Jump to content

myphone POLL: Οι προσδοκίες μας από τις εταιρείες για το 2013


DJDB
 Κοινοποίηση

Από ποια εταιρεία περιμένετε περισσότερα μέσα στο 2013;  

378 members have voted

  1. 1. Από ποια εταιρεία περιμένετε περισσότερα μέσα στο 2013;

    • LG
      9
    • Microsoft
      24
    • HTC
      30
    • Apple
      48
    • Google
      37
    • Nokia
      77
    • Samsung
      86
    • Sony
      40
    • Άλλη
      18
    • Δεν γνωρίζω / δεν απαντώ
      9


Recommended Posts

Πριν από ακριβώς μια εβδομάδα, στις 28 Δεκεμβρίου του 2012, η ερώτηση που θέσαμε στο αναγνωστικό κοινό του myphone.gr ήταν ποια εταιρεία έκανε κατά την γνώμη του την διαφορά με τα προϊόντα και τις συσκευές που παρουσίασε κατά την διάρκεια της χρονιάς που μας άφησε πριν από μερικές ημέρες. Στα αποτελέσματα ξεχώρισε με διαφορά η Samsung, η οποία άλλωστε απέσπασε και την μερίδα του λέοντας στις ψήφους και στα βραβεία που δώσαμε πριν από μερικές ημέρες, με το δικό της Galaxy Note 2.

 

Σήμερα αποφασίσαμε να μην κοιτάξουμε άλλο προς τα πίσω και να στρέψουμε το βλέμμα μας προς το μέλλον και προς αυτά που μας περιμένουν την νέα χρονιά, το 2013. Οι επόμενοι δώδεκα μήνες «απλώνονται» μπροστά μας και είναι σίγουρο πως μέσα στις 361 ημέρες που απομένουν θα δούμε πολλά, ακόμη περισσότερα σε σχέση με αυτά που είδαμε το 2012. Άλλωστε, μια σημαντική αρχή για τη νέα χρονιά θα είναι και η επερχόμενη έκθεση CES, η οποία θα λάβει χώρα στις 8 με 11 Ιανουαρίου.

 

Έτσι λοιπόν, στο σημερινό μας poll σας καλούμε να ψηφίσετε από ποια εταιρεία περιμένετε περισσότερα μέσα στο 2013, σε σχέση πάντα με αυτά που παρουσίασε την περασμένη χρονιά. Φυσικά, αφού διαλέξετε την εταιρεία που επιθυμείτε, μην ξεχάσετε να μας αναφέρετε το γιατί ψηφίσατε αυτήν αλλά και το τι ακριβώς περιμένετε από την συγκεκριμένη το 2012!

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 55
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1st :)

ψήφισα ΝΟΚΙΑ γιατί απλά δεν παίρνει άλλο να μείνει στάσιμη, ειναι καιρός να κάνει κατι γιατι αλλιως ....

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία ιδέα παιδιά και το θεωρώ και πιο ενδιαφέρον poll απ το ποια εταιρεία ξεχώρισε.

Προσωπικά ψήφισα Microsoft.

H Samsung έχε φτάσει στην κορυφή και έχει στρογγυλοκαθήσει αρκετό καιρό, πράγμα ακόμα πιο δύσκολο απ το να φτάσεις απλά. Δεν ξέρω όμως τι περισσότερο μπορεί να παρουσιάσει μέσα στο 13.

Η Apple ήταν στην κορυφή, έπεσε μια θέση κάτω. Μπορεί για μένα να κάνει το μεγάλο μπαμ μ ένα ριζικά ανανεωμένο ios, αλλά δε νομίζω ότι θα το κάνει, μάλλον επειδή δε θέλει.

Ψήφισα λοιπόν τη Microsoft γιατί αν δεν είναι και φέτος η χρονιά της, ειδικά στον τομέα της κινητής θα έχει πρόβλημα. Μαζί της βέβαια θα χει πρόβλημα ένας ακόμα, αλλά δεν είναι της παρούσης. Είμαι αισιόδοξος όμως, θεωρώ ότι θ ανεβάσει σημαντικά τα ποσοστά των wp ενώ για τα tablets της είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα σκίσουν. Κατ επέκταση τα laptop θ αρχίσουν να πεθαίνουν.

Ανάλογη πορεία με αυτή της MS, είτε θετική είτε αρνητική θα χει και η Νοκια. Επειδή όμως η πορεία και των δύο καλώς ή κακώς εξαρτάται απ την πρώτη ψήφισα αυτήν.

Η LG παρ ότι τι συμπαθώ δε θεωρώ ότι θα κάνει το κάτι εξαιρετικό, το ίδιο και οι Sony και HTC τις οποίες χωρίς λόγο αντιπαθώ.

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι σε διλλημα αναμεσα σε samsung και νοκια.απο την νοκια περιμενω να κανει ενα μπαμ και να μην μεινει αλλο στασιμη και απο την samsung περιμενω ενα s4 αναλογο με αυτο που ηταν το s2 στην εποχη του:μια κλαση πανω απο ολα καθως και την τελικη επιθεση στα tablet για να παρει και εκει την πρωτοκαθεδρεια απο την apple.ψηφισα samsung οριακα
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα Apple γιατί κοιμάται όρθια, είναι στενόμυαλη και χάνει πελάτες.
Link to comment
Share on other sites

απο την nokia περιμενω να κατεβασει κατα πολυ τις τιμες των windows phone της, ωστε να τα κανει προσιτα στο ευρυ κοινο.

γιατι,ας μην γελιομαστε, μονο η nokia μπορει οντως να τα κανει προσιτα και οχι η htc και η samsung.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω να βγούν το δεύτερο εξάμηνο και έπειτα tablet PC με Haswell με προτεραιότητα την Asus,όπως επίσης περιμένω Padfone 3 με windows διοτι τα υβριδικα προιοντα μου κανουν κλικ δηλαδη,επίσης τη Nokia να βγαλει ακόμα καλύτερο Lumia στα πάντα.

Και σαν fun της Sony περιμένω το υπερτουμπανο νέο xperia,να βγάλει tablet transformer στυλ να έχω δηλαδη να διαλέξω ανάμεσα σε αυτην και στην Asus,ή ακομα και να βγάλει xperia με windows 8 να μην παίζει μόνη της η Nokia,αλλά να έχει σοβαρό ανταγωνισμό.

Αυτά απο εμένα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Από Νόκια περιμένω ωραία πράγματα φέτος. Το τάμπλετ που φημολογείται, pureview αντίστοιχο με του 808 συν τον σταθεροποιητή του 920 στη νέα ναυαρχίδα Lumia. Ότι καινούριο καλοδεχούμενο. Και σε συνδυασμό με την Microsoft θα δούμε υπέροχες wp συσκευές. Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δίνω την ψήφο μου στη ΝΟΚΙΑ, γιατί πιστεύω οτι θα αλλάξουν πάρα πολλά μέσα στη συγκεκριμέη εταιρεία το 2013 απο τη στιγμή που το WP δεν πάει καλά και ως εκ τούτου θα παρθούν μεγάλες αποφάσεις και αλλαγές προσώπων με αποτέλεσμα κάποια στιγμή να μπει στη σωστή κατεύθυνση και να αποδώσει αρκετά...
...everything can happen...
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα Sony γιατί περιμένω πολλά περισσότερα από αυτά που έκανε το 2012.. Όχι σε ποσότητα απ αυτήν είχαμε και με το παραπάνω! Πολλές συσκευές με παρόμοια χαρακτηριστικά που δεν είχαν νόημα...Σε ποιότητα συσκευών πρέπει να προσπαθήσει παραπάνω και στο θέμα των αναβαθμίσεων όπου διαχωρίζει συσκευές (βλεπε Sole) χωρίς προφανή λόγο και αιτία...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστευω πως η εταιρία που θα τα δώσει ΟΛΑ το 2013, είναι η Microsoft! Είναι ή τώρα ή ποτε για αυτην στον νέο τεχνολογικό χάρτη, όπου απλα ΔΕΝ υπάρχει ακόμα!

 

Αλλά περιμένω να δω πολλά από Sammy - Apple... θα σκοτωθουν πάλι! :)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

ψηφησα Apple διοτι εμεινε λιγο στασιμη και πιστευω πωε ηδη εχει ετοιμασει κατι νεο και θα το παρουσιασει το 13
Link to comment
Share on other sites

HTC

Ελπίζω να κάνει ένα restart/reset και να επιστρέψει στις παλιές καλές μέρες. Ποιοτικές, όμορφες συσκευές που "ακούν" τις ανάγκες του κόσμου (μακρυά απο κλειδώματα, κλειστές μπαταρίες, απουσία SD, κτλ)

Link to comment
Share on other sites

κατοχος του note 2 του καλυτερου κατ εμέ κινητού αυτη την στιγμη.

ψηφισα apple γιατι δεν γινεται αλλο θα κανει την μεγαλη αλλαγη....αλλιως κλαφτα χαραλαμπε.

 

και επισης θα ηθελα να δω που αλλου μπορει να φτασει αυτη η Samsung:happy:

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα HTC γιατί απλά εαν δεν παρουσιάσει πολλά καλά πράγματα στο 2013 απλά θα κλείσει.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από τη Nokia θέλω και περιμένω περισσότερα. Πάντως έχουν αρχίσει και μου κεντρίζουν το ενδιαφέρον οι Κινέζοι... πιστεύω ότι εταιρίες όπως η Huawei θα κάνουν πανικό!
Link to comment
Share on other sites

Nokia. Φέτος θα της γίνει αναδοργάνωση. Ή θα φτάσει στη κατάρρευση τέλος του έτους - και πάλι θα κάνει αναδιοργάνωση...
Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

HTC

Ελπίζω να κάνει ένα restart/reset και να επιστρέψει στις παλιές καλές μέρες. Ποιοτικές, όμορφες συσκευές που "ακούν" τις ανάγκες του κόσμου (μακρυά απο κλειδώματα, κλειστές μπαταρίες, απουσία SD, κτλ)

 

Πιο καλά δεν μπορούσες να τα πεις (κι ένα καλύτερο led ειδοποιήσεων).

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω περισσότερα γενικά απο microsoft.Εβαλε ψηλά στανταρ.Για να δουμε.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι η sony θα κάνει τη διαφορά του 2013..Οι νέες ναυρχίδες θα ξεχωρίσουν σε design,σε τιμή και ίσως σε specs,εδώ ειναι που θα κάνει και την έκπληξη σαν εταιρία!Αν όχι,θα είναι και πάλι η samsung,όπως μας έχει συνηθήσει!Ελπίζω βέβαια οι νέες συσκευές της και ειδικά η ναυαρχίδα να έχουν καλύτερη ποιότητα υλικών,καιρός να σκεφτούν το αλουμίνιο!

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Ζω για την ημέρα που θα παρουσιαστεί nexus 5'' και 1080p :lol: ! ! ! ! Google λοιπόν και ίσως δεν είναι μακριά η μέρα (nexus5=5 inch)

Να προσθέσω φυσικά ότι προσδοκίες έχω πραγματικά από σχεδόν όλες τις εταιρίες του χώρου εκτός από 2 κινέζικες (Oppo, ZTE) που με κάλυψαν ήδη!

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...