Jump to content

[ROM] Omega AOKP Jelly Bean


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://imageshack.us/a/img341/8485/omegateambanner2012newl.png

 

http://dl.dropbox.com/u/8588904/OmegaRomSeriesForGalaxyS2.png

 

Omega ◄AOKP►

Android Jelly Bean

 

Διαβάστε περισσότερα εδώ

 

http://dl.dropbox.com/u/8588904/Paypal_Donate_Button_01.png

 

http://dl.dropbox.com/u/8588904/Twitter.png

 

Ευχαριστίες:

Στην γυναίκα μου

στον Γιώργο - tora33 για την βοήθεια του στο bytheway.

στον Στράτο - StratosGR για την βοήθεια, τα mod και τα bootanimation του

στο myphone

και σ' όλους εσάς που στηρίζεται την δουλειά μου και με βοηθάτε.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 447
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα Γιαννη μια ερωτηση απ'οτι διαβασα δεν μπορουμε μερικοι (μεσα και εγω) να διαβασει την sd, υπαρχει η θα υπαρξει λυση γι'αυτο;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Γιαννη μια ερωτηση απ'οτι διαβασα δεν μπορουμε μερικοι (μεσα και εγω) να διαβασει την sd, υπαρχει η θα υπαρξει λυση γι'αυτο;;;

 

Δεν έχω αυτό το πρόβλημα και η beta testing team δεν το εχει.

Έβαλες την ρομ με full wipe?

Μπορεί να το κοιτάξει και κάποιος άλλος και να μας ενημερώσει.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα πριν λιγο και παρατηρησα τα εξης :

-παρα πολυ γρηγορη , πιο γρηγορη απο την 11.1

-πολυ καλο σημα δυκτιου καλυτερο απο την 11.1, το σημα wifi στα ιδια με την 11.1

-το Omega files ICS μου λειτουργει κανονικα

-η καμερα λειτουργει αλλα το Menu των ρυθμίσεων δεν ειναι τοσο βολικο οσο της 11.1 και οπως το ειχαμε συνηθίσει , ειναι λιγο μπερδεμα .

-ισως να ειναι η ιδεα μου μου φενεται πιο ευαναγνωστη και καθαροτερη η οθονη ??? (ισως ..?)

-δεν υπαρχει το "My files" που εχουμε στην 11.1 , υπαρχει το "ES εξερευνηση" , και κατεβασα και το "ΟΙ Διαχειριστης" αλλα σε κανενα δεν βλεπω τα αρχεια της microSD , μου λενε ο φακελος ειναι κενος !!

-δεν υπαρχει ραδιόφωνο , κατεβασα το FM radio απο gplay αλλα δεν λειτουργεί.

-δεν υπαρχει το διαχείριση εργασιων

 

Αν ο Γιαννης τα φτιαξει και βαλει και το My Files το ραδιο και το διαχειρ. εργασιων πηστευω θα ειναι ολοκληρωμένη.

Φυσικα δεν μπορεσα να βαλω εφαρμογες να δω αν υπαρχει καπιο θεμα γιατι τις εχω στην miscoSD και δεν εχω προσβαση απο κανεναν file manager.

 

Γιαννη θα υπάρξει και κανα θεμα για αυτην ? π.χ. το Black blue ?

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αυτό το πρόβλημα και η beta testing team δεν το εχει.

Έβαλες την ρομ με full wipe?

Μπορεί να το κοιτάξει και κάποιος άλλος και να μας ενημερώσει.

 

Κι εγώ με full wipe την εγκατέστησα και δεν μου διαβάζει τα δεδομένα της sd

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω,

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ:

1.όταν συνδέεται σε pc βλέπεται και της 2 κάρτες?

2.όταν ανοίξετε το es Files Explorer και πατήσετε favorites και μετά /mnt/emmc/ δεν διαβάζεται τα περιεχόμενα τις external_sd???

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω,

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ:

1.όταν συνδέεται σε pc βλέπεται και της 2 κάρτες?

2.όταν ανοίξετε το es Files Explorer και πατήσετε favorites και μετά /mnt/emmc/ δεν διαβάζεται τα περιεχόμενα τις external_sd???

1. τις βλέπω

2. τα πάντα βλέπω

http://img31.imageshack.us/img31/1121/222fg.png

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω,

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ:

1.όταν συνδέεται σε pc βλέπεται και της 2 κάρτες?

2.όταν ανοίξετε το es Files Explorer και πατήσετε favorites και μετά /mnt/emmc/ δεν διαβάζεται τα περιεχόμενα τις external_sd???

 

καλημερα φιλε γιαννη όπως παντα μπράβο για την ρομ σου!!!!εγω την δοκημασα την aokp την v1 και η εντυπώσεις μου ηταν πολύ καλες οταν το συνδέω στο pc μου της εβλεπε και της δυο καρτες κανονικα αλλα μεσα στο κην δεν μπορουσα να εχω προσβασει σε αυτα!έμπαινα απο το es Files Explorer και πήγαινα στην external_sd και ηταν άδειος ο φακελος!!!τα βηματα στην δευτερει ερωτήσει σου δεν τα εκανα ακριβός όπως τα γραφεις(es Files Explorer και πατήσετε favorites και μετά /mnt/emmc/)!!!!απλα τις φωτογραφίες μου και τα τραγουδια μου που ηταν στην external_sd τα ειχε νρει κανονικα απλα δεν μπορουσα να βρω ολα τα υπόλοιπα που εχω στην external_sd!!!!και ενα ακομα ειναι οτι δεν βρηκα πος να εβαζα και δευτερει γλωσσα στο πληκτρολόγιο!!

και θα ειμουν πιο χαρουμενος αν εβαζες swipe στην aokp σου!!!

Link to comment
Share on other sites

1. τις βλέπω

2. τα πάντα βλέπω

 

Γιώργο ευχαριστώ πολύ,

Το screenshot βοηθάει πολύ για να δουν και οι υπόλοιποι που να πάνε.

 

Ευχαριστώ και για το νέο thread στο bytheway.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε γιαννη όπως παντα μπράβο για την ρομ σου!!!!εγω την δοκημασα την aokp την v1 και η εντυπώσεις μου ηταν πολύ καλες οταν το συνδέω στο pc μου της εβλεπε και της δυο καρτες κανονικα αλλα μεσα στο κην δεν μπορουσα να εχω προσβασει σε αυτα!έμπαινα απο το es Files Explorer και πήγαινα στην external_sd και ηταν άδειος ο φακελος!!!τα βηματα στην δευτερει ερωτήσει σου δεν τα εκανα ακριβός όπως τα γραφεις(es Files Explorer και πατήσετε favorites και μετά /mnt/emmc/)!!!!απλα τις φωτογραφίες μου και τα τραγουδια μου που ηταν στην external_sd τα ειχε νρει κανονικα απλα δεν μπορουσα να βρω ολα τα υπόλοιπα που εχω στην external_sd!!!!και ενα ακομα ειναι οτι δεν βρηκα πος να εβαζα και δευτερει γλωσσα στο πληκτρολόγιο!!

και θα ειμουν πιο χαρουμενος αν εβαζες swipe στην aokp σου!!!

 

Το swipe είναι πάρα πολύ βολικό...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η ρομ πεταει... 0 bug μεχρι τωρα και διαβαζει και τις δγο καρτες χωρις προβλημα... Φλασαρα μαι το μαυρο θεματακι και ολα κομπλε... Το μονο προβλημα ειναι καποιες ελληψεις οπως βιντεοκλεισεις κτλ

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά Γιάννη

 

δεύτερη γλώσσα στο πληκτρολόγιο

ξε τικάρουμε το χρήση γλώσσας συστήματος/και επιλέγουμε τις γλώσσες που θέλουμε

και στο πληκτρολόγιο , πατάμε παρατεταμένα το π.χ. Ελληνικά , για αλλαγή γλώσσας

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Το swipe είναι πάρα πολύ βολικό...

 

Μπορείτε να το βάλετε από εδώ:

http://www.swype.com/category/get-swype/

 

Λοιπον η ρομ πεταει... 0 bug μεχρι τωρα και διαβαζει και τις δγο καρτες χωρις προβλημα... Φλασαρα μαι το μαυρο θεματακι και ολα κομπλε... Το μονο προβλημα ειναι καποιες ελληψεις οπως βιντεοκλεισεις κτλ

 

Χαίρομε που σου αρέσει,

ευχαριστώ για το feedback.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και εδώ.. μια ερώτηση μονο.. έχει αφαιρεθεί η δυνατότητά απενεργοποίησης του φωτισμου των 2 soft buttons;

 

Άκυρο.. βρέθηκε..

Edited by jpsih
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα ολα ωραια αλλα με χαλασε το status notifications bar.

ειχα συνηθησει της omega

 

μπορει να μπει στην 4.0.4 αυτο που εχει η omega v.11 black blue?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα ολα ωραια αλλα με χαλασε το status notifications bar.

ειχα συνηθησει της omega

 

μπορει να μπει στην 4.0.4 αυτο που εχει η omega v.11 black blue?

 

και γω το ευχομαι να μπει , γενικος και μενα δεν μου αρεσε τοσο , πιο ωραιο της 11.1 και εχει και περισσοτερες επιλογες , σε αυτο 4 επιλογες και πιανουν το 1/3 της οθονης !!!:(

Οπως με χαλασε και το μενου της καμερας , πολυ πιο απλο της 11.1.

Αν τη 4.0.4 μπορεσει ο Γιαννης και την κανει οπως η 11.1 ( το notif bar , camera , δουλευει το ραδιοφωνο , να μπει και το my files να βλεπει την microSD, η εφαρμογη "Διαχείριση εργασιων" ) θα ειναι οτι πιο κορυφαιο . Αν μπει και black blue theme .............:dance:

 

με το ES εξερευνηση οπως ειπε ο Γιαννης στο post12 ναι οντος την βλεπει την MicroSD αλλα ειναι φασαρια να κανουμε αυτο συνεχεια , κανονικα επρεπε στον φακελο external_sd του /sdcard του τηλεφωνου να βλεπει τα αρχεια της microSD οπως ειναι στο my files της 11.1

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

και γω το ευχομαι να μπει , γενικος και μενα δεν μου αρεσε τοσο , πιο ωραιο της 11.1 και εχει και περισσοτερες επιλογες , σε αυτο 4 επιλογες και πιανουν το 1/3 της οθονης !!!:(

Οπως με χαλασε και το μενου της καμερας , πολυ πιο απλο της 11.1.

Αν τη 4.0.4 μπορεσει ο Γιαννης και την κανει οπως η 11.1 ( το notif bar , camera , δουλευει το ραδιοφωνο , να μπει και το my files να βλεπει την microSD, η εφαρμογη "Διαχείριση εργασιων" ) θα ειναι οτι πιο κορυφαιο . Αν μπει και black blue theme .............:dance:

 

με το ES εξερευνηση οπως ειπε ο Γιαννης στο post12 ναι οντος την βλεπει την MicroSD αλλα ειναι φασαρια να κανουμε αυτο συνεχεια , κανονικα επρεπε στον φακελο external_sd του /sdcard του τηλεφωνου να βλεπει τα αρχεια της microSD οπως ειναι στο my files της 11.1

 

νομιζω πως ολα αυτα πρεπει να τα προτεινετε στην cm9 team και οχι στο γιαννη :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πρόβλημα με υπερθέρμανση όταν είναι ενεργοποιημένο το WiFi?

 

Εγώ μόλις το έκανα έλεγχο και δεν εχω κανένα πρόβλημα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα πριν λιγο και παρατηρησα τα εξης :

-παρα πολυ γρηγορη , πιο γρηγορη απο την 11.1

-πολυ καλο σημα δυκτιου καλυτερο απο την 11.1, το σημα wifi στα ιδια με την 11.1

-το Omega files ICS μου λειτουργει κανονικα

-η καμερα λειτουργει αλλα το Menu των ρυθμίσεων δεν ειναι τοσο βολικο οσο της 11.1 και οπως το ειχαμε συνηθίσει , ειναι λιγο μπερδεμα .

-ισως να ειναι η ιδεα μου μου φενεται πιο ευαναγνωστη και καθαροτερη η οθονη ??? (ισως ..?)

-δεν υπαρχει το "My files" που εχουμε στην 11.1 , υπαρχει το "ES εξερευνηση" , και κατεβασα και το "ΟΙ Διαχειριστης" αλλα σε κανενα δεν βλεπω τα αρχεια της microSD , μου λενε ο φακελος ειναι κενος !!

-δεν υπαρχει ραδιόφωνο , κατεβασα το FM radio απο gplay αλλα δεν λειτουργεί.

-δεν υπαρχει το διαχείριση εργασιων

 

Αν ο Γιαννης τα φτιαξει και βαλει και το My Files το ραδιο και το διαχειρ. εργασιων πηστευω θα ειναι ολοκληρωμένη.

Φυσικα δεν μπορεσα να βαλω εφαρμογες να δω αν υπαρχει καπιο θεμα γιατι τις εχω στην miscoSD και δεν εχω προσβαση απο κανεναν file manager.

 

Γιαννη θα υπάρξει και κανα θεμα για αυτην ? π.χ. το Black blue ?

 

Υπήρχε δηλαδή κάποιο πρόβλημα?

Εγώ είμαι ακόμα σε στοκ απλώς ρωτάω αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το WiFi στις roms.

Link to comment
Share on other sites

οριστε και μερικα screens με το blacktheme.......το μονο κακο ειναι πως με το θεμα χανεται το ελληνικο πλητρολογιο αλλα εγω χρησιμοποιω το swiftkey οποτε δεν με ενοχλει και πολυ...

 

http://img803.imageshack.us/img803/6140/screenshot2012050716195.pnghttp://img688.imageshack.us/img688/8673/screenshot2012050716200.pnghttp://img710.imageshack.us/img710/6732/screenshot2012050716201.pnghttp://img535.imageshack.us/img535/6813/screenshot2012050716262.png

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο τα προβληματακια που εχουν αναφερθει εμενα μετα απο καποιες εφαρμογες μου λεει οτι δεν μπορει να εγκαταστισει αλλες εφαρμογεσ στο τηλεφωνο...σαν να ειναι πληρης...αλλα αυτο δεν υσχιει....οσο για το ραδιο που λετε η cm9 δεν βαζει ραδιο στις εκδοσεις τις...μονο το σπιριτ φμ αν μπορεισει και σας δουλεψει...γενικα ειναι πολυ καλη ρομ αλλα με καποια προβληματακια που σου κανουν τι ζωη δυσκολη...
Link to comment
Share on other sites

Για σε όλους

Γιάννη ευχαριστώ για την υπέροχη rom Αλλά ένα μικρό πρόβλημα είναι ότι στο market όλες τις αγορασμένες εφαρμογές δεν τις δείχνει σαν αγορασμένες και μου βγάζει το ποσό για να τις ξανά αγοράσω και στην recovery διαβάζει μόνο από την sd και όχι από την external sd . Δεν ξέρω αν το έχει και κάποιος άλλος ή μόνο εγώ.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...