Microsoft Surface tablets: Διαρροή τιμών και για τις δύο εκδόσεις

Απάντηση

vangel161

vangel161's Avatar: Nokia 7700
GPRS Member
Περιοχή: Στον κοσμο μου
Παράθεση από funk >
Αυτο το εχετε δει??? Εχει παραδοση η microsoft σε κατι τετοια...
ctrl-alt-del
τα ειπαμε. τα ειπαμε και τα συμφωνησαμε

d2000217

d2000217's Avatar: Apple iPhone 4S
HSDPA Member
Περιοχή: P.Faliro, A8ina
Μεχρι το τέλος του έτους προβλέπω 2-3% μερίδιο!
Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (www.enternity.gr)
Next Generation Consoles WAR: http://www.vgchartz.com/

rs71

rs71's Avatar: Nokia Lumia 900
HSCSD Member
Περιοχή: Άγνωστη

Alphaleader

Alphaleader's Avatar: LG D802 G2
EDGE Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Παράθεση από stewe >
Έκδοση για 3G θα βγει αργότερα, αλλά από την άλλη, από την στιγμή που υπάρχει USB, μπορείς άνετα να του βάλεις ένα στικάκι και τελείωσες. Άμα το θες δηλαδή για συνεχή χρήση σε σημείο που θα σε ανάγκαζε να πάρεις 2η sim για να έχεις μόνο ίντερνετ, βολεύεσαι με στικάκι που σου έρχεται νομίζω και πιο οικονομικό σε θέμα προγραμμάτωντων εταιρειών, ενώ γλυτώνεις και τα 100€ παραπάνω που θα σε φεσώσει η MS για τον 3G δέκτη.
Στικάκι σε ταμπλέτα?
Σκοτώνεις την ολη ιδέα χρήσης με συνοπτικές διαδικασιες. χώρια τα λεφτά για το στικακι, και οι ασυμβατότητες που ενδεχομένως να προκύψουν. Τα σωστά πράγματα ειναι τα ολοκληρωμένα, και αυτά και μονο προσφέρουν σωστή εμπειρία χρήσης Τα ημίμετρα ουτε να τα πλησιαζει κανεις....
Current status: LG G2, Galaxy S2, VAIO SV-E14A2M1EB
Planning: something...

tedmathjiou

tedmathjiou's Avatar: BlackBerry Z10
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: ΑΙΓΑΛΕΩ
γιατι το ipad ειναι φτηνο? και γιατι,ξερεις αν θα ειναι και καλητερο του ipad? δεν ακουω καμια μα καμια γνωμη να λετε πανω στις τιμες των apple και τρελενομαι.. προσωπικα το tablet της microsoft για μενα με αυτα που υποσχετε ειναι πολυ πιο μπροστα απ το ipad της apple. ειναι μια τεραστια εταιρια η microsoft και καλο θα ηταν να κοιταμε και τις "τιμες" και των αλλων κολλοσων,και να συγκρηνουμε. Δεν μπορει για να παρει καποιος ενα macbook να ευκαταστατος και η χαμηλοτερη τιμη του να ανερχετε στα 1200 ευρω.. γιατι δεν μιλαει κανεις γι αυτα? ελεος ρε παιδες.

tedmathjiou

GSM Phase 2 Member
Παράθεση από AnakinSkywalker >
Μπράβο Microsoft, ωραίες τιμές... Έτσι θα ανταγωνιστείς το iPad, εύγε...
γιατι το ipad ειναι φτηνο? και γιατι,ξερεις αν θα ειναι και καλητερο του ipad? δεν ακουω καμια μα καμια γνωμη να λετε πανω στις τιμες των apple και τρελενομαι.. προσωπικα το tablet της microsoft για μενα με αυτα που υποσχετε ειναι πολυ πιο μπροστα απ το ipad της apple. ειναι μια τεραστια εταιρια η microsoft και καλο θα ηταν να κοιταμε και τις "τιμες" και των αλλων κολλοσων,και να συγκρηνουμε. Δεν μπορει για να παρει καποιος ενα macbook να ειναι ευκαταστατος και η χαμηλοτερη τιμη του να ανερχετε στα 1200 ευρω.. γιατι δεν μιλαει κανεις γι αυτα? ελεος ρε παιδες

trod

trod's Avatar: HTC One
3G Member
Περιοχή: Πολύγωνο
Μονο εγω νομιζω οτι αν κανει 1000 Ευρω δεν θα το αγορασει κανεις;
HTC One Black
iPad 4 16GB Cellular White (7.1.2 JB)
iPad Air 32GB Cellular White (7.1.2 JB)
[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

tedmathjiou

GSM Phase 2 Member
1000 ευρω αποκλειετε να κανει απο οτι λενε. τωρα αν η τιμη του ειναι κοντα στο ipad δεν βλεπω κανεναν λογο καποιος να προτημησει το ipad απο το ταμπλετ της microsoft.Εκτος βεβαια και αν ειναι καποιος fashion maniac φιγουρατζακος. Για μενα απ αυτα που ειδα με επεισε. Ενα πανεμορφο λειτουργικο,ολοφρεσκο,με απειρες δυνατοτητες που εχει μελλον.... ειδομεν

alextrela

alextrela's Avatar: Nokia 7210o
HSUPA Member
Μου αρεσει που βγαινουν και κραζουν για τις τιμες ,αλλα το 700+ για το ipad 32gb wifi/3g ειναι τζαμπα πραγμα και μαλιστα δεν εχουν ουτε το μισο απο τις δυνατοτητες/εξοπλισμο/συνδεσιμοτητα που θα εχουν τα windows 8 tablet pc και full στους περιορισμους.

tedmathjiou

GSM Phase 2 Member
Παράθεση από alextrela >
Μου αρεσει που βγαινουν και κραζουν για τις τιμες ,αλλα το 700+ για το ipad 32gb wifi/3g ειναι τζαμπα πραγμα και μαλιστα δεν εχουν ουτε το μισο απο τις δυνατοτητες/εξοπλισμο/συνδεσιμοτητα που θα εχουν τα windows 8 tablet pc και full στους περιορισμους.
αυτο ακριβως λεω και εγω φιλε μου. Αλλα γενικα κατα την γνωμη μου αν η microsoft ειχε καταληξει σε μια αλλη πολιτικη τυπου apple να βγαζει δηλαδη καθαρα δικα της επωνημα προϊοντα microsoft ,(και οχι να δινει τα λειτουργικα της σε πχ htc,nokia, klp ) και εβγαζε μια συσκευη τον χρονο πχ οπως τα iphone kai ta ipad,(γι αυτο και η τιμες τους ειναι παντα υψηλες) θα θελα τοτε να δω αν θα πειραζε τον κοσμο η τιμη τους.. anyway. για μενα προσωπικα απ οτι ειδα μου φαινετε πολυ πιο ομορφο και πιο πληρης το λειτουργικο των w8 απ οτι το "παλιομοδιτικο" πλεον ios και με βαση αυτων των δεδομενων εγω δεν θα σκαγα φραγκο για ενα ipad,αλλα θα τα σκαγα ευχαριστως για ενα φρεσκο και πολλα υποσχομενο λειτουργικο οπως αυτο της microsoft,που απ οτι δειχνει φαινετε να εχουν μαθει απο καποια λαθη του παρελθοντος..

alextrela

HSUPA Member
Παράθεση από tedmathjiou >
αυτο ακριβως λεω και εγω φιλε μου. Αλλα γενικα κατα την γνωμη μου αν η microsoft ειχε καταληξει σε μια αλλη πολιτικη τυπου apple να βγαζει δηλαδη καθαρα δικα της επωνημα προϊοντα microsoft ,(και οχι να δινει τα λειτουργικα της σε πχ htc,nokia, klp ) και εβγαζε μια συσκευη τον χρονο πχ οπως τα iphone kai ta ipad,(γι αυτο και η τιμες τους ειναι παντα υψηλες) θα θελα τοτε να δω αν θα πειραζε τον κοσμο η τιμη τους.. anyway. για μενα προσωπικα απ οτι ειδα μου φαινετε πολυ πιο ομορφο και πιο πληρης το λειτουργικο των w8 απ οτι το "παλιομοδιτικο" πλεον ios και με βαση αυτων των δεδομενων εγω δεν θα σκαγα φραγκο για ενα ipad,αλλα θα τα σκαγα ευχαριστως για ενα φρεσκο και πολλα υποσχομενο λειτουργικο οπως αυτο της microsoft,που απ οτι δειχνει φαινετε να εχουν μαθει απο καποια λαθη του παρελθοντος..
Ακριβως και η MS δεν ειναι Apple με τους δογματισμους της που καποιοι θελουν να τους ταυτιζουν στη φιλοσοφια τους που ειναι περα ως περα λαθος,και η φιλοσοφια των Windows 8 ειναι μερα με τη νυχτα με IOS,μπορει να μην αρεσει σε πολλους για δικους τους σεβαστους λογους αλλα οχι και να ριχνουν και χολη και να λενε οτι ειναι αχρηστα και θα πατωσουν.
Ας ρωτησουν και τα εκατομμυρια των καταναλωτων που τα προτιμουν σε καθημερινη χρηση.

trod

trod's Avatar: HTC One
3G Member
Περιοχή: Πολύγωνο
Παράθεση από alextrela >
Πρωτα απο ολα εισαι off-topic. Δεν κανουμε συγκριση αν το iPad ειναι υπερτιμημενο και αν τα specs του ενος ειναι καλυτερα του αλλου. Ειναι κουραστικο οτι θεμα εχει σχεση με android ή microsoft να καταληγει να συγκρινεται με iPhone ή iPad.

Για το θεμα μας τωρα για αυτους που λενε οτι δεν θα κοστιζει εδω 1000 Ευρω. Αν τελικα κανει 999 δολλαρια στην Αμερικη και κανουμε την αντιστοιχη αναλογια της τιμης ας πουμε ενος iPad 32GB απο το amazon.com που κανει 641 δολαρια δηλαδη 510 Ευρω και απο το πλαισιο που κανει 619 Ευρω βλεπουμε μια αυξηση της ταξεως του 21,3% .Σημερα δηλαδη αν εβγαινε το surface στην Αμερικη με 999 δολαρια (794 Ευρω) εδω με την αντιστοιχη αυξηση θα εκανε 963 Ευρω.
HTC One Black
iPad 4 16GB Cellular White (7.1.2 JB)
iPad Air 32GB Cellular White (7.1.2 JB)
[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Ctg

Ctg's Avatar: Nokia Lumia 800
Banned
Έχω διαβάσει χιλιάδες μηνύματα για την "πατάτα" των W8-WP8 από τους "ειδήμονες" εδώ μέσα.

Το Android σε ένα-δυο χρονια θα δείχνει σα το "γύφτο" με τα νταούλια
Τελευταία τροποποίηση από Ctg: 24 Ιούν. 2012, 21:02.

karx

karx's Avatar: HTC One
HSDPA Member
Περιοχή: Αθήνα
Παράθεση από Ctg >
Έχω διαβάσει χιλιάδες μηνύματα για την "πατάτα" των W8-WP8 από τους "ειδήμονες" εδώ μέσα.

Το Android σε ένα-δυο χρονια θα δείχνει σα το "γύφτο" με τα νταούλια
Να την κοιτάξεις αυτήν την εμπάθεια πάντως. Που κολλάει το android με την είδηση;

alextrela

HSUPA Member
Παράθεση από trod >
Πρωτα απο ολα εισαι off-topic. Δεν κανουμε συγκριση αν το iPad ειναι υπερτιμημενο και αν τα specs του ενος ειναι καλυτερα του αλλου. Ειναι κουραστικο οτι θεμα εχει σχεση με android ή microsoft να καταληγει να συγκρινεται με iPhone ή iPad.

Για το θεμα μας τωρα για αυτους που λενε οτι δεν θα κοστιζει εδω 1000 Ευρω. Αν τελικα κανει 999 δολλαρια στην Αμερικη και κανουμε την αντιστοιχη αναλογια της τιμης ας πουμε ενος iPad 32GB απο το amazon.com που κανει 641 δολαρια δηλαδη 510 Ευρω και απο το πλαισιο που κανει 619 Ευρω βλεπουμε μια αυξηση της ταξεως του 21,3% .Σημερα δηλαδη αν εβγαινε το surface στην Αμερικη με 999 δολαρια (794 Ευρω) εδω με την αντιστοιχη αυξηση θα εκανε 963 Ευρω.
Για μενα οι τιμες ειναι λογικες για αυτα που θα προσφερουν και ειδικα τα χ86 μοντελα με τον πλουσιο εξοπλισμο που θα εχουν στο 1000 το βρισκω νορμαλ οχι το ιδανικο αλλα νορμαλ.
Βεβαια ο καθενας σταθμιζει αναλογα με τη τσεπη του και ποσο τον καλυπτει ως προς τις αναγκες του τα συγκεκριμενα προιοντα οπως και με ολα τα υπολοιπα προιοντα
Παντως θα υπαρχει ποικιλια σε χαρακτηριστικα και εξοπλισμο μοντελα και απο πολλους κατασκευαστες και αυτο σιγουρα θα βοηθησει μεσω του ανταγωνισμου σε μειωση των τιμων σε καποιο επιπεδο βεβαια.
Διοτι ουτε και εδω θα ξεφυγει απο τον κανονα στη τεχνολογια πως οτι πληρωνεις παιρνεις,μπορει οχι σε απολυτο,αλλα σε μεγαλο βαθμο
Οι συγκρισεις σε τιμες σε δολαρια ειναι ακυρες σε σχεση με αυτα που διατιθονται στην Ελλαδα.
Αλλη αγορα/δυνατοτητες/αγοραστικη δυναμη/προοπτικη/νομοθεσια/κρατος/νοοτροπια
Εχεις δει ποτε προιοντα στην Ελλαδα αντιστοιχα με HΠΑ στη τιμολογηση τους εδω? και οχι μονο στα της τεχνολογιας.
Τελευταία τροποποίηση από alextrela: 24 Ιούν. 2012, 21:29.
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης