[Επίσημο] Sony Xperia S

Απάντηση

djdim13

djdim13's Avatar: Samsung GT-I9500 Galaxy S4
Mobile Member
Περιοχή: Άγνωστη
Να γράψω και εγώ ένα review για την .96

1. Η μπαταρία έχει βελτιωθεί. Όχι πολύ αλλά είναι εμφανής η διαφορά. Συγκεκριμένα το βράδυ χωρίς airoplane mode πέφτει 5-6% και σε airoplane 0-1% μόλις!
2. Είναι κάπως πιο smooth δεν lagarei σε scrolling στο menu (μόνο την πρώτη φορά μετά από restart)
3. Από ram δεν έχω δει διαφορά καθόλου. Δεν με ενδιαφέρει πολύ κιόλας λόγω του ότι μιλάμε για android.
4. Η κάμερα επιτέλους διορθώθηκε. Ακόμα και αν φαίνεται να lagarei την ώρα της λήψης, η εγγραφή είναι οκ.
5. Το bug με την homescreen που επανεμφάνιζε τα εικονίδια μετά από δευτερόλεπτα φαίνεται να διορθώθηκε.

Σημείωση χρησιμοποιώ extended mode, greenify (όλα εκτός viber+facebook) και freeze κάποιες εφαρμογές-διεργασίες με titanium backup.

ntisco

ntisco's Avatar: Sony Xperia S
GPRS Member
Περιοχή: Ν Ηρακλειο Αττικης
Μπορει να μου απαντησει καποιος που εχει περασει την 96 αν υπαρχει και αλλη επιλογη μεσα στην καμερα (οταν τραβαμε φωτογραφια) (οχι το αυτοματο mode αλλα ενα αλλο εξυπνο το αναφερει σε αλλα κινητα οπως το Τ) ???

Ας μου πει καποιος ...

Ευχαριστω
Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted
Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted
Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

NIKOSVAIO

NIKOSVAIO's Avatar: Sony Xperia S
Mobile Member
Παράθεση από and12_ >
Αυτό το πρόβλημα είναι γνωστό σε μεγάλη
παρτίδα των τηλεφώνων. Εγώ μόλις σήμερα το πήγα στο service της Πάτρας ,αποδέχθηκαν το πρόβλημα
και το κράτησαν να το στείλουν Αθήνα για αλλαγή οθόνης......
Με το εσωτερικό ηχείο τι γίνεται; Ακούς καλά το συνομιλητή σου ή κάπως άτονα, με μικρή ένταση και υποτονικά;;
Οχι. Με το εσωτερικό του ηχείο κανένα πρόβλημα. Μόνο η κιτρινιλα στην οθόνη. Ξέρουμε περιπου πόσο θα το κρατήσουν?

ntisco

GPRS Member
Παράθεση από ntisco >
Μπορει να μου απαντησει καποιος που εχει περασει την 96 αν υπαρχει και αλλη επιλογη μεσα στην καμερα (οταν τραβαμε φωτογραφια) (οχι το αυτοματο mode αλλα ενα αλλο εξυπνο το αναφερει σε αλλα κινητα οπως το Τ) ???

Ας μου πει καποιος ...

Ευχαριστω

Ρε παιδια μια απαντηση..νομιζω ειναι ευκολο!!!

zxr

zxr's Avatar: Apple iPhone 5c
Moderator
Περιοχή: Δημόκριτος-Αθήνα
Θα παρακαλέσω να είμαστε λίγο πιο υπομονετικοί. Εντός έξι ωρών το να τίθεται το ίδιο ερώτημα πιστεύω ότι είναι υπερβολή.

- Είσαι μισογύνης!
- Διαβάζεις τις υπογραφές μου στο myphone, ε;
- Τί πράγμα;
- Άστο, είμαι μισογύνης!

ntisco

GPRS Member
Παράθεση από zxr >
Θα παρακαλέσω να είμαστε λίγο πιο υπομονετικοί. Εντός έξι ωρών το να τίθεται το ίδιο ερώτημα πιστεύω ότι είναι υπερβολή.
Το ξαναλεω γιατι ηδη μπηκαν και απαντησαν ατομα με την ρομ αυτη και πιστευω οτι ειναι γαιδουρια να μην βοηθας αφου βλεπεις ενα τοσο απλο ερωτημα.

Τελος παντων...προφανος δεν ειναι ολοι σαν εμενα που βοηθαω αμεσα οπου και οπως μπορω..

Και μια αλλη ερωτηση οσο αφορα το φλασαρισμα..
Κατεβασα το φλασ τουλ και εβαλα μεσα στο firmware φακελο την ρομ και μενει μονο να κλεισω το κινητο να το συνδεσω να το βρει και να πατησω το φλασ...Αυτο μου με ενδιαφερει ειναι αν ειναι ασφαλες να γινει η οχι...(Περα φυσικα απο την καμερα αν εχει την παραπανω επιλογη που ρωτησα)

Ευχαριστω

andreas1992

andreas1992's Avatar: Samsung GT-I9500 Galaxy S4
Mobile Member
Εδώ και ένα χρόνο που έχω το κινητό έχω κάνει 12+ φλασαρίσματα με το FlashTool χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.
Xperia S LT26i (Nozomi).ROM:CarbonROM Kitkat 4.4.2
Asus Transformer Infinity TF700.ROMfficial CyanogenMod 11 4.4.2
Samsung Galaxy S4 i9505 LTE,AOSB Project 4.4.3

giannisg23

giannisg23's Avatar: Samsung GT-I8910 OmniaHD
Mobile Member
Περιοχή: θεσσαλονίκη
παιδια ειμαι ακομα σε ICS και πατησα να μου βγαλει τις διαθεσιμες ενημερωσεις,μου εβγαλε οτι υπαρχει το διαθεσιμο λογισμικο της JB και τωρα μου εχει βγαλει ενα τηλεφωνακι πανω αριστερα στις ειδοποιησεις που δε λεει να φυγει οτι κι αν κανω.ειμαι ροοτ,μηπως χρειαζεται να σβησω καμια εφαρμογη συστηματος για να φυγει?

οκ λυθηκε!
Τελευταία τροποποίηση από zxr: 7 Σεπ. 2013, 17:54. Αιτιολογία: Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"

haris013

haris013's Avatar: LG D821 Nexus 5
GPRS Member
Παράθεση από giannisg23 >
παιδια ειμαι ακομα σε ICS και πατησα να μου βγαλει τις διαθεσιμες ενημερωσεις,μου εβγαλε οτι υπαρχει το διαθεσιμο λογισμικο της JB και τωρα μου εχει βγαλει ενα τηλεφωνακι πανω αριστερα στις ειδοποιησεις που δε λεει να φυγει οτι κι αν κανω.ειμαι ροοτ,μηπως χρειαζεται να σβησω καμια εφαρμογη συστηματος για να φυγει?
γιατι δεν ενημερώνεις?

LG Nexus 5 (D821) 16Gb (Παρτίδα 403)

giannisg23

giannisg23's Avatar: Samsung GT-I8910 OmniaHD
Mobile Member
Περιοχή: θεσσαλονίκη
Παράθεση από haris013 >
γιατι δεν ενημερώνεις?
μου φανηκε οτι κολλουσε λιγο το σκρολινγκ στο μενου,στον τηλεφωνικο καταλαγο,στα μηνυματα,δεξια-αριστερα στην αρχικη οθονη,ειμαι σιγουρος βασικα οτι κολλουσε,επισης η μπαταρια μου φαινεται πως εχει καλυτερη καταναλωση εδω,με νευριαζε και το ποσοστο πανω δεξια και κυριως για το λαγκ της καμερας,δεν ξερω αν εχει φτιαχτει βεβαια,καποιος ειπε ναι,αλλα στο επισημο σαιτ γραφει minimize the lag οποτε ισως λιγο ακομα κολλαει.

ntisco

GPRS Member
Παράθεση από andreas1992 >
Εδώ και ένα χρόνο που έχω το κινητό έχω κάνει 12+ φλασαρίσματα με το FlashTool χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.
Κανεις clean install η αφηνεις τα αρχεια σου μεσα?Δηλαδη dalvιck και λοιπα τι επιλογες βαζεις?

Και κάτι άλλο βασικό.Δεν έχω ξεκλειδώσει τον boot μόνο ρουτ έχω που θα το χάσω άλλα έχει βγει και για την 96 Δεν πειράζει έτσι?
Τελευταία τροποποίηση από zxr: 7 Σεπ. 2013, 17:54. Αιτιολογία: Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"

and12_

and12_'s Avatar: Sony Xperia S
Mobile Newbie
Παράθεση από NIKOSVAIO >
Οχι. Με το εσωτερικό του ηχείο κανένα πρόβλημα. Μόνο η κιτρινιλα στην οθόνη. Ξέρουμε περιπου πόσο θα το κρατήσουν?
Μου είπαν για 5-6 εργάσιμες μέρες......

NIKOSVAIO

NIKOSVAIO's Avatar: Sony Xperia S
Mobile Member
Ωραια. Να δω με τι συσκευη θα τη βγαλω. Να 'σαι καλα. Σ'ευχαριστω πολυ!

balakia

no avatar
Mobile Member
Παράθεση από balakia >
ρε παιδια γιατι δεν συνδεεται με καλωδιο στον υπολογιστη παρα μονο φορτιζει,αυτο εγινε μετα την τελευταια αναβαθμιση και είναι ενεργοποιημένο το USB debugging και οι άγνωστες πηγες απο τις ρυθμίσεις,τι εγινε?
καποιος?

Jplab1981

Jplab1981's Avatar: Qtek 9000
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: Περιστέρι
Παράθεση από ntisco >
Και κάτι άλλο βασικό.Δεν έχω ξεκλειδώσει τον boot μόνο ρουτ έχω που θα το χάσω άλλα έχει βγει και για την 96 Δεν πειράζει έτσι?
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Το ρουτ της 96 είναι πανεύκολο. Το μόνο που πρέπει να ξέρεις είναι οτι φλασάροντας την 96 world-generic δε θα έχεις υποστήριξη 160 χαρακτήρων στα μηνύματα με το μαμά πρόγραμμα των sms αλλά αυτό λύνεται απλά βάζοντας κάποιο άλλο όπως πχ το go sms pro.
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης