[Επίσημο] Huawei Honor 2

Απάντηση

haki

no avatar
HSUPA Member
Περιοχή: Mακεδονία
Παράθεση από bagit >
τέλος πάντων... από άποψη μεγέθους... είναι οκ; η φαίνεται παντόφλα;
Eίναι 134 χιλιοστά! Είναι ίδιο με τα κινητά των 134 χιλοστών. Σε άλλους φαίνονται εντελώς αποδεκτά και σε άλλους παντόφλες. Δεν έχει δεί κινητό αυτού του μεγέθους; Eίναι λίγο μικρότερα από τα SIII κια λίγο μεγαλύτερα απο τα 4Χ.

saroy1982

saroy1982's Avatar: Samsung GTN7100 Galaxy Note II
EDGE Member
Περιοχή: attikh
Παράθεση από haki >
Αυτές απευθύνονται στα "κινέζικα" U9508 και δεν έχουν Google Apps, oύτε Ελληνικά.
Google apps περνάς έχουν οδηγίες, απλά δεν είναι ενσωματωμένα στη rom.
Έχει βγει και lite gapps που έχουν μόνο google play store και περνάς ότι θες μετά.
Η beta έκδοση JB που σου έστειλαν έχει ελληνικά;
U9508 είναι οι g615/honor 2/glory 2 συσκευές.
U9508B είναι όσες έχουν 2gb rom και φορούν ίδιας έκδοσης rom.
Και οι international roms που φέρουν/βγαίνουν έχουν ελληνικά.

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."
Τελευταία τροποποίηση από saroy1982: 16 Μάι. 2013, 17:34.

haki

no avatar
HSUPA Member
Μόλις τελείωσα την αναβάθμιση! Μού βγήκε το λάδι μέχρι να κατέβουν. Έστειλαν την αναβάθμιση σε 4.1.2 που περιέχει δύο αρχεία, το κύριο (1.12GB) και του παρόχου (1ΜΒ) που φλασάρεται (προαιρετικά) μετά το κύριο. Και τα δύο φλασάρονται μέσω του κύριου μενού. Δεν απαιτούνται συνδυασμοί πλήκτρων. Είναι πληρέστατη, με φούλ Ελληνικά και καινούργιο πληκτρολόγιο, σα να την φορούσε αν το αγοράζετε από την Ελληνική αντιπροσωπεία. Επιπλέον, έστειλαν την Β115, που φορούσε εξ' αρχής (4.0.4) μαζί με τρία αρχεία για επιπλέον φλασαρίσμα customization. Eπιλέγεις Δ. Ευρώπη ή ΒΑ Ευρώπη ή Μ. Ανατολή. Αυτά για να περαστούν αν δεν μας "κάτσει καλά" η Beta. Ακολούθησε και ένα email με οδηγίες φλασαρίσματος αλλά δεν το χρειάστηκα γιατί ήξερα τη διαδικασία.

Το τηλέφωνο τώρα έχει την περίφημη απαλότητα της Jelly Bean και το iPhone-ίστικο λούκ της ΕMUI. Project Butter...όνομα και πράμα! Υπάρχουν όλες οι εφαρμογές της Google, ακόμη και οι ρυθμίσεις δικτύου. Εκ πρώτης όψεως φαίνεται εξαιρετική. Κανένα πρόβλημα με σήματα και επανεκκινήσεις. Θεωρητικά θα αντιμετωπίσω αυξημένη κατανάλωση αλλά είναι νωρίς για συμπεράσματα. Θα ενημερώσω σε λίγο για επιδόσεις και συμπεριφορά όταν εγκαταστήσω τον Nova και τις υπόλοιπες εφαρμογές μου.

bagit

bagit's Avatar: Huawei U9508 Honor 2
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: Ηγουμενίτσα
Υπερήφανος Χρήστης Huawei Honor 2 κι εγώ από σήμερα. Το πρώτο μου Smartphone. Και δεν καταλαβαίνω καν τι παίζει!

haki

no avatar
HSUPA Member
Θεαματική βελτίωση της κάμερας μετά την αναβάθμιση σε 4.1.2! Αν εξαιρέσουμε κάτι ασήμαντα bugs και ίσως μιά μικρή αύξηση στην κατανάλωση μπαταρίας, η αναβάθμιση είναι πολύ καλή. Τo χρησιμοποιώ με το Emotion UI και για πρώτη φορά αισθάνομαι σα να έχω ξεφύγει από το ίδιο "βαρετό" Android που είχα σε όλες τις συσκευές μου.

Δείγματα από την βελτιωμένη κάμερα:

Τελευταία τροποποίηση από haki: 19 Μάι. 2013, 18:03.

bagit

GSM Phase 1 Member
Παράθεση από haki >
Θεαματική βελτίωση της κάμερας μετά την αναβάθμιση σε 4.1.2! Αν εξαιρέσουμε κάτι ασήμαντα bugs και ίσως μιά μικρή αύξηση στην κατανάλωση μπαταρίας, η αναβάθμιση είναι πολύ καλή. Τo χρησιμοποιώ με το Emotion UI και για πρώτη φορά αισθάνομαι σα να έχω ξεφύγει από το ίδιο "βαρετό" Android που είχα σε όλες τις συσκευές μου.

Δείγματα από την βελτιωμένη κάμερα:

ρε συ μου τελειώνει εύκολα η μπαταρία... δεν έχω αλλάξει βέβαια τίποτα από τις ρυθμίσεις... δώσε κανένα tip να μειωθεί η κατανάλωση.. χωρίς σχετικά πολύ πείραγμα δεν κράτησε ούτε μία μέρα... επιπλέον την πρώτη φόρτιση την έκανα γύρω στις 12 ώρες ήταν αρκετές; και τέλος... κάνει να το φορτίζω ενώ είναι ανοιχτό;

hobit

hobit's Avatar: Huawei U9508 Honor 2
Mobile Member
Περιοχή: Μακεδονια
Καλημερα.Νεο μελος του φορουμ και κατοχος του Huawei Honor 2 απο σημερα.haki ωραιες φωτο απο την πολη μου!

saroy1982

EDGE Member
Το παρέλαβα σήμερα. Με δύο μπαταρίες, φορτιστή εξωτερικό μπαταρίας, θήκη. Είναι η έκδοση με τα 2gb ram.

Εξαιρετικό. Με μία λέξη εξαιρετικό.

Απόκριση, ήχος, σήμα, wifi, 3g, gps, κάμερα, οθόνη, ραδιόφωνο εξαρετικά. Ταχύτατο.

Το πάχος του είναι μια χαρά, λίγο πιο λεπτό από το zte blade.
Έχει την 4.0.4 (Β018) με πολλές κινέζικες εφαρμογές μέσα προς το παρόν.

Ζεσταίνεται κάπως στο πάνω μέρος που βρίσκεται η κάμερα/flash μετά από bench (antutu ~14.5k, balanced mode, live wallpaper και κάποια apps να τρέχουν). Το antutu tester δείχνει θερμοκρασία μπαταρίας 39°C μετά από το antutu bench.
Η δόνηση είναι λίγο πιο δυνατή από όσο θα ήθελα.
Ο ήχος στο ακουστικό έχει ένα βάθος, καθαρός με διαύγεια.

ταξιδιωτης22

ταξιδιωτης22's Avatar: LG G3
4G Member
Περιοχή: Neverland
Μέτρησε και θερμοκρασία επεξεργαστή

haki

no avatar
HSUPA Member
Με γειά σας saroy1982 και hobit! Όντως ψιλοθερμαίνεται όταν ζορίζεται αλλά είναι σε απόλυτα φυσιολογικά επίπεδα για τετραπύρηνο σε καλοκαιρινές θερμοκρασίες. Σε σύγκριση με άλλα τετραπύρηνα θα έλεγα ότι είναι "δροσερό". Το 4Χ σε όταν το ξεφόρτιζα με το Antutu Tester ανέβαζε θερμοκρασία στους 52.5 βαθμούς!

Είμαι πολύ ικανοποιημένος με τη συσκευή τελικά. Παρήγγειλα και χίλια-μύρια φρού-φρού κι αρώματα! Το eBay έχει λίγα αλλά στο aliexpress.com έχει απίστευτη ποικιλία. Έχει κάτι θηκάρες να σου τρέχουν τα σάλια!!! Κάντε αναζήτηση με "Huawei U9508 case" και τσεκάρετε το "1 piece only".

Η κάμερα πώς σας φαίνεται με την 4.1.2;

saroy1982, δε θα του περάσεις την Emui 1.6;

hobit, θα βάλεις την καινούργια δοκιμαστική Εmui 1.5 (4.1.2) που είναι σχεδόν άψογη; Θα αποκτήσεις ένα Android πολύ μοντέρνο και πάρα πολύ μοναδικό/διαφορετικό σε τρόπο λειτουργίας!

ταξιδιώτης22, δε υπάρχει αισθητήρας για την θερμοκρασία του επεξεργαστή.
Τελευταία τροποποίηση από haki: 20 Μάι. 2013, 15:35.

saroy1982

EDGE Member
@haki

Και γω παρήγγειλα τη nillkin booklet θήκη σε μαύρο χρώμα, screen protectors και βάση/βεντούζα για το αμάξι.

Θα του περάσω την U9508_EmotionUI_1.5_V100R001CHNC00B550 που κατά πολλούς είναι η πιο σταθερή, απροβλημάτιστη με τους νέους οδηγούς κάμερας και gpu.
Αν είναι έτσι στη 4.0.4, σε JB θα πετάει!

hobit

hobit's Avatar: Huawei U9508 Honor 2
Mobile Member
Περιοχή: Μακεδονια
Παράθεση από haki >
Με γειά σας saroy1982 και hobit! Όντως ψιλοθερμαίνεται όταν ζορίζεται αλλά είναι σε απόλυτα φυσιολογικά επίπεδα για τετραπύρηνο σε καλοκαιρινές θερμοκρασίες. Σε σύγκριση με άλλα τετραπύρηνα θα έλεγα ότι είναι "δροσερό". Το 4Χ σε όταν το ξεφόρτιζα με το Antutu Tester ανέβαζε θερμοκρασία στους 52.5 βαθμούς!

Είμαι πολύ ικανοποιημένος με τη συσκευή τελικά. Παρήγγειλα και χίλια-μύρια φρού-φρού κι αρώματα! Το eBay έχει λίγα αλλά στο aliexpress.com έχει απίστευτη ποικιλία. Έχει κάτι θηκάρες να σου τρέχουν τα σάλια!!! Κάντε αναζήτηση με "Huawei U9508 case" και τσεκάρετε το "1 piece only".

Η κάμερα πώς σας φαίνεται με την 4.1.2;

saroy1982, δε θα του περάσεις την Emui 1.6;

hobit, θα βάλεις την καινούργια δοκιμαστική Εmui 1.5 (4.1.2) που είναι σχεδόν άψογη; Θα αποκτήσεις ένα Android πολύ μοντέρνο και πάρα πολύ μοναδικό/διαφορετικό σε τρόπο λειτουργίας!

ταξιδιώτης22, δε υπάρχει αισθητήρας για την θερμοκρασία του επεξεργαστή.
Θα το δουλεψω για λιγο καιρο οπως ειναι και ισως αργοτερα.Δεν εχω και μεγαλη πειρα!!

bagit

GSM Phase 1 Member
ρε σεις κάνει να το φορτίσω ανοιχτό;

rafa1919

rafa1919's Avatar: Samsung GT-I9300 Galaxy S3
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: Αθήνα
Παράθεση από bagit >
ρε σεις κάνει να το φορτίσω ανοιχτό;
Βεβαίως. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

innova

innova's Avatar: Samsung GT-I9205 Galaxy Mega
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: Άγνωστη
Λυση του προβληματος
Τελευταία τροποποίηση από innova: 22 Μάι. 2013, 00:57. Αιτιολογία: Λυση του προβληματος
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης