Jump to content

Nostalgia @ myphone.gr: Motorola V360v


plankton69
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το συγκεκριμένο Nostalgia δεν έχει να κάνει με μια δική μου συσκευή αυτή τη φορά, αλλά με κάποια που απέκτησα μέσω ενός ατόμου που θα είναι δίπλα μου σε ο,τι κι αν γίνει στην ζωή μου... Πιο συγκεκριμένα, του κατά 3 χρόνια μικρότερου μου αδερφού...

 

Θυμάμαι τις πρώτες μέρες, που είχε κι αυτός κινητό... Να μην ήταν 7 τότε; Πολύ πιτσιρικάς, που λόγος για καινούριο, 100% δικό του και μόνο δικό του κινητό; Εδώ καλά-καλά δεν είχα πάρει εγώ ακόμα καινούριο τότε! Είχε «φορτωθεί» λοιπόν όσα είχε η οικογένεια τότε και ζούσαν (!!!) μετά από μένα... Ως την στιγμή που είπε «Θα πάρω επιτέλους δικό μου, πάει και τέλειωσε!»

 

Τυχαίνει εκείνο το διάστημα (2006) να υπάρχει μια επιδότηση στο σπίτι... Όλοι μας είχαμε συσκευές που μας κάλυπταν, ενώ εγώ μόλις είχα πάρει το Sony Ericsson W300i... Είχε έρθει η ώρα του μικρού να πάρει λοιπόν... Θυμάμαι του πρότεινα να πάρει το Z530i, που ήταν ίδιο με το W300i, αλλά όχι Walkman... Η επιλογή του όμως άλλαξε όταν είδε το Motorola V360 Vodafone Live (λόγω αγοράς από την Vodafone)... Μετά από λίγη ώρα, το έβγαζε στο σπίτι από το κουτί του... Ήταν η πρώτη φορά που το έκανε... Το πρώτο του unboxing...

 

Για την ηλικία του, ήταν ο,τι ακριβώς χρειαζόταν... Με VGA κάμερα, MP3, κάρτα μνήμης και παιχνίδια, πορωνόταν για ώρες ολόκληρες! Το είχε «λιώσει» από την χρήση στα 3 χρόνια που το είχε... Και τι δεν είχε κάνει μ'αυτό... Και δεν το βαριόταν! Ήταν όμως και απρόσεκτος, σαν κλασσικός πιτσιρικάς, αλλά το Motorola τον άντεχε... Τούμπες, πτώσεις, αντικείμενα πάνω του, νερό... Πέρασε απ'όλα! Συνολικά μπήκε σε νερό 4 φορές, με την μια μάλιστα να μπαίνει ολόκληρο!!! Φυσικά νέκρωσε και πιστέψαμε πως πάει, τέλειωσε η ιστορία του. Η ειρωνεία; Αγοράζει άλλο μετά από λίγο καιρό και ανοίγει! Έτσι λοιπόν, παραμένει ακόμα στο κουτί με τα υπόλοιπα, έχοντας πολλά να πει κι άλλα τόσα να μας θυμίζει...

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=81n5i5xGhN0]Motorola v360 commercial - YouTube[/ame]

 

Πέρασε για λίγο κι από τα δικά μου χέρια, κυρίως σαν δεύτερο όταν οι καταστάσεις απαιτούσαν συσκευή με αντοχή... Ήταν σκυλί στην κυριολεξία... Απόλυτα ανθεκτικό και παρών όταν το χρειαζόσουν... Αν και δεν χώνεψα τα Motorola, μετά το StarTAC, αυτό με άφησε άφωνο, για την αντοχή και μόνο... Γιατί στα άλλα... Πέρασε κι από του πατέρα μου τα χέρια επίσης... Κανένα παράπονο κι αυτός, σκυλί και τέρας αντοχής μας είπε πως είναι... Ίσως ήταν το μοναδικό κινητό που ο μικρός μας έκανε «πάσα» στα τόσα χρόνια!

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=BNncq26pxvI]Motorola V360 - YouTube[/ame]

 

Το Motorola υπάρχει ακόμα, πλήρως λειτουργικό και είμαι σίγουρο πως ο αδερφός μου πάντα θα το λατρεύει ως πρώτο του καλό τηλέφωνο... Δεν νομίζω να έχει στην καρδιά του κάποιο άλλο, όπως έχει αυτό...

 

http://content.myphone.gr/photo/full/5010/319438-275069325838949-100000076518732-1169633-1111999586-n.jpg

Edited by Mythozz

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Απλά σκυλί, το έχω ακόμα και μαζί με το OT Com+6110/8310+τ28/29+StarTac+S25 είναι απο τα πιο αξιόπιστά μου κινητά που τα φροντίζω & τα συντηρώ γιατί άξιζαν και αξίζουν! Edited by sugardad

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη διαφημιση, ειναι ολα τα λεφτα!!

Απιστευτη!:lol::lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εγω το ειχα την παλια γουιντ(tim)εγραφε στο κατω μερος μολις το ανοιγες.Το πηρα τη μερα που ορκηστηκα φανταρος,τι περασε το τηλεφωνο...υπαρχει ακομα μεσα στο γαλαζιο λευκο κουτακι,αλλα δεν δουλευει.μετα απο αυτα που περασε λογικο ηταν.για την ακριβεια αφησε το πνευμα του μια μερα μετα απο οταν εφυγα απο το στρατο.κινητακι θα σε θυμαμαι:)
Link to comment
Share on other sites

το εχω πει οτι δεν ειμαι κινητογκατζετακιας.αλλα οταν αγοραζω ενα θελω να μου αρεσει και να ειναι καλο. ειτε το πιστευετε ειτε οχι εχω νοκια 6600 8 χρονια τωρα και το μονο που εχω αλλαξει ειναι περσι την μπαταρια του που μου την εδωσε απο αλλο κινητο φιλος μου.και αν εχει φαει βουτιες σε τσιμεντο και χωμα.σκονη απο παραλλιες,υγρασια μεσα κ.λπ. αλλα συνεχιζει να δουλευει αψογα.αν δεν χρειαζομουν τις υπολοιπες νεες τεχνολογιες(πληκτρολογιο για μυνηματα,ιντερνετ κ.α) δεν θα το αφηνα.
Link to comment
Share on other sites

αλλο πραμα τα βιντεΑ!!! :lol::p:):D:happy::cool: Edited by al3x1k0
το-->τα

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Απλα το δευτερο κινητο μου αυτη την στιγμη. Αθανατο και με φοβερη μπαταρια, το εχω λες και εχει βγει απο το κουτι του!!

 

Ασχετο, η πρωτη διαφημιση ειναι απλα EPIC!!! Θα μπορουσε καλλιστα να γινει και στην εποχη μας, οπου τα.. 4,7 και 5 ιντσων κινητα θα μπαινουν στον τοιχο χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

τι μου θυμησες..δουλευα οικοδομη για να μαζεψω λεφτα να το παρω..και τελικα επεσε απο το δευτερο οροφο(της οικοδομης) μεσα σε ενα βουνο απο αμμο και το μονο που επαθε ηταν μια γρατζουνια στην εξωτερικη οθονη!μου την εσπαγε το πληκτρολογιο που οπως ολα τα motorola ειχε καποια γραμματα αε αλλα πληκτρα αλλα το κρατησα περιπου 1 χρονο και το χαρηκα..
Link to comment
Share on other sites

ειχα αυτη τη συσκευη δυο χρονια. της ειχα βγαλει την πιστη και δεν καταλαβαινε τπτ! και η παραμετροποιηση απιστευτη ακομα και τα σημερινα smartphones την ζηλευουν!!
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ενα απο τα εκατονταδες κινητα που εχουν περασει απο τα χερια μου στα 9 χρονια που πουλαω κινητα. Ηταν μια περιοδοσ που πουλουσε οντως πολυ στην TIM τοτε. Ηταν αρκετα αξιοπιστο σε σχεση με τα αλλα κινητα της εποχης του. Ειδικα τα σονυ ηταν απαραδεκτα,και ειναι ακομη....
Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Αδιάφορο,αργο και άσχημο κινητο,και σιγουρα όχι κάτι αξιολογο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν καταλαβα πως φτασαμε στο πρωτο τριμηνο του 2005 που πρωτοκυκλοφορησε το κινητο και με την ευκαιρια, την ιδια χρονικη περιοδο με το nokia 6230i !! Απο την προηγουμενη νοσταλγια μεχρι την τωρινη ειχαν κυκλοφορησει τα περισσοτερα κινητα αυτης της σελιδας (http://www.gsmarena.com/nokia-phones-f-1-0-p5.php) και αυτο βρηκατε να παρουσιασετε?:(

Το θυμαμαι αυτο το motorola v360 ηταν μια αρκετα καλη προταση σε σχεση με τον ανταγωνισμο, την ιδια παλι χρονικη περιοδο με το sony ericsson k750-w800, και πιο φτηνο. Αλλα εμφανισιακα δε μου αρεσε, γενικα η μοτο δεν μου αρεσε ποτε εμφανισιακα και το μενου της.

http://luanar.files.wordpress.com/2008/11/motorola_v360v_closed.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
καλο αρθρο αλλα το κινητο ειναι αδιαφορο. αντι για αυτη την πατατα , θα μπορουσε να γραφτει νοσταλγικο αρθρο για το πανεμορφο και ακρως επιτυχημενο razr
Link to comment
Share on other sites

καλο αρθρο αλλα το κινητο ειναι αδιαφορο. αντι για αυτη την πατατα , θα μπορουσε να γραφτει νοσταλγικο αρθρο για το πανεμορφο και ακρως επιτυχημενο razr

Νομιζω εχει γινει για το razr.

Οσο για το δευτερο razr (v8/ v9) ακομα δεν ειναι και τοσο παλια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μου, επι πληρωμή, κινητό! Ευχαριστώ πολύ τον Rey για τη θαυμάσια δουλειά του για τότε.... Ήταν σκυλί το v360.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...