Jump to content

myphone.gr @ podcast: Επεισόδιο Νο. 2 - 15/10/2012


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγαπητοί φίλοι του myphone.gr καλώς ήλθατε στο δεύτερο podcast του φόρουμ μας! Ξεκινάμε μια καινούργια ενότητα που σαν σκοπό έχει όχι μόνο να συζητήσουμε μαζί τα θέματα της επικαιρότητας αλλά και να γνωριστούμε καλύτερα.

 

Λίγα λόγια για το podcast

 

Το podcast είναι ένα ακουστικό αρχείο το οποίο θα σας παρουσιάζουμε σε τακτά χρονικά διαστήματα και στο οποίο 3 editors της ομάδας του myphone.gr θα συζητούν, σχολιάζουν κάποια θέματα της επικαιρότητας και όχι μόνο. Μπορείτε να το ακούτε μέσω της γνωστής ιστοσελίδας YouTube, ενώ από σήμερα μπορείτε και να το κατεβάζετε στον υπολογιστή σας σε μορφή mp3 από εδώ.

 

Σήμερα έχουμε λίγο… συνωστισμό στα decks με οικοδεσπότη τον DJDB, ενώ στην αρχική παρέα βρίσκονται ακόμα ο αεικίνητος doganos και ο Άγιος Πέτρος μας Saintpetrouil. Σαν κάθε εκπομπή που σέβεται τον εαυτό της έχουμε για guest star στο ένα από τα δυο θέματα τον υποφαινόμενο vlachaquito και τον.. Άκη του myphone.gr nagata.

 

Τα θέματα που θα συζητήσουμε σήμερα είναι τα εξής:

 

Στο τέλος της κουβέντας μας, μην χάσετε και τα backstage της εγγραφής. Καλή ακρόαση!

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=yQIdL-1Xm0g&list=UUq_AptDF2S7UQcXioFirw1w&index=1&feature=plcp]myphone.gr Podcast No 2 15/10/2012 - YouTube[/ame]

 

Το πρώτο επεισόδιο του podcast μπορείτε να το ακούσετε εδώ και να το κατεβάσετε από εδώ

 

Η λίστα με τα τραγούδια είναι διαθέσιμη από εδώ.

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδιά πολύ καλή κίνηση. Στα podcasts του itunes θα το ανεβάσετε;

 

Γίνονται οι απαραίτητες ενέργειες για όλα. Όχι μόνο iTunes.

 

Άψογη δουλειά, μπράβο στα παιδιά μας :up:

 

Νέα κατηγορία στο myPhone.gr λοιπόν, podcasts :) Θα έχετε πολλά να δείτε από αυτά πλέον. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

ΤΡΕΛΟ γελιο στο τελος... :lol::up::dance:

 

:lol: τι έγινε? πόση ώρα γράφετε? ποιοί είστε? τι λέτε??? :lol:

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο παιδια για τη δουλεια σας,μ'αρεσει το podcast γιατι ειναι ακομα πιο αμεσο απ'το κειμενο και θα ηθελα μελλοντικα να δω την ιδια δουλεια αλλα και με βιντεο στα οποια θα μπορουσατε να εχετε και καποιες συσκευες ετσι ωστε να βλεπουμε στη πραξη καποια πραγματα,που υπερτερει η μια εναντι της αλλης κατα την αποψη σας κτλ.Επισης,εφοσον ειναι εφικτο,θα μου αρεσε να καλειτε και καποιους απλους χρηστες εφοσον επιθυμουν και μπορουν και οι συναντησεις να γινονται και σε διαφορες πολεις της Ελλαδας εκτος απο Αθηνα/Θεσσαλονικη.
Link to comment
Share on other sites

Καλή δουλειά. Ό,τι αγαπάμε το προσέχουμε σαν το σπίτι μας!
Link to comment
Share on other sites

Το ΄χω, το 'χω, το 'χω!!! :lol::lol::lol:

 

Μπράβο μας και πάλι! :up::up::up:

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπράβο πολύ ωραία δουλειά κάνατε αλλά να προσπαθήσετε να το ανεβάσετε κάπου για να το κατεβάζουμε στα κινητά μας να το ακούμε μην μας τρώει την μπαταρία του κινητού το YouTube :-)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπράβο πολύ ωραία δουλειά κάνατε αλλά να προσπαθήσετε να το ανεβάσετε κάπου για να το κατεβάζουμε στα κινητά μας να το ακούμε μην μας τρώει την μπαταρία του κινητού το YouTube :-)

 

Είναι όλα διαθέσιμα στο πρώτο post. Και εδώ:

 

Επεισόδιο 1: http://ge.tt/7VKRnVP

Επεισόδιο 2: http://ge.tt/4VBZlVP

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμη τους σχολιασμους του κ.vlachaquito super moderator του myphone-forum, για το ποιοι τα παιρνουν και απο ποιους, θα θελα να κανω και τον δικο μου σχολιασμο !

 

Πραγματικα υπαρχει καποια καχυποψια απο πολλους, για μια κρυφη και ατυπη σχεση < δουναι και λαβειν >, μεταξυ μελων (editors κλπ.) του myphone και καποιων που τους χρηματιζουν !

 

Θα ειμαι απο αυτους που θα πουν.. Ας πουμε οτι ισχυει.. (υποθετικα)

 

Εεεεεε Καιιιιι....?

 

Εμενα με ενδιαφερει να υπαρχει αντικειμενικοτητα,αμεροληψια,σωστη μεταφορα των οποιων ειδησεων.. Και πανω απο ολα, οσο πιο πλουσια και ποιοτικη ενημερωση, στα αρθρα που κατα καιρους μας παρουσιαζουν !

 

Νομιζω πως ολα αυτα υπαρχουν, στα αρθρα που διαβαζω. (Με τα οποια λαθη.. Δεν ειναι επαγγελματιες, τεινουν ομως και προσπαθουν να τους ξεπερασουν.. ). Αλλα επαγγελματιας = Αμειβομαι για αυτο ! Και θα ηταν τοσο ωραιο και καλο για ολους μας, να μπορουμε να το πετυχουμε τοσο ευκολα και απλα αυτο ! Ετσι χαλαρα με το να γραφω στο p.c μου, ειδησεις που διαβαζω σε χιλιαδες σελιδες. Κανοντας απλα μια αξιολογηση (μεταφορα αυτων), για το πια θα ηταν η ουσιαστικοτερη να αναρτηθει - δημοσιευθει .

 

Κατανοω απολυτα οτι καποιοι θα θελουν να εκφρασουν μια αλλη αποψη, διαφορετικη και αντιθετη απο αυτη που εκφραζω εγω..! Με μεγαλη προσοχη θα διαβαζα τα οποια επιχειρηματα τους ! (Οχι τυπου με πουλησε , σε πουλησε , τον πουλησα και π@π@...ρια μεντολες) . Επιχειρηματα του style, οτι υπαρχει σκοπιμη και μη αντικειμενικη προωθηση συγκεκριμενων συμφεροντων. Και ειναι ολοφανερο αυτο, μεσω των οποιων αρθρων, αλλα και αποψεων που εκφραζουν. Αν και εχουν το δικαιωμα στην αποψη και αυτοι. Αλλα παντα χωρις να ξεχνουν την ιδιοτητα τους, οπως πολυ σωστα επισημανε και ο κ. DJDB στον κ.vlachaquito. Μιας και κανενας απο τους δυο τους, δεν ειναι ενα τυχαρπαστο και ασημαντο απλο μελος σαν και εμενα. Που μπορει η καχυποψια και ο κανιβαλισμος, να ειναι τα ουσιατικα χαρακτηριστικα που με εκφραζουν ως προσωπικοτητα, πισω απο την ανωνυμια που μου προσφερει, το πικαντικο πληκτρολογιο μου.

 

Υ.Γ Πολυ καλο και το δευτερο Podcast και τα συγχαρητηρια μου και για αυτην την πολυ καλη σας προσπαθεια !

Επισης τα συγχαρητηρια μου στον κ.DJDB, που οι ερωτησεις του ηταν πολυ ευστοχες και μου αρεσε παρα πολυ ο ρολος που υποδηθηκε ως συνηγορος του διαβολου / συντονιστης!

 

Αν τελικα τα παιρνετε, θελω καποια επιχειρηματα σοβαρα ! Για να προσπαθησω να τα παρω και εγω.. Εχω και τον χρονο, αλλα και την θεληση για να τα καταφερω! Και ας με κακολογουν οσο θελουν, οι οποιοι θελουν. Αρκει να κατσω και εγω στο τραπεζι, με αυτους που τα τρωνε.. Μην κανω την ιδια λαλακια που εκανα παλια με τον Παγκ@λο..:lol: Εχω βαλει μυαλο απο τοτε..:p Τραπεζι δεν βρισκω..

 

Οι φωνες σας ειναι μικρων παιδιων, που αρεσκονται με πολυ ευχαριστη διαθεση και αρκετο χρονο, να ασχολουνται με αυτο το < νεο ρευμα >. Τιποτα σε πιο "Brutality voice version", παιζει στο myphone ? Ψαχνω και εγω, τον Νταβατζη που τα παιρνει αναμεσα σας. Δεν μπορει καποιος θα υπαρχει...:lol::p

Αλλα μονο απο την φωνη του, θα θεωρησω μεγαλη λαλακια να ισχυριστω κατι τετοιο !

(χιουμορ)

Link to comment
Share on other sites

Νασαι καλά και σε ευχαριστούμε :). Όσον αφορά το

 

Οι φωνες σας ειναι μικρων παιδιων, που αρεσκονται με πολυ ευχαριστη διαθεση και αρκετο χρονο, να ασχολουνται με αυτο το < νεο ρευμα >. Τιποτα σε πιο "Brutality voice version", παιζει στο myphone ? Ψαχνω και εγω, τον Νταβατζη που τα παιρνει αναμεσα σας. Δεν μπορει καποιος θα υπαρχει...:lol::p

Αλλα μονο απο την φωνη του, θα θεωρησω μεγαλη λαλακια να ισχυριστω κατι τετοιο !

(χιουμορ)

 

Προσωπικά το μικρόφωνο μου κόβει τουλάχιστον 15 χρόνια :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Αααααα ετσι λοιπον κ.DJDB...:mad:

 

Αρα εσυ εισαι ο < Νταβατζης τους.. >. Και χρησιμοποιεις τις τεχνολογικες μεθοδους που κατεχεις, για να μας ξεγελασεις με την ρετουσαρισμενη δηθεν Αγγελικα φωνη σου..!!

 

Λεγε ποιος εισαι..? Απο ποιον τα παιρνεις..? Παρλαρε Italiano..?? Σιγκαπουρη.. Tασκενδη.. Καζαμπλανκα..??

 

 

Δεν θα μιλας οταν μιλαω εγω..:!::lol::p

Edited by Go_Back
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή δουλειά συνεχίστε έτσι! Αν βελτιωθεί λίγο και η ποιότητα της φωνής (απ' ότι κατάλαβα μιλάτε από διαφορετικά μικρόφωνα κάποια εκ των οποίων δεν ακούγονται και τόσο καλά) τότε θα είστε άψογοι. :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, για αλλη μια φορα συγχαρητηρια. Πολυ ωραια κουβεντα.

Να πω και εγω τη γνωμη μου, για το θεμα της ποιοτητας κατασκευης. Σιγουρα υπαρχει εκπτωση στον τομεα αυτον τα τελευταια χρονια, ομως πιστευω οτι το φαινομενο επικεντρωνεται περισσοτερο σε συγκεκριμενες φιρμες, ενω καποιες αλλες κρατανε την ποιοτητα τους ψηλα. Μοτορολα και νοκια ειναι σαφες οτι δεν εχουν ριξει την ποιοτητα τους. Ειδικα η νοκια, εχει κανει αλματα απο το χαρχαλο Ν95 στο αριστο Ν8 και την ποιοτικοτατη σειρα lumia.

Οσο για την απλ, τα ποιοτικα προβλημα που αντιμετωπιζει, θα μπορουσε να τα ειχε αποφυγει, αν η παραγωγη ειχε ξεκινησει νωριτερα, ωστε να υπαρχει χρονος για επαρκη ποιοτικο ελεγχο. Τωρα, δεν προλαβαινουν να πουλανε, οχι να ελεγχουν (με τα γνωστα επακολουθα βεβαια).

 

Και ναι παιδια, οι editors δεν τα παιρνουν, ο,τι κανουν το κανουν για την πλακα τους, για το χομπυ τους και τιποτα περισσοτερο.:)

 

Το τελειωμα ηταν ολα τα λεφτα :D

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ποιό τραγούδι παιζει στο 20:05 παιδιά ξέρεις κανείς;

 

Όλα τα τραγούδια αναφέρονται στο description του Youtube video (με links) αλλά και στο τέλος του βίντεο. Αυτό που ψάχνεις είναι το http://ccmixter.org/files/soda/16738.

 

Παράλληλα, η λίστα με τα κομμάτια είναι διαθέσιμη εδώ (προστέθηκε και στο πρώτο postr).

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...