Βιντεοκάμερες (Ψηφιακές και μη)

Απάντηση

Nagata

Nagata's Avatar: HTC One
a.k.a autopost mod-droid
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Η SR35 πιστεύω είναι μια χαρά επιλογή για τα χρήματά της.

edge_xania

edge_xania's Avatar: Apple iPhone
Mobile Member
Περιοχή: Άγνωστη
Νομιζεις οτι υπαρχει κατι καλυτερο απο αποψη ποιοτητας εικονας σε αυτα τα χρηματα..?

Nagata

a.k.a autopost mod-droid
Με καμιά 100ευρώ σίγουρα θα βρείς αρκετή ποικιλία αλλά στα χρήματα αυτά τίποτα καλύτερο.

kompokompo

kompokompo's Avatar: Apple iPhone 4
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: ΒΟΡΕΙΑ
Παιδια γεια σας θα ηθελα την βοηθεια σας. Εχω περασει μια κασετα mini dv 60 λεπτων στο pc.Λογω fat32 αναγκαστηκα να την σπασω στα 3. Το συνολικο μεγεθος που καταλαμβανει ειναι περισσοτερο απο 12Gigabytes απο οτι ειδα.Θελω να την κανω dvd και η απορια μου ειναι αν μπορει να χωρεσει σε ενα dvd χωρις να αλλαξει δραματικα η αναλυση της ή θα πρεπει να την γραψω σε 3 dvd?Τι μου προτεινετε ? Ευχαριστω.

stefanostam

stefanostam's Avatar: HTC Wildfire
GPRS Member
Παιδιά τι γνώμη έχετε για την sony HDR XR200 VE??
Ποια άλλη είναι αντίστοιχη με αυτή;;
*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!!

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Nagata

a.k.a autopost mod-droid
CANON HV30
http://www.e-shop.gr/show_...?id=PER.562494

georgev1970

no avatar
Mobile Newbie

Προτάσεις αγοράς κάμερας

Καλησπέρα σε όλους. Έχω μια βιντεοκάμερα Canon MV850i που δέχεται και SD. Ωστόσο, πρόσφατα ο μηχανισμός DV έχει χαλάσει εντελώς (για την ακρίβεια πέσανε 5-6 εξαρτήματα) αλλά η SD εγγραφή λειτουργεί μια χαρά. Δυστυχώς όμως εγγράφει σε μορφή AVI και δεν μπορεί να παίξει κατευθείαν στην τηλεόραση μου (PHILIPS CINEOS Ambilight).

Λέω να πάρω και μια ακόμη κάμερα σχετικά φθηνή που να γράφει με αντίστοιχη ποιότητα αλλά πιο εύκολα. Σκέφτομαι για την SONY DCR-DVD110 KIT στα 199 €. Ιδανικά βέβαια θα ήθελα μια κάμερα στα ίδια λεφτά που να υποστηρίζει SD αλλά με εγγραφή τέτοια που να μπορεί να την διαβάζει κατευθείαν η τηλεόραση μου δηλαδή μάλλον mp4.

Υπάρχει καμμία πρόταση? Ευχαριστώ εκ' των προτέρων

Fox

Fox's Avatar: Samsung SGH-X520
GPRS Member
Περιοχή: Καβάλα

Camileo S10

Καλησπέρα,

πήρα την Toshiba Camileo S10 και δεν μου αναγνωρίζει την κάρτα. Μάλλον μου γράφει card locked αν και δεν είναι κλειδωμένη. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει. Εχω βάλει μια Kingston SDHC 8Gb.

Poison6

Poison6's Avatar: Apple iPhone 3GS
Mobile Member
Περιοχή: athina
γενικά αν την δούλεψες καθόλου πως σου φαίνετε η camileo?Ειναι πραγματικό HD η όχι?
//~~ipod touch 2g+iphone 3gs owner~~//---> υπογραφή 2007 nostalgia

aDo

no avatar
GSM Phase 2 Member

camera hd εως 200 ευρω

θελω να αγορασω μια καμερα hd μεχρι περιπου 200 ευρω,ποια προτεινεται?
εχω κοιταξει 2 μοντελα που ειναι 1080p full high definision,την toshiba camileo p10 105 ευρω και την
toshiba camileo h20 189 ευρω
και εδω ειναι καποια test video που βρηκα
p10:http://www.youtube.com/watch?v=yxftcfZWnek
h20:http://www.youtube.com/watch?v=hyhvOx24eDo
τωρα λιγο πανω λιγο κατω η τιμη εαν αξιζει τα δινω.
θα ηθελα τη γνωμη σας για αυτα τα μοντελα και για οτι αλλο ξερετε σε αυτα τα χρηματα,επισης ειδα πως η μορφη που βγαινει το βιντεο ειναι mov,avi και τετοια,δεν επρεπε να ηταν mkv(matroska)?(οσα βιντεο hd εχω δει στο pc μου ολα ηταν mkv
ευχαριστω προκαταβολικα...

Fox

Fox's Avatar: Samsung SGH-X520
GPRS Member
Περιοχή: Καβάλα
Παράθεση από Poison6 >
γενικά αν την δούλεψες καθόλου πως σου φαίνετε η camileo?Ειναι πραγματικό HD η όχι?
Καλή είναι αλλά μόνο με το φως της μέρας...
Για νυχτερινές λήψεις αλλά και σε κλειστούς χώρους καλύτερα να την ξεχάσεις...

manolissinger

manolissinger's Avatar: Apple iPhone 5
3G Member
Περιοχή: thessaloniki
εχω παρει την σονι tg3 και δυστηχως μου ρθε χωρις καλοδια.αρα πρωτον πωs μεταφερο τα βιντεος στον υπολογιστη;πιο προγραμα μπορο να κατεβασω;
εχο ενα καλοδιο HDMI για το PS3 αυτο θα πεζει και για αυτη την καμερα;;
και επισης με πιο προγραμα μπορο να κανω convert τα βιντεος αν θελω να βαλω κατι στο youtube η να το περασω σε cd rom
και τελος στις ρυθμισεις για την καμερα να θελο να ναι σε hd η σε sd και βαζω hd αυτο σημαινει πος τραβαει σε full hd η ειναι αλλη ριθμιση για αυτο
αυτα
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.

dasad

no avatar
Mobile Newbie
Καλησπερα παιδια,
Σκεφτομαι να αγορασω μια καμερα και ως τωρα ειμαι αναμεσα στην Canon LEGRIA HF 20 και Sony HDR-XR 200 VE. Δεν εχω ξαναπαρει καμερα επομενως θελω λιγο βοηθεια...
Ποια ειναι η καλυτερη σε ποιοτητα εγγραφης? Εσεις τι προτεινεται με τιμη ~850€
Τα αρχεια video χρειαζονται επεξεργασια ή μπορω να αποθηκευω κατευθειαν σε avi ή mpeg και να τα γραφω μετα σε dvd?
Ευχαριστω

tron

tron's Avatar: Nokia 6233
EDGE Member
Περιοχή: thessaloniki
Έχει κανεις υποψην του που μπορώ να κατεβασω δειγματα απο αυτες τις 2 βιντεοκαμερες για να δω την ποιοτητα που τραβάνε? όχι όμως απο το youtube.
http://www.multirama.gr/pr...7&catid=060500
και
http://www.multirama.gr/pr...0&catid=060500

B_K_054

B_K_054's Avatar: LG KC910
GPRS Member
Περιοχή: Πάτρα
παιδιά καλημέρα.

Να κάνω μια ερωτηση?
Εχω μια καμερα sony handycam που γραφει σε κασετες minidv.Για να κανω την κασετα dvd χρησιμοποιω το nero vision.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω, είναι αν γενικά υπάρχει κίνδυνος διαγραφής της κασετας minidv με οποιονδηποτε τρόπο.(ωστε να το αποφύγω και να μην αγχώνομαι).

Ευχαριστώ.
If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης