Jump to content

Acer Liquid E2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανακοινώθηκε το Acer Liquid E2 με τετραπύρηνο επεξεργαστή χρονισμένο στο 1.2GHz, οθόνη τεχνολογίας LCD IPS ανάλυσης qHD 960×540 pixels, μνήμη RAM 1GB και κάμερα 8 Megapixel με LED flash. Ενσωματώνει μνήμη 4GB, δέχεται κάρτες μνήμης micro SD και έχει ραδιόφωνο FM.Θα υπάρξει και έκδοση με δύο κάρτες SIM.

 

Acer Liquid E2

System: Android 4.2 Jelly Bean

Processor: 1.2 GHz / Quad Core

Memory: Internal: 4 GB / RAM: 1 GB / Slot type: microSD / Max. slot capacity: 32 GB

Display: 4.5" / IPS / Resolution: 960 x 540 pixels / 245 ppi

Camera: 8 Mpixels / Autofocus, zero shutter delay / Flash: LED / Video: 1080p full HD / Front: 2 Mpixels

Network: 3G: 900/2100 MHz / GSM: 850/900/1800/1900 MHz

microSIM

Wireless: Bluetooth: 3.0 / Wifi: IEEE 802.11 b/g/n

Connection: Jack 3.5 mm / micro USB

GPS: aGPS

Sensors: Accelerometer, Ambient Light Sensor, Digital Compass, Proximity sensor

Dual SIM

Battery: 2000 mAh

Battery life: Standby time: > 450 h / Talk time: > 9 h

Weight: 140 g

Dimensions: 131 x 68 x 9.9 mm

SAR: 0.227 W/kg

 

Τιμη απο expansys 199.99 €

http://www.expansys.com.gr/acer-liquid-e2-duo-white-249402/

 

Χρήσιμες οδηγίες

Επαναφόρα Εργοστασιακής ROM - UnRoot

Root/UnRoot

Edited by navi55
""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 309
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

(Προσωπική άποψη από fun user iphone)

Σκέπτομαι για πρώτη μου φορά να μεταβώ σε smart phone με android λογισμικό.

Αναζητώντας στο διαδίκτυο για κάποια συσκευή που να καλύπτει τις απαιτήσεις μου

- dual sim

- 4’’+ Display

- adroid

- mAh

- max Resolution,

- >250€ κατεληξα στο Acer Liquid E2 DUO

Από τα προηγούμενα μοντέλα

Acer Liquid Gallant Duo, Acer Liquid E1 Duo

Εξωτερικά φαίνεται πιο ωραίο :O

Όμορφες καμπύλες με σωστή αναλογία, χωρίς εξογκώματα στο κάτω μέρος της πλάτης,χωρίς φινίρισμα από αλουμίνιο κ.α…βέβαια δε θα του λείψει η πλαστικουρα :X

Τα χαρακτηριστικά του είναι πολύ καλά σε σχέση με την τιμή

4.5 inches με 960 x 540 και 245ppi,

4 πυρινο cpu χρονισμενος στα 1,2 ghz,

1 gb ram,

DTS sound,

2000mAh

Δεν έχω άποψη για τον επεξεργαστή,ας ενημερώσει κάποιος για τον MediaTek MT6589 - 1.2 GHz Cortex-A7.

Μεγάλη αμφιβολία έχω στο γεγονός ότι παρόμοιες συσκευές υπάρχουν σε κινεζιες και απλά έχουν Χαράξει ένα Αcer επάνω..

Θα μου λυθούν όλες οι απορίες μόλις το παραλάβω :p

Link to comment
Share on other sites

Τα πλεονεκτήματα του mtk6589 είναι οι χαμηλές θερμοκρασίες και η μικρή κατανάλωση, ενώ το αδύναμο σημείο του είναι η GPU του αλλά με qHD ανάλυση πιστεύω δεν θα έχει πρόβλημα σε κανένα παιχνίδι.

O mtk6589 βγάζει στο antutu περίπου 13000.

(Σε λίγο θα βγεί και ο mtk6589Τ που είναι ποιο ψηλά χρονισμένος και έχει αυξηση των επιδόσεων κατα 25-30% σε CPU και GPU.)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα μου λυθούν όλες οι απορίες μόλις το παραλάβω :p

 

Είναι διαθέσιμο για παραγγελία;

Link to comment
Share on other sites

οι παραγγελίες ξεκίνησαν..στις 15 Ιουνίου θα παραλάβουν 500 κομμάτια όπως μ'ενημέρωσαν και την επομένη θα τα αποστείλουν!
Link to comment
Share on other sites

Πληροφορία δεν ξέρω αν ειναι πλεονέκτημα :p

Η συσκευή διαθέτει τρία πλήρη υποπίξελ ανά pixel που οδηγεί σε μια απότομη και οχι τόσο θολή εικόνα. Τα Pixels σε ορισμένες οθόνες (όπως AMOLED) μοιράζονται ένα υπο-pixel για τη διατήρηση του χώρου.

Επίσης η κάμερα εχει μηδενικό χρόνο shutter lag,που σημαίνει οτι δεν καθυστερεί μέχρι να κάνει autofocus.

 

Στα μειονεκτήματα από αυτά που αναζήτησα στο ίντερνετ είναι:

απουσία NFC,DLNA,η μπαταριά δεν αφαιρείται, κουμπί κάμερας.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Στα μειονεκτήματα από αυτά που αναζήτησα στο ίντερνετ είναι:

απουσία NFC,DLNA,η μπαταριά δεν αφαιρείται, κουμπί κάμερας.

 

 

 

NFC τι ειναι??? Kαι πως ειδες οτι δεν αφαιρειται η μπαταρια??? που και πως μπαινουν οι sim???

 

DLNA σε κινητο??? Ποιος ο λογος???

 

Αναρωτιεμαι εαν μπορουμε να παραγγειλουμε με δοσεις απο την expansys

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ διάβασα ότι δεν αφαιρείται η μπαταρία και με έβαλε σε σκέψεις , έχω κάνει την προ-παραγγελία ...

 

NFC by Sony

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιεμαι ποοοοοοοοοοοοοοοοσο καιρο θα κανει η σαμμυ να ανακοινωσει τιμη.

Οποτε προπαραγγελια μαλλον

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

@post 7 το παλικάρι λέει ότι θα παραλάβουν 15 Ιουνίου και την επομένη θα στείλουν τις συσκευές , έτσι τον ενημέρωσαν

Αναμένω κι εγώ ενημέρωση (έχοντας κάνει προ-παραγγελία) να μεταβώ από liquid gallant duo .

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για το μαύρο λέει ότι αναμένεται σε 6 ημέρες. Για τα λεφτά του τούμπανο το βλέπω. Το σκέφτομαι, να ρωτήσω κάτι μόνο, αν βάλω χρέωση σε χρεωστική κάρτα, τα λεφτά πρέπει να ναι από τώρα μέσα ή όταν έρθει και πάει να εκτελεστεί ηπαραγγελία; Θα έβαζα αντικαταβολή αλλά μεγαλώνει το ποσό αρκετά.
Link to comment
Share on other sites

Ωωω , ωραια , αν και θα ηθελα και παλι το ασπρο .... θα δειξει , αυριο θα επικοινωνισω με την εταιρια και θα αποφασισω.

 

Προσωπικα τις αγορες (δυστυχως 'η ευτυχως ) τις εκανα με πιστωτικη, να ξερεις οτι την επομενη ημερα σου ερχεται (dhl)

 

Edit: Έστειλαν e-mail για επιβεβαίωση της παραγγελίας

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Για ακομα μια φορα ειναι απαραδεκτοι, μεχρι μια ωρα το πρωι ειχαν αναμενεται εντος 5 ημερων, πλεον ειναι 18/6 μονο το μαυρο . Στο mail απαντησα ρωτωντας ποτε θα ερθει το λευκο και πηρα την εξης απαντηση:

 

Η συσκευή αναμένεται περίπου στα μέσα Ιουνίου, το οποίο ισχύει και για τα δύο χρώματα.

 

Η παραγγελία σας είναι για το μαύρο: 249400: Acer Liquid E2 Duo (Black), ωστόσο θα παραμείνει σε εκκρεμότητα μέχρι να μας επιβεβαιώσετε ότι θέλετε να συνεχιστεί.

 

Η παραγγελια μου ειναι 1 τεμαχιο απο καθε χρωμα...αυτοι βλεπουν μονο το μαυρο....

 

Λεω να παρω το λευκο παλι , αλλα το σκεφτομαι ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι την είδα και εγώ τη νέα διαθεσιμότητα :down:

Εμένα μου φαίνεται πιο όμορφο το μαύρο.

Επειδή έχεις ήδη Acer με την εγγύηση τι παίζει;Το στέλνουμε έξω με δικά μας έξοδα;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον στο μαύρο θα πάω , είχα πάρει αρχικά το gallant duο σε μαύρο αλλά είχα στο μάτι το λευκό ,το οποίο δεν ήταν διαθέσιμο τότε, μόλις έγινε πούλησα το μαύρο σε συνάδερφο και το πήρα , αν το προσέχεις το λευκό είναι πολύ ωραίο (ειδικά με θήκη σιλικόνης) κάποιοι παραπονιούνται για τη γκρι ρίγα που έχει γύρω-γύρω επειδή ξεφτίζει, βέβαια σε μια θήκη με μια μικρή προσοχή δεν θα υπάρχει πρόβλημα .

Όσον αφορά στην εγγύηση δεν γνωρίζω τι γίνεται , αν το στέλνουμε στο Expansys ή στην Acer .

(Στην Ελληνική αντιπροσωπία της acer δεν ασχολούνται με κινητά)

 

Υπάρχει κάποιο άλλο κατάστημα για αγορά ;;

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην χρειαστεί η εγγύηση!

Στο skroutz πάντως τίποτα..

Θήκη σιλικόνης για το Ε2 έχεις βρει;Στο ebay που έψαξα λίγο δεν βρήκα κάτι , μάλλον ειναι νωρίς ακόμα..

Link to comment
Share on other sites

Με μια γρήγορη ματιά δεν βρήκα κάτι εκτός από φίλμς οθόνης , προτιμώ τη θήκη "πουγκί" , με βολεύει και δεν μένει εκτεθειμένη η οθόνη ... αλλά η σιλικόνης του χαρίζει πόντους στην εμφάνιση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...