Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με το Galaxy S4

Απάντηση

Superuser

Superuser's Avatar: LG V500 G Pad
Super Moderator
Περιοχή: Κορυδαλλός
Εδώ συζητάμε αποκλειστικά για ότι έχει να κάνει με τη μπαταρία των Galaxy S4.
Παρακαλώ να δίνονται τα απαραίτητα στοιχεία (Firmaware, kernel κ.τ.λ.) ώστε να γίνονται οι συγκρίσεις μεταξύ των χρηστών.
Τελευταία τροποποίηση από Superuser: 6 Μάι. 2013, 21:54.

dimkit

dimkit's Avatar: LG G3
EDGE Member
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Ενώ στην αρχή η μπαταρία του με είχε ενθουσιάσει όσο περνάνε ή μέρες με απογοητεύει.Και ιδού τα αποτελέσματα με Wi-Fi μόνιμα ανοικτό και συγχρονισμό 2 email καμία 10 φωτογραφίες με geotagging gaming και λίγο browsing. Το πενταωρο που λένε κάποιοι μου φαίνεται πραγματικά αδιανόητο με normal χρήση.
Συνημμένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg uploadfromtaptalk1367860993958.jpg 60,6 KB 504 εμφανίσεις
Τύπος Αρχείου: jpg uploadfromtaptalk1367861008637.jpg 47,4 KB 430 εμφανίσεις
Τύπος Αρχείου: jpg uploadfromtaptalk1367861022237.jpg 32,1 KB 377 εμφανίσεις

efthimis31

efthimis31's Avatar: HTC One M8
HSUPA Member
Περιοχή: Not here!!
Παράθεση από dimkit >
Ενώ στην αρχή η μπαταρία του με είχε ενθουσιάσει όσο περνάνε ή μέρες με απογοητεύει.Και ιδού τα αποτελέσματα με Wi-Fi μόνιμα ανοικτό και συγχρονισμό 2 email καμία 10 φωτογραφίες με geotagging gaming και λίγο browsing. Το πενταωρο που λένε κάποιοι μου φαίνεται πραγματικά αδιανόητο με normal χρήση.
Η φωτεινότητα στο auto ή ψηλά?? Όντως δεν είναι και καλά τα πράγματα όπως το βλέπω.. Δοκίμασες να δεις αν βρίσκεται σε αφύπνιση η συσκευή λόγω κάποιας εφαρμογής?

dimkit

EDGE Member
Την φωτεινότητα την έχω στο auto +3. Φοράω την τελευταία έκδοση που δεν έχει γίνει root ακόμα, άρα δεν μπορώ να βάλω κάποιο πρόγραμμα για τα wake lock

dimkit

EDGE Member
Τελικά μου φαίνεται ότι εντόπισα το πρόβλημα, και αυτό είναι το WiFi. Σήμερα το πρωί έβγαλα το κινητό από τον φορτιστή στις 9.00 και στις 10.20 είχε πέσει στο 94%.προσπαθώντας να μπω στο ίντερνετ παρατήρησα ότι δεν είχε συνδεθεί στο Wi-Fi.πήγα να το ενεργοποιήσω αλλά είδα ότι ήταν ανοικτό και έκανε συνέχεια Συνδέσεις και επανασύνδεσης.με το που απενεργοποιησα και ενεργοποιησα συνδέθηκε πάλι κανονικά.Τί λέτε είναι πρόβλημα του router του κινητού ή απλώς έχουν κήλη κάποια ασυμβατότητα;

duk3r

duk3r's Avatar: Sony Xperia Z2
EDGE Member
Περιοχή: Άγνωστη
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί ενώ έχω ανοιχτή οθόνη τόση ώρα, το κινητό δεν είναι awake? Σε τόσα κινητά και Roms τόσα χρόνια όποτε είχα ανοιχτή οθόνη το κινητό σωστά καταγραφόταν και ξύπνιο. Τώρα τίποτα.
Άλλαξε τίποτα Η Samsung και δε το διάβασα πουθενά;
Συνημμένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg uploadfromtaptalk1367925525232.jpg 33,2 KB 272 εμφανίσεις

Superuser

Superuser's Avatar: LG V500 G Pad
Super Moderator
Περιοχή: Κορυδαλλός
Όπως έχω καταλάβει είναι κάποιο πρόβλημα της 4.2.2 και τα στατιστικά της είναι μπερδεμένα.
Δεν γίνεται να έχεις ανοιχτή οθόνη και να μην έχει ξυπνήσει η συσκευή.

duk3r

duk3r's Avatar: Sony Xperia Z2
EDGE Member
Περιοχή: Άγνωστη
Λέω και εγώ θα τρελαθούμε με αυτά που βλέπουμε... Thanks a lot!

kostasrodos29

kostasrodos29's Avatar: LG D802 G2
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Rodos
Εγώ έχω το κινητό πάνω από δέκα μέρες τώρα .Έφυγα από το Note 2 και πήρα S4 και το πρώτο πράγμα που έπρεπε να δω και ήταν αυτό που με ανησυχούσε ήταν η μπαταρία .Εγώ μπορώ να πω ότι είναι σε πολύ καλά επίπεδα το δικό μου παρόλο που στην αρχή είχα πρόβλημα αλλά από τότε που έβγαλα το back up από το note που έριξα και τα έβαλα όλα ένα ένα έστρωσε .

Από προχθές το βράδυ που βγήκε από το ρεύμα χτες μίλησα περίπου μιάμιση ώρα ,άκουσα μουσική 4 ώρες στην προπόνηση και μετά έπαιξα μουσική στα γενέθλια της κόρης μου από τις 17.00 και κάτι μέχρι και τις 22.00 το βράδυ και είχα ακόμη περίπου 30% μπαταρία .

Έχω κάνει root και έχω και δύο widget με καιρούς και άλλα ακόμα widget και nova launcher πάνω με θέμα.
Οι αρνητικοί άνθρωποι μπορούν να σου ρουφήξουν πάρα πολύ γρήγορα την ενέργεια, όπως μπορούν να σου πάρουν και τα όνειρα!

efthimis31

efthimis31's Avatar: HTC One M8
HSUPA Member
Περιοχή: Not here!!
Παράθεση από Superuser >
Όπως έχω καταλάβει είναι κάποιο πρόβλημα της 4.2.2 και τα στατιστικά της είναι μπερδεμένα.
Δεν γίνεται να έχεις ανοιχτή οθόνη και να μην έχει ξυπνήσει η συσκευή.
Παράθεση από duk3r >
Λέω και εγώ θα τρελαθούμε με αυτά που βλέπουμε... Thanks a lot!
Είναι θέμα της 4.2.2 δυστυχώς.. Εγώ και στο nexus4 που είχα αλλά και στο nexus10 που ακόμα έχω βλέπω το ίδιο φαινόμενο, να είναι awake η οθόνη αλλά να μην δείχνει αντίστοιχα awake την συσκευή και είναι κάπως ενοχλητικό αφού γενικά ασχολούμαι με το θέμα μπαταρία.. Ελπίζω να το διορθώσουν, γενικά αυτή η 4.2.2 δεν μου αρέσει σε καμία συσκευή και έτσι φαίνεται και στο S4

ταξιδιωτης22

ταξιδιωτης22's Avatar: LG D802 G2
4G Member
Περιοχή: Neverland
Παράθεση από dimkit >
Πόσες μέρες το έχεις?
Εμένα περίπου 5 ώρες τις βγάζει πάντως.
Μήπως έχεις battery drain από κανένα πρόγραμμα

ταξιδιωτης22

4G Member
Ωραία μπαταρία
Συνημμένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg uploadfromtaptalk1368358788758.jpg 48,1 KB 425 εμφανίσεις

galanakop

galanakop's Avatar: HTC One M8
HSDPA Member
Περιοχή: Athens
Παράθεση από ταξιδιωτης22 >
Ωραία μπαταρία
Φωτεινότητα στο αυτόματο αγαπητέ φίλε???
Samsung Galaxy S5- HTC ONE M8-Ipad mini retina

ταξιδιωτης22

4G Member
Παράθεση από galanakop >
Φωτεινότητα στο αυτόματο αγαπητέ φίλε???
Όχι,ποτέ αυτόματο.
Γύρω στο 55% είναι

argic

argic's Avatar: Samsung GT-I9500 Galaxy S4
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: thessaloniki
Παράθεση από ταξιδιωτης22 >
Ωραία μπαταρία
το σήμα της vodafone ή άλλης εταιρείας πώς εμφανίζεται στη συσκευή σου????
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης