Jump to content

UMI X2 (X2 Turbo)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Display

Size 5-inch 5-inch

Resolution 1920 x 1080

Protection Gorilla Glass

Other Full 1080 HD, 440PPI

OS Android 4.2.1 Jelly Bean

Chipset Mediatek MT6589T

CPU 1.5Ghz Quad-core MT6589T

GPU PowerVR SGX544

RAM 2GB

Battery 2500mAh

Rear camera 13 mega-pixel

Features Auto-focus, Aperture f/2.0

Video 1080hd video

Front camera 3 mega-pixel

Network support

Dual-sim Yes, dual-sim standby

WCDMA 850/2100MHz

GSM 850/900/1800/1900MHz

Price $195+(UMI X2 Turbo with 1GB RAM) $242+(UMI X2 Turbo with 2GB RAM)

LINK

Διαθέσιμο από 15 Μαϊου.

Edited by tarantules

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 476
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έλα ντε.Ίσως να έχουν κάνει λάθος στο site και να βάλανε ανάποδα τις τιμές.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Το διόρθωσα το αρχικό post και έβαλα μόνο τα τεχνικά χαρακτηριστικά του UMI X2 Turbo

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Τα mtk6589 με τα 2gb ram τα βλέπουμε μόνο ως ανακοινώσεις τόσο καιρό.μακάρι επιτέλους να έλυσαν ότι ότι προβλήματα υπήρχαν και να κυκλοφορήσουν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Το διόρθωσα το αρχικό post και έβαλα μόνο τα τεχνικά χαρακτηριστικά του UMI X2 Turbo
Μηπως οι admins να διορθωσουν τον τιτλο να τον κανουν μονον UMI X2 Turbo?

Παντως 6589 με 2Gb RAM δεν εχει κυκλοφορησει κατι ακομα, σωστα?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει τον mtk6589T που είναι στο 1,5Ghz.

Δεν ισχύει αυτό.

Ήταν τυπογραφικό λάθος στο site και το διόρθωσαν.Απλά το μοντέλο με τον ΜΤΚ6589 βγαίνει αποκλειστικά με 2GB RAM ενώ το MTK6589T βγαίνει σε 2 εκδόσεις η μια η φτηνή με 1GB RAM και η άλλη με 2GB RAM

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό.

Ήταν τυπογραφικό λάθος στο site και το διόρθωσαν.Απλά το μοντέλο με τον ΜΤΚ6589 βγαίνει αποκλειστικά με 2GB RAM ενώ το MTK6589T βγαίνει σε 2 εκδόσεις η μια η φτηνή με 1GB RAM και η άλλη με 2GB RAM

 

Ποιο ήταν το τυπογραφικό λάθος?

Ο ΜΤΚ6589 είναι στα 1,2ghz ενώ ο ΜΤΚ6589Τ είναι στα 1,5ghz γι αυτο το λένε και turbo.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ήταν το τυπογραφικό λάθος?

Ο ΜΤΚ6589 είναι στα 1,2ghz ενώ ο ΜΤΚ6589Τ είναι στα 1,5ghz γι αυτο το λένε και turbo.

 

Στο site έδειχνε τον turbo (με τον καλύτερο επεξεργαστή) φτηνότερο από το μοντέλο με τον ΜΤΚ6589 ενώ έπρεπε να είναι το ανάποδο.

Απλά δεν είχαν διευκρινήσει οτι η τιμή για το turbo μοντέλο ήταν η έκδοση με το 1GB RAM που συγκρινόμενο με το "απλό" μοντέλο με τον ΜΤΚ6589 έβγαινε φτηνότερο.

Κατάλαβες τώρα;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γεια σας!!!

στο minideal το εχει προπαραγγελια 303.99+54(για 2 γιγα ραμ και 32 ρομ) δηλαδη συνολο 358 δολλαρια...ενω στο merimobile το εχει 287.87..δεν ειναι μεγαλη η διαφορα η ειναι ιδεα μου???

Γίνε εκκεντρικός τώρα. Μην περιμένεις να πάρεις σύνταξη για να φορέσεις μοβ χρώμα!:happy:
Link to comment
Share on other sites

οπ!σορρυ..πρεπει τωρα να τις αλλαξαν τις τιμες ...οταν το εγραψα ειχε τις τιμες που ανεφερα
Γίνε εκκεντρικός τώρα. Μην περιμένεις να πάρεις σύνταξη για να φορέσεις μοβ χρώμα!:happy:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Παιδια αυτά τα 0,3 ghz διαφορα ένας μέσος χρήστης θα καταλάβει διάφορα στην καθημερινότητα του;

Γιατι να τον προτίμησω απο τον απλό;

Χτες έπαιζα πρώτη φορά με ένα Samsung gs3 και ενθουσιάστηκα απο την οθόνη αλλά και την ανταπόκριση της. Αλλά δεν υπάρχουν φυσικά τόσα χρήματα.

Με 230€ όσο και αν εψαξα δεν βρήκα κάτι το οποίο να ειναι έστω κοντά σε αυτά τα χαρακτηριστικά απο τα λεγόμενα επώνυμα κινητά που πουλιούνται στην ελληνική αγορά.

διαφωτιστε τον αοματο :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους, μόνο εγώ πρόσεξα ότι στο minideal δίνουν τη συσκευή με 8mp κάμερα αντί για 13 που υποτίθεται ότι έχει ή μου διαφεύγει κάτι;;; http://www.minideal.net/umi-x2-smartphone-5-0-inch-1080p-fhd-screen-gorilla-glass-1g-16g-2g-32g-mtk6589t-quad-core-android-4-2-grey.html
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους, μόνο εγώ πρόσεξα ότι στο minideal δίνουν τη συσκευή με 8mp κάμερα αντί για 13 που υποτίθεται ότι έχει ή μου διαφεύγει κάτι;;; http://www.minideal.net/umi-x2-smartphone-5-0-inch-1080p-fhd-screen-gorilla-glass-1g-16g-2g-32g-mtk6589t-quad-core-android-4-2-grey.html

 

τυπογρασφικο 100% εδω αμα δεις λεει 8 και δινει 2560*1920 που αντιστοιχει σε 5

 

και οι διαστασεις λαθος ειναι, δινει πλατος 66 ενω ειναι 71

 

εμενα μου καενι εντυπωση πυο λενε οτι το πουλανε με τον 6589Τ και μαλιστα εχει και την καλη εκδοση με τα 2 γιγα ραμ

 

Note:we sell UMI X2 with MTK6589T 1.5GHZ(not 1.2GHZ)
Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγειλα εγώ,μου ειπαν οτι θα το στείλουν 29 του μηνός.επέμεναν οτι είναι το turbo μοντελο.για να δουμε...
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να στο στείλουν εμπρόθεσμα, εγώ πάνω που ήμουν έτοιμος να το παραγγείλω ανέστειλαν την πώληση και από 29-5 είναι άγνωστη η διάθεσή του πια...
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Νωρίτερα σήμερα υο μεσημέρι με πληροφόρησαν από γνωστό ηλεκτρονικό κατάστημα πως από αύριο παραλαμβάνουν τα πρώτα κομμάτια! Λέτε να είναι αλήθεια ή θα πάει τσάμπα η χαρά μου??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...