[Επίσημο] Samsung Galaxy Note II (N7100)

Απάντηση

bphone

no avatar
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: Άγνωστη
Ξερει κανεις αν το Polaris Excel ειναι συμβατο με S-pen; Δηλαδη να το δουλευεις μονο με το πενακι χωρις πληκτρολογιο.

JoeBar

JoeBar's Avatar: Samsung GTN7100 Galaxy Note II
3G Member
Περιοχή: Κερατσίνι
Προσωπικά (αν μπορέσω ) θα περιμένω κανένα μήνα μετά την κυκλοφορία του να κατασταλάξει λίγο η τιμή και να δω για τυχόν bugs από τους κατόχους...

Αλλά ξανατονίζω... Αν μπορέσω να κρατηθώ...

apitsakis

apitsakis's Avatar: HTC One
3G Member
Περιοχή: Π. Ηράκλειο, Αθήνα
Παράθεση από bphone >
Ξερει κανεις αν το Polaris Excel ειναι συμβατο με S-pen; Δηλαδη να το δουλευεις μονο με το πενακι χωρις πληκτρολογιο.
Στο Νote1 πάντως θέλει πληκτρολόγιο.

bphone

no avatar
GSM Phase 1 Member
Παράθεση από apitsakis >
Στο Νote1 πάντως θέλει πληκτρολόγιο.
Υπαρχει τροπος να βαλεις δεδομενα με το πενακι http://www.youtube.com/watch?v=q3lzuTBkJ84. Το Polaris 4.0 εχεις;

Θα με ενδιαφερε ενα spreadsheet στο οποιο γραφεις κατευθειαν στα κελια δεδομενα και functions με το πενακι. Βρισκω μειον για την Samsung να μην εχει ενα πακετο office ειδικα για το πενακι!

freddaras

freddaras's Avatar: Samsung GTN7100 Galaxy Note II
HSUPA Member
Περιοχή: αλεξανδρουπολη
Παράθεση από efthimis31 >
Α αυτή η πεθερά θα σε καταστρέψει Lololol! Ευτυχώς το note δεν μασαει!! Η αλήθεια είναι ότι το note είναι εξαιρετικό σε όλα του, απλά η samsung έκανε το note2 όπως έπρεπε ακριβώς με βελτιώσεις καίριες και στοχευμενες.. Εχθρός του καλού είναι το καλύτερο λοιπον με εξαίρεση το εξωτερικό φινίρισμα που για πολλούς δεν είναι αυτό που ισως ήθελαν. Χριστούγεννα είναι καλή εποχή φίλε Κώστα
efthimis σαφως και το note 2 ΘΑ ειναι καλυτερο απο το καλυτερο για μενα κινητο που εχει βγαλει η samsung μεχρι τωρα...
προσωπικά θα περιμενω///
να δω τι κουσούρια θα βγαλει το 2 να πεσει η τιμη του και μπλα μπλα μπλα...
δεν λεω οτι ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΗΤΑΡΑ...απλα δεν νομιζω να κανει κατι το note 2 που δεν θα μπορω εγω να το κανω με το 1....
συνιστώ υπομονη...στο θεμα...ειδικα σε οσους εχουν το 1...και ας ειναι η ραμ μεγαλύτερη στο 2...και μπλα μπλα...

apitsakis

apitsakis's Avatar: HTC One
3G Member
Περιοχή: Π. Ηράκλειο, Αθήνα
Παράθεση από bphone >
Υπαρχει τροπος να βαλεις δεδομενα με το πενακι http://www.youtube.com/watch?v=q3lzuTBkJ84. Το Polaris 4.0 εχεις;

Θα με ενδιαφερε ενα spreadsheet στο οποιο γραφεις κατευθειαν στα κελια δεδομενα και functions με το πενακι. Βρισκω μειον για την Samsung να μην εχει ενα πακετο office ειδικα για το πενακι!
Το polaris 3 και Polaris 4 έχω. Είχα ξεχάσει να ενεργοποιήσω το πενάκι στο πληκτρολόγιο της Samsung, για αυτό έκανα και το λάθος.

duk3r

duk3r's Avatar: Samsung GT-I9500 Galaxy S4
EDGE Member
Είμαι με το One X τρεις μήνες τώρα και με το που είδα το note ii έχω ψηθεί απίστευτα. Το μόνο που με σταματά κάπως είναι το μέγεθος. Το κινητό τώρα είναι άνετο ασχέτως το πως φαίνεται στους γύρω μου. Όσοι είχατε το πρώτο note, σας δυσκόλεψε καθόλου λόγω των 5.3?
LivePlace.Gr - see.you.there [Tech portal]
http://www.liveplace.gr
Ελληνικό Εορτολόγιο για Android
http://gandevs.blogspot.com

costsa41

costsa41's Avatar: LG D802 G2
HSDPA Member
Περιοχή: Πειραιάς
Παράθεση από duk3r >
Είμαι με το One X τρεις μήνες τώρα και με το που είδα το note ii έχω ψηθεί απίστευτα. Το μόνο που με σταματά κάπως είναι το μέγεθος. Το κινητό τώρα είναι άνετο ασχέτως το πως φαίνεται στους γύρω μου. Όσοι είχατε το πρώτο note, σας δυσκόλεψε καθόλου λόγω των 5.3?
Για να το έχουμε τόσους μήνες,όχι δε μας δυσκόλεψε. Όμως θα πρέπει να το δεις κι εσύ μόνος σου,αν σου ταιριάζει το μέγεθος,ότι και να σου πούμε εδώ θα πρέπει να δεις αν εξυπηρετεί εσένα. Το τηλέφωνο είναι από τα καλύτερα που κυκλοφορούν. Μην ακούς τι λένε μερικοί ότι δε χωράει σε τσέπες και άλλα τέτοια. Θα διαπιστώσεις ότι,όχι μόνο χωράει,αλλά δεν το καταλαβαίνεις στην τσέπη σου. Αν σε βολέψει,λοιπόν, το μέγεθος με κλειστά μάτια και ησύχασες από όλα. Θα χαίρεσαι ένα καταπληκτικό τηλέφωνο με ένα πενάκι που θα σου λύσει τα χέρια σε όλα!

cryface

cryface's Avatar: Samsung GTN7000 Galaxy Note
Mobile Newbie
Εγω προσωπικα σκεφτηκα σοβαρα να παρω το s3 και δεν το πηρα λογο μικροτερης οθονης απο το note μου....πλεον το φυσιολογικο μου φαινεται το 5+ και οτιδηποτε πιο κατω απλα δεν με συγκινει...note 2 το επομενο κινητο μου με κλειστα ματια(και το 1 για την γυναικα)

efthimis31

efthimis31's Avatar: LG D802 G2
HSUPA Member
Περιοχή: Not here!!
Όσο πάντως χαζεύω το note και το note2 πλάι πλάι τόσο πιο πολύ αντιλαμβανομαι ότι θα κάθεται τέλεια στο χέρι το 2 λόγω μειωμενου πλάτους.. Είμαι περίεργος να δω και πως θα φαίνεται φυσικά λόγω αυξημένου μήκους αλλά με τέτοια προκλητικά specs το χαλβαδιαζω άπειρα
Επίσης θέλω να δω πως θα είναι και η οθόνη του από άποψη φωτεινότητας

ampelift

ampelift's Avatar: Ericsson T28s
EDGE Member
Περιοχή: Παλαιοχωρα / Χανια
Όσο πάντως χαζεύω το note και το note2 πλάι πλάι τόσο πιο πολύ αντιλαμβανομαι ότι θα κάθεται τέλεια στο χέρι το 2 λόγω μειωμενου πλάτους.. Είμαι περίεργος να δω και πως θα φαίνεται φυσικά λόγω αυξημένου μήκους αλλά με τέτοια προκλητικά specs το χαλβαδιαζω άπειρα
Σιγά που θα πήγαινες αλλού
Έχω κάνει Pre-order το Note απ το Expansys, κ το μόνο που μου την σπάει είναι ότι οι Αγγλοι έχουν ημερομηνία ενώ το Expansys δεν έχει
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

efthimis31

efthimis31's Avatar: LG D802 G2
HSUPA Member
Περιοχή: Not here!!
Παράθεση από ampelift >
Έχω κάνει Pre-order το Note απ το Expansys, κ το μόνο που μου την σπάει είναι ότι οι Αγγλοι έχουν ημερομηνία ενώ το Expansys δεν έχει
Που αλλού να πήγαινα??!! Είναι μονόδρομος! Θα βγάλει λογικά από αύριο λογικά κάνε υπομονή!!

galanakop

galanakop's Avatar: Samsung Galaxy Note 3
HSDPA Member
Περιοχή: Athens
Αδερφουλι είμαι βέβαιος ότι όπως και εγώ έτσι και εσύ θα το λατρεψεις το απόλυτο...
Το θέμα είναι ποτέ με το καλό βλέπεις να κυκλοφορεί Ευρώπη???
Note 3 - Htc One -Nokia Lumia 1020-Ipad mini retina

v@gelis

v@gelis's Avatar: Sony Ericsson P800
HSUPA Member
Περιοχή: Αθήνα
Παράθεση από ampelift >
Μην ανησυχεις και το expansys ειναι μεγαλος πελατης της samsung, με 1-2 μερες διαφορα θα το εχουν κι αυτοι (στο note 1 π.χ. το ειχαν day 1).
Clove, handtec,expansys κλπ παιζουν παντα τις ιδιες μερες κυκλοφορια...
Galaxy Note 3, Asus VivoTab Note 8, Surface Pro 2

vezyro

vezyro's Avatar: Samsung Galaxy Note 3
3G Member
Περιοχή: Αντε βρες το
Παράθεση από duk3r >
Πιστεψέ με μετα απο μια εβδομάδα ολα τα υπόλοιπα κινητα θα σου φαίνονται παιχνιδάκια ! Θα το απολαύσεις !
Owner of the Galaxy Note 3
Οwner of the Nokia Lumia 1520
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης