Vodafone University Mobile Internet

Απάντηση

potis21

potis21's Avatar: ZTE Blade
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Ηράκλειο
ΕΑΠ κι εγώ. το ένα πρωί πήγα με την ταυτότητα και το δελτίο φοιτητή. Το άλλο πρωί υπόγραψα και το πήρα. Κανένα πρόβλημα απολύτως με το ανοικτό πανεπιστήμιο.

evi32

no avatar
EDGE Member
Περιοχή: Άγνωστη

Δηλαδη οι φοιτητες δεν εχουν δικαιωμα να μιλανε?

Παράθεση από tassos2010 >
Voip δεν παίζει, το τσέκαρα! Αλλά οκ σε τιμή ενός καφέ, είναι απόλυτα λογικό!
Δηλαδη οι φοιτητες δεν εχουν δικαιωμα να μιλανε?
Μονο να διαβαζουν μπορουν?
Ελεος.
Ανοιχτε το ιντερνετ να μπορουν να μιλανε τα παιδια με γονεις, αδερφια, κοπελες.
Η ψυχικη υγεια ειναι σημαντικη.

achillesgk

achillesgk's Avatar: Samsung Galaxy Note 3
HSDPA Member
Περιοχή: Καστοριά
Σήμερα το πήρα κι εγώ. Να αναφέρω ότι είμαι φοιτητής με κατατακτήριες εξετάσεις σε τμήμα πληροφορικής και επιπλέον είμαι μεταπτυχιακός φοιτητής στο ΕΑΠ. Μόλις γύρισα σπίτι είδα ότι δεν υποστηρίζει voip. Η προσφορά είναι πολύ καλή αλλά βρε παιδιά η τηλεσυνδιάσκεψη είναι απαραίτητη στο μεταπτυχιακό. Δεν είναι δυνατόν φοιτητικό πακέτο να μη υποστηρίζει την λειτουργία. Πόσο καιρό έχω για δήλωση υπαναχώρησης; Δεν μπορώ να έχω άλλο πακέτο για σερφάρισμα, άλλο για εργασίες κτλ.

JOHNMEGARYTHMOS

JOHNMEGARYTHMOS's Avatar: Nokia E52
HSDPA Member
Περιοχή: Κερατέα-Κηφισία (Αθήνα)
Παράθεση από achillesgk >
Σήμερα το πήρα κι εγώ. Να αναφέρω ότι είμαι φοιτητής με κατατακτήριες εξετάσεις σε τμήμα πληροφορικής και επιπλέον είμαι μεταπτυχιακός φοιτητής στο ΕΑΠ. Μόλις γύρισα σπίτι είδα ότι δεν υποστηρίζει voip. Η προσφορά είναι πολύ καλή αλλά βρε παιδιά η τηλεσυνδιάσκεψη είναι απαραίτητη στο μεταπτυχιακό. Δεν είναι δυνατόν φοιτητικό πακέτο να μη υποστηρίζει την λειτουργία. Πόσο καιρό έχω για δήλωση υπαναχώρησης; Δεν μπορώ να έχω άλλο πακέτο για σερφάρισμα, άλλο για εργασίες κτλ.
για μενα οντως ειναι πολυ σημαντικο αυτο που λες , επειδη ομως το μοντεμ ειναι ξεκλειδωτο μπορεις να δοκιμασεις μια καρτα γουιντ ή κοσμοτε με αντιστοιχα προγραμματα ιντερνετ στην καρτοκινητη, νομιζω η γουιντ εχει 500 μβ ιντερνετ με 5ευρω. για μενα δοκιμασε το ετσι και εχει 2 σημ και αναλογα εαν κανεις κλησεις voip ή κατι που δεν υποστηριζει η vodafone μετα βαζεις την αλλη καρτα συνολικα θα σου κοστισει γυρω στα 10 ευρω στο περιπου τον μηνα , πιστευω οτι βολευει ετσι βεβαια τα μβ ιντερνετ δεν νομιζω οτι ειναι πολλα για voip αλλα δες το μπορει να σε βολεψει, οσο για το φοιτητικο πακετο η vodafone η τιμη συμφερει παρα πολυ.
και το κατω παρταλι τελειωσε για φετος!! θα μας λειψει η βιβιαν.. και οι ατακες της ολο το καλοκαιρι!! .

achillesgk

HSDPA Member
Παράθεση από JOHNMEGARYTHMOS >
για μενα οντως ειναι πολυ σημαντικο αυτο που λες , επειδη ομως το μοντεμ ειναι ξεκλειδωτο μπορεις να δοκιμασεις μια καρτα γουιντ ή κοσμοτε με αντιστοιχα προγραμματα ιντερνετ στην καρτοκινητη, νομιζω η γουιντ εχει 500 μβ ιντερνετ με 5ευρω. για μενα δοκιμασε το ετσι και εχει 2 σημ και αναλογα εαν κανεις κλησεις voip ή κατι που δεν υποστηριζει η vodafone μετα βαζεις την αλλη καρτα συνολικα θα σου κοστισει γυρω στα 10 ευρω στο περιπου τον μηνα , πιστευω οτι βολευει ετσι βεβαια τα μβ ιντερνετ δεν νομιζω οτι ειναι πολλα για voip αλλα δες το μπορει να σε βολεψει, οσο για το φοιτητικο πακετο η vodafone η τιμη συμφερει παρα πολυ.
Σαν τιμή δεν είναι μεγάλη..αλλά 5 το ένα...5 το άλλο...αρχίζουν να μαζεύονται.

DonJuan

DonJuan's Avatar: LG E975 Optimus G
Banned
Περιοχή: Athens, GRC
Αν κάποιος είναι φοιτητής, τα πακέτα mobile internet που δίνουν οι εταιρείες δεν είναι τίποτα μπροστά στο φοιτητικό πακέτο Internet On The Go Student της Cosmote που προσφέρει 5Gb με 9€ το μήνα αν φυσικά δεν τον καλύπτει το πακέτο της Vodafone.
Με μία κλήση στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών δεν μπορούν να μας ενεργοποιήσουν το voip; Θέλω να μπω Skype και δεν μπορώ.

stathis123

stathis123's Avatar: HTC One
HSDPA Member
Περιοχή: Λάρισα
δοκιμαστε να κανετε κληση, συνηθως κανουν αρση της φραγης για voip!!

Και επισης για τους φοιτητες του ΕΑΠ, στην αρχη δεν μπορουσαν να παρουν τη προσφορα, μετα το επιτρεψανε.
Mobile Phone History:
Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7

achillesgk

HSDPA Member
Παράθεση από stathis123 >
δοκιμαστε να κανετε κληση, συνηθως κανουν αρση της φραγης για voip!!

Και επισης για τους φοιτητες του ΕΑΠ, στην αρχη δεν μπορουσαν να παρουν τη προσφορα, μετα το επιτρεψανε.
Εγώ έστειλα email και τους εξήγησα την κατάσταση ότι είναι ανπόσπαστο μέρος του μεταπτυχιακού μου η τηλεσυνδιάσκεψη και μου είπαν ότι επιτρέπεται στο πάγιο των 40 ευρώ. Αύριο θα πάρω τηλέφωνο για διακοπή, ούτε μια μέρα δεν το κρατάω Δεν ξέρω τι δέσμευση υπάρχει με το stick, αν το χρεώνομαι ή αν το γυρίζω πίσω, ούτε το άνοιξα καν. Δεν πρόκειται να έχω άλλη κάρτα για σερφάρισμα, άλλη για skype kt.

than0s7

than0s7's Avatar: Google Nexus 10
GPRS Member
Περιοχή: Αθήνα
Να ρωτήσω η κάρτα μπορεί να παίξει χωρίς το usb stick?Προσπαθώ να το βάλω στο τάμπλετ που έχω αλλά και στο κινητό για να δω μήπως έφταιγε το τάμπλετ αλλά ούτε εκεί παίζει...Ενώ έχει σήμα κανονικά δεν μου ανοίγει τα δεδομένα

stathis123

stathis123's Avatar: HTC One
HSDPA Member
Περιοχή: Λάρισα
αν βαλεις για apn το internet.vodafone.gr, δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα...
Mobile Phone History:
Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7

noodlah

noodlah's Avatar: Samsung GT-I9300 Galaxy S3
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Παράθεση από than0s7 >
Να ρωτήσω η κάρτα μπορεί να παίξει χωρίς το usb stick?Προσπαθώ να το βάλω στο τάμπλετ που έχω αλλά και στο κινητό για να δω μήπως έφταιγε το τάμπλετ αλλά ούτε εκεί παίζει...Ενώ έχει σήμα κανονικά δεν μου ανοίγει τα δεδομένα
βαλτο στο tablet και βαλε APN : internet

Σκετο..
Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς

gilm

gilm's Avatar: Nokia 6600i slide
Mobile Member
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
παιδια μια απορια το usb stick modem με τον αριθμο (καρτοιντερνετ) που εχω μπορω να το χρεισιμοποιησω σε 2 λαπτοπακια ;

ευχαριστω
Samsung Galaxy S Plus (I9001)
Nokia 6600i slide

JOHNMEGARYTHMOS

HSDPA Member
Παράθεση από gilm >
παιδια μια απορια το usb stick modem με τον αριθμο (καρτοιντερνετ) που εχω μπορω να το χρεισιμοποιησω σε 2 λαπτοπακια ;

ευχαριστω
ναι μπορεις κανονικα παιρνωντας ή ενα 3g router που λειτουργει με ρευμα και μπορουνε να μπουνε ολες οι συσκευες που εχουνε wifi ή παιρνωντας το vodafone mifi που εχει μπαταρια λειτουργει και με ρευμα.
το 3g router κοστιζει γυρω 30ευρω και πανω ενω το mifi εχει 80 ευρω οτι σε βολευει στο mifi βαζεις σημ μεσα , ενω στο 3g router βαζεις ολοκληρο το στικακι. το mifi υποστηριζει εμβελεια μεχρι 10 μετρα ενω το 3g router περιπου οσο ενα απλο wifi ρουτερ . Εσυ επιλεγεις .. οτι σε καλυπτει. εαν επιλεγεις 3g ρουτερ προσεχε να ειναι συμβατο με το στικακι που θα βαλεις .
και το κατω παρταλι τελειωσε για φετος!! θα μας λειψει η βιβιαν.. και οι ατακες της ολο το καλοκαιρι!! .
Τελευταία τροποποίηση από JOHNMEGARYTHMOS: 19 Νοέ. 2012, 10:06.

gilm

gilm's Avatar: Nokia 6600i slide
Mobile Member
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
ναι μπορεις κανονικα παιρνωντας ή ενα 3g router που λειτουργει με ρευμα και μπορουνε να μπουνε ολες οι συσκευες που εχουνε wifi ή παιρνωντας το vodafone mifi που εχει μπαταρια λειτουργει και με ρευμα.
το 3g router κοστιζει γυρω 30ευρω και πανω ενω το mifi εχει 80 ευρω οτι σε βολευει στο mifi βαζεις σημ μεσα , ενω στο 3g router βαζεις ολοκληρο το στικακι. το mifi υποστηριζει εμβελεια μεχρι 10 μετρα ενω το 3g router περιπου οσο ενα απλο wifi ρουτερ . Εσυ επιλεγεις .. οτι σε καλυπτει. εαν επιλεγεις 3g ρουτερ προσεχε να ειναι συμβατο με το στικακι που θα βαλεις .
αν τρεξω το ιδιο set-up για την συνδεση απο το usb και στα 2 λαπτοπακια δηλαδη να διαβαζει την ιδια συνδεση (αριθμο)
δεν γινεται ;
Samsung Galaxy S Plus (I9001)
Nokia 6600i slide

JOHNMEGARYTHMOS

HSDPA Member
Παράθεση από gilm >
αν τρεξω το ιδιο set-up για την συνδεση απο το usb και στα 2 λαπτοπακια δηλαδη να διαβαζει την ιδια συνδεση (αριθμο)
δεν γινεται ;
με διακλαδωτη usb θελεις να πεις; δηλαδη να βαλεις το στικακι σε ενα διακλαδωτη usb και μετα να συνδεσεις τους 2 υπολογιστες; δεν το εχω δοκιμασει και δεν ξερω .
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης