Αξεσουάρ Note Ι / ΙΙ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Απάντηση

tpal

tpal's Avatar: HTC One M8
HSDPA Member
Περιοχή: ΠΑΤΡΑ
Παράθεση από koklas >
ρε παιδια το Ebay γεματο ειναι απο τετοιες θηκες.....δεν ειναι αυθεντικες.
Εγω προσωπικά δεν εχω κανενα παραπονο ούτε απο screen protector ουτε απο τιποτα!
Ολα καλα και ολα φτηνα.

Για οποιον τενδιαφέρεται είχα πάρει για το iphone 4 από αυτές. Τρομερές θήκες και μπορούν να γίνουν μοναδικές για τον καθένα

http://stores.ebay.com/EASECASE
Θοδωρής HTC one m8

Spanomarkidis

no avatar
Mobile Member
Περιοχή: Άγνωστη
Δεν μπορω να δω με τιποτα την καρτα μνημης ! Εκει που την εβλεπα και ολα τα αρχεια που ειχα μεσα μετα αποθηκευσα κατι εικονιδια μεσα μετα απο λιγο ενω την εχω μεσα μου λεει οτι δεν μπορει την δει τι να κανω

Και μου εβγαλε ενα μήνυμα και λεει η καρτα sd ειναι κενη η χρησιμοποιεί μην υποστιριζομενα αρχει μου λεει να κανω μορφοποιηση αλλα θα χαθουν ολα τα αρχεια τα φωτα σας παρακαλώ πολυ
Τελευταία τροποποίηση από Superuser: 17 Ιαν. 2013, 23:45. Αιτιολογία: Συνένωση Μηνυμάτων

xs_creative

xs_creative's Avatar: Samsung GT-I9195 Galaxy S4 mini LTE
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Παράθεση από Spanomarkidis >
Και μου εβγαλε ενα μήνυμα και λεει η καρτα sd ειναι κενη η χρησιμοποιεί μην υποστιριζομενα αρχει μου λεει να κανω μορφοποιηση αλλα θα χαθουν ολα τα αρχεια τα φωτα σας παρακαλώ πολυ
Φίλε μου πολύ φοβάμαι ότι ούτε καν θα σου την μορφοποιήσει (ελπίζω να κάνω λάθος). Αν ψάξεις μερικές σελίδες πίσω θα δεις ότι και σε μένα έχει εμφανίσει αυτό το πρόβλημα αλλά και σε αρκετούς ακόμη φίλους. Να υποθέσω ότι η κάρτα σου είναι Sandisk?

jimmys

jimmys's Avatar: Samsung GTN7100 Galaxy Note II
EDGE Member
Περιοχή: Athens
Παράθεση από xs_creative >
Φίλε μου πολύ φοβάμαι ότι ούτε καν θα σου την μορφοποιήσει (ελπίζω να κάνω λάθος). Αν ψάξεις μερικές σελίδες πίσω θα δεις ότι και σε μένα έχει εμφανίσει αυτό το πρόβλημα αλλά και σε αρκετούς ακόμη φίλους. Να υποθέσω ότι η κάρτα σου είναι Sandisk?
Μηπως την αφαιρεσες και μετα την εβαλες σε αλλη συσκευη και μετα στη δικη σου? Ετσι εκανα εγω και επρεπε μετα να τη φορμαρω. Το ιδιο μηνυμα μου ειχε εμφανισει. Ειναι Samsung η καρτα μου 10 class 32 G.

Spanomarkidis

no avatar
Mobile Member
ναι η καρτα μου ειναι san disc και δεν την εβαλα σε αλλη συσκευη ! μαλλον τηα πρεπει να της κανω φορματ μπορει καποιος να με βοηθησει πως να κανω φορματ ? ευχαριστω πολυ

jimmys

jimmys's Avatar: Samsung GTN7100 Galaxy Note II
EDGE Member
Περιοχή: Athens
ναι η καρτα μου ειναι san disc και δεν την εβαλα σε αλλη συσκευη ! μαλλον τηα πρεπει να της κανω φορματ μπορει καποιος να με βοηθησει πως να κανω φορματ ? ευχαριστω πολυ
Μπορεις να την βαλεις σε card reader και με δεξι κλικ επανω της απο windows explorer να επιλεξεις fat32 η exfat(μπορεις να βαλεις στην καρτα αρχεια >4.7 g)

Spanomarkidis

no avatar
Mobile Member
μου εσβησε το κιν απο μπαταρια και μολις το φρτισα ολα λαλα την αναγνωριζει μια χαρα πωσ το εξηγηται αυτο?

DrMobile

DrMobile's Avatar: Samsung GTN7100 Galaxy Note II
HSDPA Member
Περιοχή: Αθήνα
μου εσβησε το κιν απο μπαταρια και μολις το φρτισα ολα λαλα την αναγνωριζει μια χαρα πωσ το εξηγηται αυτο?
Εύχομαι να μην είναι η microSD σου στα τελευταία της... Αν διαβάσεις μερικές σελίδες πίσω θα δεις ότι υπάρχουν περιπτώσεις που οι κάρτες "κάηκαν" ξαφνικά μέσα στις συσκευές. Κάποιοι λένε ότι αυτό οφείλεται σε ελαττωματικές παρτίδες της SanDisk. Απλά έχε τον νου σου και κράτα backup τα σημαντικά δεδομένα μην τα χάσεις.

Κι εγώ SanDisk έχω, μέχρι στιγμής όλα OK, θα δείξει στο μέλλον...
Φιλικά, Κώστας
Τελευταία τροποποίηση από DrMobile: 18 Ιαν. 2013, 08:36.

Thou_Bou

no avatar
EDGE Member
καλημέρα παιδια,

εγω εχω παραγγειλει λεπτες θηκες σιλικονης για το κινητακι μας το note, και περιμενω να φτασουν από το ebay.
επειδη ομως καμια απο αυτες δε προστατευει τον φακο κα,ερας, σκεφτηκα ως πατεντα, ενα μικρο κομματακι διαφανο, από περισσευουμενο προστατ.οθονης, το οποιο ακουμπωντας το καλα στον φακο καμερας, μενει εκει και στεκετε. από το τίποτα, είναι μια καποια προστασια.

μπαινω βεβαια και σε πειρασμό να το αφησω χωρις καμια θηκη γιατι ειναι απλά πανεμορφο (στο γκρι το εχω), και χωραει ευκολα σε τσεπες παντελονιων. με θηκη, οσο να'ναι θα παρει ογκο.
Εχθρός του καλού, το καλύτερο.

nfeel

nfeel's Avatar: Samsung GTN7100 Galaxy Note II
GPRS Member
Παράθεση από koklas >
ρε παιδια το Ebay γεματο ειναι απο τετοιες θηκες.....δεν ειναι αυθεντικες.

Αυτό δεν είναι πάντα κακό.Στο s3 μου είχα προτιμήσει θήκη flip της ROCK (δεν πιάνεται για μαιμουδιά) και ήταν σαφώς ανώτερη της original flip της samsung που εφθείρετο σε διάστημα 1 μήνα και έδειχνε λες και είχες κακομεταχειριστεί το κινητό.

Το ricardo btw είναι ο βασιλιάς της μαιμουδιάς.Από σόβρακα calvin klein των 5e μέχρι θήκες για κινητά κ ότι άλλο φαντάζεται κανείς.
Γνώμη μου αν βολεύεται κάποιος κ με μη αυθεντική θήκη ας πάει ebay όπως είπε ο φίλος πιο πάνω.Στην Ελλάδα έχουν μεγάλο καπέλο που δεν αξίζει!
me > you

gianisv

gianisv's Avatar: Samsung GTN7100 Galaxy Note II
GSM Phase 1 Member
παιδια που μπορω να βρω το all share dongle σε καλη τιμη;

Thou_Bou

no avatar
EDGE Member
καλησπέρα,

σημερα ηρθε η πρωτη θηκη απο ebay, τυπου πορτοφολι, με μικρό εσωτερικό μαγνητάκι για να κουμπωνει ασφαλώς στο κινητο. υπαρχει περιπτωση αυτο το μαγνητακι να μου προκαλεσει κανενα θεμα περιεργο στο τηλεφωνο ??
μονο θεματακι, οτι το πενακι δεν πιάνεται ωστε να αφαιρεθει ευκολα από το κινητο.

θετικο, οτι εχει θηκες για καρτες, χωραει κ ταυτοτητα στο εσωτερικό καπακι.

αρνητικο, σε τσεπη τζιν δεν ξαναμπαίνει με τιποτα.

αν κανεις ενδιαφερεται, ανεβαζω και φωτογραφιες.

Spanomarkidis

no avatar
Mobile Member
Κι όμως πάλι τα ίδια και σήμερα δεν αναγνωρίζει την κάρτα και πάλι να αλλάξω κάρτα και αν ναι ποια να πάρω?

eltsele

eltsele's Avatar: HTC P3600
HSDPA Member
Παράθεση από Thou_Bou >
καλησπέρα,

σημερα ηρθε η πρωτη θηκη απο ebay, τυπου πορτοφολι, με μικρό εσωτερικό μαγνητάκι για να κουμπωνει ασφαλώς στο κινητο. υπαρχει περιπτωση αυτο το μαγνητακι να μου προκαλεσει κανενα θεμα περιεργο στο τηλεφωνο ??
μονο θεματακι, οτι το πενακι δεν πιάνεται ωστε να αφαιρεθει ευκολα από το κινητο.

θετικο, οτι εχει θηκες για καρτες, χωραει κ ταυτοτητα στο εσωτερικό καπακι.

αρνητικο, σε τσεπη τζιν δεν ξαναμπαίνει με τιποτα.

αν κανεις ενδιαφερεται, ανεβαζω και φωτογραφιες.
Εχει αναφερθεί ότι δημιουργεί πρόβλημα στο Spen και δεν πιάνει στο σημείο του μαγνήτη. Άλλοι χρησιμοποιούν και το δοκιμάζουν. Εγώ δεν θα έπαιρνα.

Χωρίς να θέλω να κάνω κριτική, η ερώτηση για το θέμα του μαγνήτη έχει συζητηθεί και απαντηθεί κατ' επανάληψη. Την τελευταία φορά μερικές σελίδες πιo πίσω. Ειδικά όσοι παρακολουθείτε το thread, το έχετε σίγουρα δει. Να μην λέμε συνέχεια τα ίδια.
Day: Tapatalk from Note II. | Night: Firefox from PC.

Thou_Bou

no avatar
EDGE Member
Παράθεση από eltsele >
Εχει αναφερθεί ότι δημιουργεί πρόβλημα στο Spen και δεν πιάνει στο σημείο του μαγνήτη. Άλλοι χρησιμοποιούν και το δοκιμάζουν. Εγώ δεν θα έπαιρνα.

Χωρίς να θέλω να κάνω κριτική, η ερώτηση για το θέμα του μαγνήτη έχει συζητηθεί και απαντηθεί κατ' επανάληψη. Την τελευταία φορά μερικές σελίδες πιo πίσω. Ειδικά όσοι παρακολουθείτε το thread, το έχετε σίγουρα δει. Να μην λέμε συνέχεια τα ίδια.
οκ, εμενα παντως η δικη μου δε φαινεται να δημιουργει καποιο προβλημα, ειναι καπως πιο χοντροκομμενη από αυτες που μοιαζουν με την αυθεντική της samsung. οσο για τις επαναλαμβανομενες συζητησεις, ζητω συγνώμη, απλά δεν εχω καταφερει με τιποτα να λειτουργησω σωστα την αναζητηση στο topic. μονο μεσω google με galaxy note 2 μαγνητης θήκη myphone βρηκα μια αντιστοιχη σχετική σελίδα.
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης