[Επίσημο] Samsung Galaxy S III LTE (I9305)

Απάντηση

dilma167

no avatar
Mobile Newbie
Περιοχή: Άγνωστη
Καλησπερα .κατι παραξενο συμβαινει στο κινητο μου εδω και μερες.Οταν ειναι standby (sleep modus) το ωρολογι σταματαει να δουλεευει.
Π.Χ ειναι 20.13 και μπαινει σε sleep modus.αν ο ξεκλειδωσω μετα απο 1 ωρα και 17 λεπτα αντι να λεει 21.30 λεει 20.13.οσο ειναι ξεκλειδωτο η ωρα δουλευει κανονικα.Μολις μπει σε sleep modus τα ιδια.Αμα κανω επαννακινηση περενει την ωρα ρου απο το δικτυο αλλα μετα παλι τα ιδια.Ειπα να κανω factory reset αλλα μετα πιος περναει ολα τα προγραμματα ξανα.
εχει κανενας τιποτα παρομοιο?

liam69

no avatar
GPRS Member
Παιδιά το τηλέφωνο ενώ είναι σε sleep mode ανάβει στιγμιαία η οθόνη και σβήνει τι παίζει τα έπαιξε το τηλέφωνο η είναι απο software

StratosGR

StratosGR's Avatar: Samsung GTN7100 Galaxy Note II
Moderator
Παράθεση από liam69 >
Παιδιά το τηλέφωνο ενώ είναι σε sleep mode ανάβει στιγμιαία η οθόνη και σβήνει τι παίζει τα έπαιξε το τηλέφωνο η είναι απο software
Κάποια εφαρμογή ευθύνεται

pa_la_vos

pa_la_vos's Avatar: Samsung Galaxy Note 3
GSM Phase 2 Member
Γνωριζει κανεις ποτε θα βγουν ενημερωσεις λογισμικο για το κινητο μας ??

baiosss

baiosss's Avatar: BlackBerry Z30
3G Member
Περιοχή: Αθηνα
Παράθεση από pa_la_vos >
Γνωριζει κανεις ποτε θα βγουν ενημερωσεις λογισμικο για το κινητο μας ??
Λογικα οταν ενημερωθουν με καποια καινουρια ενημερωση τα απλα s3, θα ακολουθησουμε και μεις.
Πιο πριν δεν νομιζω.

Τον τελευταιο καιρο παρατηρω μια αυξηση στα επιπεδα χρησης μνημης ram.
Χωρις καποια ιδιαιτερη χρηση του κινητου, η μνημη μου δειχνει τον τελευταιο καιρο να φτανει μεχρι και το 1,09gb!
Ειναι φυσιολογικο αυτο, συμβαινει και σε εσας η πρεπει να κανω κατι? Ευτυχως δηλαδη που εχουμε 2gb και εχουμε περιθωριο.
Επισης σχετικα με το συστημα android στις πληροφοριες μπαταριας, απο οτι γνωριζω δε θα επρεπε να περναει το 10%, ειναι φυσιολογικο να ειναι παραπανω?

Φοραω την Γερμανικη (αν δεν κανω λαθος) 4.1.2 με αριθμο κατασκευης XXBME3
εκδοση βασικου φασματος XXBME1.

Edit. Το viber ηταν τελικα η αιτια!
Τελευταία τροποποίηση από baiosss: 25 Αύγ. 2013, 02:32.

milena03

milena03's Avatar: Samsung GT-I9000 Galaxy S
EDGE Member
Περιοχή: sun city θεσσαλονικη
υπαρχει τροπος στις επαφες εκτος του ονοματος να εμφανιζονται και οι αριθμοι των τηλεφωνων?στην μανισια εφαρμογη δεν βρηκα τιποτα μονο μεσω αλλης εφαρμογης.....

nikos523

nikos523's Avatar: Sony Ericsson W890i
Android Developer
Περιοχή: Λεπτοκαρυά
Παράθεση από baiosss >
Και στο restore τι κανουμε οταν μας χρειαστει? Βαζουμε το tar αρχειο εκει που ηταν ο φακελος efs στην αρχη και το αποσυμπιεζουμε εκει μεσα?
Ναι, κοιτάς και τα permissions/ownership βέβαια.
Εγώ προσωπικά ένα απλό copy paste έκανα στο pc. Ούτε tar ουτε rar ουτε τίποτα.
Δεν ξέρω φυσικά αν θα υπήρχε θέμα γιατί ποτέ δεν χρειάστηκε να τον κάνω επαναφορά (έστρωνε το imei με φλασαρισμα μοντεμ η στοκ ρομ).
Αμφιβάλλω, αλλά κάνε απ'ολα. Κακό δεν κάνει

swaron

swaron's Avatar: Nokia Lumia 920
GPRS Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Καλημέρα παιδιά. Το συγκεκριμένο μοντέλο S3 LTE λειτουργεί χωρίς προβλήματα με sim και το 4G δίκτυο της cosmote; Το ρωτάω γιατί σκέφτομαι να το πάρω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Leftezog

Leftezog's Avatar: Meizu MX4
Mobile Member
Περιοχή: Αθήνα
Παράθεση από swaron >
Καλημέρα παιδιά. Το συγκεκριμένο μοντέλο S3 LTE λειτουργεί χωρίς προβλήματα με sim και το 4G δίκτυο της cosmote; Το ρωτάω γιατί σκέφτομαι να το πάρω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Καλησπέρα φίλε μου.Ναι το κινητό αυτό λειτουργεί τέλεια με το 4G δίκτυο της Cosmote χωρίς κανένα πρόβλημα.Και από ταχύτητα?Τις περισσότερες φορές φορτίζει τις σελίδες πιο γρήγορα και από το ίντερνετ σπίτι μου!

pa_la_vos

GSM Phase 2 Member
Παιδια γνωριζετε που μπορω να αλλαξω το γυρω γυρω στο κινητο και που γιατι επεσε και μου χαλασε την μερα ????? Σος

pa_la_vos

GSM Phase 2 Member
Παράθεση από pa_la_vos >
Παιδια γνωριζετε που μπορω να αλλαξω το γυρω γυρω στο κινητο και που γιατι επεσε και μου χαλασε την μερα ????? Σος
H απο που μπορω να προμηθευτω το αυθεντικο bezel για το κινητο επειδη βρισκω μονο κατι απομιμησεις......

nikos523

nikos523's Avatar: Sony Ericsson W890i
Android Developer
Περιοχή: Λεπτοκαρυά
Ειναι κολλημένο πάνω στο κεντρικό μεταλλικό σασί της συσκευής.
Κανονικά για να αλλάξει πρέπει να τα βγάλεις ΟΛΑ και να μείνει μόνο το σίδερο με αυτο στο πλάι. Μετά βάζεις το νέο σασί (ολόκληρο).
Αλλιώς (με ξεκολλημα) δεν ξέρω αν θα γίνει σωστά.

pa_la_vos

GSM Phase 2 Member
Παράθεση από nikos523 >
Ειναι κολλημένο πάνω στο κεντρικό μεταλλικό σασί της συσκευής.
Κανονικά για να αλλάξει πρέπει να τα βγάλεις ΟΛΑ και να μείνει μόνο το σίδερο με αυτο στο πλάι. Μετά βάζεις το νέο σασί (ολόκληρο).
Αλλιώς (με ξεκολλημα) δεν ξέρω αν θα γίνει σωστά.
Bρηκα το σασι που λες εναντι 10 ευρω η μεγιστη τιμη απο ebay το θεμα ειναι πως μιλησα με τους sellers και μου παν ειναι ιδιο και το χρωμα και τα λοιπα αλλα το υλικο δεν ειναι ....... Ξερω οτι πρεπει να βγουν ολα και μαλλον δεν θα το κανω μονος μου θα το δωσω σε καποιον που ασχολειται αλλα θελω να βρω το γνησιο ανταλλακτικο και δεν το βρισκω πουθενα ................

Tna

Tna's Avatar: Samsung GT-I9305 Galaxy S3 LTE
3G Member
Περιοχή: 50% Iωάννινα 50% υπολ. Ελλάδα
εγώ πήρα το Middle chasis εδώ και 1 μήνα και ακόμα δεν έχω βρει τρόπο ώστε να το περάσω... φαίνεται να είναι ΠΟΛΥ δύσκολο να βγεί η οθόνη χωρίς να την διαλύσεις
www.natech.gr
Ολοκληρωμένες λύσεις πληροφορικής με έμφαση στο Τραπεζικό Τομέα.
Το Ελληνικό Τραπεζικό ΣύστημαCSB

pa_la_vos

GSM Phase 2 Member
Παράθεση από Tna >
εγώ πήρα το Middle chasis εδώ και 1 μήνα και ακόμα δεν έχω βρει τρόπο ώστε να το περάσω... φαίνεται να είναι ΠΟΛΥ δύσκολο να βγεί η οθόνη χωρίς να την διαλύσεις
To πηγες σε καποιον που ασχολειται η σκεφτεσαι να το κανεις μονος????
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης