Jump to content

[S4] Διαθεσιμότητα και αγορά


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αυτό το θέμα θα συγκεντρώσουμε πληροφορίες για την διάθεση της συσκευής στα ελληνικά καταστήματα άλλα και συμβουλές/εμπειρίες για αγορά αυτής μέσω on-line καταστημάτων.

 

Παρακαλώ να περιοριστούν μόνο εδώ αυτές οι συζητήσεις, ώστε να μπορέσουμε να κρατήσουμε το επίσημο θέμα για απορίες και συζητήσεις των κατόχων της συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ας κανω λοιπον την αρχη με ορισμενες διαπιστωσεις.

 

Η συσκευη ξεκινησε να πωλειται εδω και περιπου μια εβδομαδα στην ελληνικη αγορα και προβληματα διαθεσιμοτητας ΔΕΝ υπηρξαν.Ειδικα στο σκρουτζ η κατασταση εχει ομαλοποιηθει και πανω απο 40 καταστηματα εχουν αμεση διαθεσιμοτητα της συσκευης.

 

Σχετικα με την τιμη,μεσα σε μια βδομαδα αυτη κατερρευσε σχεδον 90 ευρω.Στα 653.9 τη βρισκεις τωρα στο σκρουτζ και 650 ελληνικης αντιπροσωπειας στο extreme mobile.Αυτο προμηνυει οτι θα εχουμε και νεες χαμηλοτερες πτησεις μεσα στο μηνα,και οσο πλησιαζει και μπαινει το καλοκαιρι,θα "δροσισει" η τιμη του.Εγω τη θεωρω ακομα σχετικα υψηλη,οποτε λιγη υπομονη ακομα για να στρωσει και στα 500-550 θα ειναι καλο deal!

Link to comment
Share on other sites

Εγω τη θεωρω ακομα σχετικα υψηλη,οποτε λιγη υπομονη ακομα για να στρωσει και στα 500-550 θα ειναι καλο deal!

Γενικότερα μιλώντας, όλες οι κορυφαίες συσκευές android μέσα στο πρώτο δίμηνο/τρίμηνο πέφτουν σε αυτή την περιοχή τιμών (500-550). Θέλει λίγη υπομονή, κατά την γνώμη μου δεν αξίζει καμία συσκευή παραπάνω χρήματα.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα μιλώντας, όλες οι κορυφαίες συσκευές android μέσα στο πρώτο δίμηνο/τρίμηνο πέφτουν σε αυτή την περιοχή τιμών (500-550). Θέλει λίγη υπομονή, κατά την γνώμη μου δεν αξίζει καμία συσκευή παραπάνω χρήματα.

Επιπλέον με αυτη την μικρη αναμονή γλιτώνει κάποιος και απο τα τυχόν προβλήματα που εμφανίζονται στις πρώτες παρτίδες των συσκευών,οπως lags,υπερθέρμανση συσκευών κλπ.

Η δικια μου εκτίμηση συμβαδίζει με τη δική σου και ειναι πως τέλη Ιουλίου θα πιάσουμε την επιθυμητή τιμη.

 

Καλοριζικο σε όσους το τιμήσουν τωρα.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Σημερα μαλωσα με amazon.de.Δεν λενε να μου στειλουν την παραγγελια!Εχει απο τις 28/3 που το εχω παραγγειλει και ενω το δειχνει διαθεσιμο εδω και 4 ημερες με εχουν στην αναμονη.Εχει αντιμετωπισει κανενας αλλος παρομοιο προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Τον Octa μαλλον δεν θα τον δουμε εδω Ευρωπη...σκεφτηκα να τον παρω απο το εξωτερικο(Αμερικη) αλλα δεν ξερω πως να το φερω Ελλαδα με ασφαλεια χωρις τελωνια...
Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει αρκετές φορές. Το οκταπύρηνο υπάρχει στην Κύπρο που είναι μέλος της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Άρα ναι εγγύηση και όχι τελωνείο. Βρες κάποιον να το πάρει και να σου το στείλει από εκεί. Τόσο απλά.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει αρκετές φορές. Το οκταπύρηνο υπάρχει στην Κύπρο που είναι μέλος της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Άρα ναι εγγύηση και όχι τελωνείο. Βρες κάποιον να το πάρει και να σου το στείλει από εκεί. Τόσο απλά.

 

Μπορεις να δωσεις μερικα site μαγαζιων κυπρου που να το εχουν??

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κανεις με τον οκτα βρηκε ?? εγω παντως βρηκα απο ebay αλλα οι top rated sellers δεν στελνουν ελλαδα και θα το ηθελα απο amazon το χει βρει κανεις ?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κανεις με τον οκτα βρηκε ?? εγω παντως βρηκα απο ebay αλλα οι top rated sellers δεν στελνουν ελλαδα και θα το ηθελα απο amazon το χει βρει κανεις ?

 

Έρχεται από Κύπρο αύριο Μεθαύριο...

Το φέρνει φίλος...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

απο κυπρο ?? πως γινεται να παρουμε και εμεις ???

 

το αμαζον δεν λεει να το φερει ρε παιδια με τον οκτα δηλαδη γτ ετσι ???

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

απο κυπρο ?? πως γινεται να παρουμε και εμεις ???

 

Να στο φέρει κάποιος γνωστός από το νησί...

Ειδικά το μαγαζί που το έχει δεν κάνει αποστολή εκτός Κύπρου...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140971489688&ssPageName=ADME:B:WNARL:GB:1123 πως το βλεπετε αυτο ?

 

δεν ειναι top rated seller και δεν ξερω εσεις τι λετε να το αγορασω ?

 

κανα αλλο μαγαζι ? δεν εχω κανεναν κυπρο δυστυχως..

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140971489688&ssPageName=ADME:B:WNARL:GB:1123 πως το βλεπετε αυτο ?

 

δεν ειναι top rated seller και δεν ξερω εσεις τι λετε να το αγορασω ?

 

Ακομα δεν το πηρες ρε?

Πες του να σου στειλει μια φωτογραφια με το model number...να βεβαιωθεις οτι ειναι ο Exynos...αλλιως μη το παιρνεις.

Link to comment
Share on other sites

ναι να του πω αλλα να ναι και σφραγισμενο ρε απο οτι νομιζω με τον exynos ειναι παοκτζη φιλε μ

 

δεν δεχεται μηνυματα και εωτησεις ο φιλος περα απο τις συνηθισμενες του ebay

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

ukbnsl@hotmail.co.uk

 

αυτο ειναι το email του

το βλεπεις κατω στο business seller information οταν κλικαρεις το contact ;)

 

στειλε του και πες μας

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

του εχω στειλει εδω και ωρες ;) αλλα δεν μ εχει απαντησει λεω να βρουμε και αλλους και να ειναι top rated

 

το εχει βρει κανενας με τον exynos απο amazon η ebay ?? ας μας πειτε δεν μπορω αλλο το θελωωωωωωω:X

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

το εχει βρει κανενας με τον exynos απο amazon η ebay ?? ας μας πειτε δεν μπορω αλλο το θελωωωωωωω:X

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140971489688&ssPageName=ADME:B:WNARL:GB:1123 πως το βλεπετε αυτο ?

 

δεν ειναι top rated seller και δεν ξερω εσεις τι λετε να το αγορασω ?

 

κανα αλλο μαγαζι ? δεν εχω κανεναν κυπρο δυστυχως..

 

Από Αγγλία αν δεν κάνω λάθος ......

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

ναι μηπως το εχεις βρει ?? και να ναι και σφραγισμενο και ολα ???

 

Δυστυχώς δεν ξέρω .Άλλα για να λέει new θα πρέπει να είναι. Γνώμη μου είναι να περιμένεις λίγο ακόμη για τον octa .Εγώ τουλάχιστον αυτό θα κάνω . Και οι τιμές θα πέσουν και θα ξεκαθαρίσει καλύτερα το τοπίο .

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειμαι λιγο off topic γιατι λεει μονο για ελληνικά καταστήματα, απλα επειδη αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στον καναδα και εκανα μια έρευνα αγοράς για το S4 GT-I9505 εδώ στο Καναδά και ολα τα μαγαζια το εχουν απο 550 εως 580 ευρώ, για ευρώ μιλαω για να καταλάβετε... Και δινουν δώρο γνήσια θηκη samsung..
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειμαι λιγο off topic γιατι λεει μονο για ελληνικά καταστήματα, απλα επειδη αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στον καναδα και εκανα μια έρευνα αγοράς για το S4 GT-I9505 εδώ στο Καναδά και ολα τα μαγαζια το εχουν απο 550 εως 580 ευρώ, για ευρώ μιλαω για να καταλάβετε... Και δινουν δώρο γνήσια θηκη samsung..

 

Αν είναι να πάρεις το GT-I9505 γιατί να μην το πάρεις από εδώ για να μην έχεις και θέμα με την εγγύηση ? στο amazon.de έχει 600 .

Εκτός και αν εννοείς GT-I9500 που είναι με τον octa και εκεί αλλάζει το πράγμα.

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να πάρεις το GT-I9505 γιατί να μην το πάρεις από εδώ για να μην έχεις και θέμα με την εγγύηση ? στο amazon.de έχει 600 .

Εκτός και αν εννοείς GT-I9500 που είναι με τον octa και εκεί αλλάζει το πράγμα.

 

Μαλλον το παιδι μενει καναδα ετσι οπως καταλαβα απο το ποστ του...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...