.php

 

Το προβληματικο pixel ειναι στην καμερα, οχι στην οθονη.

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Το pixel ειναι στην καμερα, οχι στην οθονη.

Αν το στειλεις πισω την πρωτη εβδομαδα σου στελνουν καινουριο ετσι δεν ειναι;

Ποσες μερες κραταει αυτη η διαδικασια;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Όταν το zero gap δεν είναι και τόσο zero στα γνωστά σημεία, τι κάνουμε;

Προβλέπεται κάτι; Αναγνωρίζεται;

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πρωτο HTC ONE που αγορασα ειχε και αυτο θεμα με τα Pixel της καμερας.

 

Το πηγα πισω στο Πλαισιο και μετα απο 4 μερες και 1.000.000 τηλεφωνα μου το αλλαξαν.

Αυτο ειναι το δευτερο, και παλι εχει ενα θεματακι με 1 pixel του στην καμερα.

Τουλαχιστον ειναι τερμα κατω δεξια το pixel, και δεν φενεται ευκολα, θελει πολυυυυυυ παρατηρητικοτητα.

Τι να πω.....

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Όταν το zero gap δεν είναι και τόσο zero στα γνωστά σημεία, τι κάνουμε;

Προβλέπεται κάτι; Αναγνωρίζεται;

 

Τα γνωστά σημεία είναι μόνο το πίσω καπάκι. Για τα αλλά πολύ δύσκολο.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εμένα με έχει ξενερώσει που δεν έχει email widget... Υπάρχει τίποτα στο market? Χωρίς όμως και client...

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 10 μερες ταλαιπωρεις, και αφου αλλαξα ""5"" HTC ONE, βρηκαμε επιτελους 1 τηλεφωνο που δεν εχει Stuck Pixel στην καμερα.

 

Τελος καλο ολα καλα !!!!!

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 10 μερες ταλαιπωρεις, και αφου αλλαξα ""5"" HTC ONE, βρηκαμε επιτελους 1 τηλεφωνο που δεν εχει Stuck Pixel στην καμερα.

 

Τελος καλο ολα καλα !!!!!

Χαρά στο κουράγιο σου. Ολα καλα λοιπον.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , γειά σας και εγώ πρόσφατα απέκτησα το κινητό απο την Expansys , και εχθές που πήγα βγάλω ένα βιντεάκι τον γιό μου στο θέατρο που έπαιζε , απογοητεύτηκα πλήρως με την απόδοση της κάμερας σε HD mode . Δηλαδή δεν ήταν τόσο καθαρά τα mp4 files πού έφτιαξε και ήταν υπερβολικά ζεστό κατα την διάρκεια της λήψης , σε σχέση με το προηγούμενο Motorola Razr που είχα , που κατά την γνώμη μου τα video αλλά και οι φώτος είναι κατά πολύ καλύτερες απο το one . Δέν ξέρω εάν φταίω εγώ εάν δεν έκανα κάποια επιπλέον ρύθμιση , ή εάν κάτι δεν πρόσεξα , αλλά πάντα σε σύγκριση με το προηφούμενο τηλεφωνάκι μου νομίζω ότι ήταν καλύτερες. Τι να πώ στεναχωρέθηκα γιατί ήλπιζα να ήταν πολύ καλό και σε αυτό τον τομέα , και δεν ξέρω και τι άλλα προβλήματα μπορεί να βγάλει . Edited by dbalaba
Link to comment
Share on other sites

Εγω το αγορασα τη δευτερα και μεχρι την τεταρτη εχω αλλαξει 5 συσκευες εχω ακομα 13 μερες που ισχυει το DOA αν δω το παραμικρο θα ζητησω τα λεφτα πισω.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το αγορασα τη δευτερα και μεχρι την τεταρτη εχω αλλαξει 5 συσκευες εχω ακομα 13 μερες που ισχυει το DOA αν δω το παραμικρο θα ζητησω τα λεφτα πισω.

Αν επιτρεπεται τι προβλημα ειχαν τα τηλεφωνα?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...