Cube U30GT 2

Απάντηση

Ntinos_tech

Ntinos_tech's Avatar: HTC One
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Αιγάλεω
Να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου....έβαλα 2 παραγγελίες στο geekbuying
Η πορεία της πρώτης :
Destination Country - Greece:Tracking Consuming:3042 Millisecond
2013/08/07 10:00:00, χχχχχχχχχ (Δ), Επίδοση, ΕΠΙΤΥΧΗΣ
2013/08/07 08:28:17, χχχχχχχχχ (Δ), Προς Επίδοση
2013/08/05 03:44:03, ΚΔ ΑΘΗΝΑΣ, Αποστολή Συσκευασίας
2013/08/03 17:46:52, ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ, Αποστολή Συσκευασίας
Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:1685 Millisecond
03-08-2013, Arrived at overseas (Country code: GR)
27-07-2013, Despatched to overseas (Country code: GR)
26-07-2013, INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)
ΟΛΑ όπως έπρεπε...και σωστά!
Για τη δεύτερη είναι σε καλό δρόμο αλλα φταίω εγω!
Και τώρα μερικές ερωτήσεις:
1.Το u30gt2 έχει micro usb.....για να συνδέσω στικακι 3γ χρειάζομαι απλα το καλώδιο usb που θα είναι μεσα στη συσκευασία? ή κάτι άλλο?...
2.Αν κάτι άλλο μπορείται να μου πείτε τι και απο που...οχι ονομα μαγαζιου...απλά τι ακριβως θα ζητησω..και σε τι είδος μαγαζιου..
3.χρειάζομαι ρεύμα sto tamplet για να μπορώ να προβάλω ταινία μέσω του HDMI στη τηλεόραση?
4.Αν δεν το αγγίξω καθόλου σε σχέση με το λειτουργικό...έχω ελπίδες..να δουλεύει ικανοποιητικά? ή πρέπει να αρχίσω τις μαϊμουδιές?
Ευχαριστώ
Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ.
*HTC ONE(Μ7)
*GALAXY SII
*CUBE U30GT2
*IPAD3

Christrans

no avatar
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: Άγνωστη
Νεα ρομ
http://www.arctablet.com/b...sion-20130807/

mrlinatsa69

mrlinatsa69's Avatar: Samsung GT-I9250 Galaxy Nexus
Mobile Member
Παράθεση από mrlinatsa69 >
Εγώ παρέλαβα την περασμένη Παρασκευή. Ακριβώς 15 μέρες έκανε από geekbuying.
Όταν έτρεξα benchmark και άλλη μια φορά σε ένα παιχνίδι η οθόνη έκανε το αυτό που φαίνεται στη φωτογραφία....
Μετά άνοιξα έκλεισα οθόνη, επανήλθε, αλλά για λίγο είχε ένα αχνό κόψιμο η οθόνη.
Στη συνέχεια έστρωσε τελείως.
Τι λέτε?
Κάποιος;;; τους έχω στείλει εδώ κ μια εβδομαδα μεσω τοτ λογαριασμου μου στο gwek, αλλά δεν έχουν απαντήσει. Πρεπει να στείλω αλλου η να κάνω κατονμεσω paypal;;;

Villis

Villis's Avatar: Samsung Galaxy Note 4
Moderator
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Βγήκε και η final έκδοση της 2.04 απ'ότι βλέπω εδώ! Την περνάω τώρα...
Χρήσιμα links: Ορολογία Android - FAQ για το HTC Wildfire - FAQ για Android κινητά της HTC
Βασίλης -Συντονιστής συζητήσεων στα fora: HΤC Android & Windows Phones & Android OS

Ntinos_tech

GSM Phase 2 Member
ΜΟΛΙΣ παρέλαβα τη ταμπλέτα..τα σχόλια μου....
1.Ο ήχος είναι όντως χαμηλός αλλά αποδεκτός
2.Για ένα περίεργο λόγο μόλις συνδεόταν με ασύρματο....το μοντεμ-ρουτερ (linksys) εσκαγε! δηλαδή κόλαγε και έχανε τη σύνδεση με την ADSL ...και χρειαζόταν ρεσταρτ και βάλε βγάλε τη γραμμή.Δεν ξέρω 100% οτι αυτό είναι πρόβλημα της ταμπλέτας....θα το ξαναδούμε....
3.στο youtube προσπάθησα να βάλω το βίντεο σε ολόκληρη οθόνη και δεν το έδειχνε....ακουγόταν μόνο ο ήχος.....
4. Τα βίντεο σε μκν που έχει μέσα τα σπάνε! Η οθόνη βασικά είναι τέλεια.
5.η αφή είναι αρκετά καλή....δε
6. η οθόνη έχει 2 ρυθμίσεις...νορμαλ και ΗD
7.ήρθε φορτισμένο με 99% και τώρα μετά απο 2 ώρες....είναι στο 71%..δεν το βλέπω να βγάζει 10ωρα που λένε μερικοι....τη φωτεινότητα την έχω στο τέρμα
8.Στην αυτόματη φωτεινότητα....είναι πολύ σκοτείνή και δεν ξέρω...αν έχει αισθητήρα....οπότε...
9.Και οι 2 φωτογραφικές δεν είναι χάλια...είναι απλά καλές για τη κατηγορία τους....μη ξεχνάμε οτι είναι ταμπλετα.....
10. Στο κουτί είχε το μετατροπέα για ρεύμα και USB
11.Ακομα δεν έχω καταλάβει πως μπορώ να αλλάζω απο Ελληνικά σε Αγγλικά...κλτπ....
12. έχει την 4.2.2 με κερνελ 3.036+lcp@tchip-super#35 THU JUN 6 16:08:57 CST 2013 v.2.0320130606
13.Πώς μπορώ να βάλω την τελική 2.04?
14.Πού βρίσκω OTG καλώδιο.....φτηνό? όλα ίδια είναι τι να προσέξω?
15.Αν συνδέσω 3γ στικάκι με απλό USB θα παίξει?αν όχι υπάρχει περίπτωση να μου κάνει ζημιά?
Αν κάποιος θέλει να με βοηθήσει με περισότερες λεπτομέριες ή το αντίθετο.....ας μου στείλει προσωπικό μυνημα.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ.
*HTC ONE(Μ7)
*GALAXY SII
*CUBE U30GT2
*IPAD3

galaxy_singer

galaxy_singer's Avatar: Samsung GT-I9000 Galaxy S
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Π.Φαληρο
Παράθεση από Villis >
Βγήκε και η final έκδοση της 2.04 απ'ότι βλέπω εδώ! Την περνάω τώρα...
κανα νεο ? τι λεει ? ειμαι ετοιμος να τη φλασαρω κι εγω...

mourgolykos

mourgolykos's Avatar: Sony Ericsson Xperia Neo
GPRS Member
Παράθεση από christoforas >
Καλημέρες και καλή εβδομάδα από την όμορφη Αθήνα τον Αύγουστο (λέμε καμία λαλακία για να χωνέψουμε οτι είμαστε εδώ ακόμα...),

Ρε μάγκες έχει κανείς θέμα με τον ήχο?? Ενώ είναι στο φουλ η ένταση, ίσα που ακούγεται...
Αυτο το εχω παρατηρήσει και γω....σε κάποιες ταινίες και mp3....αλλα πιστέυω πως είναι θεμα κωδικοποιήσης του ήχου στις ταινίες και στα mp3. Εχω ταινία και mp3 που όταν παίζουν....κατεβάζω την ένταση στο μισό περίπου.
Σημείωςη. Ο ήχος που παίζει είναι stereo ...από ένα ηχείο.....ισως η ταινία ή το mp3 να είναι mono και όχι stereo.
Cube U30GT 2 -GM@t- v.4.2.2/v.2.04 20130810 stock
MK802 IIIS
SONY Experia NEO V

Christrans

no avatar
GSM Phase 1 Member
Παράθεση από galaxy_singer >
Εγω εχω θεμα με το wifi το οποιο αποσυνδεεται μονο του και κολαει η σελιδα.

Ntinos_tech

GSM Phase 2 Member
Παράθεση από Christrans >
Εγω εχω θεμα με το wifi το οποιο αποσυνδεεται μονο του και κολαει η σελιδα.
Εσυ εβαλες την τελικη ρομ2.04 routed;πραγματικα ειναι απιστευτο...πως γνεται στο ιδιο σημειο να συνδεεται και μετα να χανει τησυνδεση...φσικα....το ξεραμε το προβλημα μετο ασυρματο....αλλα εγω σχολιαζω το κουφο...συνδεεται με ρουτερ που ειναι στο ισογειο και το ταμπλετ ειναι στον τεταρτ......και στο διαμερισμα αν αλλαξεις δωματιο χανει το σημα του ρουτερ που ειναι στο διπλα δωματιο..εντελως απροβλτη συμπεριφορα.....ακομα και μετο ρουτερ πισω απο την ταμπλετα πανω στο ιδιο γραφειο...χανει τησυνδεση και μετα τη ξαναβρισκει.....δεν μπορω να καταλαβω τογιατι....αφου δεν ειναι θεμα ισχυς του σηματος...εγωδουλευω με την μαμα ρομ 2.03 αφου το εχ μολις μια εβδομαδα στα χερια μο... Φοβαμαι να το παρω εξω σε καφετερια γιατι μαλλον θα ξενερωσω...ηδη μεσα στο σπιτι...μου τη δινει....δεν ξερω πλεον για εμενα ειναι αχρηστο χωρι ς συνδεση για αλεφτα του..το προβλημα του ασυρματου ειναι σοβαρο....αφου ταμπλετα χωρι συνδεση ειναι παιχνιδομηχανη -επισης τωρα που γραφω...ο χρονος απο το πατημα μεχρι το γραψιμο ειναι τραγικος...γενικα σε ολες τις κινησεις ειναι αργο...αργει να "ακουσει" και να ανταποκριθει!ευτυχως ακομα δεν εχει αρχισει τα κολληματα και τις επανεκινησεις...γιατι τ
Οτε θα ειναι για ΠΕΤΑΜΑ
Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ.
*HTC ONE(Μ7)
*GALAXY SII
*CUBE U30GT2
*IPAD3

Villis

Villis's Avatar: Samsung Galaxy Note 4
Moderator
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Παράθεση από galaxy_singer >
Άργησα λίγο, αλλά να'μαι πάλι
Μπορώ να πω ότι το tablet μου φαίνεται πλέον πολύ πιο snappy και πιο γρήγορο σε όλα του. Το σήμα του wifi έγινε ελάχιστα καλύτερο (προσωπικά βέβαια είμαι κοντά στο router συνήθως οπότε και δεν μπορώ να πω πολλά επί τούτου). Πάντως νομίζω πως αξίζει τον κόπο. Με benchmarks κλπ δεν έμπλεξα γιατί προσωπικά τα θεωρώ και άχρηστα αλλά το tablet είναι σαφώς ταχύτερο
Χρήσιμα links: Ορολογία Android - FAQ για το HTC Wildfire - FAQ για Android κινητά της HTC
Βασίλης -Συντονιστής συζητήσεων στα fora: HΤC Android & Windows Phones & Android OS

christoforas

christoforas's Avatar: Nokia 5110
GPRS Member
Περιοχή: Μαγούλα
Παράθεση από Villis >
Άργησα λίγο, αλλά να'μαι πάλι
Μπορώ να πω ότι το tablet μου φαίνεται πλέον πολύ πιο snappy και πιο γρήγορο σε όλα του. Το σήμα του wifi έγινε ελάχιστα καλύτερο (προσωπικά βέβαια είμαι κοντά στο router συνήθως οπότε και δεν μπορώ να πω πολλά επί τούτου). Πάντως νομίζω πως αξίζει τον κόπο. Με benchmarks κλπ δεν έμπλεξα γιατί προσωπικά τα θεωρώ και άχρηστα αλλά το tablet είναι σαφώς ταχύτερο
Με τον ήχο πως τα πάει ρε μαν? Γιατί αν έχεις διαβάσει παραπάνω, έχω μεγάλο θέμα με τον ήχο εγώ... Ίσα που ακούγεται
Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> ?

Cube U30GT2

Christrans

no avatar
GSM Phase 1 Member
Παράθεση από Ntinos_tech >
Εσυ εβαλες την τελικη ρομ2.04 routed;πραγματικα ειναι απιστευτο...πως γνεται στο ιδιο σημειο να συνδεεται και μετα να χανει τησυνδεση...φσικα....το ξεραμε το προβλημα μετο ασυρματο....αλλα εγω σχολιαζω το κουφο...συνδεεται με ρουτερ που ειναι στο ισογειο και το ταμπλετ ειναι στον τεταρτ......και στο διαμερισμα αν αλλαξεις δωματιο χανει το σημα του ρουτερ που ειναι στο διπλα δωματιο..εντελως απροβλτη συμπεριφορα.....ακομα και μετο ρουτερ πισω απο την ταμπλετα πανω στο ιδιο γραφειο...χανει τησυνδεση και μετα τη ξαναβρισκει.....δεν μπορω να καταλαβω τογιατι....αφου δεν ειναι θεμα ισχυς του σηματος...εγωδουλευω με την μαμα ρομ 2.03 αφου το εχ μολις μια εβδομαδα στα χερια μο... Φοβαμαι να το παρω εξω σε καφετερια γιατι μαλλον θα ξενερωσω...ηδη μεσα στο σπιτι...μου τη δινει....δεν ξερω πλεον για εμενα ειναι αχρηστο χωρι ς συνδεση για αλεφτα του..το προβλημα του ασυρματου ειναι σοβαρο....αφου ταμπλετα χωρι συνδεση ειναι παιχνιδομηχανη -επισης τωρα που γραφω...ο χρονος απο το πατημα μεχρι το γραψιμο ειναι τραγικος...γενικα σε ολες τις κινησεις ειναι αργο...αργει να "ακουσει" και να ανταποκριθει!ευτυχως ακομα δεν εχει αρχισει τα κολληματα και τις επανεκινησεις...γιατι τ
Οτε θα ειναι για ΠΕΤΑΜΑ
Εγω γυρισα 2 ρομ πισω και βρηκα την υγεια μου.μιλάω για την τελευταία χωρίς τα windows.

Ntinos_tech

GSM Phase 2 Member
Εγω γυρισα 2 ρομ πισω και βρηκα την υγεια μου.μιλάω για την τελευταία χωρίς τα windows.
Μπορεις σε παρακαλω να εξηγησεις τι εννοεις;τι ειναι καλυτερο;ποια ακριβως εβαλες;τι προβληματα ειχς με τη 2.04 εγω δεν εχω την 2.04....2.03 εχω ετσι οπως μου το σ ειλανε..δεν ειναι ρουτεντ.ευχαριστω
Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ.
*HTC ONE(Μ7)
*GALAXY SII
*CUBE U30GT2
*IPAD3

Christrans

no avatar
GSM Phase 1 Member
Έχω την v2.04 ......30706 rooted την οποία βρίσκω πιο σταθερή και με λιγότερα προβλήματα ,βασικά κανένα πρόβλημα δεν έχει εκτός αν ζητάς την τελευταία με τα παράθυρα.

Ntinos_tech

GSM Phase 2 Member
Έχω την v2.04 ......30706 rooted την οποία βρίσκω πιο σταθερή και με λιγότερα προβλήματα ,βασικά κανένα πρόβλημα δεν έχει εκτός αν ζητάς την τελευταία με τα παράθυρα.
Τελικα εγω ενα ξερω.....οπου και αν διαβαζω το ασυρματο ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ και πολυ πιθανο να φταιει η συσκευη και οχι το λειτουργικο...οποτε ας μη περιμενουμε θαυματα κλαψ.κλαψ..επισης διαβαζω οτι η τελικη2.04 ε/ειπεισοτερα προβληματα απο τα ηδη γνωστα....τελικα επιστρεφει το αιωνιο ερωτημα...φτηνιαρικο τουμπανο αμφιβολου προελευσεως..και ανυπρκτης εγγυησης 'η μαζεμενα χαρακτηριστικα στην ιδια τιμη?εγω αρχιζω να το μετανιωνω....ειδικα με τη προσφορα της σαμυ και του νεου γοογλε... Τεσπα...αν βρειτε τροπο να φτιαξει το ασυρματο σφυρατε μου...θα χαρω πολυ..μεχρι τοτε......:-)
Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ.
*HTC ONE(Μ7)
*GALAXY SII
*CUBE U30GT2
*IPAD3
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης