Turbo-X Tablets (by Πλαίσιο)

Απάντηση

fuorigioco1981

fuorigioco1981's Avatar: Zopo ZP980
HSDPA Member
Περιοχή: Άγνωστη
αν το ταμπλετ ειναι ρουταρισμενο απο πλαισιο τοτε μπορουμε να εγκαταστησουμε το μαμα play store,ετσι?αρα θα παιρνουν οι εφαρμογες τις ενημερωσεις τους?επισης αν πχ βγαλει μετα την jb την επομενη ενα ρουταρισμενο ταμπλετ του πλαισιου θα την παρει (αν μπορει βαση specs βεβαια) αυτοματα πχ ota η θα πρεπει να παει πλαισιο?

super_f

super_f's Avatar: Samsung GT-I9500 Galaxy S4
GPRS Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Παράθεση από AdeLaiN >
Εχω το spice iv κανα πενταμηνο-εξαμηνο περιπου και ευτυχως δε μου εχει παρουσιασει κατι τετοιο.Αν το πατε στο service πειτε και εδω παρακαλω τι σας ειπαν για να ξερουμε και αυτοι που το εχουμε αν παθει κατι τι παιζει.
Από προστατευτικό οθόνης τι έχεις κάνει; Το έχεις γυμνό ή βρήκες κάτι στις διαστάσεις του;

AdeLaiN

AdeLaiN's Avatar: Samsung GT-I9500 Galaxy S4
GPRS Member
Γυμνό το έχω φίλε μου αν και το χρησιμοποιώ καθημερινά αρκετά. Θα ηθελα να του βαλω ενα screen protector αλλά δεν ασχολήθηκα τελικά..

Aigokeros

no avatar
Mobile Newbie

Tablet turbo-x Spice IV 8''

Καλησπέρα σε όλους.
Ξέρει κανείς πως να κάνω reset στο tablet turbo-x Spice IV 8''?
Επειδή το ανοίγω και κολλάει στο λογότυπο android. Θέλω να κάνει επανεκκίνηση και δε με πειράζει να τα διαγράψει όλα.
Ευχαριστώ.

super_f

GPRS Member
Παράθεση από Aigokeros >
Καλησπέρα σε όλους.
Ξέρει κανείς πως να κάνω reset στο tablet turbo-x Spice IV 8''?
Επειδή το ανοίγω και κολλάει στο λογότυπο android. Θέλω να κάνει επανεκκίνηση και δε με πειράζει να τα διαγράψει όλα.
Ευχαριστώ.
Αναφέρθηκαν πολλά παρόμοια περιστατικά και από άλλα μέλη αλλά πέρα από τη λύση του Service του Πλαισίου δε νομίζω ότι μπορεί να γίνει κάτι άλλο. Μπορεί να γίνει reset από το Recovery αλλά δεν ξέρω πως μπορείς να μπεις σε αυτό. Στα κινητά γίνεται συνήθως με συνδυασμό πατημένων κουμπιών (Power+Volume Up ή Volume Down) αλλά σ' αυτό το tablet δε ξέρω. Και γω αυτό το tablet έχω αλλά ακόμα δε μου χει κάνει κάνα κόλπο και τη τρέμω τη μέρα που θα κολλήσω στο λογότυπο...

konstantinoslp

konstantinoslp's Avatar: Panasonic GD75
Mobile Guides Editor
Περιοχή: Linkin Park
Μου ειχε τυχει κολλημα με το spice III μια δυο φορες. Ευτυχως ξεκολλησε μονο του μετα απο μερικη ωρα. Βεβαια μου χε τυχει να μην ανοιγει και καθολου

Ippotas

Ippotas's Avatar: Apple iPhone
Mobile Member
Περιοχή: Krhth
οποιος θελει να βαλει το google play κ δε τα χει καταφερει στειλτε πμ να σας πω τι εκανα εγω κ το βαλα απο την πρωτη μερα που το αγορασα

Gpap88

no avatar
Mobile Newbie
Παράθεση από Ippotas >
οποιος θελει να βαλει το google play κ δε τα χει καταφερει στειλτε πμ να σας πω τι εκανα εγω κ το βαλα απο την πρωτη μερα που το αγορασα
Για πες ρε φιλε, γιατι μου το φεραν δωρο και εχω απογοητευτει...
Θελω να βγαλω και το πλαισιο μαρκετ και δεν μπορω,
ο οδηγος για root που ειναι στην 3τη σελιδα λειτουργει και σε breeze II το χει δοκιμασει κανεις?

super_f

GPRS Member
Παράθεση από Gpap88 >
Για πες ρε φιλε, γιατι μου το φεραν δωρο και εχω απογοητευτει...
Θελω να βγαλω και το πλαισιο μαρκετ και δεν μπορω,
ο οδηγος για root που ειναι στην 3τη σελιδα λειτουργει και σε breeze II το χει δοκιμασει κανεις?
Να 'ταν και κάνα μεγάλο thread να πω ντάξει είναι κουραστικό να κάτσεις να ψάξεις όλα τα Post. Αλλά είναι ένα thread με μόλις 13 σελίδες και στην προηγούμενη ακριβώς σελίδα από αυτήν υπάρχει αναλυτική λύση γι αυτά που ζητάς! Ας ψάχνουμε και λίγο πριν ρωτήσουμε γιατί επειδή ακριβώς τα θέλουμε όλα μασημένη τροφή έτσι καταλήγουν τα threads με δεκάδες σελίδες τις οποίες κανείς δεν ψάχνει, πράγμα που οδηγεί σε ακόμα περισσότερα και ακόμα περισσότερα Posts...

Gpap88

no avatar
Mobile Newbie
Παράθεση από super_f >
Να 'ταν και κάνα μεγάλο thread να πω ντάξει είναι κουραστικό να κάτσεις να ψάξεις όλα τα Post. Αλλά είναι ένα thread με μόλις 13 σελίδες και στην προηγούμενη ακριβώς σελίδα από αυτήν υπάρχει αναλυτική λύση γι αυτά που ζητάς! Ας ψάχνουμε και λίγο πριν ρωτήσουμε γιατί επειδή ακριβώς τα θέλουμε όλα μασημένη τροφή έτσι καταλήγουν τα threads με δεκάδες σελίδες τις οποίες κανείς δεν ψάχνει, πράγμα που οδηγεί σε ακόμα περισσότερα και ακόμα περισσότερα Posts...
Αν δεν ειχα διαβαδει ολο το thread θα γνωριζα οτι υπαρχει οδηγος στην 3τη σελιδα?
Οχι βεβαια αλλα εχω μαντικες ικανοτητες μου το ειπε η μαγικη σφαιρα!!!
Επισης στην προηγουμενη σελιδα δεν αναφερεται κατι σε breezeII...

Πριν αρχισεις να κραζεις διαβασε καλα τι ρωταω στο post και αν βαριεσαι τοσο πολυ να εξηγησεις η βαλε το post που εχει τον οδηγο πως γινεται το root σε breezeII η μην απαντας καθολου...

Και εσυ ρωτας οδηγο για root στο spice που την ιδια στιγμη βρισκεται στην 3τη σελιδα αλλα δεν ειδα κανενα να σε κραζει, αρα εσυ εισαι ο εξυπνος εεε???

Με την λογικη σου πριν υπηρχε ενα αχρηστο post, τωρα υπαρχουν τρια...

Καλη συνεχεια!!!

super_f

GPRS Member
Παράθεση από Gpap88 >
Αν δεν ειχα διαβαδει ολο το thread θα γνωριζα οτι υπαρχει οδηγος στην 3τη σελιδα?
Οχι βεβαια αλλα εχω μαντικες ικανοτητες μου το ειπε η μαγικη σφαιρα!!!
Επισης στην προηγουμενη σελιδα δεν αναφερεται κατι σε breezeII...

Πριν αρχισεις να κραζεις διαβασε καλα τι ρωταω στο post και αν βαριεσαι τοσο πολυ να εξηγησεις η βαλε το post που εχει τον οδηγο πως γινεται το root σε breezeII η μην απαντας καθολου...

Και εσυ ρωτας οδηγο για root στο spice που την ιδια στιγμη βρισκεται στην 3τη σελιδα αλλα δεν ειδα κανενα να σε κραζει, αρα εσυ εισαι ο εξυπνος εεε???

Με την λογικη σου πριν υπηρχε ενα αχρηστο post, τωρα υπαρχουν τρια...

Καλη συνεχεια!!!
Εγώ απλώς μια παρατήρηση έκανα χωρίς ειρωνείες και λυρικότητες. Δεν είχα διάθεση να σε "μαλώσω" για κάτι οπότε μην αντιδράς έτσι. Επίσης εγώ όταν ρώτησα για root ρώτησα για Spice IV ενώ στην 3η σελίδα υπάρχει οδηγός για Spice II. Anyway, ελπίζω να λυθούν τα προβλήματά σου και να κάνεις και root και ότι άλλο επιθυμείς.

timkos40

no avatar
GSM Phase 1 Member
Καλησπέρα σε όλη την παρέα.εχω ένα turbo x spice III ρουταρισμενο χάρη στα παιδιά του φόρουμ αλλα εχω ένα προβληματακι που δεν ξέρω αν οφείλεται στο ρουτινγκ αλλα θα ήθελα να το μοιραστώ μαζι σας για να με βοηθήσετε αν μπορείτε.
Εκεί που είμαι συνδεδεμένος στο Ίντερνετ με καλό σχετικά σήμα μέσω δικού μου wifi ξαφνικά κόβεται η σύνδεση και δεν εχω καθόλου σήμα παρά μόνο αν το πάω στο ένα μετρο απο το ρουτερ μου.
Γενικά πρέπει να είμαι πολύ κοντά στο ρουτερ αλλιώς δεν εχω καθόλου σήμα.Το εχω δοκιμασει και με ενα αλλο ταμπλετ τησ Samsung το σημα κοβοταν αλλα και στο μπαλκονι ειχα καλο σημα ενω με το turbox επρεπε να πω διπλα στο ρουτερακι(Thomson).
Μηπως πρέπει να το πάω στο πλαίσιο για αναβάθμιση της έκδοσης της κάρτας δικτύου;Πως όμως να το πάω δεν πρέπει να χαλασω το ρουταρισμα που έφτασα αίμα να το κάνω;Εκτός αν υπάρχει τρόπος να το χαλασω χωρίς να χάσω δεδομένα και saves παιχνιδιών γιατί ποιος ακούει την κόρη μου.
Σας παρακαλω οποίος μπορεί να βοηθήσει ας το κάνει γιατί μου έρχεται να το σπασω.
Τελικά δεν ξέρω αν έκανα καλά που είχα δώσει 200€ και δεν έδωσα αλλα 150 να πάρω το mini-iPad.ας όψεται όμως η αφραγκια που είχα τότε.

Σας ευχαριστω που διαβάσατε το μήνυμα μου.

iobelika

iobelika's Avatar: Sony Xperia sola
HSCSD Member
Περιοχή: Βόλος
Παράθεση από timkos40 >
Καλησπέρα σε όλη την παρέα.εχω ένα turbo x spice III ρουταρισμενο χάρη στα παιδιά του φόρουμ αλλα εχω ένα προβληματακι που δεν ξέρω αν οφείλεται στο ρουτινγκ αλλα θα ήθελα να το μοιραστώ μαζι σας για να με βοηθήσετε αν μπορείτε.
Εκεί που είμαι συνδεδεμένος στο Ίντερνετ με καλό σχετικά σήμα μέσω δικού μου wifi ξαφνικά κόβεται η σύνδεση και δεν εχω καθόλου σήμα παρά μόνο αν το πάω στο ένα μετρο απο το ρουτερ μου.
Γενικά πρέπει να είμαι πολύ κοντά στο ρουτερ αλλιώς δεν εχω καθόλου σήμα.Το εχω δοκιμασει και με ενα αλλο ταμπλετ τησ Samsung το σημα κοβοταν αλλα και στο μπαλκονι ειχα καλο σημα ενω με το turbox επρεπε να πω διπλα στο ρουτερακι(Thomson).
Μηπως πρέπει να το πάω στο πλαίσιο για αναβάθμιση της έκδοσης της κάρτας δικτύου;Πως όμως να το πάω δεν πρέπει να χαλασω το ρουταρισμα που έφτασα αίμα να το κάνω;Εκτός αν υπάρχει τρόπος να το χαλασω χωρίς να χάσω δεδομένα και saves παιχνιδιών γιατί ποιος ακούει την κόρη μου.
Σας παρακαλω οποίος μπορεί να βοηθήσει ας το κάνει γιατί μου έρχεται να το σπασω.
Τελικά δεν ξέρω αν έκανα καλά που είχα δώσει 200€ και δεν έδωσα αλλα 150 να πάρω το mini-iPad.ας όψεται όμως η αφραγκια που είχα τότε.

Σας ευχαριστω που διαβάσατε το μήνυμα μου.
άλλαξε τις ρυθμίσεις στο ρουτερ σου , βάλ'το να εκπέμπει στο high και δοκίμασε και άλλα κανάλια γιατί συνήθως γίνεται χαμός σε ένα ή δυο απο αυτά και για αυτό μπορεί να έχεις τέτοια προβλήματα (αν δεν κάνω λάθος στο 6 είναι τα περισσότερα ρούτερ απότε δοκίμασε κάποια άλλα )

timkos40

no avatar
GSM Phase 1 Member
Σ´ευχαριστω για την γρηγορη απάντηση σου.Αυτη τη στιγμή είμαι εκτός σπιτιού αλλα θα το δοκιμάσω οταν γυρίσω.
Δηλαδη πιστεύεις πως ειναι πρόβλημα της σύνδεσης μου και όχι του ταμπλετ ή του ρουτινγκ του;

iobelika

iobelika's Avatar: Sony Xperia sola
HSCSD Member
Περιοχή: Βόλος
Παράθεση από timkos40 >
Σ´ευχαριστω για την γρηγορη απάντηση σου.Αυτη τη στιγμή είμαι εκτός σπιτιού αλλα θα το δοκιμάσω οταν γυρίσω.
Δηλαδη πιστεύεις πως ειναι πρόβλημα της σύνδεσης μου και όχι του ταμπλετ ή του ρουτινγκ του;
λόγο του ρουτ δεν είναι σίγουρα , μπορεί να είναι και τάμπλετ απλά πριν το στείλεις πίσω δοκίμασε και το ρούτερ γιατί μου έχει τύχει να κάνει το λαπτοπ μου το ίδιο πράγμα , τσέκαρέ το όμως και με άλλο ρουτερ αν κάνει τα ίδια , τότε φταίει το ταμπλετ
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης