Nostalgia @ myphone.gr: Nokia 7110

Απάντηση

nikos0101

nikos0101's Avatar: Samsung GT-I9300 Galaxy S3
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: Σερρες
Αυτο ηταν το πρωτο μου κινητο. Θυμαμαι οτι ηταν πανακριβο για την εποχη του, αλλα μαρεζε πολυ ο τροπος που ανοιγε, θυμιζε λιγο το Matrix.

Plateau

Plateau's Avatar: BlackBerry Q10
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: Άγνωστη
Κι εγώ περίμενα πως και πως για να κάνει αφιέρωμα στην κινητάρα που ακούει στον όνομα Nokia 7110!!! Το πρώτο μου κινητό, όπως και για πολλούς. Θυμάμαι εκείνο το W@P το είχα λιώσει με ένα Telestet B Free! Είχα πουληθεί στις κάρτες...

alex523

alex523's Avatar: Samsung GT-S7500 Galaxy Ace Plus
HSCSD Member
Περιοχή: Πλατεία Βάθης
Μην μπερδευεστε το 8110 ηταν το matrix phone. Παρόλα αυτα το 7110 εγινε best seller.

Τι απιστευτο κινητο ρε παιδιά. Πραγματική νοσταλγία, οπως μόνο στο myphone μπορούμε να εχουμε.

Σας ευχαριστώ για τις αναμνήσεις...

efthimis31

efthimis31's Avatar: HTC One M8
HSUPA Member
Περιοχή: Not here!!
Παράθεση από alex523 >
Μην μπερδευεστε το 8110 ηταν το matrix phone. Παρόλα αυτα το 7110 εγινε best seller.

Τι απιστευτο κινητο ρε παιδιά. Πραγματική νοσταλγία, οπως μόνο στο myphone μπορούμε να εχουμε.

Σας ευχαριστώ για τις αναμνήσεις...
Ναι και νομίζω το 8110 δεν είχε κυκλοφορήσει ευρέως στην Ευρώπη (δεν είμαι σίγουρος, απλά θυμάμαι ότι το είχα ψαξει) .. Εγώ Αγγλία τότε δεν το είχα βρει

tzistsam

tzistsam's Avatar: Samsung GT-I8160 Galaxy Ace 2
GSM Phase 1 Member
Απίστευτο κινητό. Ηταν το πρώτο κινητό που είχα "ακουμπήσει" πραγματικά αρκετά λεφτά για την εποχή (37.000 δρχ) και δεν το μετάνοιωσα ποτέ. Βαφή Χαμελέων (ανάλογα με τον φωτισμό και αλλάγη χρώματος), μεγάλη ευανάγνωστη οθόνη, roller κουμπί και φυσικά το κορυφαίο πορτάκι. Το συνέδεα με το το PC και άλλαζα Logo και είχε καλό wap για την εποχή του. Το κράτησα κανα 1,5 χρόνο και το έβαλα στο χρονοντούλαπο, αλλά ακόμα δούλευε με εξαίρεση το πορτάκι που δεν έκλεινε πια από την πολλή χρήση Ενα μεγάλο respect για το review και τις αναμνήσεις που έφερε σε πολλούς από εμάς

dpolal

dpolal's Avatar: LG L90
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Αθήνα
Παράθεση από lewton >
Άρα στην Αμερική δε δούλευε (εκτός Βραζιλίας και γαλλικών υπερπόντιων εδαφών στην Καραϊβική).
Μάλλον έχεις δίκιο, νόμιζα ότι η Καλιφόρνια που πήγα ανήκει στην Αμερική αλλά προφανώς έκανα λάθος.
Θα ανοίξω έναν χάρτη να το κοιτάξω, ευχαριστώ.
Δεν ελπίζω σε τίποτα.
Δεν φοβάμε τίποτα.
Είμαι παντρεμένος.

ddr2

ddr2's Avatar: Samsung SGH-A110
4G Member
Περιοχή: Ν. Σμύρνη
Παράθεση από dpolal >
Μάλλον έχεις δίκιο, νόμιζα ότι η Καλιφόρνια που πήγα ανήκει στην Αμερική αλλά προφανώς έκανα λάθος.
Θα ανοίξω έναν χάρτη να το κοιτάξω, ευχαριστώ.

Κι εγώ όμως είχα την εντύπωση ότι στην Αμερική χρησιμοποιούν μόνο gsm 1900 (που έχουν τα triple band, τα dual έχει 900 και 1800).
MyName: Γιάννης.
"Για τους Έλληνες, υπέρ την νίκη, η Δόξα"

dpolal

dpolal's Avatar: LG L90
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Αθήνα
Παράθεση από ddr2 >

Κι εγώ όμως είχα την εντύπωση ότι στην Αμερική χρησιμοποιούν μόνο gsm 1900 (που έχουν τα triple band, τα dual έχει 900 και 1800).
Τελικά έχω αρχίσει και αναρωτιέμαι και εγώ για την συνοχή της μνήμης μου...
Δεν ελπίζω σε τίποτα.
Δεν φοβάμε τίποτα.
Είμαι παντρεμένος.

lewton

lewton's Avatar: Sony Xperia Z1 Compact
4G Member
Περιοχή: Τι Λοζάνη τι Κοζάνη!
Παράθεση από ddr2 >

1900 και 850 είναι οι συχνότητες σε όλη την ήπειρο εκτός Βραζιλίας, γαλλικών υπερπόντιων κτήσεων, άντε και 3-4 νησιά της Καραϊβικής ακόμα.
Άρα dual-band στα 900/1800 δεν παίζει.
Lo que mas duele en la vida es lo que no nos hemos atrevido a probar.

cyberhugger

cyberhugger's Avatar: Alcatel One Touch  908
Mobile Newbie

8110

Εχω ακομα το 8110, αν και δε λειτουργει, το μοναδικο που κρατησα μονο και μονο για το σχεδιασμο του. Επαιξε και στο πρωτο MATRIX σαν συσκευη του Νeο :P

gprs

gprs's Avatar: Apple iPhone 4S
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Παράθεση από cyberhugger >
Εχω ακομα το 8110, αν και δε λειτουργει, το μοναδικο που κρατησα μονο και μονο για το σχεδιασμο του. Επαιξε και στο πρωτο MATRIX σαν συσκευη του Νeο :P
Αυτό το είχα απωθημένο, δεν μπόρεσα να το αποκτήσω.
Mobiles I had as primery phones: NOKIA 5110, 6130, 6150, 7110, PANASONIC GD 93, NOKIA 6310, 7650, SONYERICSSON P800, P900, QTEK 9090, QTEK 9100 HTC P3300 TOUCH CRUISE SAMSUNG OMNIA, I-PHONE 3GS 4S
Mobiles I had as secondary phones: ERICSSON GH 688, NOKIA 8850, 3510i, SONYERICSSON T310, NOKIA 2650, SE K750i K770i

Prattein_Aloga

Prattein_Aloga's Avatar: Samsung Galaxy Note 3
HSDPA Member
Περιοχή: Γαλάτσι
Ερωτας αυτη η συσκευη. Την ειχα αποκτησει στην 3η λυκειου, μολις ειχε πρωτοβγει. Θυμαμαι ειχα παει στην Panafon για να παρω μια αλλη συσκευη με τα ωραια μου χρηματα που μαζευα τοσο καιρο, και εκει ειδα το 7110.
Γυρισα σπιτι χωρις συσκευη, μαζεψα τα υπολοιπα και την απεκτησα. Η πλακα ειναι πως την εχω ακομα και λειτουργει μια χαρα
Stormrain@insomnia.gr

Πέτρος

darredevvil

darredevvil's Avatar: Samsung GTN7100 Galaxy Note II
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Πειραιάς
πάντα ήθελα να το αγοράσω αλλά ήταν πανάκριβο!!!α ρε νόκια που κατάντησες...κρίμα...πολύ κρίμα...

ταξιδιωτης22

ταξιδιωτης22's Avatar: LG D802 G2
4G Member
Περιοχή: Neverland
Παράθεση από gprs >
Αυτό το είχα απωθημένο, δεν μπόρεσα να το αποκτήσω.
Μου βάλατε ιδέα,θα το ψάξω ebay

BestMan

BestMan's Avatar: Samsung Galaxy Note 3
Moderator
Περιοχή: Χρυσοπράσινο φύλλο ριγμένο στο πέλαγο...
Τη συσκευή δεν τη δοκίμασα, αν και ήταν μέσα στις επιλογές μου όταν πήρα το R320, λόγω WAP.
Όλοι οι WAP emulators στο δίκτυο είχαν το σχήμα του 7110!

ΧΡΟΝΙΑ, ΣΚΛΑΒΚΙΕΣ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ, ΤΟΝ ΠΑΤΣΟΝ ΤΖΙΑΙ ΤΟΝ ΚΛΩΤΣΟΝ ΤΟΥΣ
ΕΜΕΙΣ, ΤΖΕΙΑΜΑΙ: ΕΛΙΕΣ ΤΖΙΑΙ ΤΕΡΑΤΣΙΕΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΡΟΤΣΟΝ ΤΟΥΣ!
(Κώστας Μόντης)
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης