OTE: Νέο οικονομικό πρόγραμμα ΟΤΕ Double Play Economy μόνο με €21,90/μήνα

Απάντηση

linaki_gr

linaki_gr's Avatar: Samsung GT-I9305 Galaxy S3 LTE
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Phantomhive's Mansion
Καλημέρα παιδιά έχω κάνει και εγώ το πρόγραμμα αυτό του ΟΤΕ καθαρά γιατί στο σπίτι που μετακόμισα κ ήθελα να κάνω μεταφορά γραμμής στη cyta αλλά έφαγα απόρριψη λόγω έλλειψης κυρίου ή ακραίου δικτύου οπότε είχα μόνη επιλογή παρά να μπω ΟΤΕ. Παρόλο που διαφημίζουν ότι πέσαν οι τιμές κτλ μόνο κοροϊδία είναι, φανταστείτε ότι μέσα στο πρόγραμμα αυτό δεν έχει αναγνώριση κλήσης, μα που ακούστηκε στις εποχές μας να μην υπάρχει αναγνώριση δωρεάν!! Την οποία πήγαν να μου ενεργοποιήσουν όταν τους πήρα να ρωτήσω γιατί δε βλέπω καλούντα,χωρίς να με ενημερώσουν ότι υπήρχε κόστος περίπου 2μισή ευρώ! Ευτυχώς που σκέφτηκα να ρωτήσω αν χρεώνεται κ Ω τι θαύμα παρέλειψε να μου το πει :-P. Παιδιά εγώ ψηφίζω πάντα εναλλακτικούς αλλά ας όψεται η ακύρωση που φάγαμε

maya2011

maya2011's Avatar: Sony Xperia T
EDGE Member
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από linaki_gr >
. Παρόλο που διαφημίζουν ότι πέσαν οι τιμές κτλ μόνο κοροϊδία είναι, φανταστείτε ότι μέσα στο πρόγραμμα αυτό δεν έχει αναγνώριση κλήσης, μα που ακούστηκε στις εποχές μας να μην υπάρχει αναγνώριση δωρεάν!! Την οποία πήγαν να μου ενεργοποιήσουν όταν τους πήρα να ρωτήσω γιατί δε βλέπω καλούντα,χωρίς να με ενημερώσουν ότι υπήρχε κόστος περίπου 2μισή ευρώ!
τελευταία ο οτε τη μείωση 10% την έχει κάνει 25% για να πιάσει όσα θύματα μπορεί. αυτό με την αναγνώριση κλήσης, τη χρεώνει εδώ και πολλά χρόνια και είμαστε στο 2012

athenaum

athenaum's Avatar: Samsung GTC6112
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Mαρούσι

καλο για

οτι πρεπει για να κολησει πανω του κανεις conex tv με ανανεωση ανα εξαμηνο
Stelios

Μιλάω 120 δευτερόλεπτα μόνο με 10 λεπτά από κερματοτηλέφωνα payphones που βρίσκονται παντού :καφέ, περίπτερο, ψιλικατζίδικο ,στο δρόμο ειναι φοβερό ;
Χωρίς πάγια, κάρτες, ακτινοβολίες και με απόκρυψη...

irve

irve's Avatar: Dell Venue Pro
Mobile Newbie
Γεία σας παιδία !

Μέχρι τώρα δεν ήμουν σε κάποιο πρόγραμμα και απλώς είχα φοιτιτικό internet και ο λογαριασμός μου έρχεται 80 με 85 ευρώ .Κάποια στιγμή θα κοπεί και το φοιτιτικο και θα μου έρχεται ακόμα περισσοτερο .
Οπότε σκεφτόμουν να βάλω το double play economy me ta 26 ευρώ ΄
Πόσο με συμφέρει ΄; Θα πληρώνω όντως 26 ευρω ή θα μου έχουν τίποτα περίεργες χρεώσεις ;
Το πάγιο είναι μέσα σε αυτή την τιμή ;
Γενικότερα όσοι το έχετε βάλει πείτε καμιά εντύπωση

(τώρα θα μου πείτε γιατί δε πάω σε άλλη εταιρεία άλλα το τηλέφωνο είναι στον πατέρα μου και δε θέλει να φύγουμε απο τομ ΟΤΕ)

Ευχαριστώ πολύ

tazio

tazio's Avatar: Sony Ericsson K750i
3G Member
Περιοχή: Σπίτι μου
26,90 είναι το μηνιαίο πάγιο και δεν υπάρχουν άλλες χρεώσεις, εκτός αν βάλεις αναγνώριση κλήσεων ή κάποια άλλη ψηφιακή ευκολία, η οποία χρεώνεται επιπλέον. Το πάγιο αυτό ισχύει για 6 μήνες δηλαδή τρεις λογαριασμούς. Μετά πηγαίνει στα 31,90 ευρώ ανά μήνα.
Εντύπωση μια και απλή. Δεν ασχολείσαι καθόλου με το τηλέφωνό σου, ούτε με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και όποτε το χρειαστείς (το τηλέφωνό σου) είναι σε λειτουργία. Αποτέλεσμα το στομάχι και τα νεύρα σε ηρεμία = αξία ανεκτίμητη. .

maya2011

maya2011's Avatar: Sony Xperia T
EDGE Member
αν δεν σε ενδιαφέρει το τηλέφωνο σε συμφέρει να κοιτάξεις εναλλακτικό πάροχο
η forthnet για παράδειγμα δίνει το adl στα 17€
http://www.forthnetgroup.g...aspx?a_id=4680

kartas

no avatar
GSM Phase 2 Member
Εγώ όσο ήμουν φοιτητής μόνο ίντερνετ χρησιμοποιούσα και μιας και είσαι φοιτητής μάλλον τα τηλ δεν το χρειάζεσαι οπότε η προσφορά της forthnet για 17 είναι ότι πρέπει

deadly01

deadly01's Avatar: Sony Xperia T
EDGE Member
Παράθεση από tazio >
26,90 είναι το μηνιαίο πάγιο και δεν υπάρχουν άλλες χρεώσεις, εκτός αν βάλεις αναγνώριση κλήσεων .
μεγάλο κλέψιμο που το χρεώνει ακόμα αυτό το πράγμα ο ΟΤΕ

tazio

tazio's Avatar: Sony Ericsson K750i
3G Member
Περιοχή: Σπίτι μου
Σε αυτό δεν έχεις τελείως άδικο. Κάποια στιγμή πρέπει να το διορθώσει αυτό.

stelaras1

stelaras1's Avatar: Motorola V600
GSM Phase 2 Member
ισχύει, μπορεί να είναι 1,14 περίπου το μήνα νομίζω αλλά αυτό δεν παύει να σημαίνει ότι δεν πρέπει να ακολουθείς και την αγορά (δεν το χρεώνει κανείς).
Εκτός αν είναι (πάλι) ρυθμιστικό το πρόβλημα :/

alexandr0s

alexandr0s's Avatar: Apple iPhone 4
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Thessaloniki/London
Παράθεση από stelaras1 >
Εκτός αν είναι (πάλι) ρυθμιστικό το πρόβλημα :/
μα τι λες, όλα με τον ΟΤΕ ρυθμιστικά προβλήματα είναι
Alex

gattacas

no avatar
Mobile Member
Εγώ πάντως τόσα χρόνια στη forthnet δεν είχα πρόβλημα. Σε ένα γραφείο που δούλευα μια περίοδο μόνο είχαν την ατυχία να πέσουν σε προβληματική γραμμή (σύνδεση ΟΤΕ) και ταλαιπωριόντουσαν κάθε τρεις και λίγο να μένουν χωρίς ιντερνετ και να μη ξέρουν τι γίνεται. Όπως είναι οι γραμμές στην Ελλάδα αν είναι να σου τύχει θα σου τύχει όπου και να σαι, οπότε τα παραπάνω λεφτά του ΟΤΕ για μένα δεν έχουν καμία λογική, δε μας περισσεύουν κιόλας.

abfabgal

no avatar
GPRS Member
Παράθεση από maya2011 >
το 2mbps θα έπρεπε να το δίνουν πολύ πιο φθηνά. τα 22€ είναι πολλά
δεν αξίζει με τίποτα...η wind δίνει adsl 24αρι με 15 ευρώ και με άλλα 2 ευρώ έχεις και 2 ώρες δωρεάν σταθερά-υπεραστικά...Από τον ΟΤΕ ψηφίζω μακράν τους εναλλακτικούς...

Ttanya

Ttanya's Avatar: Acer Liquid Gallant Duo
GPRS Member
Περιοχή: Αθήνα
Παράθεση από abfabgal >
δεν αξίζει με τίποτα...η wind δίνει adsl 24αρι με 15 ευρώ και με άλλα 2 ευρώ έχεις και 2 ώρες δωρεάν σταθερά-υπεραστικά...Από τον ΟΤΕ ψηφίζω μακράν τους εναλλακτικούς...
Αυτό ισχύει αν έχεις σύνδεση κινητού Wind, έτσι δεν είναι; Πολύ οικονομικό, όντως...

panagis_89

panagis_89's Avatar: Samsung GT-I8190 Galaxy S3 Mini
3G Member
Περιοχή: Athens
παιδιά να ρωτησω και κατι.εχω το προγραμμα 24αρα συν απεριόριστα σε αστικα υπεραστικα.ποσο θα πρεπει να μου ερχεται ο λογαριασμοσ?
Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)
Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta
Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.
Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz
Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης