LG L7, LG 3D, η SONY XPERIA P?????

Κλειδωμένο Θέμα

dimitris_origina

dimitris_origina's Avatar: LG D802 G2
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Παράθεση από Vlasismiriagos >
Πάντως την δική μου εμπειρία στην είπα με το ΝΟΚΙΑ.Η ίδια η ΝΟΚΙΑ δεν αναλάμβανε με τίποτα να το φτιάξει με την απόδειξη από τη WIND.Και τελικά ανέλαβε η ίδια η WIND αφού όπως σου είπα τους απείλησα κλπ και μου το έφτιαξε η WIND.
πιστευω επειδη πολυς κοσμος πλεον ψωνιζει παραεισαγωγης δεν μπορει μια sony να κλεινει τα ματια κ να μην αποδεχεται την εγγυηση... σε ευχαριστω που αναφερεις το συμβαν, θα παρω αυριο το service sony και θα ρωτησω.. εφοσον καταληξω στο xperia p...

το μονο σιγουρο ειναι οτι καθε σκεψη για τα δυο μοντελα lg που αναφερω στον τιτλο μου εχουν φυγει...

και επειδη εχω διαβασει παρα πολλα reviews για οτι κυκλοφορει σημερα, βλεπω πιο χαρουμενους κ απροβληματιστους μεχρι τωρα τους κατοχους sole και xperia p .. τον ιδιον επεξεργαστη δεν εχουν αυτα τα δυο?? η κανω λαθος?

Vlasismiriagos

Vlasismiriagos's Avatar: LG D995 Flex
3G Member
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από dimitris_origina >
πιστευω επειδη πολυς κοσμος πλεον ψωνιζει παραεισαγωγης δεν μπορει μια sony να κλεινει τα ματια κ να μην αποδεχεται την εγγυηση... σε ευχαριστω που αναφερεις το συμβαν, θα παρω αυριο το service sony και θα ρωτησω.. εφοσον καταληξω στο xperia p...

το μονο σιγουρο ειναι οτι καθε σκεψη για τα δυο μοντελα lg που αναφερω στον τιτλο μου εχουν φυγει...

και επειδη εχω διαβασει παρα πολλα reviews για οτι κυκλοφορει σημερα, βλεπω πιο χαρουμενους κ απροβληματιστους μεχρι τωρα τους κατοχους sole και xperia p .. τον ιδιον επεξεργαστη δεν εχουν αυτα τα δυο?? η κανω λαθος?
Ποια LG ρε συ...Τώρα μιλάμε για smartphones ναι τον ίδιο επεξεργαστή φορούν και τα 2...

dimitris_origina

GSM Phase 1 Member
Ποια LG ρε συ...Τώρα μιλάμε για smartphones ναι τον ίδιο επεξεργαστή φορούν και τα 2...
κακίεςςςςςςς χε χε χε

dimitris_origina

GSM Phase 1 Member
φίλε μου το sole είναι στα 219...από electro world...
δεν υπαρχει πλεον το 219 στο electroworld....

Vlasismiriagos

Vlasismiriagos's Avatar: LG D995 Flex
3G Member
δεν υπαρχει πλεον το 219 στο electroworld....
ναι το είδα και εγώ πριν...οπότε κωτσόβολος...να χεις το κεφάλι σου ήσυχο...

dimitris_origina

GSM Phase 1 Member
εντωμεταξυ καθε μερα που περναει πεφτει κ αλλο το xperia p...

σημερα επεσε αλλα δεκα ευρο στα skroutzομαγαζα... στα 333euro....

η διαφορα μου πλεον ειναι στα εβδομηντα ευρο....

το σκεφτομαι.....

Frpix

Frpix's Avatar: Apple iPad mini
GSM Phase 2 Member
εντωμεταξυ καθε μερα που περναει πεφτει κ αλλο το xperia p...

σημερα επεσε αλλα δεκα ευρο στα skroutzομαγαζα... στα 333euro....

η διαφορα μου πλεον ειναι στα εβδομηντα ευρο....

το σκεφτομαι.....
Αναμενόμενη η πτώση της τιμής, αφού αποδεδειγμένα η μπαταρία του είναι επιεικώς απαράδεκτη.

enigma84

enigma84's Avatar: Sony Ericsson W850i
HSDPA Member
Περιοχή: Hallowed Land
Παράθεση από Frpix >
Αναμενόμενη η πτώση της τιμής, αφού αποδεδειγμένα η μπαταρία του είναι επιεικώς απαράδεκτη.
Kαι για να δικαιολογηθεί η διαφορά από το xperia s.
3330, 6210, 6610, s65, k750, w850, u900, c902, 1616, sgs2, nexus 5

dimitris_origina

GSM Phase 1 Member
Παράθεση από konstantinoslp >
αυτο θα θελα πολυ να το ακουσω.γιατι για το σερβις της sony στην ελλαδα ακουγονται διαφορα.το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι αυτο
μολις μιλησα με επισημο service της sony και μου ειπε τα εξης... εφοσον υπαρχει αποδειξη αγορας για το κινητο ειτε ειναι παραεισαγωγης ειτε απο ελληνικη αντιπροσωπεια ισχυει κανονικα δυο χρονια εγγυηση κ δεν υπαρχει καμια διαφορα...

dimitris_origina

GSM Phase 1 Member
Παράθεση από Frpix >
κατι ακουγεται οτι εαν φορτιστει με αλλον φορτιστη κ οχι τον ταχυφορτιστη που εχει στο κουτι του, δινει αρκετα παραπανω η μπαταρια.... με καθε επιφυλαξη το λεω.....

x8052

x8052's Avatar: Nokia Lumia 820
HSCSD Member
Περιοχή: Χαλάνδρι
κατι ακουγεται οτι εαν φορτιστει με αλλον φορτιστη κ οχι τον ταχυφορτιστη που εχει στο κουτι του, δινει αρκετα παραπανω η μπαταρια.... με καθε επιφυλαξη το λεω.....
Τελικά με αυτό, τι γίνεται, ισχύει ?

suspect21

suspect21's Avatar: Siemens SX1
HSDPA Member
Περιοχή: Ηρακλειο
Παράθεση από x8052 >
Τελικά με αυτό, τι γίνεται, ισχύει ?
2 άτομα το έχουν επιβεβαιώσει
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια...

dimp3

dimp3's Avatar: Sony Xperia T
EDGE Member
απ οτι εχω διαβασει το xperia sole εχει τα αντερα και δεν τρωει lag-αρισματα, η οθονη του ειναι αρκετα καλη και τα 512ram τα διαχειριζεται αβιαστα με τον διπυρινο...

η διαφορα μου ειναι στα 120 ευρο για:
καλυτερης ποιοτητας φωτογραφιεw (8mp αντι 5mp) αν και μια χαρα φωτος τραβαει κ το sole
διπλη ραμ (αντι για τα 512 του sole) αφου τα διαχειριζεται χωρις lag-αρισματα το sole τοτε δεν με απασχολει διολου....
μπροστινη καμερα (μου ειναι αχρειαστη)
καλυτερη ποιοτητα κατασκευης.. μια χαρα κομψοτατα ειναι για μενα κ τα δυο...
το μονο που με χαλαει σε σχεση με το xperia p στο sole ειναι η θεση του μεγαφωνου...χαθηκε να το εβαζαν στο πλαι και στο sole???για να μην εχει τα ''μπουκοματα'' οταν αναπαυεται πανω σε λεια επιφανεια, και να ακουγεται καλυτερα???
αυτονομια μπαταριας πιστευω απ οτι σας διαβαζω το sole εχει καλυτερη.....

με ολα αυτα + 120 ευρο (η διαφορα ειναι σχεδον τα μισα απ οτι η τιμη ενος sole) πραγματικα αξιζει???

ειπαμε vfm αλλα πραγματικα και ουσιαστικα τι παραπανω παιρνω με το xperia p?? ελαχιστη ποιοτητα στις φωτος καλυτερη μπροστινη cam και 512ram παραπανω?

δεν αναφερω το μεγεθος της οθονης γτ και τα δυο (3,7 κ 4,0) ειναι αψογα σε μεγεθος.....και με βολευουν το ιδιο....

δεν θελω να μειωσω το xperia p απλα η τιμη του ενος σε σχεση με τα χαρακτηριστικα του ειναι πολυ καλη... αν ειναι λοιπον να φτασω απο τα 250 στα 370 του xperia p, με αυτην την λογικη ''χωνω κ λιγα ακομη κ παω και στο s....

οποτε μια χαρα ειναι και το sole και ισως το καλυτερο vfm αυτην την στιγμη....
εγώ καταλαβαίνω ότι η sony έχει βγάλει μεγάλη γκάμα κινητών σε όλο το φάσμα των τιμών για να μπορεί να καλύψει κάθε είδους χρήστη. Βέβαια πολλά δε θα έρθουν στην Ελλάδα αλλά αυτά που έρχονται δίνουν λόγο για να μπαίνεις σε σκέψεις ποιο να πάρεις. Προσωπικά θα σου λεγα να μείνεις στο Sole αλλιώς να πας κατευθείαν για το S!
... and Justice for ... ALL ...

ccinderella

ccinderella's Avatar: Apple iPhone 5
3G Member
αν κ δεν ειμαι fan της σονυ σε συγκριση με lg σονυ θα επερνα

mij

no avatar
GPRS Member
Παράθεση:
Προσωπικά θα σου λεγα να μείνεις στο Sole αλλιώς να πας κατευθείαν για το S!
Από Sole σε S δεν είναι λίγο μεγάλη η διαφορά (και σε τιμή, και σε χαρακτηριστικά). Τα ενδιάμεσα (U, P) γιατί δεν τα κοιτάς;
Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης