[Επίσημο] Alcatel OT-997 / 997D

Απάντηση

naurilf

naurilf's Avatar: Alcatel One Touch  995
Mobile Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Christos279:
Το πρώτο κεφάλαιο εδώ λέει όλη την περιγραφή:
http://www.top-roms.com/cw...onetouch-997d/

asan69

no avatar
Mobile Newbie
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από navi55 >
Δεν χρειάζεται να ρωτάς σε όλα τα θέματα. Μπορείς ανοίξεις αν θέλεις ένα θέμα εδώ:
Επιλογή συσκευής
δεν ρωταω σε ολα τα θεματα, εχω το Alcatel OT-918D απο Απριλιο κ ενω εχω ξαναρωτησει για την δυνατοτητα φωνητικης κλησης στο επισημο thread, απαντηση δεν...
Δεν θελω λοιπον να κανω αλλη μια αγορα "τζαμπα".
Εχω καποια αναπηρια(μου λειπουν τα χερια) κ για εμενα οι φωνητικες κλησεις μεσω bluetooth ακουστικου ειναι μονοδρομος, επισης δεν εχω την ευκολια να γραφω πολλα, οποτε οποιος μπορει να βοηθησει ειναι ευπροσδεκτος.
Αν τωρα καποιος ξερει πως να φτιαξω το ηδη αγορασμενο OT-918D ακομη καλυτερα
ευχαριστω

topmar

topmar's Avatar: Xiaomi Redmi Note
EDGE Member
Περιοχή: Σέρρες
Καλησπέρα,

να ρωτήσω κάτι για το συγκεκριμένο: το βρίσκω σε Ελληνικό κατάστημα με τίτλο που να τελειώνει σε EU και DE.......αυτό που έχει κατάληξη DE είναι έκδοση Γερμανική και δεν πρέπει να έχει Ελληνικά.....το άλλο όμως που έχει κατάληξη EU, έχει??
Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note !
CAR FOR SALE

naurilf

Mobile Member
Topmar: Όχι, έχει να κάνει με τους προμηθευτές και οχι με το κινητό.

topmar

EDGE Member
Καλησπέρα,

τελικά το παρήγγειλα κι εγώ, από VnP και το περιμένω τη Δευτέρα......είναι έκδοση EU οπότε δεν θα έχει Ελληνικά φυσικά.....

Το ερώτημα είναι: Είχα σώσει όλες τις επαφές από το προηγούμενό μου Android κινητό στην κάρτα MicroSD, μέσω της επιλογής "εξαγωγή"......τώρα, θα τις περάσω στο νέο κινητό και πάλι με τον ίδιο τρόπο, αλλά επειδή είναι στα Ελληνικά, πως θα εμφανίζονται? Ταξινόμηση κατά επίθετο θα έχουν? Πρέπει να τις μετονομάσω όλες (μία-μία!!!) με λατινικούς χαρακτήρες/?????

Καμμιά ιδέα??
Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note !
CAR FOR SALE

eimai_kala

eimai_kala's Avatar: Alcatel One Touch  Idol X
HSCSD Member
Παράθεση από topmar >
Καλησπέρα,

τελικά το παρήγγειλα κι εγώ, από VnP και το περιμένω τη Δευτέρα......είναι έκδοση EU οπότε δεν θα έχει Ελληνικά φυσικά.....

Το ερώτημα είναι: Είχα σώσει όλες τις επαφές από το προηγούμενό μου Android κινητό στην κάρτα MicroSD, μέσω της επιλογής "εξαγωγή"......τώρα, θα τις περάσω στο νέο κινητό και πάλι με τον ίδιο τρόπο, αλλά επειδή είναι στα Ελληνικά, πως θα εμφανίζονται? Ταξινόμηση κατά επίθετο θα έχουν? Πρέπει να τις μετονομάσω όλες (μία-μία!!!) με λατινικούς χαρακτήρες/?????

Καμμιά ιδέα??
Πηγαινε στις επαφες σου με το παλιο σου κινητο κ εαν ειναι αντροιντ πατα επιλογες, εξαγωγη στην sd card κ δοκιμασε μηπως ετσι τις εχεις κ στο καινουργιο σου τηλεφωνο πηγαινοντας στις επαφες κ κανοντας εισαγωγη απο την sd card.

topmar

EDGE Member
Παράθεση από eimai_kala >
Πηγαινε στις επαφες σου με το παλιο σου κινητο κ εαν ειναι αντροιντ πατα επιλογες, εξαγωγη στην sd card κ δοκιμασε μηπως ετσι τις εχεις κ στο καινουργιο σου τηλεφωνο πηγαινοντας στις επαφες κ κανοντας εισαγωγη απο την sd card.
Μα αυτά που γράφεις τα έχω κάνει.......έχψ πουλήσει το παλιό Android μου αλλά έχω κάνει όπως είπα εξαγωγή τις επαφές στην SD......

CAR FOR SALE

eimai_kala

HSCSD Member
Αφου εμφανιζονται ελληνικοι χαρακτηρες στα μηνυματα πιθανο ειναι να εμφανιζονται κ στις επαφες. Αλλα μενει να το δουμε, εγω αυριο λογικα θα εχω στα χερια μου το κινητο κ θα δω τι γινεται με τις επαφες.

topmar

EDGE Member
Αφου εμφανιζονται ελληνικοι χαρακτηρες στα μηνυματα πιθανο ειναι να εμφανιζονται κ στις επαφες. Αλλα μενει να το δουμε, εγω αυριο λογικα θα εχω στα χερια μου το κινητο κ θα δω τι γινεται με τις επαφες.
Thanks, κι εγώ αύριο θα το έχω.......από που το πήρες και πόσο?? Τι χρώμα??
CAR FOR SALE

eimai_kala

HSCSD Member
Πηρα το Ardesia (καπως σαν μαυρο μοιαζει το πισω μερος) απο το birdphone σε τιμη: 206 ευρω + 3 αντικαταβολη + 3 μεταφορικα, 212 ευρω συνολο. Εσυ απο που το πηρες? Ελπιζω να μας βγει καλο

topmar

EDGE Member
Πηρα το Ardesia (καπως σαν μαυρο μοιαζει το πισω μερος) απο το birdphone σε τιμη: 206 ευρω + 3 αντικαταβολη + 3 μεταφορικα, 212 ευρω συνολο. Εσυ απο που το πηρες? Ελπιζω να μας βγει καλο
Εγώ πήρα το Red από VnP με 198€ και δωρεάν μεταφορικά επειδή πλήρωσα με Πιστωτική Κάρτα (με χρέωσαν όμως 3,5€, οπότε συνολικό κόστος 201,5€).......σήμερα όμως το είδα πως το ανεβάσανε στα 204€ απο 198€.....πήρα κι ένα Bluetooth ειδικό για το τηλέφωνο αυτό από Ebay με 9,9€....και θήκη λαστιχένια με ζελατίνα οθόνης με 9,5€.....
CAR FOR SALE
Τελευταία τροποποίηση από topmar: 4 Φεβ. 2013, 23:39.

eimai_kala

HSCSD Member
Ωπ οργανωμενος! Αντε να δουμε τι θα δουμε αυριο!

topmar

EDGE Member
Ωπ οργανωμενος! Αντε να δουμε τι θα δουμε αυριο!
Για να μην πλατειάζουμε στο θέμα, μπορούμε με pm να ανταλλάσσουμε απόψεις περί του κινητού....
CAR FOR SALE

naurilf

Mobile Member
Καλησπέρα
Έχει βγει καινούριο firmware, δεν το έχω κατεβάσει γιατί θα πρέπει να το στήσω από την αρχή μιας και το έχω ρουταρισμένο. Αν και ξαναρουτάρεται εύκολα με τον ίδιο τρόπο.

komatias

komatias's Avatar: Panasonic G51m
GPRS Member
Περιοχή: Ροδος
καλησπερα ειδα οτι το εχει και το eshop και με ενδιαφερει να το αγορασω και εχω μερικες αποριες απο αυτονομια πως τα παει?το ηχειο του δυνατο ειναι?εχει κολληματα?φωτο και βιντεο τι λεει?μνημη για εφαρμογες ποση εχει?
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης