[Επίσημο] Samsung Galaxy S III

Απάντηση

m7ixalis

m7ixalis's Avatar: Xiaomi Mi4
Moderator
Περιοχή: Τυμπακι - Κρητη
Παράθεση από zerv_5800 >
Καλημερα και συγνωμη που γραφω το ιδιο αλλα τα νευρα μου εχουβ σπασει.Εμενα εχει κολλησει εκει που λεει χτες 3 ωρες
(ληψη στοιχειων αναβαθμισης υλικολογισμικου) στο 99% τι καμουμε??Το εβαλα πριν λιγο τα ιδια...Τι συμβαινει??
Δοκίμασε έχοντας απενεργοποίηση firewall και anti-virus .
Με OTA δεν μπορείς να κάνεις αναβαθμισει ?

Άσχετο αλλα τι το θέλετε το kies ρε παιδιά ?? Υπάρχει το odin και τελειώνεις την διαδικασία μέσα σε λίγα λεπτά .
[ Root is freedom ]

skstelios

skstelios's Avatar: LG D821 Nexus 5
GPRS Member
Περιοχή: Νέα Σμύρνη
Άσχετο αλλα τι το θέλετε το kies ρε παιδιά ?? Υπάρχει το odin και τελειώνεις την διαδικασία μέσα σε λίγα λεπτά .[/QUOTE]

Καλημέρα το ODIN τι είναι;
Να υποθέσω είναι πρόγραμμα όπως το kies;
NEXUS 5 (LG-D
stock

Samsung galaxy SIII (GT-I9300)
HTC hd2

m7ixalis

Moderator
Παράθεση από skstelios >
Άσχετο αλλα τι το θέλετε το kies ρε παιδιά ?? Υπάρχει το odin και τελειώνεις την διαδικασία μέσα σε λίγα λεπτά .

Καλημέρα το ODIN τι είναι;
Να υποθέσω είναι πρόγραμμα όπως το kies;[/QUOTE]

Διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/foru...d.php?t=336584

Το kies ειναι άχρηστο όπως και το itunes .
[ Root is freedom ]

int70

int70's Avatar: Samsung Galaxy Note 3
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Athina-Abelokipoi
Παράθεση από zerv_5800 >
Καλημερα και συγνωμη που γραφω το ιδιο αλλα τα νευρα μου εχουβ σπασει.Εμενα εχει κολλησει εκει που λεει χτες 3 ωρες
(ληψη στοιχειων αναβαθμισης υλικολογισμικου) στο 99% τι καμουμε??Το εβαλα πριν λιγο τα ιδια...Τι συμβαινει??
Απενεργοποιησε ολα τα antivirus και θα εγκατασταθει μια χαραΤο επαθα κι εγω προχθες!

Rospy7

Rospy7's Avatar: LG G3
HSCSD Member
Περιοχή: Άγνωστη
Καλημερα.Συγνωμη για το 2ο ποστ αλλα εχω ανχωθει αν ξερει κανεις ας βοηθησει,Απο περιεργεια ενω εχω περασει την 4.1.1 jb Germany κανονικα με το ΚΙΕS εχω κανει και root.Πηγα και πατησα για να δω αμα εχουν βγει ενημερωσεις ΟΤΑ Και η απαντηση που πειρα ηταν:Η συσκευη σας εχει τροποποιηθει,δεν μπορειτε να λανβανετε ενημερωσεις λογισμικου.Μηπως ξερει κανεις τι φταει;;;Το CSC στην Jelly Bean δεν αλλαζει με το κλασικο τροπο *#272* και το IMEI.
Ξερει κανεις πως αλλαζει;

m7ixalis

Moderator
Παράθεση από Rospy7 >
Καλημερα.Συγνωμη για το 2ο ποστ αλλα εχω ανχωθει αν ξερει κανεις ας βοηθησει,Απο περιεργεια ενω εχω περασει την 4.1.1 jb Germany κανονικα με το ΚΙΕS εχω κανει και root.Πηγα και πατησα για να δω αμα εχουν βγει ενημερωσεις ΟΤΑ Και η απαντηση που πειρα ηταν:Η συσκευη σας εχει τροποποιηθει,δεν μπορειτε να λανβανετε ενημερωσεις λογισμικου.Μηπως ξερει κανεις τι φταει;;;Το CSC στην Jelly Bean δεν αλλαζει με το κλασικο τροπο *#272* και το IMEI.
Δοκίμασε με αυτό https://play.google.com/st...re+csc+changer να αλλάξεις csc.
Διαφορετικά πέρνα με odin το firmware που έχεις ξανά ώστε να γινεις unroot και να δεις αν θα σου βγαλει παλι το μήνυμα .
[ Root is freedom ]

djuan1988

djuan1988's Avatar: LG D821 Nexus 5
3G Member
Περιοχή: ΑΘήνα
Αφού το λες και μόνος σου ότι έχεις κάνει root. Άρα η συσκευή σου έχει τροποποιηθεί και δε δέχεται αναβαθμίσεις. Λογικό είναι.
مفاجأة

Rospy7

HSCSD Member
Παράθεση από m7ixalis >
Διαφορετικά πέρνα με odin το firmware που έχεις ξανά ώστε να γινεις unroot και να δεις αν θα σου βγαλει παλι το μήνυμα .
Ευχαριστω αλλα δεν παιζει αυτο το δοκιμασα σε JB δεν πιανει.

Παράθεση από djuan1988 >
Αφού το λες και μόνος σου ότι έχεις κάνει root. Άρα η συσκευή σου έχει τροποποιηθεί και δε δέχεται αναβαθμίσεις. Λογικό είναι.
Δεν παιζει ρολο αυτο που λες οσες συσκευες ειχα με ροοτ LG2X SG2 και SG3 περναν κανονικα ΟΤΑ αναβαθμισειςμονο τωρα μου το εκανε αυτο στην JB 4.1.1 στο SG3.Το παραξενο ειναι ομως οτι το ΚΙΕS μου λεει κανονικα οτι εχω το ποιο προσφατο λογισμικο.Το ροοτ τον εκανα με τον οδηγο που δινει το myphone για το SG3.

m7ixalis

Moderator
Παράθεση από djuan1988 >
Στην 4.0.4 πολλά παιδιά μαζί με αυτά και εγώ όταν ήμασταν με stock root χωρις custom rom ερχόταν κανονικά αναβαθμίσεις με OTA .
Μάλλον τώρα στην 4.1 άλλαξε αυτό .
[ Root is freedom ]

djuan1988

djuan1988's Avatar: LG D821 Nexus 5
3G Member
Περιοχή: ΑΘήνα
Μάλλον το άλλαξαν ρε παιδιά. Και το δικό μου αυτό λέει τώρα που το δοκίμασα.

Ελπίζω αν περάσουμε κάποια stock να μη συνεχίζει να λέει το ίδιο πράγμα.
مفاجأة

Rospy7

HSCSD Member
Παράθεση από Rospy7 >
Ευχαριστω αλλα δεν παιζει αυτο το δοκιμασα σε JB δεν πιανει.

Δεν παιζει ρολο αυτο που λες οσες συσκευες ειχα με ροοτ LG2X SG2 και SG3 περναν κανονικα ΟΤΑ αναβαθμισειςμονο τωρα μου το εκανε αυτο στην JB 4.1.1 στο SG3.Το παραξενο ειναι ομως οτι το ΚΙΕS μου λεει κανονικα οτι εχω το ποιο προσφατο λογισμικο.Το ροοτ τον εκανα με τον οδηγο που δινει το myphone για το SG3.
Παράθεση από djuan1988 >
Παράθεση από m7ixalis >
Παράθεση από Rospy7 >
Παράθεση από m7ixalis >
Στην 4.0.4 πολλά παιδιά μαζί με αυτά και εγώ όταν ήμασταν με stock root χωρις custom rom ερχόταν κανονικά αναβαθμίσεις με OTA .
Μάλλον τώρα στην 4.1 άλλαξε αυτό .
Αυτο βλεπω και εγω.Με stock ROM και root ειμαι οπως παντα αλλα τα update με ΟΤΑ γινοταν κανονικα σε ICS.Ας δοκιμασει καποιος που ειναι root ρε παιδια με JB 4.1.1 να δει αν του λεει το ιδιο.Για να δω ειναι bug τις συσκευης μηπως δεν περαστηκε καλα η JB.

Παράθεση από djuan1988 >
Μάλλον το άλλαξαν ρε παιδιά. Και το δικό μου αυτό λέει τώρα που το δοκίμασα.

Ελπίζω αν περάσουμε κάποια stock να μη συνεχίζει να λέει το ίδιο πράγμα.
Φιλε stock ειναι η ROM.Δεν ξερω αν λες για το CF-root που περναμε μεσω ODIN μηπως το επηρεαζει;
Τελευταία τροποποίηση από Superuser: 25 Οκτ. 2012, 16:06. Αιτιολογία: Συνένωση Μηνυμάτων

Pharmex

Pharmex's Avatar: HTC Advantage
3G Member
Περιοχή: Βούλα Αττικής
Χθες παρέλαβα το μαύρο S3 64GB από Amazon.de (το πρώτο στην Ελλάδα. Πολύ ωραίο το μαύρο, παιδιά! Χώρια που δείχνει και μικρότερο από τα άλλα 2 (έχω και το μπλε 32GB, αλλά και το άσπρο 16άρι). Το μπλε βλέπω να το πουλάω...
Έκανα και αναβάθμιση (μέσω Kies) σε 4.1.1 (από 4.0.4 που είχε). Το build number τώρα είναι το XXDLIH.
My "baby"!

m7ixalis

Moderator
Παράθεση από Rospy7 >
Φιλε stock ειναι η ROM.Δεν ξερω αν λες για το CF-root που περναμε μεσω ODIN μηπως το επηρεαζει;
Μαλλον τον cf εννοεί
Πρέπει να ειναι κάποιο bug διάβασα στο νετ και άλλες περιπτώσεις .

Ρε παιδιά επειδή δεν ειμαι στοκ τωρα για να ελέγξω οταν πήγατε να δείτε αν υπάρχει αναβαθμίσει σας έβγαλε κανένα licence ώστε να αποδεχτείτε τους ορούς ?

@Pharmex καλορίζικο.. ανέβασε καμία φωτογραφία οταν θε έχεις χρόνο .
Θέλω να πάρω το μαύρο (οχι το 64 βεβαία )
[ Root is freedom ]
Τελευταία τροποποίηση από m7ixalis: 25 Οκτ. 2012, 13:01.

Tsaglis

Tsaglis's Avatar: Nokia 8210
3G Member
Περιοχή: Αθήνα
Παράθεση από m7ixalis >
Μαλλον τον cf εννοεί
Πρέπει να ειναι κάποιο bug διάβασα στο νετ και άλλες περιπτώσεις .

Ρε παιδιά επειδή δεν ειμαι στοκ τωρα για να ελέγξω οταν πήγατε να δείτε αν υπάρχει αναβαθμίσει σας έβγαλε κανένα licence ώστε να αποδεχτείτε τους ορούς ?

@Pharmex καλορίζικο.. ανέβασε καμία φωτογραφία οταν θε έχεις χρόνο .
Θέλω να πάρω το μαύρο (οχι το 64 βεβαία )
Λοιπόν τι παρατήρησα εγώ.
Εχω καταρχήν το Γερμανικό DBT.
Πέρασα με odin την JB την αντίστοιχη (DBT) που βρήκα στο sammobile.
ΠΡΙΝ το κάνω ξανά root δοκίμασα να δω αν θα μου βγάλει update OTA, μονο και μονο για να δώ αν όλα γίνανε καλά.
Μέχρι τώρα με ICS πάντα μου έλεγε ότι φοράω την τελευταία και δεν χρειάζεται αναβάθμιση.
Με τη JB μου έγραψε ότι η συσκευή είναι τροποποιημένη και δεν μπορώ να πάρω αναβάθμιση!
Αυτό είναι καινούριο! Δεν ξέρω αν αφορά μόνο την DBT (κάτι δεν έκατσε καλά στη rom που κατέβασα) ή αφορά και άλλες rom.

Το root που ακολούθησε (μαζί με το triange away) δεν άλλαξε τίποτα. Αλλά στο παρελθόν το root δεν επηρέαζε την αναβάθμιση (αν είχες την σωστή στοκ επάνω)

Α και license δεν μου ζήτησε, αλλά πάλι δεν έκανα full wipe...
Αλέξανδρος,
Nokia 3110, Nokia 8210, Nokia, Nokia,.....,Nokia N97, Nokia C7, Nokia lumia 800, LG 2X, Samsung Galaxy SIII, Samsung Note 3
Nexus 10 + Motorola XOOM + ipad Air

Tyxerakias

Tyxerakias's Avatar: Samsung Galaxy Note 10.1 2014
Moderator
Περιοχή: Λονδίνο
Παράθεση από Tsaglis >
Λοιπόν τι παρατήρησα εγώ.
Εχω καταρχήν το Γερμανικό DBT.
Πέρασα με odin την JB την αντίστοιχη (DBT) που βρήκα στο sammobile.
ΠΡΙΝ το κάνω ξανά root δοκίμασα να δω αν θα μου βγάλει update OTA, μονο και μονο για να δώ αν όλα γίνανε καλά.
Μέχρι τώρα με ICS πάντα μου έλεγε ότι φοράω την τελευταία και δεν χρειάζεται αναβάθμιση.
Με τη JB μου έγραψε ότι η συσκευή είναι τροποποιημένη και δεν μπορώ να πάρω αναβάθμιση!
Αυτό είναι καινούριο! Δεν ξέρω αν αφορά μόνο την DBT (κάτι δεν έκατσε καλά στη rom που κατέβασα) ή αφορά και άλλες rom.

Το root που ακολούθησε (μαζί με το triange away) δεν άλλαξε τίποτα. Αλλά στο παρελθόν το root δεν επηρέαζε την αναβάθμιση (αν είχες την σωστή στοκ επάνω)

Α και license δεν μου ζήτησε, αλλά πάλι δεν έκανα full wipe...
Alex το csc το άλλαξες; Το Kies δηλαδή το αναγνωρίζει ως επίσημο; Υποψιάζομαι πως όχι.
- Alex
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης