[Επίσημο] Google Nexus 7 [2012]

Απάντηση

viotos

viotos's Avatar: ThL W100
HSCSD Member
Περιοχή: λειβαδεια
Παράθεση από hellogadgetman78 >
Το πηρα εδω και μερες απο Αγγλια μου το φερανε απο tesco online παραγγελια το 16.
Παρα πολυ καλο και με φανταστικη αισθηση .
Παναλαφρο............
μπορεις να δωσεις λινκ -τιμη και πως?? παραγγελνεις απο εκει φιλε ?? .....
nokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2

qsis

qsis's Avatar: Sony Xperia Z1
EDGE Member
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από three_brothers1 >
ρε παιδια μην ακουω οτι να ναι για ελειψη hdmi...το nexus q δηλαδη τι το εβγαλαν?για να πα εβαζαν hdmi να πηγαινες και να επαιρνες ενα καλωδιο με 2Ε και να εβλεπες ταινιες στην τηλεοραση..?οποιος βρει ιδια spec με αυτο σε αυτην την τιμη ας το παρει....αλλα να εχει και jellybean μεσα...οχι froyo το πολυ ICS που φορανε κινεζικα σε αυτην την τιμη..και ειναι πιο αργα στο σκρολαρισμα και απο την ιδια την λεξη...

οσο αφορα τις δυνατοτητες του...παιρνετε ταμπλετ οταν βγαινετε βολτες και σας λειπει το 3g?ειναι σε ενα βολικο μεγεθος το ξερω αλλα οχι τοσο οσο ενα κινητο να το χωσεις στην τσεπη...
οσο αφορα την φωτογραφικη...βγαινετε εξω και τραβατε φωτογραφιες με ταμπλετ?
για μενα το ΜΟΝΟ αρνητικο ειναι η ελειψη καρτας sd..αλλα και παλι για καποιον που θελει απλα να διευκολυνει την ζωη του εχοντας ενα καλο ταμπλετ με καλα χαρακτηριστικα..με τελευταια android εκδοση εινια μια χαρα...
τωρα εσεις αν εχετε μεγαλυτερες απαιτησεις απο tablets νομιζω οτι ειδα κατι motorola xoom και κατι galaxy tab στα 500+ ευρω...μπορειτε να το παρετε..
Το galaxy nexus δηλαδή γιατί παίρνει MHL ?όλα τα υπόλοιπα tablet της Asus πως έχουν υποδοχή HDMI και παίρνουν καλώδια των 3 ευρώ ? (Τα παραπάνω τα έχω αγορασμένα )

Είναι φάουλ να μη μπορεί να συνδεθεί σε τηλεόραση η συσκευή ακόμα κι αν εσένα σου φαίνεται άχρηστο , δεν είναι κάποιο φοβερό χαρακτηριστικό και ούτε είναι η λογική της Google (ή και της Asus ) να σε περιορίζει έτσι , απλά μάλλον θέλουν να έχει επίτηδες κάποιες ελλείψεις για να έχουν κάποιο λόγο ύπαρξης τα ακριβότερα μοντέλα (όπως και τα κινητά nexus επίτηδες υστερούν του ανταγωνισμού )
Τελευταία τροποποίηση από qsis: 4 Αύγ. 2012, 10:14.

ggazas

ggazas's Avatar: Nokia 7650
HSUPA Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
@qsis
συμφωνώ ότι είναι έλλειψη.
Φαντάσου όμως η Google να έβγαζε ένα πλήρης tablet, έχοντας όλα τα καλούδια, σε αυτή την τιμή. Κανένας κατασκευαστής δεν θα ξαναέκανε tablet με Android γιατί δεν θα μπορούσε να τη συναγωνιστεί. Αυτό δεν το θέλει η Google.
Φιλικά Γιώργος

to_kladeutiri

no avatar
Mobile Member
Παράθεση από ggazas >
@qsis
συμφωνώ ότι είναι έλλειψη.
Φαντάσου όμως η Google να έβγαζε ένα πλήρης tablet, έχοντας όλα τα καλούδια, σε αυτή την τιμή. Κανένας κατασκευαστής δεν θα ξαναέκανε tablet με Android γιατί δεν θα μπορούσε να τη συναγωνιστεί. Αυτό δεν το θέλει η Google.
Στην τιμή του είναι με διαφορα το καλύτερο ήδη.Τώρα ενταξει όλοι θα θέλαμε να είναι και ακόμη φθηνότερο και να έκανε 100 ευρώ, και να είχε το ένα και το αλλο.Αλλά από όσο ξέρω google και Asus δεν είναι φιλανθρωπικά ιδρύματα, λεφτά θέλουν να βγάλουν
www.to-kladeutiri.com

vaggelis_grg

vaggelis_grg's Avatar: LG D821 Nexus 5
HSCSD Member
Παιδιά αν το πάρω από Αγγλία θα έχει εγγύηση εδώ;;

dimitrissa

dimitrissa's Avatar: Samsung Galaxy Note 3
3G Member
Παιδια τελικα απο που αξιζει να το αγορασουμε; περναει ο καιρος με την "προσφορα" του eshop και μπαινω σε σκεψεις
Samsung Galaxy Note 3
4.4.2 Stock Rom/Stock Kernel
Root-Xposed-S5 UI-Wanam
S-View Case/Sbh50 Bluetooth

Rev

no avatar
Mobile Newbie
Τι εννοεις περναει ο καιρος?To χεις παραγγειλει και δεν σου ερχεται?

dimitrissa

dimitrissa's Avatar: Samsung Galaxy Note 3
3G Member
Παράθεση από Rev >
Τι εννοεις περναει ο καιρος?To χεις παραγγειλει και δεν σου ερχεται?
Οχι απλα το χουν προσφορα μεχρι 11 αυγουστου. 299 το 16αρι
Samsung Galaxy Note 3
4.4.2 Stock Rom/Stock Kernel
Root-Xposed-S5 UI-Wanam
S-View Case/Sbh50 Bluetooth

alexx

alexx's Avatar: LG E960 Nexus 4
EDGE Member
Εγω παντως το παραγγειλα. Η τιμη (299€) ειναι "καλη" σχετικα. Με λιγο ψαξιμο που εκανα στο νετ για να το φερω απ εξω κατω απο 300€ δεν βρηκα. Το θεμα ειναι ποτε θα το εχουν διαθεσιμο!!

Rev

no avatar
Mobile Newbie
Ακριβως...και εγω το εχω παραγγειλει εδω και 15 μερες αλλα τιποτα...απο βδομαδα σε βδομαδα με πανε. Αλλη μια να αργησουν θα το ακυρωσω...ενα 50αρι παραπανω το δινω για να το εχω ενα μηνα νωριτερα, αν ειναι ομως να μου ρθει δυο βδομαδες πριν την επισημη κυκλοφορια δωρο αδωρο...

darko_77

darko_77's Avatar: LG E960 Nexus 4
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Χαλκίδα
Παράθεση από Rev >
Ακριβως...και εγω το εχω παραγγειλει εδω και 15 μερες αλλα τιποτα...απο βδομαδα σε βδομαδα με πανε. Αλλη μια να αργησουν θα το ακυρωσω...ενα 50αρι παραπανω το δινω για να το εχω ενα μηνα νωριτερα, αν ειναι ομως να μου ρθει δυο βδομαδες πριν την επισημη κυκλοφορια δωρο αδωρο...
Στην εξέλιξη παραγγελίας σε τι κατάσταση είναι? Εμένα το πρωί πήγε στη συγκέντρωση προϊόντων

Rev

no avatar
Mobile Newbie
"Μη ελεγμενο" το προιον. "Σε εξελιξη" η παραγγελια. Θυμασαι μηπως ποτε το παρηγγειλες?

alexx

alexx's Avatar: LG E960 Nexus 4
EDGE Member
Εγω ειμαι σε ελεγχος Διαθεσιμότητας Προϊόντων (Μη ελεγμένο)και παραγγειλα την παρασκευη 3/8.

bill79

bill79's Avatar: LG D802 G2
3G Member
Περιοχή: Πατρα
Εγώ το ακύρωσα ήδη, από την στιγμή που πήρα τηλέφωνο και αρνήθηκαν να μου ορισουν ένα εύλογο χρονικό διάστημα παραδωσης. Σιγά μην παραγγείλω σήμερα για να έρθει.... Του χρόνου!

darko_77

darko_77's Avatar: LG E960 Nexus 4
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Χαλκίδα
Παράθεση από bill79 >
Εγώ το ακύρωσα ήδη, από την στιγμή που πήρα τηλέφωνο και αρνήθηκαν να μου ορισουν ένα εύλογο χρονικό διάστημα παραδωσης. Σιγά μην παραγγείλω σήμερα για να έρθει.... Του χρόνου!
Για εκεί πάμε όλοι νομίζω. Δεν είναι τόσο θέμα το να στο φέρουν τώρα ή σε μια εβδομάδα όσο το οτι δεν μπορούν να σου πουν πότε θα είναι διαθέσιμο
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης