Τιμες Ολων Των Μετοχων Ελληνικου Χρηματιστηριου [1990 - 2011]

Απάντηση

kaluas

kaluas's Avatar: LG D995 Flex
HSDPA Member
Περιοχή: Αθήνα (δυστυχώς)
Οπως λεει και ο τιτλος, ψαχνω ενα excel, η εστω καποιον αριθμο excel, που να περιεχει ολες τις τιμες ολων των μετοχων απο το 1990 μεχρι το 2011 ..

Υπαρχει καποιος που να κατεχει τις συγκεκριμενες πληροφοριες η να μπορει να βοηθησει στην συλλογη τους ?????

Υ.Γ. Γνωριζω για το Capital.gr, αλλα δεν ειναι επιλογη γιατι πρεπει να κανεις 55 copy paste για καθε μια απο τις 240 μετοχες, οπως και το οτι μπορω να παρω σε excel την τελευταια 5ετια, το εκανα αυτο ...
Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

nickolas84

nickolas84's Avatar: Apple iPhone
HSCSD Member
Περιοχή: Άγνωστη
Αν βρεις τέτοιο excel please δώσε λινκ ή ανέβασέ το κάπου.

Το site που ξέρω εγώ και έχει την πιο παλιά χρονοσειρά (από το 95 και μετά) για όλες τις μετοχές είναι το http://www.omnifinance.gr/

kaluas

HSDPA Member
Παράθεση από nickolas84 >

Το site που ξέρω εγώ και έχει την πιο παλιά χρονοσειρά (από το 95 και μετά) για όλες τις μετοχές είναι το http://www.omnifinance.gr/
Κάνεις εγγραφή στο www.datatext.gr και κατεβάζεις το πρόγραμμά τους ... Το προγραμματάκι αυτό κατεβάζει όλα τα δεδομένα, EOD & Intraday από την βάση δεδομένων του site ... Άπαξ και τα κατεβάσει στον φάκελο που του ορίζεις εσύ, μετά μπορείς με ένα άλλο πρόγραμμα, του οποίου μου διαφεύγει το όνομα αυτή την στιγμή, να τα τραβήξεις και να τα περάσεις στο excel ... Προσοχή όμως, αν τις τραβήξεις όλες και τις βάλεις στο excel, θα βγει 202Mb και μετά δεν το ανοίγει κανένα excel, γιατί πέρασες το όριο κελιών ...

Αυτή την στιγμή στα λέω γιατί δεν έχω χρόνο να τραβήξω 280+ μετοχές και να τις ανεβάσω κάπου .... Κάποια στιγμή σε κανένα διβδόμαδο θα μπορώ να τις έχω ανεβασμένες όλες κάπου, αν το θες ακόμα ...

Alex0077

Alex0077's Avatar: Apple iPhone 5
HSDPA Member
Περιοχή: Αθήνα ( Άγιος Στέφανος )
Παράθεση από nickolas84 >

Προσοχή. Αυτό το site μου εμφανίζει ότι έχει malware

nickolas84

nickolas84's Avatar: Apple iPhone
HSCSD Member
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από kaluas >
Κάνεις εγγραφή στο www.datatext.gr και κατεβάζεις το πρόγραμμά τους ... Το προγραμματάκι αυτό κατεβάζει όλα τα δεδομένα, EOD & Intraday από την βάση δεδομένων του site ... Άπαξ και τα κατεβάσει στον φάκελο που του ορίζεις εσύ, μετά μπορείς με ένα άλλο πρόγραμμα, του οποίου μου διαφεύγει το όνομα αυτή την στιγμή, να τα τραβήξεις και να τα περάσεις στο excel ... Προσοχή όμως, αν τις τραβήξεις όλες και τις βάλεις στο excel, θα βγει 202Mb και μετά δεν το ανοίγει κανένα excel, γιατί πέρασες το όριο κελιών ...

Αυτή την στιγμή στα λέω γιατί δεν έχω χρόνο να τραβήξω 280+ μετοχές και να τις ανεβάσω κάπου .... Κάποια στιγμή σε κανένα διβδόμαδο θα μπορώ να τις έχω ανεβασμένες όλες κάπου, αν το θες ακόμα ...
Please κάνε το όποτε μπορέσεις και postαρε εδώ. Ενδιαφέρει πολλούς, όχι μόνο εμένα!
Το omnifinance δεν ξέρω γιατί του βγάζει malware πάντως φαίνεται πως έχει πέσει οπότε...

kaluas

HSDPA Member
Το καταλαβαίνω ότι ενδιαφέρει πολλούς και δεν θα θελα κανένας να περάσει αυτό που πέρασα εγώ ... Θα κάνω ότι μπορέσω !!!!!

Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης