[Επίσημο] LG Optimus 4X HD (P880)

Απάντηση

ipred

ipred's Avatar: Huawei Ascend P6
Mobile Guides Editor
Περιοχή: Αθήνα
Παράθεση από mario_fit >
Δεν ισχυει.Σε εμενα πουχου η JB ειναι τουλαχιστον μια σκαλα πιο πανω στα παντα.Σταθεροτητα,smoothnes,ταχυτητα κτλ κτλ.Παιζει ρολο και πως θα καθισει πανω η JB.Μπορει δηλαδη να χρειαστει να την ξαναβαλει καποιος αν τρωει πολλα κολληματα.
Παράθεση από mobrol >
το μονο κακο της JB ειναι τα redraws στον stock launcher..αλλα φανταζομαι οτι κανεις απο εδω που σεβεται τον εαυτο του δεν χρησιμοποιει default launcher και ολοι εχουμε καποιον απο τους apex, nova etc..:P
Συμφωνώ και επιβεβαιώνω τα λεγόμενα και των δυο σας ύστερα από τόσους μήνες χρήσης.
Best Apps : Launcher : Nova Prime - Keyboard : Swype - Dialer : ExDialer - Web Browser : UC - Music Player : Poweramp - Video Player : MXPlayer - Weather : By Devexpert.NET - Widget : Zooper
Best Design : Huawei Ascend P6 -> F.A.Q : εδώ

mario_fit

mario_fit's Avatar: Nokia E90
HSDPA Member
Περιοχή: Στα σαλονια...με τα προβατα together!!!
Παράθεση από texanosgr >
Να σε ρωτησω ποσο καιρο εχεις το κινητο?
Απο τον Δεκεμβριο.Και με jb εδω και 2μηνες περιπου.
Υποψην την jb την περασα 2φορες γιατι την πρωτη δεν εκατσε καλα.Και stock launcher δεν χρησιμοποιω αλλα για την ωρα τον go.

aggmanos

aggmanos's Avatar: LG P880 Optimus 4X HD
GSM Phase 1 Member
Περιοχή: Άγνωστη
Παράθεση από Nickozzz >
Παιδια S.O.S..βαζω το κινητο να φορτισει κ ολα καλα στην φορτηση αλλα μου φτανει μεχρι 92% και σταματαει..πρεπει να το βγαλω απο την υποδοχη κ να το ξαναβαλω για να παει στο 100%..μηπως ξερετε τι φταιει;;;μηπως επειδη δεν τ εχω αφησει τ κινητο σε ησυχια;;καθε φορα φορτιζε κ εγω ημουν στο browser κ γενικα ασχολιομουν με τη συσκευη..εχεις κανεις καμια ιδεα;;ελπιζω να μην ειναι προβλημα..το εχω παρατηρησει στις 4 τελευταιες φορτισεις που εχω κανει.
Και σε μένα συμβαίνει (κάποιες φορές) να μην προλαβαίνει να φορτίζει, αν το δουλεύω την ώρα της φόρτισης. Αν όμως το αφήσω ήσυχο θα συνεχίσει κανονικά την φόρτιση χωρίς να χρειαστεί να το βγάλω από την υποδοχή.

aggmanos

GSM Phase 1 Member
Παράθεση από Nickozzz >
Καλα ρε παιδια δεν μπορουμε να μεταφερουμε τις εφαρμογες στην καρτα sd?κ με εφαρμογη προσπαθησα κ παλι τπτ..υπαρχει τροπος;;
Στην ICS δεν μεταφέρονται στην εξωτερική SD, εγκαθίστανται όμως αυτόματα στην εσωτερική SD όσες εφαρμογές δεν απαιτούν εγκατάσταση στην κεντρική μνήμη. Τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει βλέποντας την εσωτερική SD του κινητού μου.
Στην JB υπάρχει δυνατότητα να χρησιμοποιηθει και η εξωτερική SD για εγκατάσταση εφαρμογών.

Nickozzz

Nickozzz's Avatar: LG P880 Optimus 4X HD
GSM Phase 2 Member
Περιοχή: Πειραιας
Παράθεση από aggmanos >
Στην ICS δεν μεταφέρονται στην εξωτερική SD, εγκαθίστανται όμως αυτόματα στην εσωτερική SD όσες εφαρμογές δεν απαιτούν εγκατάσταση στην κεντρική μνήμη. Τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει βλέποντας την εσωτερική SD του κινητού μου.
Στην JB υπάρχει δυνατότητα να χρησιμοποιηθει και η εξωτερική SD για εγκατάσταση εφαρμογών.
Σ'ευχαριστω για την απαντηση σου..αν κ επιλογη στο που δλδ θα αποθηκευτει η καθε εφαρμογη δεν εχω δει να υπαρχει τουλαχιστον στην jb..τωρα οσων αφορα τα redraws ειναι εκνευριστικο που συμβαινουν..δοκιμασα nova,apex,smart launchers αλλα δεν υποστηριζουν τα widgets κανενας κ τους πεταξα..οσο για τον go ποτε δεν τον συμπαθησα..δοκιμασα μερικα tutorial για τα redraws βελτιωθηκαν αρκετα μπορω να πω αλλα συνεχιζουν να εμφανιζονται..αυτο το θεμα να μην ειχε το κινητο με τα redraws κ θα ημουν απολυτα ευχαριστημενος με την επιλογη μου..γιατι κατα τα αλλα πεταει κ εχει κ οθοναρα!!

ipred

ipred's Avatar: Huawei Ascend P6
Mobile Guides Editor
Περιοχή: Αθήνα
Κρίμα είναι λόγω των stock widgets να χρησιμοποιείς τον default launcher και να στερείσαι τόσες επιλογές και πιο γρήγορη απόκριση.Αν σου αρέσει πολύ ο stock καιρός δοκίμασε από το play το beweather που έχει ακόμα πιο ωραία video animations.Για τις σημειώσεις το colornote.
Best Apps : Launcher : Nova Prime - Keyboard : Swype - Dialer : ExDialer - Web Browser : UC - Music Player : Poweramp - Video Player : MXPlayer - Weather : By Devexpert.NET - Widget : Zooper
Best Design : Huawei Ascend P6 -> F.A.Q : εδώ

aggmanos

GSM Phase 1 Member
Παράθεση από Nickozzz >
Σ'ευχαριστω για την απαντηση σου..αν κ επιλογη στο που δλδ θα αποθηκευτει η καθε εφαρμογη δεν εχω δει να υπαρχει τουλαχιστον στην jb
Στην jb η μεταφορά στην εξωτερική γίνεται με την βοήθεια εφαρμογών όπως η app2sd. Υπάρχουν αρκετές στο play store

Nickozzz

GSM Phase 2 Member
Παράθεση από aggmanos >
Στην jb η μεταφορά στην εξωτερική γίνεται με την βοήθεια εφαρμογών όπως η app2sd. Υπάρχουν αρκετές στο play store
Μολις εβαλα την εφαρμογη κ την ανοιξα μου εβγαλε οτι η συσκευη δεν διαθετει εξωτερικη μνηνη ή η εξωτερικη μνημη δεν ειναι προσομοιωμενη.Η λειτουργια δεν υποστηριζεται απο τη συσκευη σας..πρεπει να κανω φορματ στην sd μηπως;;δεβ ξερω γιατι βγαζει αυτο το μυνημα.

aggmanos

GSM Phase 1 Member
Παράθεση από Nickozzz >
Μολις εβαλα την εφαρμογη κ την ανοιξα μου εβγαλε οτι η συσκευη δεν διαθετει εξωτερικη μνηνη ή η εξωτερικη μνημη δεν ειναι προσομοιωμενη.Η λειτουργια δεν υποστηριζεται απο τη συσκευη σας..πρεπει να κανω φορματ στην sd μηπως;;δεβ ξερω γιατι βγαζει αυτο το μυνημα.
Δεν έχω βάλει ακόμη jb, οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο. Ισως όμως να χρειάζεσαι root ή και unlocked bootloader. Αν ψάξεις στις αμέσως προηγούμενες σελίδες θα βρείς αναφορές σχετικά το θεμα αυτό.

Nickozzz

GSM Phase 2 Member
Παράθεση από aggmanos >
Δεν έχω βάλει ακόμη jb, οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο. Ισως όμως να χρειάζεσαι root ή και unlocked bootloader. Αν ψάξεις στις αμέσως προηγούμενες σελίδες θα βρείς αναφορές σχετικά το θεμα αυτό.
Οταν βαλεις jb φιλε ενημερωσε με πανω στο θεμα.ειμαι rooted αλλα χωρις unlocked bootloader..δεν ξερω τ αλλο να σκευτω..διαβαζω διαφορα αλλα δεν βγαζω ακρη.

aenaos15

aenaos15's Avatar: LG D802 G2
HSCSD Member
Περιοχή: athens
Παιδες επειδη κολλησα πως ψαχνουμε για πιθανα updates;
LG G2
SAMSUNG NOTE 10.1 EDITION 2014

Leolipop

no avatar
Mobile Guides Editor
Περιοχή: Περιστερι Αττικης
Παιδιά, τα έχουμε πει πολλές φορές.Στο τηλέφωνο αυτό δεν είναι δυνατή με κανένα τρόπο η μεταφορά εφαρμογών στην κάρτα.Ενδέχεται να είναι θέμα του κερνελ χωρίς να είμαι σίγουρος. Πάντως όσοι ρωτάτε, ξεχάστε το...

ea6gka

ea6gka's Avatar: Sony Xperia Z2
3G Member
Παράθεση από ea6gka >
που ειναι ρε παιδια η λιστα με τις2 εφαρμογες που μπορω να βγαλω, βρισκω μονο για ICS οχι γισ 4.1.2
καποιος ρε παιδια?
All it takes is a swipe...

Leolipop

no avatar
Mobile Guides Editor
Περιοχή: Περιστερι Αττικης
Φίλε μου δυστυχώς δεν είχα κάνει τέτοια λίστα και δεν ξέρω πώς θα μπορέσω πλέον που. δεν έχω την συσκευή

ea6gka

ea6gka's Avatar: Sony Xperia Z2
3G Member
δε πειραζει, παντως και στους ΧΔΑ βλεπω μονο για την 4.0.3 εχουν αναρτησει λιστα

καποτε το εψαχνα μονος μου, πλεον δεν εχω χρονο ουτε να το παιξω λιγακι. τεσπα αμα κανεις εχει χρονο ας μας πει αποδεδειγμενα οτι εβγαλε την ταδε και ταδε και ειναι ΟΚ να τις βγαλουμε
All it takes is a swipe...
Κανόνες Σύνταξης Δημιουργία θεμάτων: Όχι Υποβολή μηνυμάτων: Όχι Σύναψη αρχείων: Όχι
Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι BBCode: Ναι Smilies: Ναι Κώδικας [IMG]: Ναι
Αρχείο Επικοινωνία Όροι Χρήσης