Jump to content

Πως γίνεται να σταματήσουν να με καλούν?


aytach
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια,

Με εχούν ζαλισει οι κυριές της Wind με της <<υπέρ-τέλειες>> προσφορες τους. Με κάλεσαν για 4η φορα αυτη την εβδομαδα. Πριν λιγο παλι "Γιασας απο τη Wind σας καλουμε..." αμεσως την απαντησα "τι πρεπει να κανω για να σταματησετε να με καλειται? Μιλισα τρεις φορες με τη Wind απο την αρχη της εβδομαδας και ειπα ότι δεν θέλω τις προσφορές σας" και απανταει "Εγω δε μιλησα μαζι σας..... εχουμε μια προσφορα....." :lol: ειπα ευχαριστω και εκλεισα το κινητο. Είναι τόσο οργανωμένοι που θα με καλουν για προσφορες ακόμη και αν δεχτω το πακετο τους. Σίγουρα καλούν και έσας. Κάνατε κάτι ή είμαι υποχρεωμένος να τους ακουω σύνεχεια?

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με wind την προηγουμενη εβδομαδα και σημερα με cosmote.Μολις του πω τι προγραμμα εχω , με ευχαριστουν και μου το κλεινουν εκεινοι...Ποτε δεν ξανακαλουν εκ μερους της ιδιας εταιρειας.Αλλωστε ειναι πολλες επιχειρησεις που προωθουν προιοντα καποιας τηλεφωνικης εταιρειας οποτε δεν ξερει ο ενας ποτε σε πηρε καποιος αλλος.

 

Οσο το αφηνεις ανοιχτο το θεμα (δε θελω προσφορα) ελπιζουν να αλλαξεις γνωμη.Εγω τους λεω οτι εχω σε 2 νουμερα με 70% εκπτωση απο vodafone (δεν κανω πλακα) και εκανα συνδεση πριν 4 μηνες, ποτε δεν ξαναπηρε κανενας.

Link to comment
Share on other sites

Τα σάμσουγκ κινητά έχουν λίστα απόρριψης(για να έβαζες τον αριθμό τους)

 

Αλλιώς αν έχεις σμάρτφοουν, ψάξε εφαρμογή για blacklist!

 

 

Eπίσης, πολλοί εδώ μέσα σε ανάλογες ενοχλητικές προσφορές, ζητάνε επίτηδες κάτι τελείως τρελό.... πχ. δώρο το iphone 5! :lol:

Μερικοί τα κατάφεραν και δεν τους ξαναπήραν!

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα συνήθως αφού ενημερωθώ για τις "προσφορές" τους, μου κάνουν την κρίσιμη ερώτηση... "Πόσες κάρτες βάζετε τον μήνα"?

"10 ευρώ και τη βγάζουμε καθαρή!" (και όντως ισχύει)

Και μου το κλείνουν αυτοί! Και σε λίγες μέρες ξαναπαίρνουν!

 

Μια μέρα που έπηζα στη δουλειά, τους λέω κατευθείαν και κοφτά "ευχαριστώ - δε θέλω - γεια σας". Από τότε δεν ξαναπήραν Με πήραν πάλι σήμερα... :X

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

μολις αρχισει να μιλαει, διεκοψε την και πες ''iPhone5 δωρεαν με παγιο 20 ευρω δινετε;''. Θα σου πει ''οχι'' και θα της πεις ''bye bye τοτε''. Ακολουθησε αυτην την τακτικη, και στο τελος θα το ξερουν ολοι οι τηλε-υπαλληλοι ;)
Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι παραπάνω τρόποι δεν αποδίδουν... Εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα και ζήτησα ΓΡΑΠΤΑ με ΦΑΞ στην εταιρεία να εξαιρεθώ από τις λίστες τους. Δεν με ξανακάλεσαν.

 

Το κείμενο που έστειλα ήταν:

ΠΡΟΣ: Wind Hellas Τηλεπικοινωνίες

 

ΘΕΜΑ: ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟΥ ΜΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥ ΑΠΟ ΛΙΣΤΕΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΣ

 

 

Αξιότιμε Κύριε/Κυρία,

Επανειλημμένα έχω ζητήσει από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών σας την εξαίρεσή του τηλεφωνικού μου αριθμού ... από τις λίστες τηλεφωνικής διαφήμισης και προώθησης υπηρεσιών της εταιρίας σας. Δυστυχώς εξακολουθούν να γίνονται τέτοια τηλεφωνήματα και μάλιστα και σε ακατάλληλες ώρες από εταιρίες-συνεργάτες σας, έχοντας μάλιστα στη διάθεσή τους πληροφορίες για τον τρόπο χρήσης του κινητού μου (ύψος λογαριασμών κλπ). Τονίζω ότι ουδέποτε έχω συναινέσει γραπτώς ή προφορικώς για την χρήση των προσωπικών μου δεδομένων για διαφημιστικούς ή προωθητικούς λόγους.

Προς δική σας ενημέρωση, μερικοί από τους αριθμούς που με έχουν ενοχλήσει τελευταία είναι οι: ..., ..., ....

Ζητώ για τελευταία φορά, εγγράφως μάλιστα, την εξαίρεση του αριθμού μου από τις λίστες αυτές, καθώς και την μη πρόσβαση τρίτων στα δεδομένα χρήσης της τηλεφωνικής μου σύνδεσης.

Παρακαλώ να με ενημερώσετε εγγράφως για την πορεία του αιτήματός μου είτε στο FAX ... εργάσιμες ημέρες και ώρες, ή στο email ...

 

Σε αντίθετη περίπτωση επιφυλάσσομαι για χρήση κάθε νόμιμου δικαιώματος που απορρέει μεταξύ άλλων από τους Νόμους 2251/1994 περί διαφήμισης, 2472/1997 περί προστασίας του ατόμου από την επεξεργασία δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα και 3471/2006 περί προστασίας δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα και της ιδιωτικής ζωής στον τομέα των ηλεκτρονικών επικοινωνιών.

Δεν θυμάμαι τον αριθμό FAX στο οποίο το έστειλα, αλλά πάντως έκανα δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Eπίσης, πολλοί εδώ μέσα σε ανάλογες ενοχλητικές προσφορές, ζητάνε επίτηδες κάτι τελείως τρελό.... πχ. δώρο το iphone 5! :lol:

Μερικοί τα κατάφεραν και δεν τους ξαναπήραν!

 

Αυτό ακριβώς έκανα και εγώ!

Με έπαιρναν συχνά και πάντα τους έλεγα για το HTC ONE X με χαμηλό πάγιο. Δεν με ξαναενόχλησαν από τότε!

Αλλά και να με ξαναπάρπουν το ίδιο θα πω σε όποια εταιρία με καλέσει!

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αλλη απορια εμενα γιατι δεν με εχουν παρει ακομα τηλεφωνο το νουμερο μου το εχω στο ονομα μου απο το καλοκαιρι του 2010 πιο παλια ηταν σε αλλα ονοματα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Ρε που νόνισα ότι είχα ησυχάσει... πάλι τα ίδια σήμερα το πρωί!!!:D

Αλλά το βιολί μου εγώ:lol::lol::lol:

ΗΤC ONE X :lol:

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας,

Τελικά απο μόνος μου έκανα συμβόλαιο με ιντερνετ,σταθερό και κινητο στα 36,9 κι όμως συνεχίζουν :rolleyes:.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Θα πας σε ένα κατάστημα και θα ζητήσεις τη διαχείρηση της επιλογής συγκατάθεσης. Θα πεις στον/στην υπάλληλο να απενεργοποιήσει όλα τα διαφημιστικά κόλπα και θα ησυχάσεις στο έμεσο μέλλον. Λέω έμεσο, γιατί όσοι telemarketers έχουν ήδη στη λίστα τους τον αριθμό σου, θα σε ενοχλούν για κάποιο σύντομο διάστημα ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Βαλε Bonus εισερχομενων κλησεων, και ετσι θα γελας καθε φορα που θα σε καλουν, κ θα κερδιζεις λεφτα.

Εγω κερδιζω 15 ευρω καθε μηνα απο τις εισερχομενες κλησεις.

Βεβαια πρεπει να το γυρισεις σε cosmocarta γιατι νομιζω μονο αυτη εχει βοnus. Μακαρι να το ειχαν κ οι αλλες, Ειναι οτι πιο εξυπνο. Κερδιζει και ο πελατης και η εταιρεια.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Βαλε Bonus εισερχομενων κλησεων, και ετσι θα γελας καθε φορα που θα σε καλουν, κ θα κερδιζεις λεφτα.

Εγω κερδιζω 15 ευρω καθε μηνα απο τις εισερχομενες κλησεις.

Βεβαια πρεπει να το γυρισεις σε cosmocarta γιατι νομιζω μονο αυτη εχει βοnus. Μακαρι να το ειχαν κ οι αλλες, Ειναι οτι πιο εξυπνο. Κερδιζει και ο πελατης και η εταιρεια.

 

Αυτό που είπες μόλις τώρα είναι κάτι σοβαρό; ή να το πάρουμε ως πλάκα, θες να μας πεις να βάλουμε κοσμοκάρτα να χάσουμε τα πακέτα του F2G για να βάλουμε bonus εισερχόμενων και να γελάμε κάθε φορά που μας καλούν γιατί κερδίζουμε λεφτά ;

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις android βαλε το blacklist , ειναι free απο το market και θα ησυχασεις.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εμενα μου αρεσει να με καλουν. Κανω και δημοσιες σχεσεις::lol: Μπορει να ειναι κανα ωραιο μωρο και να τα "πουμε" στο ΦΒ
θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσει να με καλουν. Κανω και δημοσιες σχεσεις::lol: Μπορει να ειναι κανα ωραιο μωρο και να τα "πουμε" στο ΦΒ

 

Σου έχει συμβεί ή το λες αστειευόμενος;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

*254# και τέλος οι κλήσεις για προσφορές και χαζομάρες.

 

Αυτό ισχύει για όλες τις εταιρείες; Αν ναι, μετά πως ξαναενεργοποιείται;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει για όλες τις εταιρείες; Αν ναι, μετά πως ξαναενεργοποιείται;

 

μόνο για WIND.

 

#254#

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335184

Link to comment
Share on other sites

Ποιος παιρνει με αποκρυψη σημερα; κανενας... Ακομη και η τραπεζες με εμφανιση αριθμου καλουν... Για αυτο ειπα πριν για το blacklist...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...