Jump to content

Samsung Galaxy S II (I9100G)


GIANNAKIS75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 273
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

- εχει GPU αυτη του Galaxy S (PowerVR SGX540) δε λεω οτι δεν ειναι καλη (καλη ειναι) αλλα παλια

- εχει CPU (TI OMAP 4430) οπως και τα LG 3D, MOTOROLA XT910, Panasonic Eluga). Γιατι δεν του εβαλαν τον TI OMAP 4460 που φοραει το Nexus;

TCe
Link to comment
Share on other sites

και τι ρολο βαραει τωρα αυτο?

ενα gs2 με αλλo αλλη cpu απλα?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=320212

Υπάρχει και custom rom στους xda:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1374135

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα παει το κινητο μου για σερβις και μου το εφεραν σημερα, ανακαλυψα οτι μου εκαναν factory reset και εχασα ολες τις εφρμογες απο το android market, πως μπορω να τις επαναφερω? ηταν και καποιες που ειχα αγορασει.

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οταν θα βαλεις το mail σου στο market θα σε ρωτησει αν θελεις να τις επαναφερει μονο του αλλα δεν νομιζω να εχει κρατησει τα data.
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

παιδια οταν στελνω μηνυμα ο παραλυπτης λαμβανει ερωτηματικα! εψαξα μεσα στο φορουμ το ειχανε και αλλοι αυτο το προβλημα, αλλα η λυση στις ρυθμισεις που δινουν δεν υπαρχει στο μενου μου!!! ξερει κανεις τι γινεται?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Δυστυχώς η G version αντιμετοπίζει κάποιο πρόβλημα με τον mysic player, συνεχώς κρασάρει όταν ακούς μουσική με ακουστικά και το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να αφαιρέσεις τη μπαταρία. Η μόνη λύση προς το παρόν ειναι με root, όμως για κάποιον που ακούει συχνά μουσική και δεν γνωρίζει τέτοιες διαδικασίες ίσως να είναι τεράστιο πρόβλημα. Αγοράστε με προσοχή λοιπόν;)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
μπορει καποιος να με βοηθησει στο να κανω root την συσκευη μου?

εχω φαει απειρες ωρες αλλα τπτ...

 

Nαι γίνεται σχετικά εύκολα με αλλαγή kernel. Στείλε μου ένα pm να σου εξηγήσω.

 

ΕDIT: Έφτιαξα έναν οδηγό στην ενότητα των οδηγών, για όσους ενδιαφέρονται για root: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=334184

Enjoy :)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez
Καλησπέρα παιδιά... από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος ενός galaxy s2 αλλα διαβάζοντας αυτό το θέμα ανακάλυψα ότι και το δικό μου s2 είναι 9100G... παίζει κάτι με αυτό το "G"?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... από σήμερα είμαι και εγώ κάτοχος ενός galaxy s2 αλλα διαβάζοντας αυτό το θέμα ανακάλυψα ότι και το δικό μου s2 είναι 9100G... παίζει κάτι με αυτό το "G"?

 

Nαι είναι άλλη συσκευή, απλά μοιάζει εξωτερικά. Άλλος επεξεργαστής, άλλο λειτουργικό, λιγάκι κατώτερο γενικά από το οriginal.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez
Nαι είναι άλλη συσκευή, απλά μοιάζει εξωτερικά. Άλλος επεξεργαστής, άλλο λειτουργικό, λιγάκι κατώτερο γενικά από το οriginal.

 

Μπορώ να πω ότι μετά από αυτό το μήνυμα άρχισε να με λούζει κριός ιδρώτας :worry:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αυτό σημαίνει πως ότι υπάρχει για το I9100 από θέμα ROM, Kernel κ.τ.λ. δεν κάνει για το κινητό σου οπότε σε καμία περίπτωση δεν τα περνάς!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez
Επίσης αυτό σημαίνει πως ότι υπάρχει για το I9100 από θέμα ROM, Kernel κ.τ.λ. δεν κάνει για το κινητό σου οπότε σε καμία περίπτωση δεν τα περνάς!

 

ok αυτό μου χάλασε εντελώς την μέρα.... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελενεσαι ρε συ μια χαρα κινητο ειναι! Μολις ερθει κ το ics θα ειναι πενα. Το αλλο χωρις το g

Ακουσα οτι βγαζει πολλα προβληματα με το νεο λογισμικο.Εμας ισως να ειναι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Guest powerulez

 

Αυτά είναι, νάσε καλά! :)

 

+ παιδιά εμενα δεν το βρίσκει το pc όταν το συνδέω με usb... έκανα download από την σελίδα της samsung το τελευταίο κίες και έκανε install τους drivers αλλα τίποτα... καμια ιδέα?

Edited by powerulez
+
Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολογησε *#7284# και εκει που λεει usb επελεξε μια το μοντεμ και μετα ξανα το pda. Στο pc μου πετυχε.

Αυτο γινεται γιατι επρεπε να κατεβασεις πρωτα το kies που εχει τους drivers και μετα να συνδεσεις το κινητο.

Στο laptop το εκανα ετσι και το βρηκε αμεσως ενω στο pc που το συνδεσα χωρις να εχω κανει εγκατασταση το kies την πατησα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Ποιο απο τα 2 θεωρηται καλυτερο? Εκ πρωτης βλεπω οτι δεν υπαρχουν τεραστιες δοαφορες..

 

http://www.skroutz.gr/s/323248/Samsung-Galaxy-S-II-16GB.html

 

http://www.skroutz.gr/s/442617/Samsung-i9100G-Galaxy-S-II.html

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει συγκεκριμένο forum για επιλογή συσκευής.

Ρίξε μια ματιά και εδώ.

 

Γενικά το I9100 έχει περισσότερη υποστήριξη σε ROMS και άλλες τροποποιήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (I9100G)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...