[Επίσημο] Samsung Galaxy S III

Απάντηση

Tyxerakias

Tyxerakias's Avatar: Samsung Galaxy Note 10.1 2014
Moderator
Περιοχή: Λονδίνο
Παράθεση από kostashark >
παιδια λυστε μου μια απορια λιγο! γιατι οταν παω να κανω ελεγχο για ενημερωσεις μου βγαζει μηνυμα οτι το κινητο σας εχει τροποπιοιθει!;;; και δεν γινεται ο ελεγχος και κατ επεκταση και η ενημερωση;;! το κινητο το εχω μονο ροοτ μεσω του framaroot!
Aν κάνεις root δεν μπορείς να κάνεις ΟΤΑ update. Το έχουμε πει χιλιάδες φορές.... μην το προσπαθείς καν. Αν τυχόν το βλέπει, απλά δεν έχει εντοπίσει το root ακόμα, είναι θέμα χρόνου.
- Alex

kostashark

kostashark's Avatar: Samsung Galaxy Note 4
HSCSD Member
Περιοχή: Γρεβενα
Παράθεση από nikos_adamo >
εχεις καποια διευθυνση η καποιο site;;
το μαγαζι λεγεται smart tech! τωρα περισσοετερα δεν γνωριζω αυτην την στιγμη

Παράθεση από SpecialMan >
Το ιδιο προβλημα ειχα και εγω ...εκανα factory reset και λυθηκε !
Παράθεση από Tyxerakias >
Aν κάνεις root δεν μπορείς να κάνεις ΟΤΑ update. Το έχουμε πει χιλιάδες φορές.... μην το προσπαθείς καν. Αν τυχόν το βλέπει, απλά δεν έχει εντοπίσει το root ακόμα, είναι θέμα χρόνου.
δεν το ειχα ξαναδιαβαση αυτο! απο τι καταλαβα θα πρεπει να το κανω δηλαδη φακτορη και μετα παλι απο την αρχη......
πως θα βλεπω ομως αν εχει βγει καινουρια ενημερωση απο που;;
Don't go around saying the world owens you a living. The world owens you nothing! It was here first.

mixalis11

mixalis11's Avatar: Samsung GT-I9300 Galaxy S3
Mobile Newbie
Περιοχή: Άγνωστη
Ρε παιδια εχω ενα προβλημα με την μπαταρια του.. Την εβγαλα απο το τηλεφωνο και την τοποθετησα μετα απο 10 λεπτα και ειχαν σωθει 10%...μηπως ειναι προβλημα ..το εχετε παθει κ εσεις??

Tyxerakias

Tyxerakias's Avatar: Samsung Galaxy Note 10.1 2014
Moderator
Περιοχή: Λονδίνο
Παράθεση από kostashark >
δεν το ειχα ξαναδιαβαση αυτο! απο τι καταλαβα θα πρεπει να το κανω δηλαδη φακτορη και μετα παλι απο την αρχη......
πως θα βλεπω ομως αν εχει βγει καινουρια ενημερωση απο που;;
Μπορείς να το συνδέσεις στο PC σου και θα σου πει το Kies αν υπάρχει αναβάθμιση.
- Alex

timkos40

no avatar
GSM Phase 2 Member
Καλημέρα παιδιά θέλω να ρωτήσω αν έχει το s3 υποστήριξη για flash και αν ναι πως γιατι δεν έβγαλα άκρη στην σελίδα της Adobe.Πρέπει να κατεβάσω και τίποτα άλλο;
Ευχαριστώ

Giov87

Giov87's Avatar: Samsung Galaxy Note 3
EDGE Member
Περιοχή: Αθήνα - Λευκάδα
Παράθεση από timkos40 >
Καλημέρα παιδιά θέλω να ρωτήσω αν έχει το s3 υποστήριξη για flash και αν ναι πως γιατι δεν έβγαλα άκρη στην σελίδα της Adobe.Πρέπει να κατεβάσω και τίποτα άλλο;
Ευχαριστώ
Υπάρχει εδώ η λίστα με τον flash player για Android.. Κατεβαζεις από κάτω κάτω, εκεί που λέει Android 4.X..

optostyle

optostyle's Avatar: Samsung Galaxy Note 3
GPRS Member
Περιοχή: Sallonika
Οποιον flash και να εβαλα δε μου δουλευει σε ενα chat...(.. chatango) ..giati?

Aκυρο....τα καταφερα τελικα
Εχω Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Αυτο που ζυγιζει 24Κg
Τελευταία τροποποίηση από Superuser: 7 Ιούλ. 2013, 18:18. Αιτιολογία: Συνένωση Μηνυμάτων

chickenakos90

chickenakos90's Avatar: Samsung Galaxy Note 4
Mobile Newbie
Γεια σας.το κινητο μου ειναι 2 μηνων και παρατηρησα αν το κανω πιξελ τεστ στο κοκκινο ειναι ενα πιξελακι μαυρο.με καλυπτει η εγγυηση για να γινει?απο σκρουτζ το πηρα και μου ειπε το καταστημα να επικοινωνησω με την σμαρτεκ και οτι η εγγυηση που μου δινουν ειναι ενας χρονος.ειναι μικρο το προβλημα βεβαια αλλα δεν μου αρεσε που εδωσα τοσα λεφτα και εχει αυτο το ψεγαδι.υ.γ καθαριστικο πανακι με ντετολ κανει για γκοριλα γκλας?και στο καπακι να το καθαρισω με στεγνο πανακι.

saltofx_v

saltofx_v's Avatar: OnePlus One
3G Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Παράθεση από chickenakos90 >
Γεια σας.το κινητο μου ειναι 2 μηνων και παρατηρησα αν το κανω πιξελ τεστ στο κοκκινο ειναι ενα πιξελακι μαυρο.με καλυπτει η εγγυηση για να γινει?απο σκρουτζ το πηρα και μου ειπε το καταστημα να επικοινωνησω με την σμαρτεκ και οτι η εγγυηση που μου δινουν ειναι ενας χρονος.ειναι μικρο το προβλημα βεβαια αλλα δεν μου αρεσε που εδωσα τοσα λεφτα και εχει αυτο το ψεγαδι.υ.γ καθαριστικο πανακι με ντετολ κανει για γκοριλα γκλας?και στο καπακι να το καθαρισω με στεγνο πανακι.
Η εγγύηση είναι 2 χρόνια. Το gorilla glass δεν παθαίνει τίποτα.. Δοκίμασε.

SpecialMan

SpecialMan's Avatar: LG E960 Nexus 4
Banned
Περιοχή: Θεσσαλονικη-Αθηνα
Παράθεση από chickenakos90 >
Απο οτι θυμαμαι η Samsung απο 4 pixel και απανω στο φτιαχνει. Ρωτα ομως δεν εχεις να χασεις τιποτα!! ΓΙΑΤΙ ενας χρονος εγγυηση ρε φιλε ; 2 εχουν ολα τα κινητα. Απο ποιο μαγαζι στο σκρουτζ το πηρες ; Κανε καταγγελια .

chickenakos90

chickenakos90's Avatar: Samsung Galaxy Note 4
Mobile Newbie
Λαθος μου,2 ειναι.

telmusic

telmusic's Avatar: ThL T6s
3G Member
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Παράθεση από kapet >
Καλημέρα. Διαβάζω τις 700+σελίδες και έχω πανικοβληθεί - μπερδευτεί.
Ο ένας λέει λαγκάρει, ο άλλος δεν λαγκάρει - η ram είναι ανεπαρκής, ο άλλος είναι υπέρ αρκετή - το τζάμι γδέρνεται εύκολα και γενικά το τηλ είναι ευαίσθητο στις γρατζουνιές.
Τι ισχύει τελικά από όλα αυτά?
Μπορεί καποιος να μου πεί τα μειωνεκτήματα του τηλεφώνου?
Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το optimus G (γέρνω περισσότερο στο S3), αλλά με όλα αυτά που ακούγονται έχω μίνει st.by...

Υ.Γ Θα προτιμούσα να απαντούσε κάποιος expert-user χρήστης του τηλεφώνου, ο οποίος θα το κρίνει αμερόληπτα...
Ευχαριστώ!
Φίλε το κινητό δεν έχει κανένα θέμα και ακόμα και σήμερα είναι πιο πλήρες από άλλα που το ανταγωνίζονται.
Το θέμα με κάποια πιθανά λαγκ αφορούν το βαρύ software που έχει βάλει η Samsung πάνω στο android.
Σε αυτές τις περιπτώσεις αν αυτό σε ενοχλεί βάζεις έναν launcher που θα αντικαθιστά αυτόν που έχει βάλει η Samsung και που στις περισσότερες των περιπτώσεων δουλεύουν καλυτερα.
Εγώ έχω βάλει τον tsf και σε πληροφορώ πως το s3 μου είναι ποιο smooth και από το iPhone5.

deko

deko's Avatar: Lenovo S860
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: ATHENS
καλημερα!
Εχω την εξης απορια - προβλημα. 4-5 φορες ενω εχω το κινητο με κλειστη οθονη παταω το πλαινο η το μπροστα κουμπι αλλα συνεχιζει να μην ανοιγει. Πρεπει να βγαλω την μπαταρια , αλλιως τιποτα !!
Εν τω μεταξυ διαβασα εδω για το Sudden death και αφου εγκατεστησα το eMMC check μου βγαζει " YES , Insane chip ". Εχω τη μαμα ρομ 4.1.2 I9300XXEMC2. Δεν ειμαι root.
Να αρχισω να ανησυχω ??? Κι αν ναι τι να κανω ???

Κι αν οντως φταιει καποια εφαρμογη και τη βγαλω ,για το insane chip ( ασχετα αν εχω παγωματα η οχι )τελικα πρεπει να παω στο σερβις ? Το καλυπτει η εγγυηση ??
Τελευταία τροποποίηση από Superuser: 9 Ιούλ. 2013, 19:48. Αιτιολογία: Συνένωση Μηνυμάτων

kostashark

kostashark's Avatar: Samsung Galaxy Note 4
HSCSD Member
Περιοχή: Γρεβενα
παιδια να ρωτησω ξερετε μηπως τιποτα για το ποτε θα παρουμε 4.2; και επισης τελικα μερικα απο τα καλουδια του σ4 θα τα παρουμε εμεις ή μπααα;;;
Don't go around saying the world owens you a living. The world owens you nothing! It was here first.

m7ixalis

m7ixalis's Avatar: Google Nexus 7 2013
Moderator
Περιοχή: Τυμπακι - Κρητη
Τα μηνύματα που αφορούσαν το SDS μεταφερθήκαν στο σωστό θεμα ,παρακαλώ να συνεχιστεί εκεί η συζήτηση .
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης